Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
presne Janka aj dovolenka moze byt od 200 do 2000eur. My mame radi slovensko no drahy chce ist po svadbe do Vorarlbergu v Rakusku, lebo nam tam este ostali neprebadane zakutia kam sme chceli v lete ist no nestihli sme a to predpokladam vyjde tak na cca 700 az 1000eur ;-)
Odpovedať
baby, viete co ma zaujima...kolko asi ludi budete mat na svadbe a kolko asi planujete k tomu rozpocet? (len priblizne, jasne ze viem, ze ked si vyzdobu spravim sama a ked ju dam robit firme je to dost velky rozdiel, len take orientacne rozpocty - celkovu sumu) ja len si chcem nejak stanovit priority, ale ako vzdy, vsetko sa tyka penazi...tak by ma zaujimalo aka velka svadba na kolko asi vyjde...teda ak uz to mate aspon trosku spocitane...
Odpovedať
kurtica: tuna najdes informcie o rpozoctoch: http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p... http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p...
Odpovedať
ahojko, Miska a preco to neurobis tak, ze fotografa by si mala ineho a kameru pana Zitň.?ci to nejde??kurtica ahoj :)ja len viem ze cca nad 50-70tisic korun (este po starome ist nechcem)..cca mam zatial len priority a to : 1. nechcem na svadbe ludi ktorych nepoznam, tety sestra mama a pod..takze max to vide na 20-30ludi 2. hostinu malu, iba take posedenie, pripadne tancovanie a okolo polnoci konec,- chcem mat svadobnu noc:)niekde v peknom hotely. 3.Jedine do coho chcem investovat su obrucky..takze cca ked to tak zhrniem, sice neviem ci je to realne.. proste nechcem svadbu so ziadnym redovym tancom, a vyberat penazne dary a ine dary sa mi zda nevhodne, ma to byt den nasej lasky a nie potom poctanie ze kto kolko priniesol, pripadne trpnut ci sa nam to vrati...
Odpovedať
Profilova fotka
buba praveze ta kamera je na tom extremne draha, tak drahy uz hlada nahradu v cechach. Ma tam znameho co toci vidoklipy a filmy a povedal ze by nam vedel spravit cenu. Teraz len cakam co nam posle nejake dvd zo svadby. Velka vyhoda je to ze tiez nataca 2 alebo tromi HD kamerami. Este uvidime je to hudba buducnosti, ktoru by som vsak rada mala do marca vyriesenu. :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
malajana: dakujem za linky, prestudovala som to cele, az sa mi hlava toci :D ale uz mam predstavu, aspon aku taku
Odpovedať
buba23: aj tebe dakujem za odpoved. asi zatial budem pocitat tak so 100 000 sk, cize 3300 eur. to mi pripada take realne, nakolko chceme asi tak 30-50 ludi na hostinu, ale vela kamaratov na neskor (a aj tym bude treba obcerstvit a tak). Tiez tam nechcem ludi co nepoznam, takze asi prinutim maminku napisat zoznam, koho si predstavuje ona...a tu polovicu, co nepoznam, vyskrtam :D pamatam si ako ma nutila posielat oznamka maturitne s venovanim a potom neskor aj promocne ludom, ktorych nepoznam a niektorych som ani v zivote nevidela... Ale ludia co nepoznam tam budu, lebo priatelovu rodinu velmi nepoznam, samozrejme tu najblizsiu ano, ale chce tam mat napr bratrancov, krstnych, co neviem ci som ich niekedy stretla...ale tak co uz. Ja som tiez proti niektorym typickym svadbonym hlupostiam..typu cepcenie a folklorne subory, redovy v kroji (proti samotnemu redovemu nic nemam, ale kroj ani za svet), unasanie nevesty alebo vykupovanie topanok...to su take hluposti, co tam mat nechcem... treba pojest, popit, vela vela tancovat a to je tak pre mna predstava svadby. Naposledy co som bola kamoske, tak ona bola tusim v 5tom mesiaci a takisto, len sa papalo, pilo, vela vela tancovalo a hluuposti okrem redoveho sa vynechali :D a bola to svadba, ze nas rano museli o siedmej vyhodit :D
