Svadba v roku 2014

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Svadba v roku 2014, nájde sa tu niekto? už ste začali niečo vybavovať?je skoro vybavovat veci? kedy ste zacali saty zhanat?
Odpovedať
Profilova fotka
kočky ďakujem za názory. Už akú takú predstavu máme, len nevieme kde bude veselica a ke´d som rátala počet osôb tak som zistila, že babky asi zažívali veľmi dlhú zimu. je nás ako hadov :-N lucia1983a23 preto 2014 lebo pred mesiacom sme kúpili byt tak si ho potrebujem dať do poriadku, budúci rok mam štátnice. a jeseň ma nejako neláka :D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@katka16121986 tak ja si myslim, ze planovat svadbu uz teraz na rok 2014 je blbost, aj ti vychyteni fotografi a kameramani si ta ani nezapisu, lebo este vobe netusia, co v roku 2014 bude a ake budu mat ceny, stejne ti povedia, ze sa ozvite o rok, alebo nieco v tomto zmysle, co sa saly tyka, s tym mozno moze byt problem, ale dva roky dopredu, mozno si aj toto rozmyslite, ti poviem moj priklad, sme vzdy tuzili po svadbe u nas v hoteli na Drienici a co z toho, ze by som to rezervovala rok vpred, ked sme nevedeli este ani pocet hosti a po case sme zistili, ze sa tam nevojdeme :-( az teraz sme zredukovali koho zavolame,lebo uz v tom mame jasnejsie, tak mame to rok vopred zajednane,ale bez zalohy a predsa sme minule navstivili svadobny velth a svadbu by sme chceli v kastieli,aj ked sme roky chodili do toho super hotelika ale proste sme zmenili nazor ;-) takze urcite mas este casu minimalne rok :-) na nas, co mame svadbu v roku 2013 tu pozeraju divne, nieto rok 2014 :-D
Odpovedať
@katka16121986 moj nazor je, ze na salu vobec nie je priskoro. poznam zopar miest (na vychode sr), ktore sa rezervuju kludne aj 2 roky dopredu, dokonca v jednom mi zamestnanec povedal, ze najblizsie dva roky maju uz plne obsadene a zacinaju rezervovat az na treti rok! jedna dievcina, ktora tam mala rezervovany termin, sa so svojim snubencom rozisla, o nejaky cas si nasla noveho a svadba sa konala :) termin si drzala, pretoze chcela mat svadbu na tom mieste a vedela, ze by musela za dalsim velmi dlho cakat.... ostatne veci ako hudobna skupina, fotograf, atd.... maju urcite este rok cas
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@akitas ty vole :-D nemyslela si nahodou julianu na sirave? lebo viem, ze tam uz beru aj na rok 2014.... inac autorka, podla mna je to tiez dost skoro... ked som v januari zacala obzerat a zhanat nejake info o svadbe ja, tak na mna kamarati kukali, ze ci mi nesibe... zatial nie :-D teda dufam... mame rezervovaneho kameramana, salu a hudbu a tym koncime... ostatne veci ako saty budem riesit niekedy mozno v oktobri - take tie prve, ostatne veci az po statniciach... ved od juna do augusta sa to da krasne stihnut... :-) kamarati sa nas pytali, ze naco sme sa takto skoro zasnubovali a preco chceme az tak neskoro svadbu... oni by boli najradsej, keby bola aj zajtra, hlavne nech je nejaka zurka :-D
Odpovedať
@guiseppinka presne tu som myslela :D ale to bolo este asi 4 roky dozadu, neviem ako je to teraz :P ale ak tam niekto chce mat svadbu, tak odporucam svihat! :D
Odpovedať
@akitas vravim, juliana uz berie teraz na 2014... co nechapem... a nejaky chlapik mi na vinnom povedal, ze teraz sa robia svadby tak, ze zena si vyberie termin svadby a potom hlada manzela... som na neho kukala, ze ci si nerobi srandu :-D
Odpovedať
