Svadba Žilina 2012. Nájdu sa tu také nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte.... sú tu nejaké baby ktoré sú zo Žiliny alebo okolia a majú svadbu v roku 2012, ak áno ozvite sa som zvedavá ako začínate s plánovaním ....
Odpovedať
@petrisorka aj mi tam budeme mat ubytovanych niekolko hosti sice nie 30 ale nejakych urcite ani som sa nepytala na cenu ubytovania. Tebe dali aku cenu na ubytko?
Odpovedať
Profilova fotka
@petrisorka jemine ....my tam budeme mat..... (hrubkaaaa)
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim, ze 10 eur
Odpovedať
@petrisorka aj mne tak spominala jedna holka ze tam davaju cena 10€ ako ja uz radsej ani necitam co tu pisem za bludy ja mam tuto stranku pustenu popri praci a sem tam sem kliknem rychlo odpisem a pokracujem dalej. Najlepsie ked v praci pisem mail a pri konci sa zastavim ze preco pisem po slovensky a zacinam odznova :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Presne aj ja:) V praci prepinam ci nejake novinky nie su :-) Ta cena nam vyhovuje, vlastne polku rodiny budeme mat tam ubytovanu, vsetci na jednom mieste, ziadne velke presuny a obrad v Trojici takze super:-)
Odpovedať
@petrisorka aj ja chcem mat tam obrad ako si si tam rezervovala termin???
Odpovedať
Profilova fotka
Lepsie je ist osobne, ale ja som volala priamo fararovi P. Holbičkovi. Musime tam ist osobne, spisat zapisnicu, nauky budeme mat tu v ČR, takze nam povolil aj nasho knaza na sobas. Zapisal si datum a navrhol mi cas sobasu.
Odpovedať
@alexandra1402 :) konecne aspon jedna vec, na ktorej sa nezhodneme :-D mne sa to paci, tie zvyky a tak, takze ja to chcem urcite.. neviem si predstavit nikoho z rodiny, kto by to mohol robit... inak baby ked sa bavite o tom, ze kazdemu sa neda vyhoviet, tak suhlasim.. vzdy sa asi najdu ludia, co nieco skritizuju :-D
Odpovedať
@lillian18 tak aj ja chcem urcite nejake zvyky ale nie starejsieho, ale tak aspon sme sa raz na niecom nezhodli :-D by som uz zacinal potom rozmyslat ci ten moj je ten pravy :-D :-D :-D a kolko vlastne stoji taky starejsi??? A naozaj mas pravdu vzdy sa najde niekto kto bude kritizovat aj keby si to mala neviem ake dokonale. Inak ked si uz spomenula tie zvyky, tak ake zvyky chces mat na svadbe?
Odpovedať
@alexandra1402 ja som sa rozhodovala, ci subor len na odcepcenie alebo starejsieho na cely cas.. a vyhral starejsi.. no a chcem odobierku, podakovanie rodicom, odcepcenie, vencekovy tanec (redovy)...
Odpovedať
@alexandra1402 este k tomu starejsiemu... ja chcem mat DJ, ktory robi sucasne aj starejsieho alebo pride s pomocnikom... nechcem to tak, ze osobitne budem zhanat starejsieho.. to urcite nie... cenu este neviem.. :)
Odpovedať
@lillian18 tak to je potom niečo iné, aj náš DJ je super zabávač a myslím si že úplne dokáže nahradiť starejšieho ma výborné napady :-) a vie ludí vytiahnúť tancovať čo je asi to najhlavnejšie :-) Ja chcem mať tieto zvyky. Nechcem klasicku odobierku (ale v sále sa chceme poďakovať rodičom) rozbitie tanierika spoločné jedenie polievky odcepcenie Inak keď si spomenula ten redový možeš mi napísať ako presne to prebieha?
Odpovedať
Článok sa načítava...
baby asi trošku od témy ale idete niekam na dovolenku? Alebo neviete mi poradiť nejakú lacnejšiu dovolenku kedže drahý mi povedal že šetríme na svadbu že žiadna dovolenka nebude :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Minuly rok sme boli dva tyzdne na ostrove Pag v Chorvatsku - mora sme si uzili az az Tento rok mame naplanovane Slovensko - Tatry, Slovensky Raj...
Odpovedať
@alexandra1402 no ved preto ja chcem niekoho takeho, co robi aj starejsieho, lebo co som bola na svadbach, tak dj len pustal pesnicky.. ziadnu zabavu nerobil, nic vtipne nehovoril... preto hladam niekoho takeho, kto ovlada aj vsetky tie zvyky, prednesie odobierku, povie nejake versiky pri kazdej tej zvyklosti.. sa tu tocim riadne :-D no a tie zvyky co si vymenovala ty, tak to aj ja chcem urcite... to uz beriem ako samozrejmost, to jedenie polievky a tak... noo a vencekovy tanec u nas prebieha tak, ze pred polnocou hostia vytvoria kruh, v strede je nevesta so zenichom a ked niekto chce tancovat s nevestou alebo zenichom, musi vhodit nejake peniaze do venceka...
Odpovedať
ozaj, k dovolenke... chceli sme ist, ale potom sme si uvedomili, aka je svadba draha a ze treba setrit, tak sme sa dohodli, ze nejdeme nikam, skor len nejake vylety po Slovensku... :)
Odpovedať
Profilova fotka
Takze ten vencekovy tanec je este pred odcepcenim? Alebo hned po nom?
