Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
booože, to je trapas ako som sa pozvala :-N |-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahojteeee ani nestíham vás dočítať :-N taaakže asi až zajtra ráno, keď budete ešte spinkaaať :-)
Odpovedať
ahoj vieri.. a kde si sa tárala celý deň??
Odpovedať
Profilova fotka
simca,ale coby trapas:) ja budem rada ked ma prides pozriet:D Aj niekam mozme skocit, poklebetime:D
Odpovedať
nápad je to dobrý :-)
Odpovedať
Profilova fotka
simcab mala som toho dnes veľa v práci, prišiel konateľ a všetci možní manažéri, ešte aj logistický meeting sme mali a konečne som si našla aj hodinku na kurz nemčiny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
junasova ja mam tiez svadbu v mieste kde drahy ma rodicov a kde vyrastal ale z toho dovodu ze z mojej strany bude na svadbe 15 ludi a ostatne vsetko 45 ludi odtial takze nema zmysel 45 ludi tahat do nasich (mimochodom tiez Zlatomoraveckych ) koncin :-D odobierku mat nebudeme lebo spolu zijeme v 1 domacnosti a mame dcerku takze nam to pride vyslovene "hlupe" my riesime momentalne dilemu mam taku rodinu aku mam ktora si ani nezasluzi byt na svadbe koli ich "sprostym nechutnym reciam" ale zial "patri sa" tak tam budu nech su vsetci spokojni a nech nepocuvam do konca zivota tie ich blabotiny trapne takze asi tak no a dilema spociva v tom mame 1 svadobne auto a moja mama,super teta a sestra s kamaratkou si zasluzia aby ich odviezli no ale tamtá rodina ma 3 auta na 5 clenov mam teda objednat mikrobus pre vsetkych ci mam to nechat na nich nech si to nejako sami doriesia??sme sa o tom rozpravali i ked je to hodne daleko este ze asi tak to spravime ze fotenie mame o 13.30 a okolo 11 by siel sofer po nasich (mama,sestra,kamka a teta) a oni nech si dojdu ako chcu ...ale je medzi nimi -moja slahnuta dalsia teta sa stara o moju babku ta si zasluzi slusny odvoz a tym padom musim objednavat mikrobus ach ja neviem :-| dufam ze sa toto nejako vyriesi fakt lebo neviem ...
Odpovedať
Profilova fotka
ladyjh - aj ja už to doma beriem tak že jedným uchom dnu a druhým von. Bývanie zatiaľ nemáme doriešené, sme u svokrovcov a keďže s nimi máme vynikajúce vzťahy tak sa veľmi neponáhľame, ale samozrejme že chceme vlastné bývanie, trošku sa už pozeráme po bytíkoch, ale to sa bude riešiť až po svadbe. Ja by som brala keby odobierka a obrad boli tam kde teraz bývame, len neviem ako by to moja rodina prijala, že ženích bude pýtať nevestu u seba doma. Našim, teda mame na tom asi záleži, lebo mi naznačila že nie je problém keď priateľova rodina príde k nám a potom sa pôjde na hostinu. Lenže tomu sa chcem vyhnúť, lebo vzdialenosť medzi obradom a hostinou by bola 70km a zdá sa mi zbytočné takto prevážať svadobčanov. Mám taký dojem že môj problém má jednoduché riešenie, len ja ako vždy komplikujem. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko, my budeme tak pol na pol z oboch strán kvôli kapacite sály. Keby som mala pozývať "koho sa patrí" tak mám len z mojej strany 50 ľudí. Ja to asi spravím tak že pozvem len mojich bratrancov a sesternice, pretože môj oco je najmladší, takže tam aj tak bude vekový priemer 30-40 rokov. No lepšie ako 60-70 roční príbuzní. A všetkých ich pozvať nemôžem a ani nechcem. Moja sesternica sa ide vydávať v máji a bude mať 130 hostí :-o . A tiež nepozývam takých čo som ich dobrých 10 rokov nevidela ani s nimi nekomunikovala. Vzyerá to jednoducho, ale čakám komplikácie z maminej strany. S odvozom ešte neviem ako to budem riešiť, ak bude dosť ľudí tak objednám bus, prípadne budem mať šoférov.
Odpovedať
Profilova fotka
Inak aj mám šlahnutú tetu čo sa stará o moju babku :-N a neprekvapilo by ma , keďže nebude pozvaná, že kvôli tomu votrie medzi pozvaných. Minule mi povedala že kedy sa budem vydávať, že by už išla na nejakú svadbu, tak si viem predstaviť aký cirkus bude robiť keď zistí že nie je pozvaná.
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko inak myslím že babke bude jedno akým autom sa odvezie, hlavne že bude s tebou na tvojej svadbe, keď majú tri autá na 5 ľudí tak je zbytočné objednávať mikrobus.