Odpovedať
kurtica Presne ako pises. Ja tiez nechcem ziadne ,,hluposti" az na redovy ale tiez v svadobnych satach a v ziadnom pripade nie v kroji :-N Ty planujes 100 000,- pre 30-50 ludi??? :-. Ja ich planujem pre 100 ludi! No uvidime ci sa nam podari do toho vmestit. Ale svadbu nam chcu platit rodicia. Aspon z mojej strany ano neviem este ako draheho rodicia. Baby ako to mate s financiami vy? Mate uz nejake predbezne rozpocty? A platite si svadbu sami alebo rodicia? Lebo moji rodicia nechceli o tom ani pocut aby sme si mali svadbu platit my. No ked nam ju tak velmi chcu platit tak nebudem predsa branit. No nie? ;-)
Odpovedať
ahojte dievcata. my rozpocet nemame, uvidime kolko budeme potrebovat minut. samozrejme cim menej, tym lepsie. svadbu planujeme v maji 2011. budeme mat zhruba 80 ludi, tak ratame takych 180 000Sk. snubenec je z Madarska, takze len ubytovanie a strava na 3 dni pre 20 ludi nas vyjde dost. tie peniazky este nemame, no od februara ideme setrit a obidvaja mame nejaku hotovost na nasich uctoch, tak dufam, ze ku koncu priprav nezistime, ze si zvysok veci nemozeme dovolit. uz sme dostali niekolko cenovych ponuk, tak mame trosku lepsiu predstavu. vybavujeme svadbu zo zahranicia, takze toto bude vyzva :-| svadbu si platime sami, obidvaja pochadzame z chudobnejsich rodin, takze to, ze by nam ju platili rodicia, nam ani nenapadlo. no my sme radi, ten pocit, ze vsetko co zatial mame nadobudnute + svadba + cokolvek po nej sme si zaplatili sami, je super. na druhej strane priznavam, ze keby moji rodicia navrhli platenie svadby, suhlasila by som, no urcite by som trvala na uhradeni aspon casti z nakladov aj z nasho vrecka.
Odpovedať
h.a.i.n.y: no ten rozpocet je na vsetko a planujeme mat 40-50 pozvanych hosti, plus asi tak 50 kamaratov, co pridu neskor "na zabavu" a zial kazda restika, ktoru som zatial oslovila si za to zapytala nieco na vrch.... Ale tych 100000 som si tak trochu "vycucla z prsta", vlastne som len popozerala rozpocty co uz baby mali svadby a vyslo mi, ze asi tak sa nejak budeme pohybovat. svadba bude v kosiciach, cize drahsia ako v mensich mestach a budem sa snazit samozrejme tu sumu skresat co najviac. ale verim ze maximalne do tych 100tisic sa vmestime so vsetkym. U nas to asi bude tak, ze nam cast daju nasi a cast draheho rodicia. Unho teda neviem (jeho sestram neplatili nic, no ale jedna sa vydavala v zahranici a platili to svokrovci a druha sa vydavala na dedine a cela svadba aj s ubytovanim pre vsetkych hosti ich vysla na 60 tisic ale platili to sami), ale moja mamka viem, ze odkladala na moju svadbu a ze mieni prispiet. az nato ze moja mamka sa rada do vsetkeho montuje a vsetko organizuje podla svojich predstav, takze ja by som bola radsej keby mna nechala si urobit svadbu podla svojho a pokial nechce platit "moje vymysli", tak nech nam tie peniazky daju ako svadobny dar a vsetci budu spokojni. Ale v kazdom pripade, kym nemam uplne jasno, tak pocitam, ze to budeme platit my vsetko a tym padom sa budem snazit ist co najnizsie. Zatial to vyzera celkom realne. Jedine na com vobec nemienim setrit je fotograf. A ostatne uz uvidime.
