Svadba v roku 2012. Plánujete aj vy veľmi vopred?

Zobraz úvodný príspevok
milé nevestičky, ste tu také, čo plánuje moc dopredu ? (ako ja, prinútená okolnosťami) akú máte predstavu .. čo sa Vám páči .. ?
Odpovedať
No mne je jasne, ze otazka poctu ludi je narocna...hmmm, ja keby som mala pozyvat uz len sirsiu cast rodiny,uz by bolo toho vela...obdobne ako u sannussi :-) priatel ma este troch surodencov napriklad...ale kedze som doposial tuzila po svadbe uplne mimo, ze len my dvaja a koniec, to znamena ze aj uzka rodina je pre mna velky pocet ludi :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sannussi no my sme skresali nieco z kamosov a nieco z rodiny..napr. pozyvame maminu sestru,moju tetu a ta ma 3deti... 1syn ma na svoju svadbu nevolal,druheho som sest rokov nevidela a ich sestru sa stretavam...cize volam iba ju..a mama ma z toho dilemu ze z 3surodencov volam len jedneho...ale ja to neriesim,nevidim dovod volat niekoho skym sa roky nestretavam... ale kazdy podla seba :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak vidite a moja mama nechce ani pocut o tom, ze niekoho nemienim pozvat, stara skola... lebo sa to patri... ale co mam z tych ludi, ked som ich pomaly 10 rokov nevidela, mam ich pozvat len preto lebo su nasa vzdialena rodina?? som z toho velmi sklamana...
Odpovedať
Profilova fotka
@erinkau dam ti radu,svadbu si sprav podla seba..mama to casom rozdycha a ty si to uzijes...a bude to zabava..ak nie budes z toho rozcarovana a vzdy budes spominat na to ze to bolo fajn, ale ... vieš co tym myslim ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivka219 no este aj to ubytko je dost draha zalezitost, ak to ma byt niekde v hoteli..to ti nezavidim.. @lenushka_th to mas pravdu, naco tam mat ludi, s ktorymi sa nestretavas, je to hlupost.. Len u nas sa ja stretavam s kazdym clenom rodiny, kedze nas je malo a z druhej strany sa tiez vsetci stretavaju na rodinnych oslavach, takze ich vidavame tiez..to je potom tazke.. =-) :-D Baby, vy ked pozyvate kamosov/rodinu, tak pozyvate aj ich partnerov? Myslim take pripady, ked este nie su manzelia. V tomto mame dilemu, ci pozvat aj partnerov alebo nie. Jasne, ze ked su uz zasnubeni, alebo chodia spolu dlho a poznam ich oboch, tak by sme mali pozvat aj partnera, ale napr. draheho bratranci a sesternice, ktori su slobodni a maju priatelov a priatelky - ved pre mna aj snubenca su to cudzi ludia... Zda sa mi to divne.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenushka_th: a nebude potom rozcarovana mama na svadbe, ked to tak erinkau spravi? Ja by som sa bala toho. :-| Ja by som napr. jednu ciernu ovcu rodiny nechcela pozvat..aby mi nepokazila celu svadbu..ale bojim sa, ze dalsie osoby budu potom celu svadbu odute. A takuto dilemu mam pri 2 ludoch. Ach jaj. Ale zase mat ja ako nevesta z nich pokazeny cely den..ved je to moj den. A teraz, babo rad.. :-|
Odpovedať
@sannussi Myslim, ze ked niekoho pozyvas na svadbu, automaticky by si mala ratat s dvoma ludmi, teda s partnerom alebo s partnerkou ...samozrejme s vynimkou nedospelych ucastnikov svadby :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@persepolis no hej, zatial sme ratali kazdemu +1 osoba, preto aj take "krasne" cislo z toho vzniklo :-D
Odpovedať
@sannussi taaak to mi je jasneeee :-D to sa nabali :-D :-D :-D aale tak budete mat paarty, tancovacku,zabavu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@erinkau my s priateľom financujeme celú svadbu samy, takže je iba na nás koho si pozveme. Dohodli sme sa, že pozveme radšej tých, ktorých máme radi, ako tých ktorých musíme.