Odpovedať
Profilova fotka
no len junasova ja inu rodinu nemam len ich inak by som mala na svadbe 5 ludi a drahy 45 tak som tam napisala aj ich najma koli tomu ze sa stara o babku ... je to tak ako to je a nemienim si nicit nervy koli ludom ktory si to nezasluzia ...bude aspon pokoj na vsetkych stranach aj ked tato sisi tetka si aj tak vzdy najde dovod na frflanie najnovsie je to ze preco mam tolko fotiek mojej dcerky na facebooku pritom tam mam albumy spravene len pre priatelov aj to nie pre vsetkych niektorych mam vyblokovanych ... ;-) alebo otazka typu :naco si robite svadbu mali ste sa vziat na urade medzi svedkami alebo na krstinach malej ... akoze nepochopim ale fajn ,,jej vec
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
aj ja som si vypočula také názory ako svadba sú vyhodené peniaze a pod. Čo už, asi každý máme nejaké to trápenie a problémy ktoré musíme riešiť. Ta držím palce nech to všetko dobre dopadne, hlavne nech nám naši podarení príbuzní nepokazia ten náš vysnívaný deň D. :-)
Odpovedať
weri si tu?
Odpovedať
Baby, pozeram v telke relaciu Wedding house (kde snubencom robia obrad podla ich zelania, aj ked je to niekedy dobre uleteny napad) a normalne tu revem od dojatia ako si tam tak navzajom citaju svadobne sluby...... no nesibe mi? :-p :-D
Odpovedať
beron, nič si z toho nerob.. šibe nám všetkým :-D
Odpovedať
Profilova fotka
baby tak uz mam nase "predsvadobne" foto :-)
Odpovedať
miska tesim sa s tebou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dobré ránko babušky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dobre ranko ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ladyjh - nooo vidíš, tie ranné nevoľnosti ma ani nenapadli a ja s mojim strašne citlivým žalúdkom, ufff, obávam sa, že by to boli nevoľnosti celodenné :-N :-D z.junasova - my budeme mať svadbu mimo nášho bydliska, odobierka nebude, príde mi divné aby ma pýtal od mamy, keď rok budeme bývať vo vlastnom a nechceme ju aj z iných dôvodov. Ale tak ak tú odobierku chcete, tak sa dá nejako na hoteli alebo niekde tam vymyslieť, zbytočne by si domov x kilometrov chodila kvôli tomu :-) baby, tiež budeme mať na svadbe ľudí, ktorých by som najradšej tam nemala, napr mamineho manžela, ale vyjadrila sa, že keď nepôjde on, tak ani ona - čo by pri našich vzťahoch nebol až taký strašný problém, ale bolo by blbé, že by mi vlastná mama na svadbe nebola - tomova rodina by to asi neprežila.. Ale moja mama je taká, že mi povedala, že ona o 22hej už tam nebude, že príde len na chvíľku pozrieť, že čo by tam ona robila - na svadbe vlastnej dcéry?? no a keď som jej povedala že odobierka bude o polnoci a tam by ako matka byť mohla, tak povedala, že ju to nezaujíma, že oni tam tak dlho nebudú. Ja už si teraz obrňujem nervy proti jej chovaniu, čakám že bude vyvolávať hádky tesne pred svadbou, tak sa budem pokúšať jedným uchom dnu druhým von.. Včera mi volala, že mi prídu gratulovať k meninám - či som doma, povedala som že hej, že kedy prídu a ona mi zložila telefón.. Tak som jej volala znova a zrušila ma. Konečne som sa jej dovolala a ona mi začala zjapať do telefónu, že čo chcem, čo otravujem, že veď zachvíľku prídu - nepovažovala za podstatné povedať mi kedy, lebo asi celý deň sedím ako ona doma na riti a nemôžem mať nič iné v pláne.. Potom prišla aj z manželom, na chodbe mi zagratulovali, na 10 minút si sadli a odišli preč - ani sa so mnou nebavila, keď som jej niečo povedala, tak na mňa ani nekukla.. A gratulovala mi so slovami - hmmm tak teda všetko najlepšie... ani ruku ani pusu nič.. Kokos aké nervy som z nej včera mala.. Že ona ešte nezažila aby sa musela prispôsobovať niekomu ku komu ide gratulovať - lebo chceli už v nedeľu prísť ale šli sme do kina, mali sme kúpené lístky, tak snáď nenechám prepadnúť 16 eur, len preto že ona mi zavolá, že kde sme, že už idú k nám - bez ohlásenia, bez ničoho... Uff baby prepáčte, potrebovala som to zo seba dostať :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky, uuff weri to mi je luto :-( viem si predstavit seba na tvojom mieste... asi sme tu viaceri z takych "uzasnych" rodin... mne moja "draha" mamicka posle nanajvys sms-ku k narodeninam/meninam.. to je nasa cela komunikacia... a ked som jej dala vediet, ze bude svadba tak sa ani neunuvala povedat, ze blahozelam a ci vobec tam chce byt... aj ked vlastne ja by som ju tam asi nechcela... tiez riesim dilemu co bude ak ju nepozvem a este vacsiu co bude ak ju pozvem ]-( inak pekny den vsetkym ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
