Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
ahojte no tak mi tiež riešime video a linda maš pravdu my čo sme boli popozerať tak take sumy že 400e a vyššie, preto sme sa rozhhodli že budeme mať asi jedneho pana z Remetských Hamrov-okr,Sobrance a on berie 250za dvd a cestovne 30e, takže nas to vyjde na280e,takže super cena a fotografa nexceme len v atelieri alebo vonku a to nas vyjde na nejakych 60-100e, takže super
Odpovedať
Profilova fotka
Kosta - to mas vazne super, my mame kameramana z Popradu, a bude to 300 Eur + 40 E cestovne - ale aj tak si myslim ze celkom ok, pricom v BA si pytaju bezne aj 500Eur, tak to sme na tom dobre :-) My este ohladne fotografa uvidime, ale myslim ze nam bude stacit ak bude fotit niekto z rodiny, viem ze tym padom nebudeme mat take tie umelecke fotky, ale nevadi, to sa este uvidi, jedneho fotografa z naseho mesta mame, ten super foti, a to ma len ako hobby, cize aj ta cena by bola ok, tak uvidime, mozno budeme mat nakoniec toho :-)
Odpovedať
Profilova fotka
najde sa tu niektora zo zilinskeho kraja ktora uz zacala planovat? ja som na zaciatku a neviem co skor vybavit...ci salu, alebo kostol... asi je najtazsie zistit s cim zacat, potom to uz pojde asi samo...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby :) tak sa pridavam, povodne sme planovali august, ale kvoli fotografke - mojej znamej - sme to posunuli na 4.9. Mame zajednanu salu - kulturny dom, je velky co je super, ale stolicky su tam take starsie takze urcite budeme musiet zohnat tie navleky. No a potom este fotografku. Chceme mat okolo 50 ludi a vecer dojdu kamosi, takze chceme starejsieho - ale s nikym nemame osobne skusenosti, vy mate nejake tipy? uz sme sa popytali aj na dja, na kameramana - to uz mame par konktaktov len zistit ze kto je aky... najhorsie je ze clovek dopredu nevie, ci to co zajedna bude ozaj take ako sa dohodne... no a mala by som schudnut :) existuje sice sanca ze daco zapnem ale nechcem vyzerat ako velryba, co pri mojej vyske nie je vobec tazke.
Odpovedať
Profilova fotka
Niik - aj ja chudnem! Teda snazim sa :-D .... ale mam aj tak utechu ze ak by som nezohnala na seba satky, tak v TT v jednom salone šijú šatky na mieru za cenu pozicovného!!! Tak by som to potom vyriešila tak, no uvidime....Akoze nehovorim, že mam konfekcnu velkost 50 alebo co, mam tak 42 - len teda mne sa maloktore pacia :-D a tie ktore sa mi pacia su ze 36-38 :-DDD cize asi tak...ale ta 40 by mi v pohode stačila, to sa potom vyrieši šnurovačkou, ktoru urcite chcem, lebo sa mi to velmi paci...Ale to zacnem riesit az od buduceho roku...ale uz sa tešíiiiim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Caute baby. Aj ja chudnem, pretoze som na tom asi podobne ako pisala miruskatt. Aj ja mam velkost 42, ku tomu siroke boky a saty ktore sa mi pacia su male velkosti a vacsinou maju obtiahnute boky. Tak som sa dala na chudnutie, aj ked u mna to je uz 2 rocna zalezitost, pricom doteraz som zhodila 20 kg a este tych 10 kg by som chcela zhodit. Aj ked si uvedomujem, ze s tymi bokmi vela nanarobim, ale snazim sa cvicit. Tak si drzme palce, aby sa to kazdej z nas podarilo podla jej predstav. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Linda85 - Fuuuuha, tak to gratulujem!!! 20 kg si za aky čas schudla? To je teda dost!!! :-) super I ked ja som tiez uz schudla 13 kg, potom volačo pribrala a tak, ale to ma prestalo bavit, lebo jojo efekt poznam naozaj srdečne! :-D Teraz som na to isla inak, teda dalej pokracujem.... Už nehladujem ako doteraz, ani dietu nedrzim, len som zmenila zivotny styl!!! A to je podstatne, tak dufam ze uz sa nikdy viac s jojo efektom nestretnem :-D V podstate ja sa uz ani moc nevazim, nejde o to kolko mam kg, ale o to ako vyzeram a ako sa citim! No ale mali by sme asi hovorit k teme, lebo nas tu ešte zrušia! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak tych 20 kg som schudla v priebehu 2 rokov, ako som spominala, prestrednictvom 90 dnovej rozlisovacej diety o ktorej sa tu vedie extra tema, takze nebudem ju opisovat, ale prisla som na to ze je nutne aj cvicit. ;-) Mas pravdu, bolo by dobre aby sme sa vyjadrovali k teme. ;-) Tak ako ste na tom s pripravami. Ja teraz uz nic neriesim, co som chcela tento rok vybavit som vybavila, akurat zaciname pomaly so snubencom vyberat svadobne oznamenie, aj ked ja svoju predstavu mam, no jemu sa paci nieco ine, tak to musime nejako zosuladit. :-D
Odpovedať
ahojte no aj ja sa pripajam,už mame salu,kameramana ktory nas vyšiel na 280e takže sme radi,a nakoniec mame aj skupinu Artix z Bj,a ostatne veci budeme riešiť až v maji juni po mojich štatniciach.
