Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
danka500 - ja som myslela, ze mozno uz aj v maji - kvoli tomu ze september je stale dovolenkova sezona, tak aby sa ludia vedeli zariadit.. Ale neviem ci to nei je velmi skoro. Ale kamoska vravela, ze tie 3 aj 4 mesiace dopredu treba. Tiez by ma zaujimalo ci je nejaka tradicia na to kedy sa to ma vlastne posielat.
Odpovedať
cavte u nás je tradícia hosťom, kt. sú na svadbe poslať oznamka s pozvánkou tak mesiac dopredu (ale upovedomiť ich o dátume svadby už skôr, aj polroka dopredu ) a známim, kt posielaš iaba oznamko a na svadbe nebudu tak 2týždne dopredu. ja mám svadbu napr. 04,09,2010 a väčšina mojích hosti už dátum vie pričom čas a miesto sa dozvedia až z pozvánky....
Odpovedať
ahojte...nevie mi niekto poradit nejakeho dobreho fotografa??a hlavne nie velmi draheho....este stale nemam fotografa a zacinam byt z toho na nervy.... :-S to mam zato,ze som tolko vymyslala a teraz su vsetci obsedeny.... :-|
Odpovedať
Caute baby mi mame tak isto svadbu v septembri ale nejako nemame nic vyriesene okrem kostola, lebo pisem diplomovku, tak nestiham ale od buduceho tyzdna ...myslite ze to stihame??? :-(
Odpovedať
ahoj, no mas co robit...:-)ak by si nahodou nieco potrebovala poradit, kludne napis...
Odpovedať
froggynka - neboj stihnes, ak nemas nejake extra predstavy a poziadavky, myslim ze zvladnes. Ale zacni cim skorej, lebo dodavatelia su uz prevazne obsadeni.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte co sa tyka tych oznameni asi staci tak 2 mesiace pred svadbou ale tych co pozyvame aj na hostinu k svadobnemu stolu uz pomaly zaciname obiehat a upovedomovat aby neboli na dovolenkach. nech vedia v predstihu minimalne pol roka vopred froggynka myslim ze bez problemov stihas my mame len salu zaplatenu a vybaveny kostol drzim vsetkym kockam palce pri organizovani
Odpovedať
danka500 - prave, ze to clovek musi obiehat tych znamych a rodinu... ja nezijem na SK, takze preto budem obiehat uz rovno s oznameniami a pozvankami na svadbu mozno uz v maji. Ludom, ktorych na svadbu pozyvat nebudem, uplne staci poslat oznamko 2 mesiace pred svadbou.
Odpovedať
Profilova fotka
Cawte :-) Chcem len k tym oznameniam, ze poznam vela parov (aj co som ja osobne bola na svadbe, pricom to je rodina), ktorí absolutne nechodia OSOBNE pozyvat na svadbu, niektorí chodia, niektorí nie.... Ja som bola na svadbe kde jednoducho rodičia nevesty poobvolávali rodinu, teda nech s tym počítajú a potom cca 2 mesiace pred svadbou poslali oznamenie aj s pozvánkou ku stolu.... Cize myslim ze je to cisto vec tych mladých.... Nevidím na tom nič zlé, ani blbé ak sa nechodí osobne pozývať... My asi ku niekomu pojdeme osobne a niekde mozno nie, uvidíme este...
Odpovedať
Profilova fotka
U nás je to poväčšine tak, že sa na svadbu chodí pozývať osobne niekoľko týždňov pred svadbou, kedy sa ľuďom dá oznámenie aj s pozvánkou ku svadobnému stolu, známym, ktorých na svadbu nepozývame posielame len oznámenie. Iná vec je, keď je pár v zahraničí a na niečo také jednoducho nemá čas (aj v našej rodine sa vyskytol takýto prípad) tak sa len posielajú oznámenia, pričom pozvaných ešte snúbenci obtelefonujú a prípadne dôležitých ľudí ako sú krstný rodičia, svedkovia a pod. chodia pozývať rodičia. :-)
Odpovedať
ja niektorych ludi budem musiet ist osobne pozvat - ale to neva. S kamosmi som v kontakte, takze s tymi je clovek dohodnuty uz teraz.. :-D a ostatnych ludi - tych co chcu pozyvat rodicia, tak si ich pozvu sami - akym sposobom, po tom nepatram... :-p .
Odpovedať
ale miruska ma pravdu - vela parov teraz uz nepozyva osobne. Zalezi to natom, aku ma clovek rodinu. Niektora rodina by sa mohla urazit ]-( , ze neboli pozvani osobne... ono to je velmi individualne. Ja som tiez bola na svadbach, kde sa nepozyvalo osobne. Akurat pri pozvanke bola vlozena karticka, kde sa dalo zaskrtnut ci pridem alebo nie,ci chcem noclah alebo nie, ci pridem autom, alebo treba zabezpecit pre mna dopravu. 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my sme obehali len bratislavcanov osobne a kolegov v práci, keďze sú na jednom poschodi :-) ostatných este len obvolame, aby vedeli ze su pozvani a hotovo. potom im posleme oznamka a aj s kartickami ze su pozvani. my z toho velku vedu nerobime. sak telefonat tiez staci a nech sa niekto uraza... mne je to sum a fuk... sak to pomaly aby si clovek dovolenku zobral kvoli organizácii svadby... :-D no nie?! nic sa urcite nepokazi tym ked nepozveme osobne. netreba si z toho robit tazku hlavu
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. My tiez nebudeme chodit osobne pozyvat. Vacsina rodiny vie o tom ze budeme mat svadbu aj ze su pozvani a aj kamarati. Tak dva mesiace predtym posleme oznamka.
