Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche Aha, super, tak OP treba vymenit hned, to som tak mala aj v plane... Este ten pas by ma zaujimal :-) Ze do kedy to treba vymenit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Obciansky sa nevybavuje za pockanim, rpetoze tie nove OP sa tiez vyrabaju centralne v BA a je tam lehota mesiac (vacsinou pridu tak za dva tyzdne, niekedy aj skor), pas za zakladny poplatok 33 € ma cakaciu dobu tiez do mesiaca, no tam existuje aj moznost vybavenia do dvoch pracovnych dni (nie 24 hod.) za poplatok 132 €. Vybavit OP je povinne do 30 dni od zmeny a pas kedykolvek, pretoze pas mozes ale nemusis vlastnit.
Odpovedať
Profilova fotka
u nás v Senci robia nový občiansky do 10 pracovných dní ... netreba dneska už žiadny papier, ak meníte aj trvalé bydlisko treba to nahlásiť na mestský alebo obvodný úrad, oni si to hodia do systému, myslím že je to tak aj pri sobáši ...
Odpovedať
Profilova fotka
ahooojte kočky, ako sa máte? ako pokračujú prípravy? ja už to mám iba za 10dní :)
Odpovedať
Profilova fotka
nie vsetky matriky su uz napojene na Oddelenia dokladov, u nas v okrese su napojene len dva mesta z ostatnych treba aj nadalej nosit sobasny list a oznamenie o trvalom pobyte na nove meno. Co sa tyka doby dodania, vzdy treba ratat s tym mesiacom, pretoze niekedy pridu aj za tri dni a niekedy im to trva tri tyzdne, je to individualne.
Odpovedať
Profilova fotka
@liviapeto a ako je to s vydaním sobášného listu ak je svadba na úrade? dávajú to hneď? lebo viem, že pri cirkevných sobášoch to dávajú neskôr, až o pár dní...
Odpovedať
@liviapeto znamena to, ze sa mi nepodari vybavit si novy obciansky v priebehu 5 prac. dni od svadby? Ani za specialny priplatok? No tak to mam problem... :-( A co ta pokuta? Je to jednorazovy poplatok, alebo zavisi od toho ako dlho bola prekrocena lehota 30dni? na slovenku nezijem a nehrozi, aby som bola doma dalsie 2 tyzdne po svadbe a cakala, kym mi urobia OP. Tak isto neprichadza do uvahy, aby som si podala ziadost a potom sa vratila OP vyzdvihnut - predsa len dovolenkovych dni mam obmedzeny pocet, ako kazdy a jednoducho sa to neda, prist na den, dva - lietadla nelietaju kazdy den a ani nemam priamy let na vychod slovenska... Co teraz? @bybi @ladyjh ak je to tak, ze min 2 tyzdne cakacka, co budete robit? =-)
Odpovedať
@lucia3006 podla pani na matrike u nas, sa doklady z fary dostanu na matriku v pondelok a v utorok si mozem prist po sobasny list...
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche bohužiaľ sa ti to asi fakt nepodarí, lebo majú na to 30 dní...
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche pri OP neexistuje moznost priplatenia, aby to bolo rychlejsie (nam momentalne chodia cca za styri dni, ale to nie je pravidlo). mozes si o OP poziada a potom ti ho moze vzdvihnut niekto iny s overenou plnou mocou. Pravdepodobne ti poradia vybavit si CP do dvoch dni a vycestovat na ten. je to blbo vymyslene ale bohuzial je to len tak. a s tou pokutou - tu ti mozu dat ale nemusia, my davame v zavislosti od casu po akom prides, ale vacsinou az tim, ktori pridu po roku a viac, no na to sa nemozes odvolavat, je to vzdy na konkretnom pracovnikovi,
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche my máme sobáš na mestskom úrade, tak nám by mali dať sobášne listy hneď...
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia3006 so sobasnym listom ti neporadim, to ide mimo nas
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@liviapeto v pohodeee, veď uvidíme :) až tak mooc nám to neponáhla ... :)
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche Ja si vybavim OP a necham nech mi ho mamina vytiahne, ale mne sa stale zda, ze to robia na pockanie. Niekto mi to nedavno hovoril. Ale fakt neviem na 100%, ako je to u nas. A pasy mam 2, tak jeden vymenim hned a s druhym pojdem spat :-) Ja tu OP aj tak nemam, takze mi neponahla za kolko mi to vybavia :-) Vybavim pas aj bez OP???