Odpovedať
Ahojte babenky, pripájam sa......... 18/09/2010 ;-) ....nemáte náhodou niektorá skúsenosť s Hotelom Jazero na Vinnom - MI??
Odpovedať
tak pozeram že je nas tu dosť veľa s datumom 18.09.2010, je to taky zaujimavy datum:)))))
Odpovedať
luudka23, ja sa tiež len kukám :-p ináč, baby, vy ste si ten dátum fakt nejako "starostlivo" vyberali? u nás to prišlo len tak ;-) išli sme zaplatiť zálohu za sálu, môj "nastávajúci" šoféroval, ja som si vytiahla mobil, zapla si kalendár a prešla som septembrové víkendové dátumy a 18. sa obom hneď páčilo :D bola to taká láska na prvý pohľad :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
katka tak my sme natom podobne rozmyšlali sme ešte nad oktobrom, lebo sme nechceli svadbu v lete ale nakoniec nam vyšiel taky stred:)a tiež pozreli sme do kalendara a 18stka nam hned padla do oka:)
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim, ze niekedy nejde ani o tu velkost ale skor o tvar postavy(ved 42jka nie je ziaden stan ze ano:)), a ten teda nemam idealny... ale na saty sa tesim :) a ta rozlisovacia dieta - co som o nej citala sa mi zdalo dost nedodrzatelne :D ale ja popri praci vobec nestiham varit takze je to asi dost nevhodne pre mna, najhorsie je ze nemam moc kedy ani ist cvicit. Ale ved este je rok cas... ;)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte no my mame naplanovanú svadbu na 25.9.2010, presne tri roky od nasho zasnubenia...akurat vcera sme zase raz nadhodili tuto temu a prisli sme nato že plan sice mame ale nič rezervované ani pripravené zatial nie je...asi je už najväčší čas, že? teda to co tu citam ma dosť vydesilo....