Odpovedať
Profilova fotka
Baby! ktore vlastne idete na veltrh teraz do BA? bude sranda ze tam okolo seba budeme behat a ani mozno nebudeme vediet :-D
Odpovedať
Baby213, ja sa chystám :-) do BA už v sobotu (niekam si vyrazíme)a v nedeľu na veľtrh s kamoškami. Sa tešíííím.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
natyi25: jej date nacvik damskej jazdy? xixi 8-) Aj ja sa tesim. Ale planujem si skusat saty a to ma trochu desi :-N Mno tak sa tam mozno uvidime.
Odpovedať
Profilova fotka
natyi25: ty si uz bola vybavovat sobasnu zapisnicu? ja sa len chystam. Treba tam aj nejake dokumenty doniest? a asi tam musime ist obaja co? :-|
Odpovedať
baby 213, s babami to chcem zažiť v BA a s drahým sa chystáme vo feb. do NR :-) na matriku sa chystáme...a možno sa nám to podarí aj dnes, majú dlhý stránkový deň...určite treba rodné listy...a asi aj ob. preukazy. Treba tam oboch :-) sranda bola, keď som išla na faru a kaplán sa ma spýtal, s kým chcem mať svadbu, keď som prišla sama :-)
Odpovedať
My sme boli na matrike tento týždeň a je potrebná vypísaná žiadosť, originály rodných listov (iba k nahliadnutiu!!!) a občianske preukazy. Je potrebné, aby tam boli obaja, lebo pred pani matrikárkou podpisujú obaja žiadosť :-) A vidíme sa v sobotu na svadobnom veľtrhu v BA ;-) Sa tešíííííííííííím!!! :-D
Odpovedať
baby, už 3 dni hľadám nejaký dobrý tip na etiketu na fľaše...a stále nič...neviete mi poradiť???menovky si budeme tiež robiť sami ;-) ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
babenky, pocuvajte, chystam sa na faru a tak by ma zaujimalo, v ktoru hodinu je taky optimalny svadobny obrad v septembri???? aby to nebolo ani moc skoro a ani moc neskoro ;-)
Odpovedať
naninkaaa, tiež máme svadbu v septembri a dali sme to na 16h (sobáš cca pol hodinku, gratulácie tiež cca pol hodinku + nejaké to skupinové foto pred kaplnkou + presun do sály a cco o 17:30 - 17:45 by sa mohol podávať prvý chod... :-)
Odpovedať
ahoj naninkaaa: my mame svadbu tiez v septembri a obrad mame o 16tej. podla mna fajn cas a od teh 16tej ti plati omsa uz aj na nedelu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojteee - my by sme chceli obred o 15tej, alebo 15:30, alebo aj 14:30 by sa dalo, uvidime... neviem ale o 16tej sa mi to zdá uz neskoro. Bola som na svadbe kde bol obrad o 17.tej a to v kostole, cize o ničom... ale ok, kazdy si dá tak ako mu to vyhovuje :-) My budeme mat obrad na matrike, cize ziadne zdlhave ceremonie :-))
Odpovedať
Profilova fotka
My ideme nakoniec na veltrh v nedelu :-)
Odpovedať
My máme obrad o 15:00 hod, pre nás je toto optimálny čas :-) Mali sme na výber akýkoľvek čas, keďže sme to išli vybavovať v dostatočnom predstihu, aby sme mali na výber ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no baby moje.. aj ja by som brala obrad o 15tej, lebo moj drahy by chcel mat fotenie po obrade, tak asi preto.. mne je to jedno.. len rozmyslam, ci je lepsie fotenie pred ci po :-(
Odpovedať
my mame fotenie určite pred, ked je nevesta este komplet nastylovana a potom hlavne odchadzat od hosti je neprakticke..a aku hudbu uprednostnujete zivu alebo DJ?
Odpovedať
keď uvažujete o fotení po obrade, tak je lepšie mať obrad o 15 :-) My sme fotenie po obrade vylúčili, predsa sú to min. 2 hod. a odísť zo svadby od ľudí, ktorí tam prídu hlavne kvôli nám...sa nám zdá nepekné...aj únos nevesty preto zvažujeme, ale ten asi bude ;-) Fotograf nám navrhol urobiť nejaké foto aj pri západe slnka, ale máme pekné prostredie v okolí sály, tak možno na 20 min. vybehneme :-) je to na Vás aké priority si určíte vo svoj svadobný deň :D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?