Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
hainyy, cosi birmovku ti absolutne netreba ;-)
Odpovedať
kacenka pravdu mas.. vsetko zavisi od farara ako som hovorila..
Odpovedať
tani ... a aj keby sme chceli obrat s omsou mi netreba birmovku?
Odpovedať
no tu nie som si ista na 100% ale myslim ze nie.. toto si treba vsak zistit.. ale ku sobasnemu obradu bez omse ti staci niekde len krst a niekde aj prijimanie.. ;-)
Odpovedať
či budete mať svadbu s omšou alebo bez nezávisí na sviatostiach!! to je už len vaše rozhodnutie či chcete mať aj omšu! hainy, birmovka nie je až taká dôležitá.. treba len krst a prijímanie, niekde ani to, ale toto je väčšinou.
Odpovedať
ja mam krst, prijimanie aj birmovku.. ale priatel len prve dve.. a birmovku by som aj tak nechcela, kebyze sa mam sama rozhodnut.. ale pre pokoj v rodine som sa na to dala. priatela nenutim a ani nebudem.. keby to malo byt podmienkou svadby v kostole, tak radsej budem na matrike, hoci ju neuznavam.. ale s cirkvou si riozkazovat nedam..
Odpovedať
tani ty civilny sobas neuznavas? takze ma nebudes brat ako vydatu zenu???
Odpovedať
ruza, samozrejme ze budem :-D :-D :-D ale neuznavam to ako spravny krok pre mna ;-)
Odpovedať
jaaaaj vies lebo hentak sa to dalo tiez pochopit....akoze vies ze by si mi furt hovorila slecna cely zivot kvoli tomu :-D
Odpovedať
:-D ani teraz ti nehovorim slecna :-D haha.. no ale aspon ze sme si to ozrejmili
Odpovedať
tak to si vyprosujem aby si mi hovorila inak nez slecna...no teda kde je zdvorilost? :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
:-D tak si si mala dat kus iny nick.. naprikad slecna.ruza.. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
farar kde mam esvadbu nam povedal ze ak chceme omsu tak krst a prijimanie su podmienkou ... inde vyzaduju aj birmovku (napriklad v obci v ktorej som zila ) kedze mame len sobas nevyzaduje sa nic od nas ... aj ked mame vsetko :-)
Odpovedať
no dievčatá, vyzerá to tak že z Ms definitívne odchádzam :-S žiadna svadba nebude, dnešná výmena názorov vlastne všetko objasnila. on je doktorant a do roboty za ten svet nepôjde a tým pádom ani nemá peniaze, hlavne že ja ako taká slepica na neho čakám a ešte aj zaisťujem veci okolo toho. a keď sa ho na niečo opýtam tak ani odpoveď a ak tak len že nemá peniaze ]-( :-| (ale na zadku sedieť a ho... robiť, to hej) . takže žiadna svadba, žiadny úver, žiaden spoločný život. :-( lepšie si uvedomiť teraz ako nikdy. želám vám pekné prípravy, správnu voľbu a krásne svadbičky.
Odpovedať
Profilova fotka
lianka ja to nechápem drahý ide študovať doktoranúru ale príjem bude mať veľmi slušný na to aby sme si do budúceho roka do júna na tú svadbu našetrili bez väčších problémov. Ale lepšie dojsť na to aký chlap je ešte pred svadbou. My naštastie už spolu žijeme dlho a poznáme sa veľmi dobre...