malaberuska - nooo to aj mne mama poslala sms k narodeninám, ani telefón sa jej nechcelo zdvihnúť a aspoň zavolať a to bývame o panelák ďalej... ani ja ju moc na svadbe nechcem, lebo viem aká je, nevie sa so mnou normálne baviť a len vyrýva a robí nervy a to isté bude aj na svadbe.. tak tú dilemu môžeme riešiť spolu, lebo to isté si dávam za otázku aj ja :-N
Odpovedať
dobre ranko, to je strasne aku mas mamu :-( to mi je luto....to musi byt strasny pocit....som rada ze mam taku rodinu aku mam... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
no my spolu nekomunikuje vobec, uz 5 rokov... cize u mna sa priklamat k alternative nepozvania.. som si povedala, ze radsej pozvem tatovu priatelku =-) a keby som pozvala mamu nemozem zas pozvat jeho priatelku 8-( ach.... ale zas nepotrebujem, aby mi niekto pokazil svadbu.. coho je ona samozrejme schopna :-S ani na stuzkovej nebola... ja sa tak utesujem, ze sa to same nejako vyriesi :-D ale to by som chcela asi vela :-| a co sa tyka teba, no musis vediet coho je schopna.. ak by ti pokazila cely den tak asi radsej nepozvat.. ale zas su to nase mamy.. neviem ;-(
Odpovedať
ak mate zle vztahy s nimi tak by ste sa mali porozpravat otvorene aj keby ste sa ,,pohadali,, ale povedat si na rovinu ze preco sa tak spravaju vsak vy ste ich deti...ze co sa stalo....ze preco nemozte mat ,,normalne,, vztahy ako ostatny.........a potom o tej svadbe ze chcete ich tam lebo je to dolezite pre vas ale ze sa obavate ze sa pohadate alebo ze bude to zly den pre vas...nejako citlivo i ked asi to by sa nedalo lebo oni to pochopia po svojom
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, je mu luto kocky, ze mate take problemy s rodinami. Snad sa to nejak vyriesi. Moja rodinka je nastastie este relativne v pohode. Aj ked s maminou mam trosku opacny problem a to, ze je obcas na mna az prilis naviazana. Bojim sa ako to bude znasat ked po svadbe budem chodit domov len raz za mesiac aj to len na par hodin. Uz teraz ked sa mi neda prist po dvoch tyzdnoch, tak mi vycita, ze mi na nej nezalezi, ze stale uprednostnujem Mata a podobne. Mame velmi dobry kamaratsky vztah, ale toto mi na nej straaasne vadi. A ocino to je kapitola sama o sebe. On si obcas trochu viac vypije, nieze by bol alkoholik ale na oslavach to obcas prezenie. Tak sa bojim co bude na svadbe.
Odpovedať
Profilova fotka
no baby u nas je to tak ze nasi su rozvedeni svojho otca poznam len z pohrebov starych rodicov nevidela som ho do 15 tich rokov potom boli pohreby a odvtedy dalsich 5 rokov som ho nevidela a ja tak strasne tuzim poznat ho a povedat mu preco sa o mna nezaujimal a nikdy mi nezaprial k narodeninam ... :-( nikdy nadomnou "nevladla" otcova ruka ... niekedy mi je z toho na plac :-( a moja mama je alkoholicka po 3 lieceniach urobila mi take veci ze az ... viem ze ma radsej moju sestru ako mna-ja som bola vzdy jej pritaz ... ale odkedy mame Emmušku je to ine odrazu ekd prideme k nej tak nas vybozkava povie ze ma lubi mala nam "upravila" vztahy takze je to takto teraz ale co sa tyka tej tety katastróófa ... ale ved co uz ...hadam sa nam to vsetko vydari ja si nenecham nikym a nicim pokazit den "D"
Odpovedať
malaberuska 5 rokov uz nerozpravas s mamkou? To preco? Musela ti nejako velmi ublizit :-( Ja som chcela mat tiez vzdy s mamkou kamaratsky vztah ale moji rodicia to su este stara skola a maju svoje zasady a nikto ich nemoze zmenit lebo je zle. Tak som sa ich naucila respektovat pokial s nimi byvam. No ale teraz chcem o inom ... na mamku sa pozeram uz uplne inak odkedy som ju videla ako lezi na nemocnicnej posteli :-( chybal kusok a by tu uz nebola :-( Ked si to predstavim ako som ju videla tak znova mi je do placu. Ja ti chcem tymto len povedat ze mozno budes raz lutovat ze si sa s mamkou nerozpravala ked tu uz nebude. Ver tomu! Lebo mamka je len jedna a nech je aka je! Rodicov si nevyberame! Ale tazko si je predstavit takuto situaciu ked si to este nezazila.
Odpovedať
wera To mi je luto :-( Ale ako ste sa dostali s mamkou do tejto situacie? Kedy sa zacala takto spravat ku tebe? Neublizila si jej ty nejako?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?