Svadba v roku 2012. Plánujete aj vy veľmi vopred?

Zobraz úvodný príspevok
milé nevestičky, ste tu také, čo plánuje moc dopredu ? (ako ja, prinútená okolnosťami) akú máte predstavu .. čo sa Vám páči .. ?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby.. no potrebujem radu.. chystáme svadbu v máji 2012, kedže sme ešte nikomu o nej nepovedali, tak ešte stále uvažujeme koho pozvať. V našej rodine (aj priateľovej) je taký zvyk že rodičia platia hostinu a rozhodujú o tom kto bude pozvaný.. z našej strany v tom máme jasno( asi 16 ludi). No u drahého je to inak. Mám pocit že by už ani veľmi vzdialenu rodinu nemuseli pozývať, navyše tých dotyčných ani moc nemusim. Miestnosť kde bude svadba mám vysnívanu už dlho, a tá ma kapacitu tak 85 hostí, ale my už teraz máme 85 hostí!! Poradte mi ako to mám buducej svokre jemne naznačiť? či to mám radčej nechať tak a budeme sa tam tlačiť??
Odpovedať
@vacica59 je to vasa svadba a podla mna by ste sa o tom mali porozpravat vsetci spolu.. aksi vy dvaja zelate malu svadbu tak jej to skus nejako jemne naznacit...
Odpovedať
Profilova fotka
@vacica59 ahoj..tak to je aka mahoda aj my planujeme svadbu 26.5 2012.. :-) sice nie az taku velku 8-) my sme uz zasnubemny..a svadbu by sme chceli taku mensiu..asi okolo 20 ludi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@drobik1 No to napadlo aj mna ale kedže svokra financuje tak svokra rozhoduje koho si pozve.. Bojím sa tohože ked si poviem svoj nazor tak sa nahneva, nechcem si s nou tak skoro pokaziť vztahy :) @ankajocka Iha, no prvá osôbka čo má somnou rovnaký dátum.. No menšiu som chcela aj ja, takych 30 max 40 ludí, no priateľ má velikú rodinu :) Máte už volačo aj zarezervované?
Odpovedať
Profilova fotka
@vacica59 hm no tak to mas dobre ze to financuje svokra..u nas keby to tak bolo to by bolo sveta zit..len ja mam svokru hrozne lakomu ]-( takze si ju musime financovat sami..aj to neviem co mozem este od nej cakat :-)
Odpovedať
@vacica59 vzhladom k spravanie mojej mozno buducej svokry u nas nie je este iste ci sa vobec vezmeme.. momentalne to vyzera skor na rozchod ako na svadbu..
Odpovedať
Profilova fotka
@ankajocka uff to vážne? čo sa stalo?? :-o
Odpovedať
@vacica59 my sme sa s priatelom nevideli dobre 2mesiace kedze on zije v anglicku.. a tesne po vianociach som od neho odisla lebo som nedokazala vydrzat spravanie jeho matky kedze sme byvali s nou.. dufala som ze priatel si najde vlastny byt zacneme odznova ale on na svojej mamicke je na dalej prilepeny takze sa pravdepodobne definitivne rozideme..
Odpovedať
Profilova fotka
@vacica59 aj u nas je to tak ze rodicia financuju svoje rodiny ale hosti sme vyberali sami aj ked sa mame niektore veci nepacili povedala som ze je to nasa svadba a budem ju mat podla seba a bolo...normalne sme sa porozpravali a rozumni dospeli ludia sa musia vediet dohodnut ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lenushka_th no to máš pravdu.. svojej mame by som aj ja povedala.. ale svokre sa bojim.. ona je tak autorita pre mna :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby , tak mi si to platime sami , tak sami rozhodujeme , ale my mame zas taky mensi problem co sa tyka oznamenia zasnub , urobime sme to v sukromi vo dvojici , a potom to uz len nasim maminkam oznamili , a svokra sa urazila , a namiesto oslavy bol plac... takze vzniklo narusenie vztahov a cely vikend sa s nami poriadne nerozpravala , ale nasa laska je silna a ideme dalej, my sme sa sami dvaja rozhodli že pre spoločny život .
Odpovedať
Profilova fotka
@ivka219 my sme sa zasnubili na dovolenke a doma sme to len oznamili a všetci sa tešili..asi mame štastie na rodičov :) @vacica59 moja svokra je v pohode,naštastie nam do ničoho nezasahuje,je velmi mila ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lenushka_th tak to máte.. :-) ..my sme sa ešte zasnubiť nestihli.. drahý vraj šetrí na prstienok.. a ešte ani nebola vhodná priležitosť..
Odpovedať
Profilova fotka
Čo sa týka tých zásnub, tiež sme sa zasnúbili na dovolenke - na nový rok tesne po polnoci a keď sme to potom doma oznámili mojim rodičom, veľmi ma sklamala ich reakcia...povedali iba: "a to ste sa zasnúbili bez nás?" a žiadne gratulujeme ani nič podobné, tak som bola dosť sklamaná z tejto ich reakcie. Ale na ďalší deň som to hodila za hlavu. Dôležité je, že ja som mala veľkú radosť z tých zásnub, a nedám si ju ničím a hlavne nikým pokaziť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja si myslim, ze dnes je uz moderne, ked sa zalubenci zasnubia osamote, je to taky intimnejsi okamih, ktory si naplno uziju, bez nejakych rusivych a skumavych pohladov rodiny.. je to osobnejsie.... neviem preco maju niektori rodicia pocit, ze musia byt pri tom, ved zasnuby sa daju oslavit aj spolocne neskor... nasi tiez nemali extra reakciu, sestra sa tesila, ale rodicia podla mna mysleli hned na vsetky tie starosti...a to gratulujem bolo tiez take vseliake... ale urcite to neriesim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@erinkau ale je skvele , ked aspon niekto sa s vami tesi:) a poniekotri ludia nam to vynahradzuje stale ...
