Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
no my to mame prave naopak, kameramana mame a fotografa nie :-)
Odpovedať
foto sú foto...nám sa to zdá praktickejšie...keby ostatní pozerali sv. dvd, tak ako ja...tak by ich to asi mrzelo :-D si myslím, že si to aj tak nikto nepozerá celé...málokomu to ide prehrať...všetko sa pretáča...a predsa...fotky ukážeš rýchlo a všade, kde potrebuješ :D
Odpovedať
no svadobne dvd sa vo všeobecnosti pozeraju "pretačanim" :-) ale je to v podstate jedno či bude kamera či fotograf ;-) tak či tak spominku na naš krasny den mať budeme :-) my budeme mať aj fotky lebo každý v rodine ma fotak a budu fotiť a aj kamoška mi povedala že ona netancuje tak mi bude robiť fotky ;-) takže budu aj fotky(aj ked nie od profesionala)
Odpovedať
jasné... u nás to funguje asi tak, že každý sa kamere vždy vyhýba...a nechcem, aby sa všetci na sv. dvd tvárili tak, že tam nie sú :-D a foto svadobčanov (samé chrbty, málokedy nejaká tvár) radšej nechám na inú oslavu ako tú našu svadobnú ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
U nás sme volili obe. Aj foto aj kameru. Chceme mať určite nejaké "výstavné" foto od profesionála ale aj kamerku. Rozhodli sme sa tak po tom, ako som bola asi na troch svadbách kamoškám a tie povedali že v tej rýchlosti a strese v svadobný deň aj zabudli aké to bolo, čo si sľubovali s manželmi v kostoloch a radi by sa pozreli aké to vlastne celé bolo. Ja si myslím, že je to síce drahšie ale aj po rokoch si svoj svadobný deň môžete pozrieť, znova sa tam ocitnúť a byť zase nevestou. Aj moje sesterky čo mali kameru sa rady občas pozrú. :)
Odpovedať
ja vtiež volím jednoznačne kameru lebo tam je to zachtené viac a podrobnejšie, čo sa týka foto tak chcem iba zopár umeleckých ..... :), len ešet musím zohnať aj kameramana aj fotografa, ktorý by nas išel fotiť von, tam kde budeme mať svadbu je totiž pekné prostredie ak by vedel niekto poradiť dobrého kameramana a fotografa Prešov a okolie bola by som vďačná :)
Odpovedať
raduska no skus pohladat na nete ja som ich našla dosť aj kameramanov aj fotografov, ale všetko zaleži od toho čo vlastne chceš a kolko si ochotna investovať. my osobne nechceme investovať vela ani do kameramana ani fotografa. vieš video si pozrieš možno 10x za život a fotky tiež, preto sme volili kameramana zo Svidnika lebo ten nas aj s dopravou vyjde lacnejšie než tí prešovský, a fotografa chceme len na umelecke foto, a aj to len nejakých 15-20fotiek chceme, takže pojdeme na študia na Čapajevovej maju tam dobre ceny, ich stranka je w.malefoto.sk
Odpovedať
luudka23 dakujem za radu, kmaeramana už mám vyratého len sa mu musím ozvať a čo sa týka fotiek plánujem tiež ako ty len zopár umeleckých.....
Odpovedať
hmmm,s tymi fotografmi je uplny problem..aj my kameramana mame,ale fotografa nie...stale zhanam,lebo su az prehnane drahii.... :-p tak dost nad tym premyslam ako to spravit..
