Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
hmm tak to je presne nas pripad...ja mam negativ a priatel je plusko
Odpovedať
:-S noo tak to je teda zle.. ja trpnem aku krvnu skupinu bude mat priatel :-S ale verim, verim, veriiiiiiiim :-D ze to bude len v nas prospech..
Odpovedať
neviem, zas inde som pocula ze toto je blbost, tak neviem :-S
Odpovedať
naozaj ti neviem povedat, ako som napisala, nevyznam sa do tejto problematiky, takze nechcem klabosit dve na tri.. ;-) ja len viem z pocutia, ake maju ludia skusenosti.. ale zase som aj pocula, ze zena po sterilizacii otehotnela :-D :-D :-D zazraky sa deju.. len treba verit ;-) :-D
Odpovedať
aha..tiez som sa isty cas zaujimala o sterylizacaiu, ale su tam podmienky ktore musi splnit, takze je to od veci :-S
Odpovedať
ako myslis ze si sa "zaujimala" o sterilizaciu???
Odpovedať
planovala ju absolvovat
Odpovedať
:-. he?? taka mlada?? nechces mat babo?? ale zda sa mi, ze zenu nesterilizuju, ked este nema babo, vsak?
Odpovedať
akoze do buducnosti...hm myslim ze som raz citala, ze musis mat 3 deti a vek nad 30,tak nejak
Odpovedať
hmm.. zvlastne rozhodnutie :-) ved existuju mnohe formy ako zabranit pocatiu.. ale ved to je uz kazdeho /aj tvoja/ osobna vec ;-) dolezite je mat zdrave deticky
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, toto som nasla k tym rh faktorom v clanku na najmama.sk Krvná skupina a Rh faktor sa vyšetruje počas prvého prenatálneho vyšetrenia aj u všetkých tehotných žien. Prítomnosť možných protilátok sa počas tehotenstva vyšetruje trikrát. Problém nastáva, ak je žena Rh negatívna a muž Rh pozitívny. Hrozí tak nebezpečenstvo, že dieťa bude tiež Rh pozitívne. Čo z toho vyplýva? Ak Rh negatívna matka čaká Rh pozitívne dieťa, je riziko, že organizmus matky vytvára protilátky voči krvi vlastného dieťaťa, t. z. organizmus matky „sa nebude znášať“ s organizmom dieťaťa. (Kedysi bol tento problém častou príčinou potratov a úmrtí novorodencov. Dnes už vieme k tejto komplikácii pristupovať úspešne.) Problém Rh inkompatibility (t. j. neznášanlivosť v Rh systéme) nehrozí pri prvom tehotenstve, pretože, ak sa počas tehotenstva neudialo nič závažne, krvinky z krvi matky a z krvi dieťaťa sa nepremiešali. Pri pôrode však môžu krvinky Rh+ dieťaťa preniknúť do krvi Rh- matky. (Ak by tvorba protilátok anti-D dramaticky stúpla už počas tehotenstva, pôrod by musel byť vyvolaný skôr.) V záujme predchádzania možným rizikám sa dnes preventívne podáva Rh negatívnej matke v 28. týždni tehotenstva prvá dávka injekcie Rhega (anti-D globulín), ktorá je tvorená protilátkami, ktorých úlohou je vychytať Rh pozitívne krvinky plodu a tak zabrániť ich vplyvu – zatiaľ nie je štandardom. Po pôrode sa vyšetrí Rh faktor u narodeného dieťaťa. Ak je Rh+, matka dostane do 72 hodín po pôrode druhú dávku injekcie Rhega. Ak je dieťa Rh-, Rhega sa nepodáva. Jednoducho možno povedať, že táto protilátka zničí v krvi matky Rh+ krvinky plodu skôr, než si telo matky začne voči nim tvoriť protilátky. Tie by mohli počas ďalších tehotenstiev vážne poškodiť plody. Platí, že s každým ďalším tehotenstvom stúpa tvorba protilátok anti-D a tým aj riziko poškodenia plodu. A ešte niečo – injekcia Rhega sa aplikuje nielen u Rh- žien po pôrode, ale aj u tých, ktoré prekonali alebo podstúpili potrat. Odporúča sa však aj ženám po transfúziách krvi, amniocentéze, či po mimomaternicovom tehotenstve.
Odpovedať
perfektne!!!!!!!!!!! takze v tehotenstve okrem injekcii kvoli mojmu zdravot. stavu si budem pichat aj dalsie injekcie kvoli RH faktoru....genialne :-( :-( :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahaaa, takze prveho tehotenstva sa to netyka.. wow boze som stastna :-D a takisto aj to ma potesilo, ze dnes to uz vedia riesit :-D super.. dakujem sinov ;-) zlepsila si mi den 8-)
Odpovedať
ruza, su to nejake dve!! a kvoli babatku sa to oplati!! tu uz nie je potrebne mylsiet na seba, ale na svoju bublinku, ktoru budes nosit v brusku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tanicka neni zac rado sa stalo. :-D a suhlasim s tebou. co su to dve injekcie ked ide o moje babatko.
