Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
Profilova fotka
baby a kto vam bude robit starejsieho?rodina alebo niekoho zhanate?
Odpovedať
Profilova fotka
v mojom pripade to bude zrejme krstny otec, kedze je to u nas takym zvykom
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dufam,ze za par dni budem moct povedat,ze september 2010 ano naozaj....Salu chystam zalohu tento tyzden,fotografa a kameramana mam zajednanych od včera,kapela a kostol este sa na tom pracuje....
Odpovedať
Profilova fotka
na ja tiez xystam zalohu za salu len sa modlim aby bola este volna kedze som v nemecku a domko idem teraz v sobotu..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, myslim,ze sa mozem pridat do klubu,aj ked to nie je uplne iste, zatial mame zajednanu len hudbu. Poradte mi prosim, treba uz teraz vybavovat aj farara?
Odpovedať
cawte :-) kosta a miruska tak aj my mame rovnaky datum ;-) zasnuby sme mali minuly oktober, svadbu buduci... nemame kam ponahlat... necitala som vsetko dozadu, je toho dost... ale ako si sa pytala tak mame rezervovanu restiku aj fotografa (po tych je dost velky dopyt a ked ich chceme mat tak ich treba zajednat dopredu, fotograf uz ma aj tak obsadeny buduci rok a vlastne podla neho sme aj vybrali termin, pretoze uz mal volny iba tento... a mame rezervovanu aj matriku a kastiel) ostatne veci zatial netreba riesit, casu je dost... niektori sa aj tak cuduju ze toto sme vybavili uz rok dopredu, ci je to normalne... nebojite sa ze uz bude zima?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte tak dufam,ze aj ja sa pridam k vam....Mam rezervovanu salu,kapelu-ale este bez zalohy ale od včera už mam kameru a foto iste tak sa tesim aspom prvy krok a dalsie sa musia spravit co najskor,bo strasny boj o volne terminy....
Odpovedať
Ahojte vsetky, aj podla mna 100 litrov je malo :(... Ved si len vezmite, ze saty, oblek, prstene - to uz samo o sebe dava viac ako 30 tisic :(.. je to hruza des, tie ceny, ale ked sa ceme vydavat co mame robit, no nie? :D Ja ratam cca 1000 korun na osobu za hostinu (a to neviem ci sa do toho zmestim uz aj zo zakuskami a alkoholom.. kiezby) presne tak ako pise hedunecka - ved len fotograf, kameraman a DJ to su dalsich cca 30 tisic. To uz mame 60tisic, a sme sa este nenajedli ani nenapili. Ja Vam uprimne poviem, ze som dost nastvava z cien fotografov a kameramanov a DJ-jov, lebo mi to pride dost huste, teda aspon na vychode co si zistujem , ze beru taketo nekrestanske prachy. ..... Ale bohuzial nemam na vyber. Jedine co viem spravit je to, ze si sama zaobstaravam vyzdobu, lebo za dekoracne sluzby sa tiez musi cvakat. Vy si riesit vyzdobu sami? ci si prenajimate agenturu?
Odpovedať
lucikka my to asi nechame priamo na restiku, prevadzkarka bola dost ochotna a vravela ze je otvorena vsetkym novym napadom :-) a vyzdobu robia peknu, len si vyberieme z ich ponuky alebo si navrhneme vlastnu... aj tak bude lacnejsie zaplatit im ako cvakat agenturu ked vysledok bude rovnaky. kolko cca stoja fotografi ktorych si zistovala? moja polovicka zahlasila ze na svadbu min. 200 tisic tak som na neho cumela jak puk =-) ale on zahlasil ze len na alkohol pojde 40 tisic co je podla mna uplna blbost, zas aby to nevyznelo ako alkohol party ale vraj to tolko stoji... je to prehnane vela asi ze?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj slnieckko ja som cely mesiac preratavala vsetko co sa tyka svadby a popravde budem rada ked to vyjde 200 tis.a nie viac,len restika 11 tis prenajom,okolo1500osoba jedlo,kavadzus nealko-to da restika a alkohol a vino si mame priniest.takze to su dalsie peniazky,foto a kamera 1400Eur-lebo som chcela lepsich,kapela-to este neviem,saty a doplnky,vyzdoba,zakusky,torty,slane....strasne vela veci...je to pravda,strasne sa to financne nazbiera.Ako ja som chcela uplne malicku svadbu,len s priatelovej strany stym mali problem tak bude cca70 ludi co ja mam 17 ludi...
