Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
Ahojte, nie je tu niekto z okolia PO alebo KE? Uz dlho rozmyslam nad miestom kde by som sa mala ist fotit, ale nic nezvycajne ma nenapada? Nepoznate nejake pekne miesto kde by sa dalo realizovat fotenie hlavne vonku, ale malo by tam byt aj nieco kryte, keby nahodou prsalo... ja som nasla Saris park pri Presove, ale zatial sa mi neozvala ci sa tam da ist fotit alebo nie(je tam urobena sarisska dedina, tie domceky vyzaraju pekne a navyse su aj zariadene vo vnutri). No viac by mi vyhovovalo, keby to bolo v okoli KE, koli snubencovi, ktory je od Kosic...
Odpovedať
Ahoj dievcata tiez planujem svadbu v septembri a v podstate len teraz zacinam ale tak vsetko sa stiha pohoda :) ale prave riesim saticky premyslam nad tym ze by som si ich kupila neviete mi prosim poradit kde v Madarsku by sa dali zohnat kam je dobre zajs?Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@lelacik ahojky tiež mame svadbu 4. septembra a chceli sme svadbu až po 17 hod ale na našej matrike robia posledny o 16,00 a našťastie bol volný. Okolie nam radilo že čím neskôr obrad tým lepšie ale ja osobne si to nemyslím.
Odpovedať
Ahojte "deviatky"...no vidím, že Vás je dosť..je tu niektorá zo ZA a okolia?????
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa zda ze vsetky mesiace okolo nas aktivne vsetko vybavuju len tu to troska ustalo :) Fialocka - ja som z prievidze sice, ale aj ja aj priatel chodime do ziliny do skoly, asi tam budeme riesit obrucky lebo tu v prievidzi sa toho vela najst neda :/
Odpovedať
Profilova fotka
Fialocka91, ja som zo ziliny, presne ;-)
Odpovedať
zuzanka444... ja som bola s kamoskou v madarsku v Miskolci pozerat saty na redovy, lebo chcela tiez take tortove ako svadobne len cervene, a mne sa tam osobne saty velmi nepacili, ani som nejak nevydela vela svadobnych salonov... hladala som tam aj spolocenske saty a velmi nebolo z coho vyberat... hladala som na nete aj saty v budapesti ale tiez boli nic moc... ale asi treba zajst osobne... mozno boli tie salony pozasivane :-)
Odpovedať
Ahojte ..My sa budeme brať 25.9.2010.a chcela som sa Vás spýtať, že či nieje priskoro už niečo vybavovať,,a Vaši snúbenci vedia tancovať??xixi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
priskoro uz asi nie je, sikovni ludia mavaju terminy zajednane dost dopredu :) a s tym tancovanim, no musime trenovat :D
Odpovedať
Ahojte, dlhsie som tu nebola, vidim, ze je tu vcelku slusna diskusia:) Chcem sa s Vami podelit o moju skusenost. Modry kostolik v BA sme vybavovali este minuly rok. Mali sme sa im opat ozvat koncom januara, no a neuverite co sa nam stalo! Oni nas vyskrtli zo zoznamu...takze odporucam overit si rezervacie co mate. Nas termin jednoducho dali inemu paru a ani sa nam za to neospravedlnili. Nastastie sme vybavili iny kostol. Na druhej strane som rada, asi to bol osud :-).. lebo koluje povera, ze kto sa berie v Modrom kostoliku sa rozvedie.
Odpovedať
Este ma napadla jedna vec ohladne siat...chcela som saty typu grecka bohyna :-) pri skusani, hoci mi sadli, som zistila, ze su na svadbu moc jednoduche, resp. uvedomila som si, ze ktorakolvek z mojich kamosiek mi moze na svadbu prist v podobnych a ja potom zaniknem! Odporucam poskusat vsetky mozne typy siat - mne sadol najviac nakoniec uplne iny typ ako som mala povodne vysnivany. :-p
Odpovedať
galica, čo sa týka šiat, stalo sa mi to isté...chodila som po salónoch a skúšla šaty 1typu...nie a nie sa rozhodnúť a nakoniec, ked som išla skúšať šaty s tým, že "dnes" už musím vybrať...vybrala som. a úplne iné ako som dovtedy skúšala...t. j. "nevestovské" - páčili sa mi tie úzke modely s čipkou, no nakoniec som si aj ja uvedomila, že sú to šaty viac spoločenského typu ako nevetovské, tak som sa rozhodla pre také, ktoré viem, že si už na seba nikdy okrem svojho svadobného dňa neoblečiem :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Fialocka91 ahoj, ja som zo ZA. Inak aj ja myslim, ze uz nie je priskoro na vybavovacky. Je ten spravny cas.
Odpovedať
Profilova fotka
galica - ahoj, ešte že píšeš o tom modrom kostolíku. Neviem, čo tam vyvádzajú, ale keď sme sa boli informovať na sobáš u nich v kostolei, tak nám povedal, že to máme rezervované, ale máme prísť koncom apríla. Vraj sa porozprávame, či nám to dokáže vyhovoriť, aby sme sa nebrali. Bola som úplne v šoku o čom rozpráva. A že keď sa mu to nepodarí, tak potom môžeme spísať ostatné papiere potrebné k sobášu. Dúfam, že nás odtiaľ nevyškrtne. Priateľ sa chce ženiť iba v tom kostole a nikde inde. Snáď to vyjde.