Odpovedať
ale naozaj som stastna, uz som ten clanok posielala priatelovi :-D v zivote som sa uz tolko injekcii nabrala, uspavacky, transfuziu krvi, operacie.. cooooo tam jeden porod a dve injekcie ;-) :-p ale tolko stastia, kolko pride potom, to sa neda porovnat s nicim ;-)
Odpovedať
no ano, 2 su nic, ale ked si ich clovek musi davat sustavne, vie to znechutit den....
Odpovedať
ruza, verim ti a asi viem na co narazas.. mam kamaratku, ktora s injekciami takisto zije.. ale zijes takmer plnohodnotni zivot.. na svete je tolko roznych smutnych pripadov a ludi, ktori nemozu vyjst ani z domu, dokonca sa ani pohnut z postele a su odkazani na starostlivost inych.. dakuj bohu/prirode, ze si taka aka si a ze mas to, co mas.. ;-)
Odpovedať
no ano je vela nestasti, cloveka to tiez niekedy postretava...dneska uz hocico..ale co zas mam byt nestastna a neuzivat si kvoli tomu?
Odpovedať
praveze naopak.. bud stastna, uzivaj si.. kazdy z nas ma nejake trapenie - ver tomu.. ale kazdy v inej podobe.. ved o tom je zivot, nie? stastie, smutok, choroba, zdravie, uspechy a pady.... :-) vsetkoooo :-D raz sme hore, raz sme dole.. hlavne, ze nas ma kto podrzat ;-)
Odpovedať
ina tema :) baby podla coho ste riesili farbu siat,obrusov a vyzdoby??? teda na zaklade coho ste si vybrali take a one farby? 8-)
Odpovedať
kedze som tu, tak ti odpoviem ako jedna z prvých :-D šaty som odzačiatku chcela mať biele, neinklinujem ku krémovej farbe.. No a výzdobu, už som to tu spomínala, sme riešili podľa farby sály.. najprv mala byť bielo-lilová, ale teraz je bielo-žltá.. :-)
Odpovedať
dobre ja sa pytam lebo ma to celkom zaujima, neber to, ze xcem opakovat :-D ja som mala najprv zltu,lebo v hlave som mala premyslene pekneucke zlto-biele oznamko a vies to je taky spustac, ze v akom bude cela svadba...no ale nakoniec som sa rozhodla pre moju tematicku / aj ked mozno tie saty nebudu az take tematicke :-D / no a ted mam bielo-cervenu, lebo ta sa hodi k teme...hm a vyriesilo to moj problem s tortou, lebo ja mam rada jahodky a tie su predsa cervene :-D :-D :-D
Odpovedať
:-D :-D :-D ty si uzasna :-D :-D ja po včerajšom stretku s holkami rozmýšľam nad zmenami :-D moja kamarátka sa bude vydávať týžden po nás, takže veselo debatíme o svadbách.. Niektoré veci z toho, čo som chcela vynechám, lebo naozaj sú to zbytočnosti :-D
Odpovedať
ach ti zavidim, aj ja by som xcela taku kamaratku :-o :-D
Odpovedať
tak my sme tri holky /vlastne štyri, ale jedna je v GB/ a stretávame sa od strednej školy, kde sme sa aj spoznali ;-) také dámske jazdy sú veľmi super vec :-D človek sa dozvie veci, o ktorých netušil :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby daaaavno som sem pisala a tolko ste od vtedy tu popisali ze fakt sa mi to celeee nechce citat ... ja som otehotnela v pohode :-D a teraz sa na mna z postielky krasne usmieva moja 8 mesacna Emmka sibalka :-) kaslem sa ja na reci ze sme sa mali aspon na urade vziat ked som bola tehu ... bude svadba buduci rok v maji tak co :-) tanicka juuuj aj ja by som rada isla do kaviarnicky pokecat s kamoskami ale kedze som sa prestahovala do ineho mesta,aj ked nie je daleko tak nemam s kym..len teraz tu spoznavam mamicky (z modreho konika) chichi takze tak ... ideme sa dakedy uz konecne kuk na nasu salu tak som zvedava dufam ze moju vysnivanu bielo-zlatu kombinaciu nebudem musiet rusit ... noo ja som mala vysnene snehovobiele saticky ale skusala som si aj kremove a nebolo to zle,takze mi je to uz fuk ake sa mi budu hodit tie vezmem(zalezi aj na cene samozrejme) inak nasla som si obrovsku zalubu v samovyrobe oznamka uz aspon 10 som ich stvorila dam sem a mozte okomentovat zatial pááááá P.S. sorry ze som sa táááák rozpisala :-)
Odpovedať
trdielko, ja som skusala aj kremove, sice len jedny, ale nam sa to proste nepaci.. holka musi mat vkus na taketo saty, aby si ich pozicala.. v svadobnych satach, ktore mas v albume si riadna kočka ;-) k oznamkam by som sa vyjadrila, ale nikde ich tam nevidim, len jeden podklad na oznamko :-S
Odpovedať
trdielko jaka si zlata v tych satach, taka mila a podarena :-p ...paci sa mi ten text ktory vam budu citat na obrade..ja si dam precitat asi nejake romanticke vyroky alebo uryvky z basne mojho oblubeneho spisovatela, alebo tak nejak :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no idem dat nemala som cas moj drobec si povedal totiz ze ma v tom momente chce vidiet :-) aa dakujem vam mne sa tie saty velmi pacili ale mala som v nich pocit ze este najdem aj ine necitila som ze su to tie "prave"
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?