Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
holky plne vas chapem z tych starosti z velkej svadby. my chceme na svadbe do 50 ludi ale uz si teraz potupne setrime peniazky na svadobnom ucte mame uz teraz cca 1500eur, ale z toho sme teraz poziciavali mojej maminke 300eur na novu chladnicku, lebo jej doma odisla a kym nezacne praca na poli tak by na novu chladnicku nemali peniazky. Ja som si bola tento vikend prestahovat svoje posledne veci z domova do nasho bytiku, tak sa tu uz citim viac ako doma :)
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat tiez do 50 ludi a setrit sme zacali uz minuly rok. holt ked uz mame aj tu hypoteku, tak to nejde zo dna na den :-)
Odpovedať
Profilova fotka
sinov aj my sme si zakladali terminovany vklad minuly rok :)
Odpovedať
Jooj holky ale tak my este ani nemame vybratu salu. Nevieme sa rozhodnut ... monvitka Plne s tebou suhlasim. Ja tiez nechcem nejake extra zvyky na svadbe. Len sa potom zamyslam co bude na tom svadobnom DVD? Nechcem ze polka z DVD bude len tancovanie. Trebalo by vymysliet nejake hry potom aspon ale sa bojim ze sa nebude mat kto zapajat.
Odpovedať
Profilova fotka
hainy ked chces robit hry, tak si zozen niekoho kto ti ludi ukeca na cokolvek. Pozri ja co som bola naposledy na svadbe tak som ukecala dospelych chlapov aj dospele starsie damy na fotenie, ale take kde aj oni troska pozuju. Vysledok bol super aj ked sa spociatku strasne hanbili, ale ked isli najskorej mlady, tak ty starsi to potom brali tak v pohode ze aspon budu mat z mladomanzelmi fotky uplne vsetci a este pekne poskupinkovany :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
hainy: dobry dj alebo starejsi dokaze zatiahnut do hry aj mladych aj starsich :-)
Odpovedať
sinov A kde najst takeho dobreho DJ? :-N
Odpovedať
Profilova fotka
skus sa popytat znamych. mozno dakto poradi. my sme to nechali na hotel, tak snad to bude v poriadku. ale zle som o nom zatial nepocula. :-D
Odpovedať
monvitka, malá svadba je okolo 20 ľudí v našom prípade :-) to odpytávanie je podľa mňa odveci keďže drahému ma naši dali už dávnejšie :-D ja celkovo nie som veľmi na kadejaké tradície.. čepčenie ani hry nehrozia, na to nás bude málo :-D proste sa len najeme, môže byť aj nejaký mladomanželský tanec (to neviem v akom je poradí :-D ), ale tým to končí..
Odpovedať
len sa "teším" ako nás zrušia svokrovci keď im toto všetko oznámime.. priateľova sestra mala svadbu o 120 ľuďoch, veselica až do rána.. celkovo oni oslavujú všetko vo veľkom štýle, takže im naša mini svadba asi nebude po srsti.. ako ustúpiť nemienim, len sa isto budú divne tváriť =-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme si tiez naivne mysleli ze mala svadba vyjde malo :-N samozrejme ze to nieje taka palka ako keby sme mali 100 ludi, ale aj tak. dost nam da zabrat zabava po hostine s priatelmi, lebo tam potecie alkohol potokom ako tak poznam tych nasich priatelov. a ze ich tam nebude malo :-N a urcite sa este niekto k planovanemu poctu pritrafi a uz to bude :-N a este ich treba aj nakrmit, nielen opit :-D aby na to vsetci spominali :-D
Odpovedať
no však aj my sme si vedomí toho, že ani malá nebude za málo, ale ako hovoríš, rora, aspoň o to jedlo a alkohol to bude menej..
