Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja fotografka nie som ani zďaleka, hoci ma to veľmi baví, ja som skôr z tej druhej strany.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj baby, viem, že sa to tu niekde v nejakej téme riešilo, ale nedá mi neopýtať sa.. Totiž oficiálny počet našich hostí je 38 (aj s nami dvomi), ale včera sme počítali ľudí, ktorým taktiež budeme musieť zabezpečiť jedlo, miesto na sedenie - fotografovi, kameramanovi a jeho pomocníkovi, 2 šoférom a 5 ľudom z kapely, ktorú budeme mať.. To je ale 10 ľudí navyše, čo mi príde strašné.. Každému z nich budeme platiť za služby, ktoré tam budú vykonávať, čo nie sú malé sumy a ešte každému platiť celú večeru, výslužku, pitie.. Uff, pokiaľ nám to vychádza 35 eur na osobu, tak si môžem do ich nákladov rozrátať ďalších 350 eur, čo je fakt dosť ... Ako tieto veci riešite vy? - čo všetko počítate na jedného z "dodávateľov"? - aj alkohol im dáte na stôl? A ani vlastne neviem kam ich usadím, toto ma vôbec nenapadlo riešiť, celú dobu som počítala náklady na max 40 ľudí..
Odpovedať
Profilova fotka
wera nas bude 50 vratene DJ, fotografky a jej asistenta. v rozpocte sme vsetko t.j. jedlo, pitie, zakusky atd pocitali na 50 osob.
Odpovedať
Profilova fotka
uff, tak teda môj rozpočet sa týmto riadne navýšil :-) Keď ma to včera trklo, že aj ich musíme počítať, tak samozrejme som tam už napísala tých 48 ľudí, ale až do včera som sa tešila, ako pekne sme počty hosťov zmenšili pod 40 =-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
tak ja som zaratala kameru a foto do pozvaných hostí, dj dostane tiež občerstvenie, ale zabudla som na vodičov :-x asi budú dvaja-traja. takže tiež počet navyše. ale s výslužkami to nebudeme preháňať sme sa rozhodli. víno bude domáce. usádzajú sa takmer vždy na konci stola pre priatelov, a ak sú okrúhle, tak ku samostatnému stolu. sú to ludia ktorý prišli pracovať, vezmú za to odmenu, takže.. . baby vy už niečo aj nakupujete? lebo ja nemám fakt vôbec nič, len návrh na oznamko, a to je všetko. :-S
Odpovedať
baby a nemato to skoro niekde este vyse roka do svadby? aby ste si robili uz list hosti a presne porcie? na co vam to je tak skoro?a ze sa bojite i zaratat? preco to ted riesite? :-p
Odpovedať
lebo treba na to našetriť :-)
Odpovedať
uf ale pekne sa najedia aj vsetci ktorym este aj zaplatite za sluzby...mala by som si tiez otvorit nejaku podobnu zivnost :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kacennka - nemaaam foto v satickach, v salone mi nedovolili fotit sa a moja druzicka, ktora ich predomnou skryla mi k nim nedovoli ani pricuchnut :-D Biela.ruza-ja som to riesila hlavne kvoli tomu aby sme vedeli spravit cca rozpocet na svadbu, aby sme vedeli s cim pocitat :-) Posadime ich teda k stolu niekam dozadu, alko nedostanu ( az po svadbe k vysluzke) a hotovo :-D
Odpovedať
a basta :-D :-p
Odpovedať
to ma inak tiež ako prvé napadlo, ale aj dlaždiara čo sme mali teraz doma, tak sa u nás riadne najedol, napil :-D , cigarety vypýtal a nakoniec zarátal takú cenu že dovi dopo. som mu to chcela z tej výslednej sumy odrátať, akože stravné, ale ma v rodine zahriakli nech nerobím hanbu :-S Tak si môžem teraz len hlavu trieskať, že sedím v kancil, platím si obed zo svojho, ako aj cestu. :-| Rovnako ako naša poštárka, kapitola sama o sebe. V každom dome jej dajú tringelt, lebo chudera sa nabehá, pritom moja pošta je pravidelne niekde inde a iného pošta práve u nás ]-( .