Odpovedať
miška, neviem čo je slušný príjem, lebo to čo tam dostane mu vyjde akurát tak na benzín, telefon a splátku úveru na auto. a koniec. na svadbu aj keby som sa na hlavu postavila tak nenašetrí. a to má 28 rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ale keď ich ten človek nemá ani snahu zarobiť, tak je to minimálne na zamyslenie. :-S
Odpovedať
liana mam ten isty nazor ako katka.. takisto si myslim, ze je to unahlene rozhodnutie a je zle konat s horucou hlavou
Odpovedať
tani, IP
Odpovedať
tanicka: a ako chceš teda riešiť úver, keď nechceš založiť dom/byt? Ono sa to inak nedá, keď nič nezaložíš, hypo ti nedajú. biela.ruza: SLSP ti vie dať hypotéku aj vo výške 100% z hodnoty bytu/domu, avšak musíš byť bonitný klient a narastie ti tým úrok, čiže aj mesačná splátka. barborav: ono je to tak, že jeden z dvojice musí mať všetky tri sviatosti, čiže krst, prvé sväté prijímanie a birmovku. Druhý potom nemusí mať nič, čiže nemusí byť ani pokrstený, avšak musí sľúbiť v kostole, že nebude brániť v kresťanskej výchove detí. Čiže z toho vyplýva, že ak chcete mať svadbu v kostole (katolíckom), aspoň jeden z vás si musí dorobiť prvé sv. prijímanie a birmovku.
Odpovedať
lianka juj ake smutne spravy :-( ja som si tiez presla kadecim a aj ked ma priatel znovu poziadal o ruku, vobec netusim ci z toho nieco bude a ak ano, tak do toho dame minimalne financie a ziadny stres!! lebo som zistila ze ked ide o peniaze, robi to len obrovske problemy... oslava s rodinou ziadna, nebudem sa ja viac hrat na nejake vztahy po tom co som zazila, takze do uvahy pripadaju uz len priatelia. ziadne cacky ohladom vyzdoby a podobnych veci viac riesit nebudem, nema to pre mna ani nejaky vyznam. takze co sa tyka penazi, viem si svoju svadbu predstavit iba taku minimalisticku, voci vacsej svadbe alebo vobec svadbe s hostinou som dostala hotovu nechut!!
Odpovedať
kast, dnes som zistovala a su aj mensie uvery do krytia 70% z ceny a tam sa byt nezaklada.. ale mne to je ako jedno, my uver neberieme.. ja sa len vyjadrujem co by som robila v takom pripade..
Odpovedať
tanicka: čo je to menší úver? Celkom ma to zaujalo, lebo o tom som ešte nepočula, zatiaľ mám také info, že vždy sa na hypo zakladá nehnuteľnosť
Odpovedať
rora: mrzí ma, že si z toho celého taká znechutená :-( Je to cítiť z toho čo píšeš. Niekedy by som sa aj ja najradšej vyprdla na celú finančne náročnú svadbu a kúpila si za tie paniaze radšej auto... držím však palce, aby si sa správne nasmerovala aspoň čo sa týka snúbenca
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
kast dakujem, vpodstate ak sa to medzi nami da znova dokopy, nejaka svadba bude uz len formalita, lebo pri nasich velkych problemoch som prisla na to, ze dolezitejsie je mat dotycneho pri sebe, nez na papieri... aj ked to je sice tiez pekne, ale momentalne uz nie nevyhnutne.
Odpovedať
rora uplne ta chapem..prachy urobia vo vztahu vela, alebo celkovo vo vztahoch v rodine...nejde o to ci som povrchna alebo malicherna, ale ci clovek ma peniaze na zakladne potreby....napr. my sme ich vzdy mali, ale priatelova rodina bola casto na mizine, takze tam som si vsimala ako ich to menila..takze rory chapem ta :-|
Odpovedať
kacennnka: Hej, ale tam ti dajú malú sumu, resp. musíš to rýchlo splatiť, tak máš potom brutálne mesačné splátky. Priateľ si takto požičal myslím ani nie 200 tis. Sk a tuším max. na 5 rokov, neviem aj či nie na tri =-) Mám taký pocit... rora: naše priority sa stále menia... a väčšinou chcem to čo nemáme alebo mať nemôžme. Verím však, že ak sa dvaja ľudia snažia a niečo chcú, nič nie je nemožné ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?