Odpovedať
@petrisorka no to prave neviem... to musim este zistit..
Odpovedať
Profilova fotka
Daj potom vediet :)
Odpovedať
@petrisorka no u nás sa ten venčekový moc nerobí práve preto sa pýtam :-) u nás sa síce vyberá do venca ale tak že hlavná družička číta veršík a hlavny družba nechá kolovať medzi ľudmi prikrytý košík kde hádžu svadobčania peniaze. Veršík napr: Prepáčte mi, milí hostia, že Vás prerušujem, ale dnes mám na to mimoriadne právo. Odložte na chvíľu pohár, tanier, vidličku, teraz Vám chcem predniesť iba, ako to odjakživa býva, prosbu maličkú. Tu hľa naši mladí, keďže majú po sobáši, starostí ich čaká dosť, nemyslím tým na svadobnú noc, odteraz budú spolu žiť, domácnosť musia zariadiť. Do kuchyne kredenc veľký, riady, nože, vidličky, sporák chcú mať elektrický, všade chcú mať kachličky. Do spálne zas dve skrine, nočné stolíky a k tomu i kočík dáky. A to ostatné, čo k tomu chýba, na to nech sa zložia sami manželia. My sa zložme - kto jak môže. Ja som sa prvá rozhodla, aby som Vám chuti dodala. Groš ku grošu, babka k babce. Mnohí si z Vás možno myslia, tebe sa to všetko máli, tebe je to ľahko dať, keď sa ti to všetko vráti keď sa budeš vydávať. Ale mne to nevadí, myslite si, čo si chcete, len Vám radím, do rána si to odjedzte a odpite. Naša milá nevestička, keď chceš tieto dary dostať, musíš ženícha 10-krát pobozkať. Taktiež sa napr. vyberá na tanier a potom na konci hlavná družička položí pred mladomanželov dva tanieriky prikryté v jednom su peniaze a v druhom klobáska s 2 vajcami :-D a že podla toho kto si ktorý tanier vyberie ten bude držať kasičku v domácnosti :-D :-D :-D @lillian18
Odpovedať
@alexandra1402 :-D ze klobasa s vajcami :-D :-D hahaha :-D sranda, ja som vobec nevedela o takom niecom, ze vers :)
Odpovedať
@lillian18 no hovorím ja zase moc neviem o redovom, a inak ani netušim kedy sa taky redovy tancuje keď tie baby niektoré majú dokonca červené šaty.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som to chcela tak spontanne len neviem ci pred odcepcenim alebo az po nom. Raz pisu tak, raz tak... Docitala som sa, zeten tanec je pred odcepcenim - posledna sanca tancovat s nevestou. Len si neviem predstavit potom plynule prejdenie na ten ludovy subor co pride... No nejako to musime vymysliet lebo to tam urcite chcem :-)
Odpovedať
@alexandra1402 no tak to neviem ani ja, u nas sa vobec do cervenych neprezlieka.. u nas sa to tancuje pred polnocou, potom sa idu manzelia prezliect.. ale som si vsimla, ze vela bab ma v albumoch aj cervene saty na redovy, tak to sa potom asi prezliekaju dva krat.. na redovy a potom do popolnocnych..
Odpovedať
@petrisorka no a preto chcem starejsieho, aby zabezpecil tieto plynule prechody do jednotlivych cinnosti a aby to cele vyznelo tak koordinovane a nie tak, ze dobre, teraz podme tancovat vencekovy a teraz sa podme odcepcovat.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
Moj drahy je z vychodu a ked sme boli na svadbe tam, tak bol redovy a nevesta mala cervene saty - vnimala som to ako popolnocne, aj zenich mal v tej farbe koselu.
Odpovedať
@petrisorka @lillian18 no ja som sa o redovom dozvedele až tu na mojej svadbe :-) Inak mne mama hovorila že táto tradícia je z východu tak neviem. Ja som bola zvyknutá na to vyberanie do vienka čo som písala. Ale ten redový sa mi celkom pozdáva, ale mám taký pocit že sa tancuje pred polnocou presne tak ako napísala @petrisorka posledná šanca zatancovať si s nevestou. Len mi neni jasné to prezliekanie to sa najskor prezlečie do červených na redový potom spať do svadobných na odčepčenie (teda pokiaľ nemá kroj) a potom do popolnočných??? mám z toho zmatok :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Toto je krasne chcela by som to mat na svadbe http://www.youtube.com/watch?v=RWrpSN...
Odpovedať
Profilova fotka
Este mi vrta hlavou to, ze ja mam rodinu z Polska (babka, atd...) a ze budu na vedlajsej kolaji uplne a nebudu chapat co sa deje... :-D Ale asi nebudem brat na to ohlad... Budem tam mat vsetky zvyky, ktore sa mi pacia :)
Odpovedať
@petrisorka ale coby nechapali :) ved ostatni budu v kruhu okolo tancovat.. u nas sa ludia pochytaju za ruky a tancuju okolo v kruhu.. no a kazdy sa prestrieda a zatancuje si s nevestou a zenichom (predtym vhodi do vienka) :) @alexandra1402 tomu prezliekaniu nechapem ani ja...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?