Odpovedať
čaute baby, aj my asi budeme mať svadbu v máji 2012 no nie je nič isté. zásnuby tak to naozaj neriešim, ja si lásku svojho života zoberiem aj bez zásnub! sme spolu 5 rokov a svadbu určite plánujeme, ale neviem asi potom s rodičmi nás obydvoch dáme nejaký obedík nech sa dohodneme tak trošku že kde čo a kedy, respektíve im to oznámime... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@annitt ahojky.. veľa štastia pri oznamovaní svadby ;-) inak najlepšie miesta, kameramani a fotografi su zajednaný min. rok dopredu .. je načase začať sa obzerať :-)
Odpovedať
ahojte, my sme mali mať svadbu tento rok v septembri, ale sme to z rodinných dôvodov museli presunúť a ja teraz uvažujem nad termínom, či máj alebo jún. Obávam sa trochu počasia, máj mám nejako spojený s daždom, ani neviem prečo. My sme sa tiež zasnúbili na dovolenke a reakcia rodiny taká istá ako u sidneyk, že prečo bez nich a čo to má byť :-D gratulácia žiadna :-S ale čo už. Vela vecí budeme mať cez kamarátov, len také prkotiny ako pierka to nechcem, ani darčeky pre hostí, a ani menu kartu nedáme, hostia budú prekvapení. Len neviem či treba aj starejšieho a kedy sa to zajednáva?
Odpovedať
@vacica59 @maruska24 no tak na mojej svadbe starejší musí byť! sestra mala skvelého a ten je tiež tak cca rok dopredu zajednaný....aj my sa za ním čoskoro vypravíme aby na máj 2012 sme ho mali my.....a aj preto vlastne nevieme presný dátum lebo ako bude mať voľné....
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak baby , zo zasnub sa hlavne tešime my a naše polovičky:) ako pokračujete ?
Odpovedať
ja zatial neviem čo prvé vybaviť, mi to príde že je to skoro, ale z pohladu finančného ani moc nie, keďže teraz kúpim to, potom zase ono..... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
je to skoro , ale zas na druhej strane cas leti , a maš pravdu z finančneho hladiska , je lepšie si to všetko zoabezpečovať postupne .
Odpovedať
no je to možno skoro, ale čas rýchlo letí a ani sa nenazdáme a je to tu! a ako vravia aj ostatné baby, keď už sa človek na to dá tak nech to aj vyzerá a je to podľa našich predstáv. my ešte na pevno nemáme nič zajednané, ale viem určite miesto konania, starejšieho a muzikantov....tak to si čoskoro zajednáme a ostatné postupne budeme kupovať aby to potom nebol finančný šok.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
my sa čoskoro pojdeme inšpirovať na vystavu svadba do Ke , a takisto uz mame dohodnute stretko s fotografom , a v maji sa chystame zaplatit zalohu do hotela , ale termin tam už zajednany mame .
Odpovedať
Profilova fotka
@ivka219 aj my pojdeme, mozno sa tam niekde stretneme :-) planujete si tam aj nieco kupit? mozno v marci uz zaplatime zalohu za salu aj skupinu my, nech mame nieco z krku, ale nevieme si najst fotografa :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@erinkau erika , zatial kupovať neplanujeme , ale dame sa prekvapit:)odporučim ti mojho , ma este volne terminy:)
Odpovedať
Profilova fotka
@annitt @ivka219 no my máme už istého fotografa, aj hudobníka- to je Dj ale aj spieva a je úžasnýý.. aj zálohu máme zaplatenú.. aspoň toho nebudeme mať tak veľa potom platiť...
Odpovedať
Profilova fotka
No ahoj ludkovia. Tak nie som tu nova, ale svadba sa stale a stale odsuvala a povedala som si dost! 5.5.2012 bude svadba a hotovo. Uz sme s drahym zasnubeni 4 roky, a vzhladom na to ze si stale dokoncujeme nas domcek a niesu financie, ja som nedavno skoncila univezitu a bla bla bla. No vzdy bolo nieco......Som v zahranici tak vsetko radsej v predstihu len tak na dialku organizujem a ked pridem domov vsetko obehat, davat zalohy a tak stale dookola. Momentalne mam uz rezervovanu salu :-) a zakupene svadobne pohare plus nejaku tu dekoraciu vsetko odtial z bazaru a pohare su jednoduche a krasne. Pomalicky a postupne. Aspon nieco potom aspon nebudem mat velke vydavky a naraz. V aprili pridem domov poplatim zalohy za salu, zarezervujem termin v kostole a to bude dalsi krok :-D Momentalne pozeram nejaku hudbu, skor DJ-a pretoze nemame dostatocnu kapacitu saly na skupiny, tak mapujem teren :-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-S @euforia vitaj euforia, krasny datum ste si vybrali , aj my mame na den v tento den , a mame nieco spoločne , ja som tiež v zahraniči , tak preto to človek musi riešiť troška v predstihu .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?