@guiseppinka cosi! :D to hadam nie.... no ale je fakt, ze je to pekna sala. aspon mne sa velmi pacila, bola som tam uz na par akciach... aaale zeby som si rezervovala bez chlapa? :D chudaak by do toho potom nemohol ani kecnut!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahoj, Katka! My tiež plánujeme svadbu na rok 2014, ale ešte nevybavujeme nič.....ešte stále je čas. Šaty ešte nezháňam, lebo môžu prísť novšie modely:))))))))). Ale rozprávali sme sa, že od budúceho roku pomaličky začneme zajednávať a riešiť také väčšie položky:)))....prajem krásny deň:)
Odpovedať
@paris113 @katka16121986 ahojte, baby :) pridávam sa k Vám, tiež plánujeme svadbu v roku 2014, aj keď zatiaľ iba tak predbežne :) ešte nejaké extra prípravy nerobíme, iba sa tu inšpirujem a sem-tam si niečo vyrobím, keďže som taký tvorivý typ :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte baby.......kedy tak asi treba zacat s planovanim?.....:-)
Odpovedať
Uz by som asi v konecnom dosledku aj zacala. A planujete velke,ci male svadby?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte, my predbežne plánujeme máj 2014 - teda ak naškrabeme peniaze :) Predbežne by to mala byť menšia svadba s cca 40timi hosťmi. Neviem kedy začať rezervovať dôležitejšie veci? Dúfam že stačí na jeseň toho roku... Aj keď už ma mrle žerú a chceme sa ísť pozrieť na svadobný veľtrh, omrknúť nejakých prípadných dodávateľov... budúci rok vo februári by už bolo neskoro...
Odpovedať
@bejka_85 ahoj :) my mame tiez termin na maj 2014 a salu, kameru, fotografa a DJa sme si uz zajednali :) pri hladani sale, ci restauracie som sa stretla s tym, ze uz mali rezervacie na rok 2014 :) ostatnym veciam sa budem venovat az neskor :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lili224 - prosím ťa nestraš :))) ja pevne verím že bude stačiť jeseň 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
zeny blaznite???? :-D :-D :-D :-D ja pevne verim, ze vsetko zbuchame za 3-4 mesiace a ze to budeme riesit aj v roku 2014 :-D
Odpovedať
@bejka_85 nestrasim :) len hovorim s cim som sa stretla :) ale tak urcite bude stacit jesen :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lili224 :))) dobra tema... ten kto chce mat svadbu aku si predstavuje nic nenecha na nahodu ;-) ze Lili :)
Odpovedať
@luky45 Tak tak :) detailom sa budem venovat az neskor...ale tieto dolezite veci chcem mat zajednane skor :) nehovorim, ze nestaci na to par mesiacov, ale kazda sme ina...a ked chcem konkretnych dodavatelov, tak preco cakat :?! :)
Odpovedať
ahojte ja som teraz začala planovať a niektorí povedia že to je skoro, no zajednala som fotografa, ktorý ma už 2014 polovicu obsadenu a pomaly salu vyberame :)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby ja vas obdivujem. My sme sa na silvestra zasnubili, zaciatkom januara sme dohodli termin (31.8.2013) a doteraz mam vybavenu len salu, kostol a fotografa. Kadernicka a kozmeticka sa mi sice slubili, ale povedali ze este ktovie co bude dovtedy a ze to skoro riesim.. No ja by som sa najradsej vydavala uz zajtra, strasne sa na svadbu tesim, ale ze by som to 2 roky pripravovala si neviem predstavit
Odpovedať
Profilova fotka
Ako vidim nie som sama co ma dilemu ci zacat s priravami alebo nie. ako na jednej strane je este dost casu ale ja som uz nevydrzala a tak uz som si bola vyskusat par siat a kupila nejake stuzky aby som mala dusu na mieste. uz sa to nedalo vydrzat :D :-D ale uz sa zaciname obhliadat po fotografovi, kameramanovi a tie take vacsie polozky no zatial mam zajednaneho "starejsieho" sice je mlady no verim ze to zvladne a prvu druzicku, ktoru obdivujem lebo uz od septembra jej pilim usi s hociakou blbostou. :D samozrejme ze sa to da stihnut za par mesiacov no nie vsetky saly a fotografi budu mat volne terminy, takto budem mat istotu ze to bude tam kde chcem a budem mat kvalitu na zaznamenanie nasho velkeho dna :D :-D
