Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
beron - myslim, ze v kostole by ti to mohli dovolit, ak to po sebe vzapati upracete ;-) jedine, ak idu hned po vas dalsi, tak by to mohol byt problem..
Odpovedať
Profilova fotka
bero, vitaj. tak teda musite nad tym premyslat, ze sa vam o tom aj sniva :-N A drahy bol drzy, ze v trenirkach, ved vsetky oci maju byt len na neveste ;-) ze co si to dovoluje, csssss
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak konfety už mám nakúpené, no pred kostolom ich strieľať určite nebudeme, bo by nás kostolníčka na mieste ukrižovala... :-D Ale pri prvom tanci tresknúúú.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
usacek, aj ty budes mat konfety? musim sa spytat farara. aj ja by som rada mala druzicky s kosikmi a lupienkami. To ma aj vyznam zo starych tradicii, idem sa pozriet. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Hádzanie ryže Aby bolo novomanželom dopriate mať veľa zdravých detí a bohatstva, sú po obrade zasypaní ryžou. V niektorých mestách či obciach už ryžu vystriedali farebné konfety alebo hrozienka. Kedysi v minulosti sa na svadobčanov hádzalo obylie alebo oriešky - samé životodarné semená. V niektorých častiach republiky sa uchoval aj iný zvyk s rovnakým významom - počas svadobnej hostiny sa neveste do lona položilo dieťa. Rozsýpanie lupienkov Družičky na čele svadobného sprievodu do kostola rozhadzujú lupienky kvetov. Je to pôvodne pohanský zvyk, ktorý sa zachoval dodnes a je veľmi obľúbený. Lupienky majú prilákať bohyňu plodnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
a lady este poznam take ze druzicky idu pred nevestou do kostola aby odlakali zlych duchov od nevesty, a prilakali ich pozornost na seba a potom tam bolo este take pisane ze nevesta ma mat zavoj cez tvar aby sa k nej nedostali zle sily
Odpovedať
Profilova fotka
ladyjh - nieee, ja ani nemam obrad v kostole 8-) ja budem mat holubice po obrade a balony stastia o polnoci ;-) konfety su pekne, no fakt robia bordel, takze to asi ozeliem, uvidim :-) som inak zistovala motyle svadobne.. je to nadherne, ale zabila ma cena! ze 380eur!! :-S fuuha, to za to mozem mat regiment holubic :-D
Odpovedať
mne sa lubi i to rozhadzovanie ruzi i konfety...ale zas neviem kde, lebo ideme na matriku a tam sa to urcite neda...a kde inde potom??? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
misa, aj ja som to niekde videla :-) nieze by som bola nejaka tradicna, ale sa mi to paci.......... usacek, zive motyle? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Toho bordelu sa obávam aj ja, čo na to povedia v reštike, ale snáď to bude OK... Inak si to budeme musieť vystreliť v obývačke... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kwetinka, pri foteni? ak budu skupinove fotky, tak tam by sa mohlo........
Odpovedať
Profilova fotka
kweeti - podla mna lupienky by na matrike (v obradnej sieni) zniesli. Zalezi, ci po vas ide dalsi par, ci to stihnete upratat po sebe. No kazdopadne, ked budete vychadzat z budovy, tak vonku uz naozaj mozete po sebe hadzat co chcete :-D :-D len teda v ramci slusnosti asi zase potom po sebe pozametat ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ladyjh - ano zive motyle. Oni ti ich "vypestuju" presne na termin svadby. Je to krasne, je ich hadam aj 50, mozno aj viac, oni su taki este "rozospati" po vypusteni, takze aj na ludi posadaju, pekne je to.. :-) no za to cenu si ich radsej nachytam na poli :-D :-D
Odpovedať
v Bratislave - v Starom meste, keď píšeš žiadosť na sobáš, tak tam vyslovene podpisuješ, že sa zaväzuješ neznečisťovať okolie obradu (konfety a tak) ale ja chcem aj ryžu aj všetko :-))) Bohynňu plodnosti budeme potrebovať ako soľ :-D
Odpovedať
Profilova fotka
barborav - tak teda Stare mesto je asi vynimka, este som o tom v inych MC nepocula...
Odpovedať
ved ani ja, ale ozaj to tam je.kamoska mala teraz v primacialnom a ja že jej urobim radosť a ona že nech neopovážim, lebo že oni to tam podpísali..
Odpovedať
Profilova fotka
barbora, ved prave to - tu bohynu plodnosti. Musim nakupit konfety aj za milion ;-) usacek, podme spolu chytat motylov, aj mne sa ten napad paci. To budu na matrike? potom ako naspet naletia do krabice? =-)
Odpovedať
Ladyjh - my ale ozaj :-(
Odpovedať
Profilova fotka
neboj, hlavu hore. ono to funguje :-N
Odpovedať
ahojte :-) tak my neplánujeme tieto blbostinky - že konfety, motýle a tak podobne, ale balóniky asi budú.. teda tie lietajúce :-) mali by sme spať na hotely v horách, tak tam by sme ich mohli vypustiť :-)
Odpovedať
lady - pôjdem do metra a kúpim aspon 25kilové vrece :-D
Odpovedať
usacek chapem...lenze vonku pred matrikou je najdolezitejsia ulica mesta a tam bordel robit nexcem :-D najma ak by mali vsetci na mna zizat :-D 8-( a mozno v sieni..hmm len kto by niesol lupene ak nemame dievcatko? :-D :-D
Odpovedať
:-D kweti: ženích ide pred tebou, môže z vačku hádzať :-D
Odpovedať
barbora my pojdeme spolu ;-) takze asi nejakej kamoske priradim novu ulohu :-N :-N
Odpovedať
ja som iba srandovala :-D my tiež nemáme dievčatko, inac by islo... mame teda, ale velmi malicke...
Odpovedať
och, tolko motylov okolo mna a este aj na ludi sadaju.... no asi by som vyvadzala.... poviete, ze mi sibe, ale motyliky maju take nepekne telicka, takze pre mna je to hmyz...... blee :-N :-N ale ked tie lupienky maju prilakat bohynu plodnosti, tak kupim cele vrece..... Ved ked uz zacneme rozsypovat, myslite, ze nas stopnu? Pred ludmi?
Odpovedať
barbora ale asi to dam 2 kamoskam, aby som si kazdu uctila ;-) lebo nieco rozhadzovat xcem a aj na fotkach to potom bude vyzerat krajsie 8-) 8-) bero mas pravdu, aj pre mna je to hmyz..ja nebude nic vypustat :-) ale stale neviem aky zvyk dam a nedam..s niekym si musim na to sadnut :-) :-)
Odpovedať
kweeti z tych najbeznejsich zvykov sa mi paci rozbijanie taniera a prenasanie nevesty cez prah... co keby ste mali aspon to?
Odpovedať
hej ono je aj dolezite to spravne vpichnut niekam...ze kde co sa ma robit a je vhodne :-D :-D aby potom v strese sme si nepomylili scenar :-D :-D
Odpovedať
no co, ak si pomylite scenar, budete sa tvarit, ze to bol povodny plan! ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?