Odpovedať
Článok sa načítava...
nabeha? ale ved to patri k jej praci :-S
Odpovedať
no vidíš, ja jej nikdy nič nedám, ale bežne jej dávajú aj euro - dve ]-(
Odpovedať
uf to je dost,ale viem ze i moja babka co byva na dedine je nejake centy dava,akoze za to ze jej nosi dochodok do domu...pritom stale je to jej praca :-D 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby no ja ich posadim niekde mimo-to je 5 ludi u nas navyse cize 60 ludi dokopy a my alkohol do vysluziek nedavame,len zakusky a torty ved sa vsetci najedia,napiju na svadbe a basta este budem minat euraciky na vino do vysluziek no ani za svet ..patri,nepatri,nezaujem ... a fotografa mame len a len na profesionalne fotenie,lebo je to zacinajuci fotograf a snubencov bratranec ma perfektnu zrkadlovku fotak a nafoti nam obrad,prvy tanec a ostatne a aj tak bude mat kazda jedna rodina fotak zo sebou a fotiek budeme mat milion pat :-) my sa budeme fotit pred obradom odporucil nam to fotograf aj starejsi my chceme tombolou zabavit ludi ked sa pojdeme prezliect na polnoc :-) ja nechcem byt drza ani hnusna ale obed,veceru dostanu fotograf,kameraman,dj(starejsi),technik,sofer,dostanu aj pekne zaplatene ale vysluzky uz fakt nedostanu,ma to normalne hneva ze niekto za 1 den zarobi tolko ako niekto za cely mesiac ..ale co uz,kazda praca ma pre a proti oni robia cez vikendy aj cez tyzden a rodinny zivot maju ukrateny o chvile ktore by mohli inak vyuzit s detmi :-N ...takze ja to beriem uz ako aj mamina... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to michala.s: - ozaj Miška a vy ste si už vybrali neajkú sálu?
Odpovedať
ako tu čítam na fore, tak na svadbe je najdrahšia hostina a tie výslužky.
Odpovedať
maruska24 no vsak jasne ze je...jedlo je vzdy drahe :-| a nikdy by ma nenapadlo ze svadba je taka draha ....napr. moji rodicia mali 100 ludi... a uplne lacno ich to vyslo v tej dobe no a ja budem mat 40 ludi a to uz pocitam ze bude vyse 3 300 eur ]-( :-(
Odpovedať
joooj, ani mi tú sumu nepripomínaj, ani neviem kde ju vezmem, práve dnes musím siahnuť na odložené úspory ]-( brr, len sa utešujem že je ešte vyše roka čas, preto som sa pýtala či už niečo aj nakupujete.
Odpovedať
maruska ja mam uz len necely rok :-p
Odpovedať
a už si aj niečo kúpila? ja sa do toho stále neviem nejako dostať, aby som niečo kupovala.
Odpovedať
ani ja :-D a v tomto horku sa mi uz vobec nexce chodit po obchodoch :-N
Odpovedať
bola som včera v eurovei, akože nič tam nie je, iba drahota. dokonca malý kopček zmrzliny že 0,70 cent =-) . Zato v body basic mali výrazné zlavy. ale kopec ľudí, kupovali aj to čo nepotrebovali :-S budova klimatizovaná a aj tak som sa tam musela ovievať. prišla mi ponuka že na luxusné servítky. som sa zasmiala, akože načo luxusné? aby som si papulku luxusne utrela? :-D :-D
Odpovedať
aale, sak papulka je dolezita :-N :-p
Odpovedať
kupovanie si myslim ze este ma cas, najdolezitejsie je porozmyslat kde a co ....co chcete a co urcite nie a podobne veci, pozistovat kolko co stoji a potom uvazit ci toto naozaj potrebujem alebo nie a tak... ked sa nebudu ,,zbytocne,, vyhadzovat peniaze tak sa da nieco usetrit a nebude to tolko stat. aj ja nemam nasetrene penaize lebo som vsetky minula na byt co si robime tak ...ale zacinam setrit a to stihnem do svadby urcite :)
Odpovedať
baby toto ma fakt dostalo, neviem či môžem hodiť link http://www.youtube.com/watch?v=Qt2FWA...
Odpovedať
Profilova fotka
maruska ja to urcite niekam na hostine zakomponujem ja uz tu pesnicku poznam asi tak tri roky a podla mna je krasna
Odpovedať
je k nej aj niekde slovenský preklad? resp. spievaná slovenská verzia?
Odpovedať
Profilova fotka
neviem spievanu som nenasla ale preklad som si spravila aj sama
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?