Odpovedať
Profilova fotka
Fuuuuha, čo to tu nečitam! :-/ 200 tis???? Preboha! :-) Ja som teda rozpočet ešte nerobila, ale teda dufam ze to bude okolo tych 100tis. ... My mame prenajom sály do 100Eur, neviem to presne tak radsej pisem viac, ale neni to reštika, takze tak, a je to v meste Myjava, čize žiadne Big city! :-) DJ je priatelov kamoš - tak tiež dufam ze cena bude normalna, nič nadhodeneee, Fotografka-kameramanka bude asi moja kamoška, ale neni to este iste, cize tiez sa bude dat dohodnut, ak nie, ak by nebola na SR tak budem musiet hladať inde. Nas bude zatial približne okolo 60 ludí...a to je myslim že som písala asi fakt všetkych, myslim rodinu...aj moju aj priatelovu... Tak uvidime no! Na buduci tyzden chceme ist kuknut osobne sálu, a poprípade si ju aj zajednať, a potom navstíviť matriku - aspon nech nam povedia ze co a ako, ake doklady ake papiere si treba vybavit, lebo sak nevieme :-D ... Nech teda mame isty aspon termín, lebo od toho všetko závisí
Odpovedať
Profilova fotka
Hedunečka - my chceme starého svata našho znameho - je to skoro ako rodina, cize myslim ze nebude absolutne ziaden problem!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Slnieckko - Myslim si ze nebude zima, to urcite nie, šak si vezmi ako je teraz - cize asi tak, este mooooze byt aj riadny hic, podla mna, viem ze niektory rok bolo tak horko este v septembri ze az az! Cize toho sa ja vobec nebojim, hlavne nech neprší :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ani ja si nemyslim, ze bude zima, jedine ak by sme mali smolu a prsalo nam :-( inak je to podla super mesiac na svadbu
Odpovedať
Profilova fotka
ja som najprv chcela jun,jul alebo august september u mna neprichadzal do uvahy,ale nejako to vyslo takto a mozno to bude aj najlepsie,napr.vsetky augustove soboty u nas prsi a to nie ze troska ale hotova prietrz....takze ako bude tak bude....
Odpovedať
Profilova fotka
Absolutne suhlasim s Erinkau a Lulupaja - september je idealny mesiac, nie je hic ani zima! Mne by sa pacila svadba aj na jar - napr. maj, len to este nebude mat priatel skoncenu VS, cize preto september...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby a to mám ísť zajednať aj kosto teraz?? nubudú sa na na mňa dívať či mi nešiší???? :-D No čo sa týka rozpočtu chytám sa za hlavu ty kokso asi si budeme musieť požičat,,,,,budeme mať svojich asi cca 6O tisic..... 50 ľudí,,,,,,foto plus kamera 200-300€ ,DJ 100 €, ešte že robím v takej práci že alko nealko budem mať takmer grátis,aj slané......na koláče budem mať ingrediencie tiež z roboty,,,,tak to musíme nejako pozplátať......šaty chcem inak kúpiť TU na nete,uvidíme či sa zadarí a potom ich ešte skúsim predať,keď aj za pár šupiek ;-) ,oblek kúpime v polsku,drahý to aj tak neoblubuje nosiť,takže mu to je jedno (možno si aj požičia),kaderníčku aj vizážistku mám dobrú kamarátku tá je už slúbená :-) grátis,,,,,nechty si robíím sama....no viem že sú okolo toho ešte rôzne výdavky no ale hádam to zvládneme,,,niesom náročná :-) :-) :-)
Odpovedať