Odpovedať
Profilova fotka
cafte zeny... takze sa k vam pripajam.. my planujeme svadbu 18.9.2010 v Ziline.. a zacali sme uz vybavovat, lebo sme zistili, ze sa ludia maximalne blaznia aj rok dopredu tak preco by sme mali byt ini 8-) zacali sme zajednanim kapely.. u mna je kapela velice dolezita, lebo ked sa ludia nebavia, jedlo moze byt uzasne, nevesta krasna a aj tak je na prd :-) takze sme si zaistili kapelku mame Rytmus, celkom znama kapelka z okolia Ziliny a ako druhu kapelu mame takych milych bratov z Vadicova, co hraju na husle, su asi 4ria a budu hrat pomimo hlavnej kapely.. aby nebola nuda :-D potom sme zhanali kameramana.. to sme stihli len tak tak, chalanisko mal plno uz do konca roku 2010, takze to tiez uz mame.. potom bola na rade sala.. kedze to bude velkaaaaaa svadba.. okolo 120 hosti, tak bol problem s vhodnou salou, nakoniec sme na odporucania inych nasli salu vo Vurale (vysoka budova za Billou v ZA), vyzera to tam perfektne, prerobene a hlavne nam to vyzdobia oni, my si povieme len farbu a o ostatne sa postaraju.. a vo vyzdobe je aj vela vela heliovych balonov.. moj drahy sa uz teraz vytesuje :-D takze toto su zakladne veci co mame.. ak ste si vsimli, nemame fotografa, strasne veci... :-( pytaju nehorazne peniaze za 100 fotiek alebo si urcuju pravidla no proste som nestastna, lebo sa nechcem fotit vo fote a za mnou bude nejaka akoze fontana.. :-| musime to nejako doriesit.. nemusime mat fotografa na celu svadbu, chceme len svadobne fotky niekde v prirode, ziadne umele, proste nieco kreativne a hlavne pekne.. lebo volni fotografi su len ti fuseraci, co ich nikto nechce :-( no a este viete co???? uz som si vybrala aj saty 8-) ja vieeeeem, je to skoro, ale vsetci ma vyplasili, saty maju baby zajednane na august a pod. a bojim sa, ze by mi tie moje niekto vyfukol, xi tak ich chodim obcmuchavat uz dlho, su nadherne, so swarovskeho krystalmi, nadychane.. prvy dojem bol taky, ze no tak toto nie je pre mna, ale ked ma presvedcili nech si ich obleciem, tak som skoro odpadla, uplne iny clovek.. normalne som sa pacila sama sebe :-p bola som pozriet aj v inych svadobnych salonoch, ale nula bodov.. ach jaj.. chcela som sa spytat, ci nemate nejake skusenosti so satami, co sa daju objednavat z netu, co siju na mieru?? aj cena je vyhodna.. len ze ci to nie je nejaky osial len.. a nemate niekto nejaky kontakt na fotografa?? a dajte aj vy nejake tipy, co uz mate a tak. pozdravujem vospolok Jana zo ZA :-)
Odpovedať
naninkaaa: máme rovnaký dátum ;-) Akého kameramana ste si vybrali? My máme za sebou miesto obradu, miesto na hostinu, fotografa, kameramana, dj...a potom také maličkosti ako svadobný krížik, svadobné poháre, manžetové gombíky, svadobnú knihu hostí...dúfam, že som na nič nezabudla :-) Noo bohužiaľ musíš sa nechať strhnúť svadobných ošialom už rok dopredu, keď si chceš vyberať dodávateľov ;-)
Odpovedať
:-) tak baby...dnes sa chystám na faru...dúfam, že sa mi podarí vybaviť sobáš v kostole, nakoľko drahý nie je ani pokrstený |-| inak máme sálu, fotografa, DJ...po veľtrhoch začnem naplno...už aj so skúšaním šiat :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, aj ja som z BA :) My ideme dnes na matriku a zajtra na faru .. tiez nieje moj nastavajuci pokrsteny, ale uz sme s fararom rozpravali, ze to problem nieje, len si musime ist najprv na matriku papiere vybavit..
Odpovedať
:-D .. som sa omylom do inej temy priplietla .. pardon :-D
Odpovedať
chcem zistiť, či to u nás nebude problém, veľmi mi záleží na svadbe v kostole..."uja s medajlou" nechcem ;-)
Odpovedať
juchúúúúúúúúúúúúúúúúú, je to vybavené...svadba bude v kostolíku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte,tak mame kostolik,boli sme za panom fararom ten si poznačil naš datum aj čas a povedal,že mame priniest rodne listy a mame ist na matriku.A potom sa stretneme 4krat dokopy prvy ked prinesieme čo nam kazal,potom dva krat poučenie a posledny krat tyzden pred svadbou... No šatky som bola pozret v dvoch salonoch,ale uz silno uvažujem,že si kupim nove,lebo sa bojim ako tie moje budu vyzerat v septembri po tych svadbach čo absolvuju,no uvidime...