Odpovedať
ahojte, no vcera sme sa s drahym bavili ohladom hosti...a on ze: ale ja tam musiim mat celu rodinu lebo aj ja som bol pozvany...takze sme sa uspesne povadili, lebo to bude vyzerat tak, ze z jeho strany okolo 70ludi a z mojej max 15....takze sa neviem dockat na den, ktory bude asi najhorsi v mojom zivote, lebo namna bude pozerat asi 90ludi z toho asi 90percent cca budem vidiet mozno druhykrat v zivote.. ja neviem preco to nechce pochopit..ten den ma byt o nas dvoch , a nie o tom ze teta Bozka sa urazi alebo len o tom,aby vsetci mali co jest a pit..on si mysli ze mi ide o peniaze, ano s casti aj hej, ale hlavne mi ide o to, ze na vlastnej svadbe sa budem citit zle a naozaj zle..a to urcite bude chciet aby jeho "nevesta" bola nestastna, lebo k tomu ma asi prinuti..:( fakt uz sa ani netesim a bojim sa ze namiesto priprav to zacnem umyselne natahovat do aleluja"a ak s tym zacnem zase bude hadka..som v bludnom kruhu..fakt neviem co s tym :-(
Odpovedať
ahojte, tak my tiez planujeme maximalne 80 ludi a rozpocet asi tak do 150 000 - 180 000,- buduca svagrina mala v maji svadbu a mali okolo 70 ludi, takze podla toho viem co to asi stoji, len oni mali vyhodu, ze oboja boli odtialto, takze nemuseli platit ubytko a este mali aj svadbu v skole, ale ja som bohuzial neni odtialto, takze moja strana bude musiet prist sem a budeme im musiet zabezpecit ubytko, ale mam taku mensiu vyhodu, ze buduca svokra ma mensi penzion, takze cast rodiny je poriesena. dalsia vec ktorej sa bojim je, ze my by sme chceli hostinu v hoteli a zatial nikde som nenasla kolko tam svadba moze stat. :-p no, a co sa tyka platenia svadby, tak mojmu drahemu to zaplatia rodicia, moji rodicia tiez nemaju vela financii nazvys, tak s mamou sme to vyriesili tak, ze mi bude mesacne posielat nejake peniazky na ucet a nech sa tam setri a zvysok si zaplatim ja. a baby rozmyslali ste uz nad satami, ze ci kupit alebo pozicat? tie ceny za pozicanie su strasne, ved mi staci, ked si precitam nejake prispevky od bab z ciech, ze tam stoji pozicanie okolo 8 000,- ceskych a u nas to zacina od 12 000 az 15 000 a pekne to ide hore a este plus doplnky, no dakujem pekne :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Tak babulky ohladom hosti sme sa obaja razne rozhodli na malej svadbe, t.j surodenci s rodinou plus rodicia a krstny rodicia. Kamarati az ich pride 10 pozriet tak to bude vela, lebo vsetci ziju niekde uplne inde a nemame vela kamaratov, mame ich malo ale velmi dobrych. ;-) Co sa tyka ceny radi by sme sa vmestili do tych 6000eur. 8-) Co sme tak ratali tak vsade vychadza jedlo na osobu do 35Eur. Lenze este neviem ubytko. Rozhodne si nebudem vsak kupovat zbytocnosti ako kadejake lupienky ci veci tomu podobne. Drahy uz oblek ma, jedine co potrebuje ku svadbe nove su topanky a strasne chce manzetove gombiky. Ja si budem vsetko kupovat z bazaru uz pouzite. Len s topanockami mam taky problem lebo mam kazdu nozku inej velkosti :-D Na ucte mame aktualne uz nieco vyse 1500Eur a postupne si tam prikladame kazde 3 mesiace zatial po 500eur, no od Juna by sme si tam radi prikladali troska viac. Aby sme mali na svadbicku co najviac toho nasetreneho Saty si rozhodne budem kupovat budto cez ebay, ak na to najdem odvahu, alebo nejake pouzite z bazaru. Verim tomu viac ked si mozem saty zajst aj osobne vyskusat a vidim ich ako vyzerali oblecene na nejakej neveste. To ze boli pouzite mi vobec nevadi. Dolezite je ze budu potom moje a ked ich zakydam od niecoho tak nebudem musiet stresovat. ;-)
Odpovedať
Tak ja si saty budem urcite kupovat, uz som aj popozerala nejake stranky a zatial som si vybrala jedny, mali by stat okolo 150eur, takze zatial ok :-) a co sme si robili taky predbezny rozpocet, tak by sme sa mali vtesnat do rozpoctu 3000eur a to budeme mat dve hostiny. Po obrade prvu, v restauracii, iba rodina (cca 20 ludi),tipujem to na take male 2 hodinove posedenie, a potom vecer s priatelmi (cca 25 ludi) v nejakom pube alebo tak.chceli sme chatu,ale to by bolo moc komplikovane.