Baby september je najlepsi mesiac na svadbu! a pocasie budeme mat uplne krasne, ja som o tom na 100 percent presvedcena. Ked o tom budeme presvedene vsetky, tak si to pocasie nedovoli byt skarede :D.. kosta 123 - JA som zajednala kostol predtyzdnom (teda svokor zajednal) a ta hodina, ktoru som cela uz bola obsadena! :/... viac nez rok dopredu. Podla mna treba kostol dopredu zajednat. Kosta za 300 euro foto aj kamera dokopy? to kde si zohnala? JA co som pocitala, tak tiez tak 160 tisic treba minimalne. A to neprehanam,a sa snazim vsetko co viem sama si spravit... brrr... Slniecko - ja na restiku tu vyzdobu nenecham - lebo umele kvety nechcem a o svojej vyzdobe mam celkom presnu predstavu, ktoru mi asi nikto nebude vediet splnit. Takze vsetky doplnky budem mat originaly - handmade :D, ostatne doplni ikea, heh.(len som zvedava ako to budem trieskat na slovensko..) No ti fotografi - tych co som oslovila pod 330 euro zakladna cena nejdu. (a to ja chcem fotenie celeho dna :(( ) Kamera dalsich 330 euro, DJ 250 euro... tak to uz len toto ked si scitas, tak z toho podla mna vyjde slusna suma.
Odpovedať
Profilova fotka
miruskatt-priatel chcel 12 jun,ale to ja koncim VS a teraz mam termin stanoveny na priblizne 16.6,takze to by bolo uplne zle,lebo ani jedno ani druhe by nebolo poriadne,len vela stresov,potom chcela som konkretnych foto,kamera ,sala-tak som musela zladit datum kedy vsetci mozu,ale myslim,ze to takto bude najlepšie....
Odpovedať
Profilova fotka
Babušky, ja chcem ist tiež buduci tyzden skočit na matriku, a opytat sa ze co a ako, ale tiez mam taky divny pocit, ze ci ma skor odtial nevyhodia, ze co stresujem a co ich tak skoro otravujem. Neviem teda, ako skoro snubenci chodia ohladne tohto, ale co ja viem.... Termin chcem mat isty, aspon volačo :-)) Co vy na to?
Odpovedať
lucikka my mame fotografa u ktoreho len "zakladny balik" stoji 500 eur, ked som s tym prisla za polovickou tak som myslela ze ma posle kade lahsie... ale na moje prekvapenie nebol proti, dokonca zahlasil ze to ma byt raz v zivote tak nech to stoji za to x-) kameramana a hudbu sme zatial neriesili... ale viem ze sa daju zohnat aj lacnejsie foto, rozdiel vsak vidno na prvy pohlad. miruska ja som bola z matrikarky sokovana, tetus vyzerala akoby prave priletela z inej planety, vsetko sme z nej museli doslova tahat (tvarila sa ze to uz mame samozrejme vediet co a ako...) a my dvaja zobaci sme na nu cumeli a snazili sa z nej nieco dostat :-) obrad bude inde - v meste - a my sme obaja z dediny kde mame vlastne matriky, takze sme museli vybavit nejake papiere aby nam to povolili... tam vsak povedali ze tie sa vybavuju tak 3 mesiace pred svadbou, nie rok :-N ale ako mozem teraz rezervovat salu a ostatne ked mi nakoniec matrika vsetko par mesiacov pred svadbou zatrhne lebo nemoze? (tetus povedala ze by nas dali do poradia za cakatelov z mesta a ak ostane termin tak nam ho daju, a teda cakat 3/4 roka ci bude ci nie sa mi nechce...) tak zauradovala moja akcna mama a s oboma matrikarkami to nejak vybavila, takze mame termin na matrike rezervovany len tie tlaciva im oficialne prinesieme az pred svadbou. sorry ze sa vypisujem ale pre objasnenie situacie s matrikami je to nutne, v skratke som len chcela ze vraj sa matrika vybavuje par mesiacov pred svadbou a nie teraz, takze keby na teba divne kukali nic si z toho nerob ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, vidim ze aj vy uz pomaly vsetko vybavujete...bala som sa ze to iba my zaciname skoro vsetko vybavovat...aj my uz mame zajednaneho kameru a foto, takmer uz aj salu resp.ranc takze sa obaja velmi tesime.Lulupaja vidim, ze mame svadbu v ten isty den a ze si z Nitry-dufam ze nam pocasie vyjde. Inak ja takisto koncim VS preto mame svadbu az v septembri :-) papa vsetkym.drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