Odpovedať
Profilova fotka
Baby ktore budete mat hostinu z rodinou do nejakej druhej nerozmyslali ste nad tym dat namiesto druheho jedla pecena prasiatko? Ja som rozmyslala ze tak okolo 21 by sme vytiahli peceneho pasika a k tomu nejake tie prilohy ako zemiaky, hranolky, ryza, zelenina ci nejake salatiky, niekomu chuti aj len chlieb. Ja som rozmyslala ze okolo tej pol piatej by bol vlastne slavnostny obed a do tej druhej vecere by tam boli zakusky a slane jedla. Potom okolo tej pol dvanastej by sme rozkrajali svadobnu torticku. viem ze ludom velmi nechuti jest ked je velmi teplo a tak to nechcem nasilu silit. Lebo teraz co som bola na svadbe tak mali dva chody jedla plus svedske stoly a stolov sa takmer nikto nechytil a z druheho chodu ostavali niekedy kompletne nezjedene taniere. Nechcem aby nam jedlo takto dopadlo :(
Odpovedať
švagrina mala okolo pol 6 večeru, asi o 11 kapustnicu a po pol noci švédske a podľa mňa to bolo super, pretože ak je jedna večera, potom druhá večera, švédske sú naozaj v podstate zbytočné.
Odpovedať
My chceme dat 2 chody a ako treti chod by sme dali svedske stoly. Lebo druhy chod kapustnica mi pride slaby. Nieze nas budu potom ludia ohovarat ze sa nenajedli na svadbe .. ]-( A ked sa zvysia svedske stoly tak tie urcite nevyjdu nazmar pretoze to sa bali domov.
Odpovedať
Profilova fotka
hainy u nas je tn problem ze v hoteloch ti tu zbalia zvysne jedlo az na druhy den a to uz budu vsetky rodiny prec a jedine komu by to ostali by sme boli my dvaja a buduci svokrovci, takze by to nik nepojedol :(
Odpovedať
no tak teda na tej svadbe sa najedli všetci, nik sa nesťažoval.. a švédske stoly sa dojedali na druhý deň u svokrovcov na dvore, kde sa takmer celá rodina znovu stretla..
Odpovedať
boli sme na jeseň na svadbe v levoči a tam typická východniarska svadba - všetkého veľa veľa a bolo mi dosť ľúto toho druhého chodu, pretože takmer každý tanier bol "poloplný" a švédskych sa takmer ani nedotklo.. a to isté sa dá povedať o koláčoch.. čiže zbytočné plytvanie jedlom podľa mňa. no každý si urobí takú svadbu a hostinu ako chce! ;-)
Odpovedať
no zrejme vsetci zabezpecia mnozstvo jedla, aby sa nepovedalo ze stoly su poloprazdne a potom sa plytva jedlom :-| my na posedeni s rodinou po obrade planujeme predjedlo, potom hlavne jedlo a po nom len dezert, este sa rozkraja torta, porozdeluju sa zakusky a tipujem ze po takych 2 hodinach bude po hostine a potom uz len dakde inde party s priatelmi a to uz tak neriesime, mozno objedname 20 pizz a bude :-D :-D :-D
Odpovedať
ahojte, tak my by sme chceli ist teraz v marci pozriet salu a popytat sa, aby sme mali nejaku cenovu predstavu, dufam, ze menu na osobu nebude viac ako 25 eur :-D co sa tyka toho jedla, tak ja som rozmyslala, ze dame iba veceru, tak ako pisala miskamisko okolo pol piatej-piatej a potom budu na stoloch kolace, slane pecivo a korbaciky, ludia si daju kavu, a potom okolo tej deviatej-desiatej by dali svedske stoly, takto podobne to mala aj buduca svagrina minuly rok v maji a bolo to super, stacilo, nikto sa nestazoval a aj z tych svedskych dost odbudlo, a fakt, co sa nezje, tak sa to zje na druhy den inak aj som rozmyslala nad tym prasiatkom, to by bolo take pekne spestrenie, no este uvidime, ale drahy tym nebol moc nadseny :-S inak, uz konecne aj on prejavil zaujem o svadbu, a este aj buduci nevlastny svokor uz teraz kupuje vino na nasu svadbu, no zlaty baby ako v skole? ja uz budem mat pomaly po skole, v piatok mam uz tretiu skusku z letneho a potom uz iba styri a konec. co buduci rok koncite uz mate temy na diplomovky?