Odpovedať
buba23: no ja som tiez zvedava ako nas zoznam hosti dopadne, ale ani sa tak nebojim draheho ako svojej maminy, lebo ta mi tiez oznamila ze sme celej rodine boli na svadbach, tak by sme mali aj ich pozvat...no ja som bola na 2 svadbach rodiny, tak neviem, mna sa to mozno netyka :D najlepsie to vyriesila sesterka, co sa vydavala v zahranici, pozvala len rodicov, zenich este par priatelov a bolo. asi zvazime moznost co kedysi davno moj drahy vymyslel (aj ked len zo srandy), ze si zaplatime letenky do Vegas a jednu noc v hotely a vyjde to lacnejsie :D nie, zartujem, len fakt neviem ako nepozvat rodinu tak aby sa neurazili. Lebo uz som niekomu hovorila o nasom plane na svadbu a hned, ze na kedy si maju rezervovat listky na vlak...ta take cudne mi to pripada, ze nemusite, lebo tam nepridete :( ja neviem povedat nie akosi. Uz ostava len vyhrat milion a spravit taku velku svadbu ako sa da :D Inak ja sa bojim saty kupovat cez net, lebo zatial co som si niekolkokrat nieco kupila, stale to bolo treba vymenit, lebo aj napriek rozmerom ktore tam mali, tak mi to bolo male alebo velke...chapete...ja radsej vyskusat a tak zobrat. Kamaratka mi vravela ze v kosiciach sa daju kupit od 2,5 tisic celkom slusne, samozrejme bez doplnkov. Takze neviem. Musim zistit ci mi nejaka kamoska nie je sicka, ze by mi usila... ach jaj, zacinam sa baaat :D
Odpovedať
buba Ja to budem mat tak isto. 100 ludi mame planovanych a to je len rodina! Keby bolo na mne tiez by som nepozyvala sesternice aj s rodinami. Ale tak pozvem jednu sesternicu a druhu nie? A co jej poviem nech pride len s manzelom a nech deti necha doma??? Vies je to take .. Alebo tiez ako hovori tvoj priatel ze aj my sme boli pozvani na ich svadbu tak by sa tiez patrilo pozvat aj ich na tu nasu. Citila by som sa JA blbo ze by sme ich nepozvali. Takze toto uz viac menej neriesim a neostava mi nic ine len sa s tym zmierit. Ale zasa nevidim to tak negativne ako ty. Mne nebudu vadit ludia. Ja budem rada ze sa budu bavit a ze bude dobre tak ako aj nam s drahym tak aj hostom, rodicom a ostatnym. Ano je to nas den ako hovoris ale svadobna oslava je o tom aby sa tam stretli blizki, rodina a aby sme sa vsetci zabavili a hlavne oslavili nase novomanzelstvo :-) mishelita Ja som rozhodnuta ze saty si idem kupit. Tiez nemienim dat za pozicanie siat tolko penazi niekomu do vrecka! A saty kupim za taku istu cenu pripadne este lacnejsie a potom sa mi ich podari este predat tak saty budem mat za polovicu. miska Ako to ze mas kazdu nohu inej velkosti? To som este nepocula :-) Ale je to asi normalne .. ved nikto nie je sumerny. Ja tiez rozmyslam ze si kupim saty z bazaru a ze si ich pojdem vyskusat. A vyjde to ovela lacnejsie. Len samozrejme sa mi musia pacit a musia mi sediet. rora Kde si nasla take lacne saty? 150€? Si si ista? A su nove? A baby kolko stoji rozpocet na 1 osobu vo vasom meste tam kde budete mat svadbu? Nas to vyjde 600-700 na osobu a su v tom 3 chody, pripitok, kava a aj mineralka tusim.