Odpovedať
Profilova fotka
Co sa tyka datumu u nas, tak my sme chceli hned po priatelových štatniciach, lenze to je hned leto, tak ze to nie, a teda hned v septembri a prvá sobota je 4.teho, tak 4.septembra!!! mne osobne by sa pacil mesiac máj na svadbu, len to bude mat priatel statnice, cize to nie.....ale keby som si ja osobne mohla vybrat tak urcite maj! ale nevadí.... Niik - co sa týka ten rozlisovacej diety, u mna je to presne tak ako u teba! ja tiez nemam cas si varit presne podla zoznamu a v danej hodine, cize to nie je pre mna vyhovujuce :-)
Odpovedať
ahoj roxy to zaleží od toho ake naroky mate, ale myslim si že napr.salu,kameramana a hudbu by ste už mohli teraz poriešiť lebo fakt dobre miesta su už obsadene,my sme chceli jednu skupinu volali sme im ešte v juli a oni už boli obsadeny do konca roka 2010, a takisto sala ktoru sme chceli mala voľne už iby dva terminy v septembri tak sme to hned zajednali. my tieto tri veci chvalabohu už mame a ostatne budeme riešiť až v juni, juli
Odpovedať
Profilova fotka
Tak čo sa týka dátumu u nás, pôvodne sme chceli 28.08., vždy som chcela mať svadbu koncom augusta. Ešte sme uvažovali o týždni pred alebo po tomto dátume, ak by sala bola na tento dátum obsadená. Lenže na moje veľké prekvapenie naša sála bola obsadená na všetky naše dátumy a najbližší voľný bol 11. september. Keďže sme veľmi chceli svadbu v tejto sále, tak sme to samozrejme zobrali, aj keď dlho sa mi tento dátum vôbec nepáčil. Ale akosi s postupom času a s ďalšími prípravami som si zvykla, takže veľmi to už neriešim. :-) Baby čo sa týka tej rozlišovacej diety, je dôležité pochopiť jej základné pravidlá, čo s čím môžeš a nemôžeš kombinovať a vôbec nemusíš variť podľa knihy, môžeš si robiť vlastné recepty. Je pravda, že táto dieta nemôže vyhovovať každému, je ťažké ju držať a stravovať sa v reštaurácii (viem z vlastnej skúsenosti). ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute babulky no ja som akurat rozmyslala cely sep.byva krasne len ten tyz.okolo toho 11 prsi ]-( ]-( to je u nas vzdy aj jarmok a kazdy rok to tak vide dufam ze aj na bud.rok my mame foto-400eu kamera-350eu no ale plus este doprava dufam ze moc nebudu pytat sala-na hlavu 25eu/ROMANTIC/ zajtra kostol-bojim bojim :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojte, ja som tu nováčik:) Len tak som sa sem prišla pozrieť a vidím, že mám čo doháňať. Termín svadby máme 4.sept., zatiaľ máme predbežne rezervovaný kostol - Modrý kostolík v BA, hostinu by som chcela v Pezinku alebo v Modre. Aj ja potrebujem zhodiť nejaké to kilo, naj čo pomáha je prísne dodržiavanie delenej stravy - sacharidy skôr doobeda, resp. do 15hod, navečer už len bielkoviny... je to super, lebo človek môže navariť celý obed a len si ho potom môže rozdeliť na dve časti:) a samozrejme cvičenie. S tým som už začala teraz, lebo ešte prídu Vianoce, Veľká noc a štátnice, to človek isto naberie späť...proste bude to boj:)
Odpovedať
Profilova fotka
linda85...my sme na tom boli presne rovnako s tymi datumami..tiez som vzdy tuzila po svadbe koncom augusta,ale kvoli foto,a kamere sme museli prelozit na najblizsi volny termin 11.09..tazko som sa s tymto datumom zmierovala,ale tiez som si uz zvykla,a neriesim to :-) :-)
Odpovedať
Čafte baby :D dnes mám fakt dobrý deň, včera som myslela že ma porazí .. tak už som sa dohodla s kameramanom, dnes príde a ukáže mi jeho prácičku, ale mám naňho odporúčanie tak dúfam, že bude dobrý..rátam že si asi vypýta takých 300eur, Dj - stretko budúci týždeň - cena 290 eur aj s bublinkovou show ak by sme chceli, fotografku budem mať kamošku a sála už je čeknutá dávnejšie, 20-25 eur/osoba a 331 za sálu.. keď že nás bude veela :-D problém mám len s kostolom, už som to tu spomínala, farárko nám povedal, že to ešte nevidel tak skoro niekoho prísť , že máme prísť 3 mes. pred svadbou :-o tak to vyzerá, že sa pôjdem opýtať radšej do iného kostola.. ahoj galica s tým chudnutím máš pravdu xi aj mne by sa zišlo :-D minulý rok som si kúpila rifle a teraz som zistila, že sú mi dosť tesné, to bude asi tým, že ja jem aj o 1 ráno :-D a akú velkú budete mať svadbu ?
