Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
1
2
22
skus hladat vo fore: Spoločný termín, miesto napr.: http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p... http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p... http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p...
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem ti, ale ja som uz na tychto forach bola, a bohuzial tam baby kecaju o uplne inych veciach, len nie o tom co a ako a hlavne kedy planuju zajednat, vybavit atd atd......cize moc mi tieto fora nepomozu...
Odpovedať
Profilova fotka
kedze tema o septembri 2010 tu este nie je, tak ju nechavam.... muruskatt - ked baby kecaju v terminovych temach aj o inych veciach, neznamena to, ze sa tam nerisia pripravy.... a ak do tejto temy prispeje niekto, kto nebude riesit svadbu, tak potom co, zalozis novu temu? :-o
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky miruskatt. Ja s mojim priatelom planujeme svadbu 10.4.2010. Zaciname len teraz a zaciname tym, ze si zistujeme co vsetko je potrebne na to, aby sme sa mohli zobrat v kostole, chceme tam zajst v najblizsej dobe, predbezne si chceme spocitat kolko hosti pozveme, hladame restauraciu na hostinu... Saty este neriesim, az tak koncom leta.
Odpovedať
kosta123 • Včera o 21:18 tak my to máme 4.septembra je tu niekto rovnako na tom??????
Odpovedať
Profilova fotka
:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja už mám rezervovanú sálu,lebo som si chcela byť istá že to budeme mať tam kde chceme. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
miruskatt ahoj, no čo už máš niečo rezervované??? či len tak zisťuješ, že čo a ako??? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
My mame tiez 4.septembra :-N
Odpovedať
Profilova fotka
lucinka123 a ako si na tom z prípravami??? ;-)
Odpovedať
Ahojte, pripájam sa k septembru 2010 :-) My plánujeme 18.09.2010
Odpovedať
kosta123 - my máme tiež už rezervovanú sálu aj fotografa a ešte v najbližšej dobe by sme si chceli zajednať kameramana a miesto obradu (čoskoro sa máme stretnúť s farárom) a potom bude na čas kľud :-) Toto sú asi také najdôležitejšie veci ktoré je potrebné objednať tak rok dopredu....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
miriamapeter - -a už treba aj farára ???? som počula že to tak 3-4 mesiace pred svadbou ísť ohlásiť :-S tak teraz neviem ???
Odpovedať
kosta 123 - No aby som to uviedla na správnu mieru, ten farár je náš známy a chceme sa s ním stretnúť aby nám poradil čo sa týka obradu a aby sme si zarezervovali termín v danom kostole...inak samozrejme je ešte veľa času :) Ostatné budeme riešiť až potom....
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
miruskatt - ahoj, tiež som pozerala na tie ceny a skoro som odpadla, ja som si pozerala nejaké st. valentino a pani čo ich požičiava v tom obchode mi povedala že požičovné stojí 35.000,- Sk. No akože skoro ma natiahlo.....
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to ti verim!!! to by som nedala, mne sa uz aj tych 15tis Sk zda vela! Ale zase pravda je ze keby mali moju velkost (co maju malo kde) a to nie som ziadne sumo, ale tych 40-42 urcite musim mat, a veeeelmi by sa mi pacili tak by som mozno aj tych 15tis. dala, ale ako som uz povedala, tie co sa mi najviac pacia tak to su modelkovske velkosti, do ktorych by som musela asi tak 20 kg schudnut!!! A ked este pocuvam ako sa k niektorym zakaznickam chovaju, kukaju na teba ako keby si mala 200 kg tak to fakt nemusim, a najma ma soklo ako mi jedna babenka povedala, ze si pozicala saty z pozicovne a nechtiac sa im stalo ze jej niekto pristupil vlecku a asi tak 10 cm sa nieco natrhlo! Co sa stava samozrejme bezne! V tom salone na nu vyleteli ze musi zaplatit tusim 3-4 tis za to zasitie a neviem co, ze keby vedela tak to zasije doma sama a ani by si nic nevsimli..ze tych 10cm nitky ju vyslo dalsich 3tis navyse.... no asi by som im nieco povedala!!!!! To je uz sila, tak aj pre toto mam na niekore salony odpor, samozrejme nehovorim ze je to vsade, viem ze su aj salony kde su na teba velmi slusne a mile! Cest im!!!! :-) Bola by som ale rada keby som sa nejako skontaktovala s niekym kto si uz z tej www stranky dal sit, ze nech viem skusenosti....ci sa to fakt oplati a tak....
