Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
ahoj no mate pravdu nakoniec sme sa s kamoškami dohodli že obehneme salony tak v januari a februari, takže času dosť :-) lucikka aj my mame svadbu 18.steho :-) je to pekny datum
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babenky, ja sice mam svadbu v juli 2010 ale chcela som sa vas spytat, ako to vydrzite ze este mate VYSE roka do dna D.... jak som napisala my mame v juli a uz teraz som z toho uplne mimo ze by som chcela vsetko naraz organizovat :D aj saty som uz v piatok bola skusat a najradsej by som aj nejake uz kupila
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky, som rada, ze vznikla tato tema. Dlho som nebola na mojejsvadbe, lebo mi prislo este moc skoro zapajat sa do for, ked sme este s priatelom nemali dohodnuty termin. Tento rok sme sa ale konecne dohodli a chceli by sme sa vziat 18.9.2010. Neviem ci budem tento rok este nieco riesit snad tak ako vsetky pisete len tie najdolezitejsie veci - fotografa, kameramana a salu ale ostatne az na buduci rok. Este nas caka zoznamovanie rodicov. Pozname sa uz dost dlhu dobu, uz s priatelom aj spolu byvame, ale neprislo mi to tak nesmierne dolezite, aby sa rodicia poznali, ale uz prisiel ten cas, kedy to bude potrebne. Taketo stresove stretnutia moc nemusim, totiz neviem ako si rodicia sadnu. Skor som to chcela spravit takou odlahcenou formou, ze by sme sli niekam grilovat, opekat alebo tak a nakoniec to predsa len bude niekde v restauracii. Chystame to na 13. septembra, tak potom dam vediet ako tento stresujuci den dopadol :-)
Odpovedať
Profilova fotka
luudka23 ja som z PO tiez a zacinala som hladat satky tiez bol januar a vybrala som si take ktore prisli len minuly tyzden takze budu uplne novucke...Red-kika cas ti velmi rychlo zbehne a uz sa nenazdas a bude to len par dni-hovorim za seba, krati sa to a krati...Drzim palceky kocky aby pripravy boli bez stresov.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Juuuuj, jak ste sa mi tu rozpisali :-) Kazdopádne som velmi rada :-)) Tiez si myslim ze na tie šatky je optimálny terím tak januar - februar, ja tiez zacnem v januari chodit, dovtedy musim volačo schudnut :-)))) Ale tentokrát verim ze to pojde a navzdy, zacala som novy Redukčny program, ide o celkovu zmenu zivotného stýlu, ziadna drasticka dieta, tak uvidim, snad to prinesie svoj uzitok .-) Lienocka23 - nás tiež caká zoznamko rodičov, bude to za mesiac aj dačo, tak sa psychicky pripravujem :-D ale neeee....My to tiez planujeme takou to "odlahcenou" formou, chcem priatelovych rodičov pozvat k nam na Jarmok, ktory sa bude konat v nasom meste - lebo nie sme z toho isteho mesta, a potom by som ich zavolala na chvilu k nam - ziadne ceremonie, nic take, tiez taketo stresove situacie nemusim, ale dufam ze to bude ok... My mame zatial termin 4. september 2010 - teraz v septembri sa ideme popytat na matriku kde chceme svadbu a uvidime co nam povedia, mozno to o tyzden ci dva posunieme - dozadu, to sa uvidi, na tom mi nejako moc nezalezi, od toho sa potom bude odvíjať zajednanie sale, fotografa a kameramana a dalsie veci...ale toto chceme este tento rok - na 100%... ostatne potom postupne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Caute baby, aj ja sa k vam pridam, lebo tiez ma to caka v septembri 2010. My sme zacali zajednanim saly, pretoze ta o ktoru sme mali zaujem je maximalne vytazena a tak to aj dopadlo, Povodne som chcela svadbu v auguste no bohuzial bol volny len 11. a 18. september, tak sme si zvolili 11. 09. Nie som sice nejako stotoznena s tymto datumom, ale co uz, zaloha na salu je zlozena, zmluva podpisana, a na druhej strane pekny datum nam stastny zivot nezaruci. Tento tyzden sa mam stretnut s kameramanom a podpisat zmluvu, este zhaname nejaku dobru hudbu a musime zajst za knazom dohodnut sa na predmanzelskej priprave, lebo u nas je potrebne sa hlasit taky dlhy cas vopred :-| . A to je asi pre tento rok vsetko, mozno este zajedname fotografa a ostatne veci budem riesit az na buduci rok. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Linda - a kde budete mat svadbu, v akej sale, ked je tak skoro dopredu zajednana???
