Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@h.a.i.n.y ja tiez neviem, ci budem mat zavoj, ak aj ano, tak len na fotenie a do kostola. Pred cepcenim sa ale budem prezliekat do kroju a k tomu patri aj parta, ktoru mi potom daju dole a zacepcia ma.
Odpovedať
@h.a.i.n.y no tak ak ti ho dam da kadernicka tak na co si ho chces davat dolu? (fotit sa bez neho) ? Nebudes mat potom problem si ho dat dolu aby si si uces nepokazila??
Odpovedať
Profilova fotka
@h.a.i.n.y sak ten zavoj sa iba nastokne hrebienkom do vlasov...a pokial nemas nejaky moc komplikovany uces tak ho mozes davat hore-dole kedy chces.
Odpovedať
@kacennnka A ako si ho budes davat dole? Nebojis sa ze sa ti poskodi uces? A co je parta?
Odpovedať
@h.a.i.n.y ja tiež nebudem mať závoj stále.. a môj je taký, že má hrebienok, ktorým sa pekne pripevní a potom sa dá dať dole bez poškodenia účesu.. čiže tak nejak by si to mohla vyriešiť aj ty ;-)
Odpovedať
@dracica6663 @kacennnka No keby som ho mala s hrebienkom tak by problem nebol ale svagrinka mi dala jej zavoj zo svadby a ona v nom nema hrebienok. On sa upevnuje iba sponkami. Takze tu je problem ..
Odpovedať
@h.a.i.n.y a keby si si našila hrebienok??
Odpovedať
@h.a.i.n.y vsak ty by si si ho aj tak sama nedavala dolu....tak nevadi ak je zo sponkami tie sa daju dat dolu vsak niekto by ti uz pomohol skus si to vyskusat !
Odpovedať
@simcab A kedy ho budes mat? Ja by som ho nechcela mat stale ale mamka hovori zeby som ho mala mat stale az do polnoci. Napriklad na foteni by som ho nechcela mat stale.
Odpovedať
@simcab @dracica6663 Baby teraz som si to skusala s dvoma obycajnymi sponkami a v pohode :-) Aj sama si ho dokazem dat dole :-) Len tiez zalezi od ucesu dufam ze sa nerozpadne ked si budem davat dole zavoj. A kde by som kupila ten hrebienok neviete mi poradit? A este jedna vec: neviem ci sa mi hodi k mojim satkam zavoj s lemom. Co myslite?
Odpovedať
@h.a.i.n.y ja ho budem mať v kostole, na fotení pri niektorých pózach a potom po prvom tanci si ho dám dole..
Odpovedať
Profilova fotka
@h.a.i.n.y ked sa bude davat dole opatrne, nema sa preco uces pokazit, len keby si tam ten zavoj mala velmi zakomponovany. Sprav si tak ako ty chces, nie tak ako ti maminka hovori. Nie je to ziadne pravidlo, ze by si zavoj musela mat do polnoci na sebe. Vela nevies nema zavoj vobec. Parta je cast ludoveho kroju, dava sa to na hlavu. Pridavam obrazok. Je to zvyk u nas. Mas to na sebe tak 15 minut, kym spievaju a kym ta neodcepcia. Cize sa dava ak chces mat take tradicne ludove odcepcenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tato je zrovna dost prezdobena ale videla som aj krajsie.
Odpovedať
@simcab A budes mat cepenie?
Odpovedať
@kacennnka Tak to bude urcite krasne! Este sa ta chcem opytat ci nevies ako to prebieha pri normalnom cepcenie. Teda vtedy ked sa dava dole iba zavoj. Potom sa dava hned satka a tancuje sa redovy alebo ako to je?
Odpovedať
@h.a.i.n.y nie nie, ja nebudem mať čepčenie..
Odpovedať
Profilova fotka
@h.a.i.n.y to neviem ako je to pri normalnom cepceni. U nas je zvyk taketo ludove a svadbu kde bolo ine som ani nevidela. U nas sa prezlecie nevesta do kroja, pri odcepcovani sa jej starejsi pyta 3 krat, ci chce vienok snat alebo hlavku stat, popritom jej speivju priesen :parta, moja parta. Nakoniec jej ju daju dole a namiesto toho jej daju cepiec. Takto v kroji zacne tancovat najskor s rodicmi a potom s ostatnymi hostami nejaky cardas (prva pesnicka ale byva: na zelenej luke). Kto chce s nevestou tancovat vhodi peniazky do nadoby, ktoru ma krstna mama. Ti co tancovali s nevestou spravia kruh okolo nej. Nakoniec ked uz vsetci tancovali tak je na rade zenich. Hostia ho vsak k neveste nechcu pustit, musi sa cez nich nejak dostat(zasluzit si ju), potom ten hodi do nadoby celu penazenku, idealne plnu a moze tancovat s nevestou. Ked dotancuju odidu sa prezliect do popolnocneho. To je v skratke ako to prebieha u nas. Niekde som pocula, ze sa to robi tak, ze nevesta dava darceky hostom pri tomto tanci, je v cervenych satach a podobne. Co kraj to iny zvyk...