lucikka . no u nás v PB je jedna svadobka,kde robia takmer všetko no a ta teta robí aj video aj foto celý deň až do noci :-) ,musim ju zajednať
Odpovedať
Profilova fotka
No, my máme zatial na výber z dvoch kameramanov - teda u oboch, komplet natočenie + fotky z natáčania na DVD, + 3 kopie DVD svadby - 300 Eur.... doprava kameramana zadara - jeden je z Popradu a jeden je z BA....cize to sa ešte dá, a čo sa týka fotografky - tak asi kamoška, profesionalka! Cize tam sa ceny nebojim... Buduci tyzden nás mozno bude fotit na oznamko, tak sa teším a som veeelmi zvedava, lebo som videla jej fotky a aj spravene oznamko z fotiek a teda poviem vam - MEGA! :-) tak uvidíme :-)
Odpovedať
ja som kameramanov zatial nehladala tak neviem ceny, ale neviete povedat ci je vo vseobecnosti drahsi fotograf ci kameraman?
Odpovedať
miruskatt mozes mi poslať kontakt na toho z popradu?vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
lenkamltr-ahoj,no palnujem,dufam,ze nam to vyjde...Zajtra idem dat zalohu za salu,foto,kameru mam,este kapela a kostol to su pre mna najdolezitejsie veci a buduci tyzden mam zapis,tak by som si to rada,este dovtedy vybavila...Kde budete mat svadbu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby! my to mame tiez v septembri 11.09.2010 :-) V auguste sme boli zajednat kostol, ale bolo iste priskoro, lebo pan farar nemal este kalendar na bududci rok. Tak musime prist v oktobri este raz. Zatial sme len zbezne zapisani na konci tohtorocneho kalendara. A minuly tyzden sme boli zajednat salu. Si predstavte ze do jula buduceho roku vsetkoobsadene, v auguste boli volne uz len 2 terminy a prvy septembrova sobota bola tiez vyfuknuta. A konecne sa moj drahy prebudil lebo ked som do neho hucalal ze treba vsetko rok dopredu vybavovat tak nechcel verit a teraz je stastny ze nam nas datum niekto nevyfukol.
Odpovedať
Profilova fotka
baby213: Viem o com hovoris, pretoze v nasom pripade to bolo rovnako. Ked som chcela objednat salu este niekedy v maji, aby sme vystihli augustovy datum, tak drahy sa rozhorcoval, ze je to velmi skoro, ze to je chore taky dlhy cas planovat svadbu. Napokon sme boli objednat salu zaciatkom augusta a volny termin bol az 11. 09. Dalsi sok prisiel pri objednavani skupiny, ktoru doteraz nemame rezervovanu, lebo vsetky lepsie skupiny uz maju buduci rok obsadeny. Takze moj drahy pochopil, preco je potrebne vsetko objednavat taky dlhy cas dopredu. Vlastne aj ja som z toho rozcarovana, lebo clovek si planuje svadbu rok dopredu, aby bolo vsetko podla jeho predstav a napokon je vsetko obsadene. :-( No co uz.
Odpovedať
Profilova fotka
linda85: no vidis to, keby som nechodila sem na forum tak zacnem vybavovat vsetko asi 5 mesiacov pred svadbou a pri mojej chorobnej pedantnosti by som urcite dostala infarkt. Inak mate uz fotograga a kameramana? ja som z NR a ty?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?