Odpovedať
@liviapeto No to je teda system.... Na zaplakanie... A co teda maju robit obcania SK dlhodobo zijuci mimo slovenska??? och aku mam zlost na ten blby system!!!!!! ;-( A da sa teda vybavit pas bez platneho OP? Ja som bola na tom, ze neda.... Ako to vlastne je?? Livia dakujem za info!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Kedze sa vsetky doklady teraz vybavuju na jednom mieste, mozes si podat ziadost o pas zaroven s OP. ide to, ze OP je doklad totoznosti obcanov SR, ktori maju v SR tvaly pobyt a zakon predpoklada, ze ak zijes mimo SR mas zruseny trvaly pobyt v SR a teda nemozes vlastnit OP a tvojim dokladom totoznosti je teda pas.
Odpovedať
tak ja v tom mam chaos az strach... :-N @bybi vy ste si tu v UK nieco vybavovali? Potvrdenie o trvalom pobyte, ci nieco take?
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche Bero nie. Trvaly pobyt mam stale na SK u nasich. Aspon podla OP. Tu podla mne nieco take ani neni :)
Odpovedať
Profilova fotka
no veru na to vybavovanie všetkých dokladov, nahlasovanie zmien v bankách, v poisťovniach, správcovi, do elekrárni, tak na to sa teda vôbec, ale vôbec neteším... :(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte nevestičky, prajem krásne ránko... kočky, ako je to po vysadení antikoncepcie? dá sa otehotnieť hneď alebo to trvá dlhšie, než sa upraví cyklus? ... máte skúsenosti s týmto? ... díky... :)
Odpovedať
@lucia3006 ahoj luci.. tak to je dosť individi.. niekomu sa podarí hneď, niekto musí čakať.. ale vraj teoreticky by nemal byť žiadny problém s otehotnením hneď po vysadení..
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko :-) @lucia3006 Luci ja som prvy krat po vysadeni otehotnela za 4 mesiace :-) A snazilkovali sme hned :-) Ale presne, je to individualne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujeeeem kočky, chcela by som vysadiť antinu po svadbe, ale kedže zle znášam horúčavy v lete, tak asi až po lete, bojím sa tehotenstva v lete... keď som pred pár rokmi vysadila, úplne mi zblbol organizmus - až tak, že som musela tabletky nasadiť nazad... :) tak som zvedavá, pôjdem sa poradiť so svojim lekárom, uvidím čo mi povie...
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia3006 Len ked to sa tazko planuje, aby si nebola tehu v lete, lebo nikdy nevies kedy otehotnies :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bybi no veď to, preto asi počkám na vysadenie až koncom leta ... lebo sa toho bojím, neznášam horúčavy a krúti sa mi hlava keď je moc teplo a som dlho na slniečku...
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia3006 Najhorsie je byt tehu v lete na konci, ked si uz obrovska :-) Ja som mala termin koncom septembra (nakoniec sa narodila az v oktobri) a boli sme na SK na 2 tyzdne ked boli 40-tky... To bolo hodne teplo. Na stastie v UK az take horucavy nie su, takze tu to bolo celkom ok, az na opuchnute nohy :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@bybi no tak to asi áno, to musí byť ťažké s veľkým bruškom v lete... ale asi ani úplný začiatok tehotenstva nie je nič moc,keď žene býva zle a tak...a vy chcete zostať žiť v UK alebo sa chcete vrátiť na Slovensko?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia3006 My uz asi zostaneme tu. Kupili sme tu dom predminuly rok, tak zatial sa nikam nechystame. Aj ked laka nas to aj inde, ale nie na SK :-) Mozno na Kanarske pojdeme na starobu :-) A zaciatok tehotenstva zvlada ako kto :-) Mne teda zle byvalo, od nejakehov 7 do 17 tt :-) Ale mam kamosku ktora je teraz tehu. A jej keby brusko nerastlo, ani nevie :-) Ale zase je to individualne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bybi jeeej tak to máte supeer, keď tam máte svoj domček :) tak to by som sa asi nevrátila ani ja... len mne by zase bolo hrozne smutno za rodinou a kamoškami... som tu doma v Senci už moooc zvyknutá ... no jedna moja kamoška tiež tak, ani by nevedela že je tehotná, keby jej bruško nerástlo, ani sme to my kamošky nevedeli, až v 5.mesiaci sa nám priznala :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia3006 to si zvyknes :-) My sme odisli ked sma mali 19 :-) A mame uz teraz tu svoj zivot, kamaratov :-) A drahy aj brata :-) Rodina niekedy chyba, ale aj na to sme si uz zvykli po tych rokoch :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?