Odpovedať
Profilova fotka
@persepolis no na to sa tesim najviac - na zabavu, inak by som to fakt vyriesila najradsej malou svadbou, napr. niekde v zahranici..ale tak aspon raz v zivote chcem mat velku party so vsetkymi, ktorych mam rada..a svadba je na to ako stvorena :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@renka1259: len ako to vysvetlis ostatnym? Priklad: Vas pozvem, lebo vas mam rada, ale vasho syna tam nechcem, lebo ho nemam rada. Co spravi slovenska povaha? Jednu z tychto veci - bud sa urazi a nepride, lebo tam nebude niekto s kym ratal, alebo bude oduta na svadbe.. Bohuzial, taki su ludia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja tiež volám koho chcem :-) mám kopec bratrancov a sesterníc a nevolám všetkých, iba niektorých, a strýko a teta sa neurazia, že deti nechajú doma, aspoň oni si vyjdú von;) ak by som mala peniažky, všetkých pozvem, ale rozpočet je priškrtený
Odpovedať
Profilova fotka
@alohim Tak to mate super, bohuzial moja bud. svokra je stara skola a obavam sa, ze ked nepozveme niekoho z ich rodiny, tak bude zle. Uz dnes som pocuvala, ze co povie jej mama/babka, ked nebude svadba v kostole. :-| No vidim to, ze tam bude este kopec rozbrojov..lebo ja chcem INU, extravagantnu svadbu a ona je zvyknuta na tradicie a pod. No co uz. :-D Nemienim sa vzdat nicoho, co planujem, nech sa aj vsetci poskladaju. :-D
Odpovedať
no aj tiež nechcem tradičnú svadbu, skôr takú menšiu, uvoľnenejšiu, žiadne rozbíjanie tanierov, sťahovanie podväzku, odpytovanie...redový možno bude ale nie v kroji, aj to nebudem mať červené šaty :-D Ale zasa ja chcem v kostole, no pre mňa to má duchovný význam. Ak to niekto robí kvôli tradícii a nie kvôli viere, tak radšej nech nemá v kostole. Držím palčeky, aby si to mala podľa seba a svojich predstáv ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@alohim no presne, nieco take chcem aj ja..bud ti vynechat alebo nahradim niecim inovativnym :) Kazdy by mal mat svadbu podla toho ako to chce on a nie preto, lebo sa to tak patri a maju to tak vsetci, no nie? :) Ved jasne, uplne ta chapem. My v kostole nechceme, lebo ja som neveriaca a drahy je sice pokrsteny aj vsetko, ale vieru neuznava, tak naco to silit. Aj tak tuzim po svadbe pod holym nebom, cize aj keby som veriaca, tak by mi viac vyhovoval v tomto pripade civilny obrad. Dakujem ti velmi pekne! A to iste prajem aj ja tebe. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak vidite zenusky.. este sa kvoli tomu asi s mamou dost nahadam, ale snad sa to nejako vyriesi, mojim najsilnejsim argumentom su financie, ved svadba je sama o sebe dost nakladna.. a platit stravu a alkohol dalsim 20 ludom, ktorych tam clovek ani nechce je postavene na hlavu..
Odpovedať
Profilova fotka
žienky , my to riešime takto že pozvyvam z mojej strany iba slobodne sesternice , tie vydate so svojimi rodinkami , tam uz bohuzial nebudu , lebo ten počet by sa navyšil o 30 ludi. pocula som uz nazor maminy , že vela ludi asi sklamem , ale nebudem si kvoli svadbe brat uver, lebo preto aby sme tam boli cela rodina pokope . a kedze si to financujeme sami , je na nas koho tam pozveme...
Odpovedať
Profilova fotka
predbezne sme si vybrali aj skupinu, neboli sme skalopevne rozhodnuti, ale celkom sa nam pozdavala....samozrejme, rodicia ju skritizovali a absolutne nechvalili.. mam pocit, ze toto asi nebude moja svadba :-( ale ich druha...a ak by mala byt moja, tak to bude len o boji.. a to uz nebude ono... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby no my mame uz zarezervovanu skupinu zatial. no chystame sa este na kameramana a fotografa. ako citam riesite koho pozvat a koho nie. u nas je to tiez take vseliake mz budeme mat dokopy priblizne 155 ludi no z mojej strany je okolo 75 ale este by sme to chceli sm mamou preriedit tak to nechame zatial tak a do druheho roka sa to este upresni.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte,ja mam tiez dilemu so svadobcanmi. ja neviem,ako kolegov, na svadbe budeme mat 30 dospelych + 6 deti a potom ratame s ani 20mi navstevnikmi ,lenze by som chcela medzi nimi este dako preriedit,len neviem ako ... Rozmyslala som, ze im dame iba oznamka a potom si pojdeme niekam "sadnut na pivo" a hotovo. Iked sa mi vsetci smeju, ze co tak skoro, ale uz mam rezervovaneho fotografa, rezervovala som uz aj restiku, konence som nasla krajcirku,co mi bude sit saticky, oznamka vybrate, uz len nakupit veci na ich tvorbu, cukrarka vybrata, topanky som dostala od tety, nadcasove,lebo su jednoduche,elegantne a aj rozchodene :D , koč zajednany , kvetinarka tiez dohodnuta, tak uz len to hlavne, najst niekoho kto ma odda :D a to ratam,ze bude riadne tazke,bo chcem vonku obrad a pre pokoj v rodine cirkevny.