Odpovedať
No ja si nemyslim zeby sa druhy chod na nasej svadbe nezjedol. Kedze 1. chod bude pocitam okolo piatej, druhy chod bude okolo 23.00 a to je dost casovy odstup takze povedala by som ze ludom stihne za taky cas aj dost vytravit a potom tie svedske stoly by boli az niekedy nad ranom.
Odpovedať
mishelita Nejako skoro mas skusky. To kedy sa ti zacal letny semester? Ja este nemam temu na diplomovku ale pocitam ze v najblizsej dobe nam ich uz daju.
Odpovedať
no ja som externe a to sme uz v januari zacali letny semester, nam by to mali prehodit, co je teraz zimny, tak my by sme ho mali mat ako letny a letny-zimny tiez opacne :-D ja som uz rozmyslala, ale pokracovat v bakalarke asi nebudem, musim vymysliet nieco nove :-p
Odpovedať
tak vy už takto. nad prasiatkom som aj ja rozmýšlala namiesto kapustnice, ale drahý ma zrušil že načo. Rovnako sme sa zhodli na tom že prvá večera postačuje, bude tam aj predjedlo, polievka hlavne jedlo a dezertík plus káva. Okol tej deviatel pol desiatej švédske stoly, žiadna druhá večera, ale švedske chceme bez teplého bufetu. proste také studené misy, nárezy, trvám na lokšiach a korbáčikoch nakolko bude aj rodina zo zahraničia a oni to lúbia ;-) samozrejme slané a zákusky, po polnoci torta a uvidíme či teda tá kapustnica, alebo niečo iné. A určite chcem čoko fontanu, je to síce rozmar, ale mne sa to páči. x-) Ale ktovie ako to nakoniec bude, ak bude. Dnes mi mal jeden pán vyrátať hypo a vykašlal sa na mňa, takže aj v tomto smere chceme niečo riešiť, a aj to velmi ovplyvňuje svadbu. Na margo šiat, mne kolegyňa odporučila mimibazar, ale čo som pozerala tak to sú len skopčené fotky z netu a šijú to v číne. Neviem kde by som to skôšala že ako to na mne vôbec vyzerá a tak, no na druhej strane ceny sú tam lákavé... tak neviem, vy by ste do toho šli?
Odpovedať
Profilova fotka
liana ja si zrejme budem satky kupovat cez mimac, ale nebudem si ich davat sit na mieru ale chcem si kupit tie bazarove saticky od nejakej nevesty, ktora bude mat miery velmi podobne mne, drobne upravy siat mi spravi uz aj svokra :)
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat prvu veceru tiez okolo siestej a to predjedlo, polievku a hl. jedlo. dezert nedavame vsak bude dost kolacikov. o desiatej bude teply bufet (grilovane masko, salat a posuchy) a o polnoci len fazulova polievka. pecene prasiatko by sa u nas nezjedlo nakolko je to take tazsie a moja rodina na to moc neni.
Odpovedať
no baby, dostali sem nápad :-D radi by sme sa fotili iný deň ako je ten svadobný z toho dôvodu, aby nebol zbytočný pech.. no len ako to teraz zorganizovať??? dvojité česanie, dvojité líčenie, dvojité výdavky :-| no neviem.. neviete náhodou o niekom kto to takto realizoval??? budem vďačná za akúkoľvek info... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
simi my to budeme riesit aj takto kvoli tomu ze druhe fotenie bude na temu trash the dress, na druhe fotenie sa dam nalicit sestre a dam jej aby mi natocila vlasky a do nich si dam len nejaky kvet. Na toto fotenie budem mat aj druhe saty take za 500 korun, ktore pri tomto foteni znicim ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?