Odpovedať
Profilova fotka
garlica určite nie je skoro na vybavovanie. mna každy strašil že september je silný mesiac a tak už začiatkom februára sme mali zajednane salu, foto, video aj dj
Odpovedať
Hope44: To je divne, co vam povedali...v tom januari sme potom ledva zohnali dalsi volny kostol na 16h..vsetky boli poobsadzovane, resp. mali uz len ovela skorsie terminy, co sme ale nechceli...budem drzat palce, nech sa to vydari! ;-) Natyi25: mojou jedinou podmienkou pri vybere bolo, nevyzerat ako velka biela torta, lebo som nizsej postavy, tak aby som nevyzerala vtipne :-p
Odpovedať
Galica...nie každé šaty, ktoré majú širšiu sukňu vyzerajú ako "veľká biela torta"..aké si si vybrala??? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
boze no ked kukam co tu baby pisete o tych kostoloch, asi si pojdeme pre istotu overit nas termin
Odpovedať
Profilova fotka
to lelacik ahojky my sme chceli mat obrat o 16 to bol nas plan ale tento cas uz bol obsadeny tak sme dosatli na vyber bud o 15 alebo o 17,30 tak sme vzali 17, 30h. boli sme na par svadbach ktore zacinali o 15, a uprimne povedane strasne dlho sa rozbiehala zabava... ale samozrejme je to vec nazoru... takze my sme preto dali radsej o 17,30h
Odpovedať
Danka 500 dlho sme sa nevedeli rozhodnut ze ci o 15:00 alebo 16:30 ale nakoniec vyhral cas o tretej... z toho dovodu, ze keby bol o 17:30, tancovat by sa zacalo az okolo 8 co sa mi zda dost neskoro... a v rodine mame dost tancuchtivych ludi, tak dufam ze bude dobre :-)
Odpovedať
Ahojte baby, potrebujem poradiť ohľadne svadobnej sviečky. Neviem či treba do kostola 2 alebo stačí iba jedna? Našla som aj tu v bazáre pekné sviečky, len neviem či to musí byť taký štýl ako napr. na krst, taká dlhá úzka biela, alebo to môže byť aj taká v tvare kvádra s menami a dátumom. A načo je v kostole vlastne potrebná? Prosím poraďte.... :-)
Odpovedať
a to treba mat aj sviecku? ja som nic take este na svadbe nevidela :-.
Odpovedať
Profilova fotka
ani ja som nevedela, že je potrebná ku sobášu aj sviečka, ešte som to nikde na svadbe nevidela :-o
Odpovedať
No vidím, že nie som sama, ktorá o tom nič nevie.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
teda musím sa priznať že toto počujem prvykrat. to treba aj svadobu sviecku zhanat? =-) lelačik: ked mate tancuchtivých, tak správne rozhodnutie :-) niet nad čím rozmýšľať
Odpovedať
Profilova fotka
galica - ahoj, tak dnes sme boli v kostole. Natrafili sme na iného kňaza ako minule, tak sme sa tomu veľmi potešili. Bol veľmi milý a príjemný (tento sa nám to nesnažil vyhovoriť). Len nám nezabudol podotknúť, že to je od nich nejaká "láskavosť", zosobášiť nás u nich v kostole. Vraj keď sme z petržalky, tak by sme to mali mať v tejto časti. Tak som povedala, že sme ich farníkmi, lebo aj rodičia boli sobášený u nich, aj sme tam boli krstený.....atď a dal odpoveď, že to nie je podstatný dôvod. Ale teda dobre a dal nám podpísať potrebné papiere. Už treba ísť iba na úrad vypýtať povolenie na sobáš a snáď to už bude v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
No my už mame zoznamko rodicov za sebou, a dopadlo UUUUUUUUUUUZASNE!!! Som rada :-) myslim ze si dost padli :-) V najblizsej dobe by sme chceli navrhnut konecnu podobu oznamka a dohodnut sa na vyzdobe sály, do akej farby budeme ladit...
Odpovedať
my mame obrad o 14tej :-N ;-) kedze o 15 a 16 uz boli zajednane :-| ;-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
My mame obrad o 15tej, pretoze sme boli na urade dost skoro, tak tam este nikoho nemali, ale tipujem ze urcite pred nami alebo po nas niekto bude :-) Co mate nove babenky? Ozaj oznamka si robite sami, ci si davate robit?? a kedy tak asi? a kolko pred svadbou sa asi oznamka posielaju???? dikes My si budeme robit sami, len si kupime kvalitny papier a na ten natlacime :-)
Odpovedať
Natyi25: ahoj, tak co sa tyka tych siat, mam kremove, tie mi viac pristali k rysavym vlasom 8-) sukna je jemne nadvihnuta, saty su hladke ale cele olemovane krasnou vysivanou krajkou. Sekne k tomu spanielsky kremovy zavoj tiez olemovany vysivkou - ten si aj kupujem na pamiatku. Rozmyslam, ze bohvie ake bude pocasie, tak si chcem zakupit k tomu aj taky decentny zivotik, predsa len, v sept moze aj prsat :-( Hope44: ahoj, nam takyto argument nedali, teda ako tebe posledne a ze by bol problem kvoli tomu, z ktorej casti BA sme. Nas rovno vyskrtli - ale ja si skor myslim, ze nas zabudli prepisat z toho ich zapisniku z roku 09 do noveho na rok 2010 ]-( Asi by si mali z tych prispevkov, co im veriaci denne davaju, zakupit pc :-p
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?