Odpovedať
Profilova fotka
Hainy to je tym mojim palcom na lavej nohe, mam ho tak nejako o 1 cm vacsi ako ten druhy :-D Vsade sa mi iba smeju. Ja asi saty budem brat z mimibazaru, odtial uz som si objednala vela veci a vsetko mi bolo dobre. Aj plesove saty som si odtial objednala a tie mi svokra skrati suknu o 10cm a spodok oendluje, lebo ja doma nemam endlovacku. :-) Tak Hainy u nas stoji vsade v okoli Trencina rozpocet cca 30 Eur na osobu a clovek si to tam moze naskladat ako len chce. V jednom mali minimalny odber na osobu 16eur a to preto aby sa z toho vlastne zaplatila aj sala.
Odpovedať
hainy to bude asi tym ze ja si saty nehladam medzi svadobnymi, ale spolocenskymi ;-) kedze chcem farebne, ale videla som uz aj biele spolocenske a celkom sa mi pacili, takze este uvidim. zatial som na par takych co sa mi dost pacili narazila na stranke bemany.sk tam maju saty na objednavku.
Odpovedať
Profilova fotka
rora aj ja som pozerala svadobne take kombinovane biela s ciernou alebo biela s cervenou, lenze take su medzi spolocenskymi. No co som pozerala na niektorych strankach tak maju spolocenske saty nadherne, ktore vedia vyrobit v roznych farbach. Cize su uplne ako svadobne
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby tak my mame predbezne urobeny zoznam hosti a tych vychdza nejako do 70 tak hadam to nebude viac, i ked z mojej strany sa to vzdy pohybuje okolo 20 ludi A co sa tyka siat tak ja si ich idem pozicat aj ked este neviemz ktorej pozicovne velmi by som chcela z sisi z pp lebo tam maju saty znacky san patric ale mamka mi povedala ci som salena dat tolko penazi kvoli jednej noci, tak bud pojdem do pozicovne inej co je v pp alebo pojdem do spisskej belej pocula som ze tam maju tiez tieto saty a su ovela lacnejsie tak uvidim
Odpovedať
miska Ja sa ti nesmejem. Ved je to normalne! Nikto nema rovnake obe ruky alebo obe nohy alebo obe prsia. Kazdy ma urcitu asymetriu. Niekto mensiu a niekto vacsiu ale kazdy ju ma. Ver mi viem o com hovorim. A u chlapov to plati tiez! A ten rozpocet na osobu .. hmmm .. tak to mozem byt este asi rada ze byvam kde byvam. Len aby sa to do buduceho roku nezmenilo. rora Dik za stranku poziem. A ako to je u vas s rozpoctom na osobu? Ci este nemas prehlad? barbora Kolko vyjde pozicanie siat v Spisskej Belej? Je to ozaj az taky rozdiel?
Odpovedať
rora A odkial vies koko stoja? Lebo tam nie su ceny svadobnych siat.
Odpovedať
Profilova fotka
h.a.i.n.y No com som pocula tak vraj ano ale zatial si to este zistujem uvidim co zistim len dufam ze too bude pravda lebo strasne by som chcela saty znacky san patric no ale uvidim a ked nie tak nic sa nedeje a vyberiem aj u nas nejake pekne hlavne ze sa v nich budem citit fajn
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?