Odpovedať
@mishka18 Suhlas. My sme sa koncom septembra tusim rozhodli, kde sa vezmeme a najprv sme chceli januarovy termin. Potom sme to presunuli na april, a realne sme zacali veci riesit tak v decembri. Dva mesiace pred svadbou nam este chyba odhadom tsk 30 percent veci a som v pohode. V takom skorom planovani vidim jedinu vyhodu - moznost booknut si najbychytenejsieho fotografa/kameramana a miesto, ak ide o letny termin. Ale osobne by som sa do toho tak skoro nepustila :-) Babu, drzim vam palce, nech sa vam vase sny naplnia a nech sa z toho do svadby nezblaznite :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my planujeme zaciatkom leta a o dvoch svedkoch, takze vobec nic neriesim. Podla mna je velmi skoro... Ved je to viac ako rok... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte aj ja sa rada pridam k diskusii budem sa vydavat august 2014... takisto nic neriesim akurat salu kedze sme si uz ani poriadny termin nemohli v roku 2014 vybrat lebo je o nu bitka..) inak vobec nic iba z nudy pozeram inspiracie..)
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat svadbu jun/2014 uz mam zajednanu salu, catering. chcela som napriklad jedneho starejsieho uz je obsadeny... tak teraz radsej si to zarezervujem teraz ako byt potom smutna ze som nieco zmeskala... pojdem skusat coskoro saty ale len tak aby som viela co mi ide, lebo nemam ziadnu predstavu. kupovat neskor :) ale na ms som kazdy den, na napady a inspiracie nikdy nie je skoro ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
plánovať svadbu rok dopredu je tak akurát. už aj vtedy môže byť na niektoré veci neskoro (napríklad vysnívané miesto hostiny). my máme svadbu 5.7.2014 a začali sme plánovať začiatkom mája tohto roku...ale myslím, že záleží aj od toho kde človek žije ;-) v niektorých mestách zoženieš pekné miesto aj 5-6 mesiacov pred termínom, u nás v KE je niekedy aj rok málo :D
Odpovedať
Zdravím všetkých, rada by som sa s vami podelila o negatívnu skúsenosť s prevádzkou Rolando v Devínskej Novej Vsi. S priateľom plánujeme svadbu a pri hľadaní vhodného miesta bola jedným z kritérií atmosféra miesta, tou tento penzión prekypoval. Kontaktná osoba bola od začiatku veľmi príjemná osoba. Stretnutia, telefonáty, či maily vybavovala rýchlo a promptne a mali sme pocit, že k nám majú osobitý prístup a snažia sa nám v našich požiadavkách vyhovieť. Prvýkrát sme zbystrili pozornosť, keď od nás za záväznú rezerváciu vypýtali 1/3 z hodnoty konecnej ceny. Napriek nie veľmi šťastným pocitom sme túto zálohu zložili v hotovosti (samozrejme s dokladom), lebo inak zálohy neprijímali. Následne sme z objektívnych dôvodov a určitých negatívnych zistení boli nútení svadbu v penzióne zrušiť. Pol roka pred svadbou je dostatočne dlhá doba, pri ktorej sme mali nárok na vrátenie celej výšky zálohy bez akýchkoľvek sankcií. A teraz to, čo už asi čakáte - začiatok komunikácie o vrátení zálohy bol bezproblémový. Uistenia o rýchlom vyriešení nechýbali, samozrejme máme nárok na vrátenie zálohy a bude to do dňa xy. V deň xy žiadne peniaze neprišli. Nový termín bol stanovený a potom ďalši a ďalší, napokon odpovedanie cez sms, nezdvíhanie telefónov a keď sme zavolali z iného telefónu, tak zdvihli. Skutočnosť je taká, že ani po niekoľkých mesiacoch nám k dnešnému dňu nebola záloha vrátená a myslím, že sa s ňou už pokojne môžeme rozlúčiť.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?