Odpovedať
Ahoj Shasenka, ja sa nezmestim uz ani do jednych rifli, sedava robota a VS dava zabrat najma dolnym partiam...nastastie moj drahy zje, co navarim, neprotestuje ani ked varim soju, tak o to je to lahsie:)....Co sa tyka pozvanych ludi, moj predbezny zoznam vysiel na cca 60, ale viem, ze vzdy aj 5 ludi odpadne....no ked vidim tie vydavky, co sa tu spominaju, tak idem odpadnut!:)...ja nemam vobec sajnu co a ako, doteraz som sa o to vobec nezaujimala, zacala som stresovat az potom, co vidim diskusie, kto ma uz co objednane! :-)...Ak mas problem s kostolom, skus Modry kostolik, ja som tam sice osobne nebola, ale moj drahy sa tam siel opytat a vratil sa s terminom, s tlacivami k tomu potrebnymi (este som to ani necitala), ale este to mame v januari definitivne potvrdit.
Odpovedať
galica, xi :-D ja mám tiež sedavú robotku.. to máš pravdu , hlavne tie dolné partie, stehná a ricka :-D aby som neskončila , že sa nezmestím ani cez dvere, ja som totiž aj dosť lenivá, cvičila som a vydržalo mi to týždeň, musím si dať nejakú motiváciu aby som to dodržiavala. Ešte skúsim nejaký ten kostol v petržalke ale ďakujem ti za radu. Ja som rada, že mám už čeknuté toto ešte ten kostol a ostatné začnem až budúci rok :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte ohladne toho kostola na kolku hodinu planujete zaciatok omše?Ja rozmyslam tak 15:30 by hadam nebolo zle ani skoro ale ani neskoro nechcem...
Odpovedať
my sme rozmýšlali tak na 15 , ale bez omše, lebo moja rodinka sú neveriaci a to by bolo na nich mooc dlho
Odpovedať
Profilova fotka
Caute, tak naša svadba bude veľká, z mojej strany cca 75 ľudí a so snúbencovej cca 45 ľudí. Je to veľa, ale čo už keď mám takú veľkú rodinu, veď 60 ľudí to je úplne najbližšia rodina (mamkiny a ockovi súrodenci s rodinami) ale výhoda je v tom, že takto nemusíme platiť za sálu, pretože ak je nad 100 ľudí, tak sála je zadarmo. ;-) My máme sobáš v kostole o 15:30. Rozmýšľala som buď nad týmto časom alebo nad 16:00, bála som sa aby nám to nedali skôr, aby sme všetko stihli (fotenie a tak), ale našťastie sme boli prvý na tento dátum, tak sme si mohli všetko vybrať podľa vlastných predstáv. :-D
Odpovedať
Ahojte, mne co sa tyka kostola radili dat to co najneskor, lebo kym sa zacne tancovat, aby uz bol vecer, lebo potom sa hostia vraj nudia:)...tak sme to dali rovno na 16h. V Modrom kostoliku to cele trva pol hodku a fotenie by bolo naj predtym, nech mam makeup co najcerstvejsi :-p Shasenka, ja som si tiez povedala, ze tento rok zarezervujem kostol a buduci vsetko ostatne, este ale poslem email do dvoch vyhliadnutych hotelov kvoli predbeznej kalkulacii nech sa mam od coho odrazit :-)
Odpovedať
My budeme mať 100 ludí , plus mínus ale tak to vyzerá že skôr plus nejaký ludia.. mám rezervovanú sálu v senci , od nich beriem iba jedlo a platíme za sálu, všetko ostatné si môžme priniesť, moc síce neušetríme, lebo tam bude vela ludí ale aj tá trocha čo ušetríme na tom, že si môžme priniesť alko , nealko... je lepšie ako nič. Ja som rátala že to bude pálka , ale pomôžu nám aj naši aj jeho rodičia, tak to nebude až také zlé..dúfam :-S galica, to je dobrý čas :-) boli sme teraz na svadbe a mali to o 15 no a len tak to stíhali.. boli najprv vypýtať nevestu , tam aj posedeli a zistili, že je kopec hodín , však predsa nemôžeš ich vyhodiť :-D a rýchlo fotenie a potom šup do kostola :-) bolo to dosť na tesno :-)
Odpovedať
Profilova fotka
miruskatt - zda sa, ze nielen s dietou sme na tom rovnako, moj priatel tiez konci tento rok Ing, svadbu sme nechceli v najhorucejsom lete tak ze 4.9. :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?