Odpovedať
Profilova fotka
@sannussi je to cele taka jedna velka dilema stymi hostami... ja som z toho tiez obcas trochu na vážkacxh ale aj tak si vzdy poviem ze koho tam nechcem,toho tam nepozvem a hotovo.. s tymi partnermi,my pozyvame vsetkych aj s polovičkami ale ja ich všetkych poznam a vačšina su aj kamarati... ale napr. moj bratranec mal svadbu pred dvoma rokmi a pozval dalsiu nasu sesternicu aj s detmi..a jej milovana dcera - podotykam 15ročna sa hrozne urazila ze nezavolali aj jej frajera..skoro som odpadla. a nakoniec sa cela rodina tak urazila (myslim jej mama,otec,babka.ktory boli tiez pozvani na svadbu) ze povedali ze ak nezavolaju aj jej priatela nepride na svadbu nikto z ich rodiny ... tak jej povedali nech nechodia :-D neprisiel nikto ale v konecnom dosledku - nikomu nechybali..kazdy z rodiny povedal ze je to ich vec koho si pozvali a nikto to neriesil..svadby dopadla super vsetci sa bavili a hlavne nevesta so zenichom boli spokojní ze to dopadlo podla ich predstav ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ono je to asi naj si fakt pozvat iba tych co tam clovek chce mat, aby sa potom citil dobre. iked niekto bude urazeny, ze nebol pozvaný, prežijeme. Mozu byt radi, že si ich uctim aspon oznamkom a dakym kolacikom, co im doniesiem, bo ja som uz zazila aj to, ze naj kamoska nedoniesla ani oznamko a nepovedala ani búúúú, radsej nechcela povedat datum,aby sme nahodou nechceli ist a nepojedli tam vela ... (doslova tak povedane) a to cloveka duplom urazi. Pokial sa ludom povie na rovinu, ze ideme mat malicku svadbu, tak to pochopia skor a neurazia sa. A pokial im poslete aspon to oznamko budu isto radi,ze si ich ctite a aspon im to oznamite.
Odpovedať
Ahojte, aj ja sa pridavam k tejto teme. Nasa svadba bude 7.7.2012
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinka47 pekný dátum :) aj my budeme mať 7.7.2012. a ako idú prípravy? už aj viete kde to chcete mať?
Odpovedať
@vanesa73 zatiaľ idú celkom v pohode, máme už sálu, skupinu a riešime už aj kameramana a faru. Obidvaja sme zo Spišskej Novej Vsi tak v jednej reštauracií na streche, je to tam nádherné a keď vyjde počasie tak velikanska terasa rovno pod nebom :-)
Odpovedať
@vanesa73 Vy ste ako na tom z prípravami? čo už máte všetko?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinka47 tak super potom, my už máme rezervovaných fotografku s kameramanom, manželov žitnanských neviem či ti to niečo hovorí. A sálu máme už asi na 90% vybratú tam bude aj obrad aj všetko takže sa nemusíme presúvať, bude to v hoteli a obrad tam vonku. ešte sa nám páčia dve miesta ale čakám že sa tam pojdeme pozret lebo jeden kaštiel dokončujú a v druhom dorábajú zimnú záhradu tak asi v apríli sa pojdeme pozret ako to vyzerá aby sme sa mohli rozhodnúť na 100%. na terase to bude pekné tak dúfam že nám vyjde počasie obidvom :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinka47 vitaj medzi nami :)
Odpovedať
ahojte..ja dufam ze rok 2012 bude aj nasim rokom- aj ked je to este veelmi otazne...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?