Odpovedať
super teda... lulupaja :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nahodou nejde niekto dnes do blavy na tu vystavu do carltonu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babulky. Boli ste dnes alebo sa chystate na svadobnu vystavu v Radisson Blu Hotel Carlton v Bratislave?
Odpovedať
Profilova fotka
Cafte babenky! Tak ako pokracujete? My teda podal vsetkeho zmenime salu, povodne sme mali zajednanu novucku salu na gymnaziu v Myjave, ale teda asi bude svadbicka v Hoteli Štefánik v Myjave, boli sme sa tam pytat ohladne prenajmu a celkoveho rozpoctu jedla atd atd. a teda maju teraz akciu ze PRENAJOM akejkolvek miestnosti v hoteli ZADARMO!!!! No neber to! :-))) cize tak a aj rozpocet co nam spravili na jedlo vychadza nad nase ocakavania velmi dobre, takze uz to len na isto zajednat a mame to tam! :-) A budeme to mat bez starostí, ziadne upratovanie miestnosti v nedelu, ako to byva v kulturnych domoch atd atd. cize som rada, ani sme to neocakavali ze to tak dobre dopadne! :-) Vymazala som albumy co som tu mala, lebo si chcem vytvorit novy a taky viac konkretnejsi, lebo tie co som tu mala, boli len take... Uz sa tesim na Svadobny veltrh do BA a potom nabehnem do salonov.... takze momentalne sa snazim asi nieco so sebou robit :-)) nech sa aspon do niecoho vtrepem :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
A este som zabudla, budeme mat nakoniec aj profesionalneho fotografa, tak sa tesim, mam ho overeneho, je z Myjavy, cize pri ruke, tak sa tesim :-)
Odpovedať
Ahoj miruskatt, na svadobný veľtrh sa chystám aj ja s kamoškami...nechcem s drahým, kvôli šatám...možno by som si tam rada nejaké vyskúšala...tak nech ma nevidí :-) ... a potom si to začnem naplno všetko užívať...nazbieram nejakú inšpiráciu a šup šup do plánovania :D v piatok som bola na fare zajednať termín, sobáš budeme mať u nás v kaplnke, tak sa z toho veľmi teším... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ajoj Miruskatt.. Prave dnes som ratala kolko ma bude stat svadba a vychadza to na nejakych 3300 Eur, skoro som odpadla. Chceme mat tak 60 hosti a vsetko je strasne drahe.. To mate super ze za salu neplatite. Nas len sala bude stat 330 Eur a na kazdeho hosta plus 35 Eur. Vy budete mat kolko hosti?
Odpovedať
vindiska, my budeme mať cca 100 hostí, za sálu neplatíme a sv. menu nás vyjde cca 20-25€/osoba...si myslím, že fajn...ceny sú vážne vysoké aj čo sa iných vecí týka...už len pretože je to "svadobné" :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Natyi25 to je perfektna cena. A si z Ba? Lebo tu su nehorazne ceny..
Odpovedať
nie som z BA, som zo Serede... DJ budeme mať z BA (DJ Gabo)
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mat zivu kapelu, o tom snivame od zaciatku.. To v Seredi su potom perfektne ceny..
Odpovedať
živé kapely sú super...min. rok sme boli na 4 svadbách...z toho na 3 bola živá hudba...sála, kde budeme mať svadbu je ideálna pre 70 ludí, 100 je už dosť...a kvôli tomu nebudeme môcť mať švédske stoly...čo ma mrzí, ale prežijem...o inej sále ako o tejto sme ani neuvažovali...nie je ich tu veľa pre 100 ludí (možno ešte dve) urobia aj výzdobu v cene, takže ozaj super... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Natyi drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.. aj tak stale nechapem, ze skoro vsetko treba chystat tak tristvrte roka do predu. som myslela ze bude este kopec casu..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?