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj miruskatt. Svadbu budeme mať v Areáli dobrej pohody v Šarišských Michľanoch, okres Sabinov. Je to vlastne v dedine odkial pochadza moj priatel. Je tam uplne uzasne, nadherna sala, priatelna cena, uzasne prostredie (altanky na posedenie vonku, detske ihrisko, moznost ubytovania apod.), je mimo centra dediny, takze je tam pokoj a navyse v cene je aj vyzdoba ktoru ti urobia oni, ak chces, mas na vyber niekolko vyriant, ktoré sú velmi vkusne a moderne, co je pre mna vyhodne, lebo mam o jednu starost menej. Ak by si sa cela pozrieť, tak odporučam: www.arealpohoda.sk :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahaaaa, no dobre teda, tak to ano, take dobre miesto si treba vcas zajednať!!! :-) Múdro! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ano, ked tam chce mat človek svadbu musí si ju veľmi skoro zajednať, pretože je o ňu obrovký záujem, svadbu tam chcú mať ľudia zo širokého okolia, môžno aj preto, že tu v okolí Sabinova a v samotnom Sabinove taká pekná a hlavne veľká sála nie je, väčšinou sú tu take "staršie" sály, nie príliš pôvabné, alebo sú pekné sály, ale nevhodné na väčší počet ľudí a cena je tam tiež vyššia
Odpovedať
Profilova fotka
Nooo u nas je to podobne, nasa svadba bude na Myjave (ak ti to niečo hovorí :-)) a teda chceli sme sálu priamo v meste Myjava, pretoze v okolí Myjavy je sál dosť len všetko su to tie staré KD, cize asi tak, ale máme jednu, je to vlastne novopostavena jedálen Gymnazia na Myjave, je to priamo v meste cize super, a je to nová krásna sála, len teda nemozeme to mat uplne dokonalé, v tej sále su stlpy, no ale nepomozeme si. Od 7.septembra mam dovolenku, tak si ju ideme omrknut a asi aj zajednať, nech aspon dačo máme, a aj na matriku sa popýtať že čo a ako :-)
Odpovedať
lucikka luudka 23 aj my budeme mať svadbu 18.09.2010 :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte baby, jeej kolko sa nas tu naslo, co budeme mat svadbu 18/9/2010 ! Podla mna super datum, veeeelmi peclivo som vyberala, hihi. Co si myslite, aka cena za fotografa je normalna? Ja som z toho nejaka rozladena, este k tomu nezijem na Slovensku, tak sa k tomu neviem dokopat nejak, som oslovila 3, z toho 1 strasne drahy, dvaja sa mi ozvali ze chcu osobne stretko, ale to je do konca roka nemozne. Este tu riesim jedneho, mam sa s nim stretnut v pondelok, jazdi casto na SK, tak mozno sa dohodneme.... Nezda sa vam ze ta svadba je strasna palka? Ale ked uz ju clovek robi, tak chce vsetko podla svojich predstav, ale ked sa to nascita, tak to teda je... miruskatt - drzim palciaky s tou dietou... ja tiez by som potrebovala 5 kil zhodit... brrr... ja som minuly rok schudla s jednou dietou 8 kil za 2 tyzdne, zatial som naspat nabrala len kilo. Ta dieta vazne funguje....
Odpovedať
@lienocka 23 - jej, som rada, ze sa taky ten trapas s nezoznamenim rodicov nestal iba nam :D. My sme spolu uz skoro 7 rokov, a 4 roky spolu byvame (ale mimo SR). Cast rodicovstva sa poznala, ale maminy sa nepoznali, a otcovia sa tiez vzajomne nepoznali. NEjak som to tiez vobec nepokladala za dolezite, a teraz tym ze sa u nich objavujeme tak 3x rocne, tak na to nebola vhodna chvila. My sme to zoznamenie spojili so zasnubami, chvalabohu uz to mame za sebou, dopadlo to celkom fajn :). drzim palceky nech to dopadne podla vasich predstav.
Odpovedať
Profilova fotka
Lucikka - a mozes mi povedat aka to bola dieta? napisat mi ju sem? dik :-)
Odpovedať
miruskatt- mozno tu dietu poznas. posli mi do ip maila, poslem ti ju do emailom, lebo mam len nascanovany papier... a to by som sa upisala k smrti.
Odpovedať
Profilova fotka
miruskatt - ahoj tak už som doma z dovolenky boli sme v Chorvátsku v Crikvenici,bolo super.......no sálu som zajednala ešte v júli lebo to chcem mať na 100% isté že to budem mať rezervované JA.
Odpovedať
Profilova fotka
Kosta123 - noooo tak niekomu sa zilo :-))) Ja furt v praci, ale od 7. septembra mam dovcu zas jaaaaaaaaaa!!! :-)) Akurat som sa s mojim dohadovala ze ak by nam povedali na urade - teda na matrike, ze toho 4.sept 2010 nie je sobášny den, tak to dáme na 18.sept 2010, lebo 11.sept su u priatela Hody tak vtedy nie...ale nebolo by špatné prísť na Hody 2010 už ako manzelia, no uvidíme čo nam na Matrike povedia, a aj tu sálu pojdeme cez moju dovcu kuknut, a ked tak, tak aj zarezervovať, paci sa nam obom, musim sa popytat ako by to bolo ohladne varenia a tak, a uvidime....