Odpovedať
Dakujem velmi pekne vsetkym, co mi blahozelali!!!! @h.a.i.n.y aj ja som chcela dat zavoj dole pocas fotenia, ale nakoniec som si na to ani nespomenula... :-D Ja som mala zavoje 2 - dlhy a kratky - dlhy bol pripevneny zo spodu a nedrzal, tak som sa ho zbavila hned po prichode na hostinu, ten kratsi som si paradne uzila! Mala som ho az do polnoci! Si sa ma pytala, ako u nas prebiehalo cepenie - tak ja som si sadla za stol, za mna sa postavili druzicky a dali mi dole zavoj. Potom volali starsieho druzbu pesnickou "Starsi druzba hovno stoji, bo se nasej party boji" atd., ale baby nevedeli spievat, tak spieval kazdy, kto vedel slova... :-D :-D Potom navela prisiel hlavny druzba, ktory sa hanbil, tak si dal na cas... :-D :-D a pridalo sa par chlapov k nemu (aj ked niektori uz zenati, ale vedeli co robit, tak prisli.. :-D ) a handrkovali sa o zavoj - druzicky chceli za zavoj "zelenu" (bankovku :-D ) a druzbovia nechceli dat, tak sa natahovali.... Nakoniec hlavny druzba zaplatil, zobral zavoj, odniesol si ho k stolu a vratil sa po mna na redovy. Druzicky potom tancovali v kruhu okolo nas, ja najprv z druzbom a postupne so vsetkymi svadobcanmi. Potom mi chlapi ukradli topanku, po redovom, tak im musel dat zenich flasu za nu... :-D No a potom som uz isla s vydatymi zenami prezliect, pocas coho mi oni spievali "neslusne" pesnicky a ja som sa isla urehotat, bolo to velmi zabavne... :-D Ked som sa prezliekla, tak som este tancovala s vydatymi zenami v kruhu a potom sme uz mali 2. mladomanzelsky tanec... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@kacennnka niekde ich dokonca zdvihaju na stolickach a tak si pripijaju co som videla fotky, ale to tiez u nas nieje zvykom
Odpovedať
@beronsche Dakujem bero. Aj u nas to tak bude vyzerat. A nevies presne slova tej pesnicky prosim ta?
Odpovedať
@beronsche A ten kratky zavoj si mala aky dlhy?
Odpovedať
@h.a.i.n.y Niet za co.. :-) Ja som sa na cepenie chcela prezliect do kroja, ale som nezohlala "nas" kroj a potom som uz ani nestihala ho zhanat, tak som sa na to vykaslala.... A tak som na redovy bola v svadobnych.... U nas sa este zvykne davat po prezleceni na hlavu satka, ze nevesta tancuje s vydatymi so satkou na hlave a svokra by jej mala pod satku dat co najvyssiu bankovku.... ale to sme mi nemali, jednak som nechcela satku a tiez draheho rodina tento zvyk nepozna, tak sme od toho upustili... Ten "kratky" bol 2-vrsvovy, jedna vrstva cca po lakte a druha cca po boky... Krasny bohato riaseny... :-)
Odpovedať
@beronsche Najvyssiu bankovku? to ako 500€? :-N No skoda ze ste nemali teno zvyk coo? :-D
Odpovedať
@h.a.i.n.y ha ha ha , to vies, ten zvyk je z cias, ked najvyssia bankovka bola 100.... :-D :-D
Odpovedať
@simcab No Simi to ti nezavidim, ze budes mat spolocnu domacnost so svokrovcami... Tak ti drzim palce, aby sa vam co najskor podarilo si podkrovie prerobit.... Na druhej strane, mozno budes prekvapena, ako to bude fungovat! A myslim, ze takych bez vlastneho byvania je nas tu dost.. :-D
Odpovedať
@kacennnka A ty budes v kroji s partou? Waw to je naozaj pekne!! :-)
Odpovedať
@beronsche ja viem, že budem často peniť, preto buďte zhovievavé k mojim negatívnym príspevkom, prosím :-D ale vravím, oni sú zlatí, len ja chcem mať vždy všetko podľa seba, tak budem musieť predýchavať.. ale nebude to asi žiadna katastrofa.. teda dúfam..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babulky, vidim ze riesite cepcenie :) Ja sa este stale rozhdujem ci budeme mat cepcenie alebo nie :) @beronsche kedy ste sa vratili, uz si dneska v praci?
Odpovedať
@bybi Ahoj, no uz som v praci, ale nejako nam velmi nizku produktivitu... Prisli sme v nedelu o 5 rano... nekonecna cesta... A vcera som doma uz 2x fnukala, ze sa stahujem na Slovensko.. :-D pre mna po navrate typicke..... :-D S manzelom (jej to tak krasne znie... ) sme sa dohodli, ze max. rok, kym dokoncim v praci ten kurz na ktory ma poslali a ideme domooov... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche takze sa uz chcete vratit?? A aky kurz robis v praci??? A nemusis potom odpracovat nejake obdobie po kurze v praci alebo zaplatit kurz???
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?