Odpovedať
Profilova fotka
No baby fakt dobréééé ceny na tie šaty :-N
Odpovedať
Baby, nepride Vam to trochu chore? Mat naplanovanu svadbu rok a pol dopredu? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
laura.22 - inak to som si myslela aj ja :-) ,,,ale nakoniec vďaka tejto stránke som prišla na to že nie,ako napríklad som sa išla opýtať na nejaké sály na rok 2010 a tam ma úpne šoklo že niektoré dátumy sú zajednané aj na rok 2011 =-) tak som si to na september 2010 zarezervovala, radšej skôr ako neskôr,že??! a mám istotu že sála bude moja :-D
Odpovedať
Profilova fotka
laura.22 - a keď tak je to iba 1,3 r. dopredu :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
LAURA.22 - Absolutne nam to nepride divne a ak sa to tebe zda divne, neviem preco sa zapajas.... Absolutne suhlasim s Kosta123
Odpovedať
Profilova fotka
LAURA.22 - A ked uz ide o to, nie som prva kto tuto temu zalozil, tak to by sme potom museli byt divne viacere, ako ty hovoris!!!
Odpovedať
Vobec si nemyslim, ze ste divne a nechcela som Vas nahnevat nahnevat, len sa fakt uprimne pytam, lebo mna to sokovalo, ked som zistila, ako dopredu rozmyslate. Ale zase na druhej strane, vcera som objavila temu svadby v roku 2011, tak som to radsej mala napisat tam. Viete som tak trochu ovplyvnena mojou dobrou kamoskou, ktora sa tiez isla zblaznit okolo priprav na svadbu rok a pol dopredu, minuly mesiac sa mala vydavat a zial, jej snubenec dva tyzdne pred svadbou zahynul pri nehode. Je to smutne, no zo vsetkych sil Vam tu vsetkym drzim palce, aby Vam vsetko vyslo podla predstav, a po svadbe este viac radosti zo spolocneho zivota.
Odpovedať
Rada sa zapojím do tejto témy svojim názorom. Myslím si, že nie ani tak my samé budúce nevesty, ale všeobecne "svadobný systém", ktorý vznikol prirodzenou cestou je nastavený tak, že pokiaľ vieš presne čo chceš napr. kde bude hostina a chceš mať istotu, že ti to niekto nevyfúkne, tak si to radšej rezervuješ skorej a takýmto spôsobom sa to posúvalo až kým vznikol časový úsek približne jedného roka kedy sa už vopred začína svadba pripravovať. A ja osobne si myslím, že ľudia ktorí sa chcú zobrať snívajú už o tom dlhšiu dobu a pokiaľ sa už napríklad stanový termín svadby tak začne taký malý ošial, hlavne pre nás baby a hneď sa začíname bližšie informovať a zháňať veci. Tak prečo si kaziť radosť z toho? Keď je to pre človeka prirodzené tak prečo nie :) Nikto nie je povinný so mnou zdieľať názor, ja ho iba vyjadrujem resp. snažím a odpovedať na otázku prečo začíname s tým vyše roka pred svadbou. V minulosti sa svadba urobila v priebehu troch mesiacov, nebol taký bohatý trh a ponuka. Každý chce mať to najlepšie a podľa vlastných predstáv. Doba sa posunula veľmi dopredu a svadba nie je výnimkou :-) Ale priznám sa, že i ja keď som sa začala bližšie zaujímať o túto tému tak som bola zo začiatku prekvapená ako skoro sa začína s prípravami, ale zobrala som to jednoducho ako fakt doby a tak si to teraz užívam :) Takže krásne prípravy prajem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-) máte pravdu
Odpovedať
Profilova fotka
Ono je to aj o tom ako to kto berie... PRETOZE napr. ja - sice som tu zalozila diskusiu s nazovom Svadba v roku 2010, ALE to este neznamena ze som (sme) v nejakom húrlivom svadobnom ošiali uz teraz! Co sa tyka mna, tak napr. my zatial nemame nic zarezerovane, nic kupene (teda okrem knizky Svadobny bedeker :-))... Všetko je zatial len v teoretickej priprave v nasich hlavach (viac v mojej ako v priatelovej :-))) - moja teoreticka priprava zatial spočiva asi v tom, ze stahujem z netu miliony obrazkov siat, ucesov, oblekov, vyzdob, obrucok a podobne... To je zatial nasa priprava - cise absolutne toto neberiem ako nejake ŠIALENSTVO VIAC AKO ROK PRED SVADBOU..... Tento rok planujeme zoznámenie rodičov - cca október a mozno tento rok oficialne zasnuby - ale mozno nie, mozno to nechame na buduci rok na Valentina, alebo tak, to este nevieme....
Odpovedať
Profilova fotka
miruskatt - som na tom rovnako ako ty :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Kosta a kedy mate planovany datum???
Odpovedať
Profilova fotka
miruskatt - až 4.septembra 2010 :-)
Odpovedať
1
2
22
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?