Odpovedať
Nájde sa tu aj nejaká budúca nevestička, ktorá chystá svadbu na september 2010 v Bratislave? :-)
Odpovedať
Tak a konečne sa pridávam aj ja k vám budúcim nevestičkám :-) nás to čaká 18.8.2010 už mám rezervovanú sálu, ešte že som tam išla lebo sa im to tam na budúci rok dosť plní :-) tento týždeň chceme skočiť za farárom a ostatné tak ku koncu roka alebo až po novom roku, no možno si ešte dopredu zajednám fotografa , kameramana a Dj. Straašne sa teším že sa ten môj rozhodol, že ideme do toho :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Shasenka - A my sa tešíme s Tebou!!! :-D
Odpovedať
shasenka - kde ste si zajednali sálu a v akom kostole chystáte svadbu? :)
Odpovedať
Profilova fotka
Babenky, mna akurat napadlo, mate aky taky rozpocet na svadbu???? Lebo ja teda este nie, a citala som akurat diskusiu na temu Kolko asi stoji taka svadba? a teeeda, viem ze to nebude malo, ale niektore sumičky bab ktore tu pisali ze kolko ich vyšla svadba, tak ma skoro prekotilo, ja viem ze vela veci zavisi od vsetkeho mozneho, ale len tak orientacne, taka premerna cena.... Cca 100 000sk???? (Sorry ze este v Sk ale viem sa v tom lepsie orientovat).... A este taky dost vyznamny detail? Kto co plati??? Myslim ako konkretne co ja, co snubenec, co moja rodina a co jeho rodina? Lebo akoze ja sama 100 000Sk (a to som dala ešte tu dolnu hranicu, boli tu baby ktore pisali ze ich svadba vysla 11 000 Eur, a take sumičky :-( Ja sama tolko nemam a ani tak skoro asi mat nebudem :-/ Tak len uvazujem teda ze ako to vlastne je? Poraďte ak viete :-D
Odpovedať
ďakujem miruskatt :-) miriamapeter - obrad bude v petržalskom kostole, len teraz fakt neviem ako sa volá tá ulica :-S a hostina bude v senci - ELV (elektrovod), kým som zohnala kontakt na tú babu čo to tam má pod palcom, tak som sa natelefonovala ako blázon :-D čo sa týka peňazí kto čo platí, tak my to máme tak , že naše maminky sa dohodnú ohľadom zákuskou ale platíme si to my a moji aj jeho rodičia nám niečím prispejú. Ja rátam že minieme takých 100tis. len na hostine ale to už komplet aj so sálou ,jedlom, pitím). Dobé je, že si tam môžme priniesť úplne všetko, len jedlo bude od nich, tak ,že alko , nealko môžme nakupovať priebežne aby sme naraz tolko neplatili.
Odpovedať
ahojte no u nas je to tak že prenajom saly a svadobnu hostinu +kolače alkohol plati rodičia, takže chvalabohulebo čo sa tyka ostatnych veci tak to si platime my a to je tiež riadna položka, zatiaľ nam to vychadza na 1500eurtakže keby sme mali platiť ešte hostinu tak by sme to nezvladli
Odpovedať
Profilova fotka
Caute baby, my sme tam tom podobne ako spominala ludka, salu, hostinu, kolace a alkohol platia rodicia, my si platime oblcenie (teda saty, oblek a pod.), kameramana, fotografa a hudbu. Lenze u nas je to este podla zvykov podelene tak, ze hudbu a kameramana plati zenich a nevesta plati zenichovi oblek, koselu, kravatu a pod. Teda je velmi tazke urcit presny rozpocet, ale odhadujem to so vsetkym okolo 100 - 120 tisic, no obcas mam pocit ze to bude aj viac. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za podanie informacii ohladne toho co kto plati, nooo budeme to musiet aj my tak rozobrat, ale nas este caka zoznamko rodičov, teraz v septembri, cize az potom sa to vsetko zacne konzultovat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte mirus no ja som tiez akurat nad tym rozmyslala a suma 100tis.je asi pre mna veeelmi malo-boze neviem kde zoberiem tolke praxy-no moja mamina povedala ze nam na svadbu odklada kazdej/sestre/50tis.tak dufam ze to tak bude a moja svokra zatial zaplatila dokonca celu svadbu svojim detom a uz len my ostavame tak ja dufam ze nam pomozu lebo pre 70ludi co som pocitala je vlastne na hlavu okolo 1000sk nie??tak to uz je hned 70tis.kameramana mam za 350eu fotografa za 400eu a to este nemam saty,oblek,vyzdobu,prstene ajaaaajaaaaaaaaaaaj :-S
Odpovedať
Profilova fotka
inak chceli by sme ist potom ked budem na sk so sestrou do ciech popozerat nejake svadobne saty zevraj to tam vide lacnejsie neviete niektora nieco odporucit??
Odpovedať
zajtra ideme za farárom , tak ešte potom fotografa, kameramana a dj a ostatok až v novom roku :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?