Svadba v októbri 2008. Nájde sa niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. nájde sa niekto aj na tento mesiac :-) ?
Odpovedať
Profilova fotka
zustka....my sme sa boli najprv opytat v kostole, ci mozme mat nauky v inom meste ako bude svadba. Potom sme zas v BA zistovali, ci tu mozme mat nauky, kedze tu nebude svadba :)) a kedze nam to povolili, zacali sme chodit na nauky. na matrike a v kostole sme boli min. stvrtok a pohodka. V podstate na matriku asi mozes ist hocikedy pred svadbou ale to kostola by trebalo ist aspon 3 mesiace pred svadbou. my este oznamka nemame a ani sajn, ako budu vyzerat..
Odpovedať
Ahojte kočky!!! zustka, bona: blahoželám k titulu.. :-) Ja sa už tiež môžem pochváliť, štátnicu má úspešne za sebou, je to veľká úľava a teraz sa už len tešííím na svadbičku. S prípravami sme na tom asi tak ako vy ostatné, máme už oznamka a dnes som išla okolo salónu z ktorého mám šatiky a...boli tam jedny náááádherné, aj som ich skúšala, len náš dátum už boli zajednané... :-( Potom ale teta predavačka volala s pani majiteĺkou a tá vraj ešte jedny o číselko väčšie zoženie... :-) Takže zajtra tam idem opäť, dohodnúť sa, ak teda prídu, že si ich zarezervujem... ;-) Dúfam, že budú!!! No, a ešte som rozmýšľala nad jednou vecou. Chystáte sa vyzdobiť si kostol? Ako to je vtedy, ak má niekto pred vami alebo po vás sobáš... Výzdoba ostáva?
Odpovedať
Profilova fotka
piskottka: kamarátka mala svadbu a výzdoba tam zostala s predošlej, ale neviem ako to mali porišené, len viem, že mali bielu výzdobu, to je do kostola najkaršie a keď je viac svadieb, je to univerzálna farba. No teraz si mi pripomenula, my sme boli v nedeľu dohadovať výzdobu a na kostol som úplne zabudla. Tak ďakujem, budem jej volať. No a včera sme mali prvú nauku u nás na fare. Celkom v pohode. Vo štvrtok ideme na inú faru. Niekto hovorí, že to treba neviem koľko tam chodiť. Neni to až také hrozné. Dokopy máme 6nauk. A šaty som mala nové, neviem už ani ako vyzerajú, ale veľmi sa mi páčili. Ja som sa nefotila, schválne. Nechcela som. Niekedy v júli idem s neterkami do toho svad. salónu požičať šaty pre ne, tak potom si ich pozriem :-) A oznamká ideme dávať zajtra robiť. Máme nejaký návrh, len to musíme doklepnúť, ale to zajtra s tým pánom, čo nám ich bude aj tlačiť. Tak som zvedavá. Mohli by aj do konca mesiaca byť. V sobotu si ideme po obrúčky, na tie sa strašne teším... Kočky akej farby ste si dali výzdobu? My máme oranžovo - smotanovú, veľmi sa nám páči tá kombinácia
Odpovedať
piskottka: gratulujem!! :-) :-) A drzim palce, nech sa ti podari zarezervovat saty.. ;-) V kostole pred nami asi ziadna ina svadba nebude, aspon to teda nepredpokladam, takze vyzdobu budeme robit aj tam, ale len v tom style, ze chceme dat velke biele masle na lavice a to je vsetko, ziadne zvlastne kvetinove vyzdoby a pod. zuzka: my budeme mat bielo-cervenu, ale taku krvavo cervenu..a musim povedat, ze mna aj maminu lakaju aj nejake cierne prvky a detaily do toho zakomponovat, uvidime, co na to povie firma, co nam to bude zabezpecovat.. :-)
Odpovedať
bona: ďakujem!!! Zajtra napíšem, ako to dopadlo... My máme tiež bielo - červenú, resp.bordovú výzdobu... Má to nastarosi teta kvetinárka, eštesi pôjdeme upresniť, čo a ako... No, musím aj ja porozmýšľať nad tou výzdobou v kostole...a možno ju tam ani nebudem robiť..veď kostolík je pekný aj bez toho! :-)
Odpovedať
Ahojte piskottka: ďakujem. Ja ti tiež gratulujem k úspešnému ukončeniu štúdia na VŠ. Tak už máme všetky tri úspešne po tom, parádička. Sa teším, že sme to všetky úspešne zvládli. ;-) Ja som bola tiež minule pozrieť v Danici, chcela som šaty na promocie, a všimla som si, že tam mali nové svadobné šaty. Ja zatiaľ stále ostávam pri šatách značky Villais. ;-) Tak daj zajtra vedieť, ako si dopadla so šatami, jo. ;-) Čo sa týka výzdoby kostola, tak to ešte neviem, ako vyriešim, či budem alebo nebudem robiť. My máme o 16:00 a pred nami o 15:00 je jedna svadba a neviem, ako to majú oni. Ale ešte ma dnes napadlo, že by sme sobáš nemali v kostole, ale v zámockej kaplnke u nás v kaštieli, tak uvidím, lebo potom by nebol problém. ;-) Inak, v tej kaplnke by to bolo asi veľmi pekné, no porozmýšľame ešte. cicimon: aha, tak vy ste to mali takto, super, že ste si to mohli takto povybavovať. U nás sú na to trošku asi prísnejší. Lebo jedna kamarátka bude mať svadbu 23.8., lebo jej snúbenec len na tento víkend bude doma, potom odchádza do zahraničia, no a u nas jej v kostole svadbu nedovolia, lebo nedodržala 3 mesiace. No a postupnosťou vybavovania dokladov je to tak ako som písala, inak sa to u nás nedá. Takže tak, na v každej farnosti je to iné. zuzka: ja budem mať poväčšinou veci ladené do slnečníc, takže ja zatiaľ volím výzdobu zeleno-žltú. ;-)
Odpovedať
.....zabudla som, včera mi volala p. zlatníčka, že už máme hotové obrúčky, tak zajtra si ich pôjdeme vyzdvihnúť. Sa tešíme. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ale je to sila, ja nechápem prečo je to všade inak. My sme boli najskôr na fare dohodnúť termín, ale to si len kňaz zapísal, povedal čo si máme všetko doniesť a ke´d sme to mali, potom sme išli spísať zápisnicu.
Odpovedať
zuzka: mňa to tiež prekvapuje, že nie sú všade rovnaké pokyny. No my sme boli síce najskôr na fare, ale len nám p. kaplán povedal, že čo potrebujeme doniesť, no a povedal, že najskôr máme ísť na matriku spísať zápisnicu a až potom máme aj s ostatnými dokladmi prísť na faru a dohodnúť si termín sobáša. Bez zápisnice z matriky, že nie, lebo nemali s tým dobré skúsenosti. Niekto si na fare nahlásil sobáš a neboli ani takí slušní, aby ho odhlásili, keď nemohli. No a stalo sa im potom to, že čakali na mladých už v deň sobáša a nikto neprišiel. Tak možno aj preto sú teraz takí opatrní. Ale aj tak celkovo, je to v každej fare inak.
Odpovedať
halo, halo? dnes tu nie ste? ;-) Ja sa idem teda pochváliť :-) ...šaty sa mi podarilo zajednať... Majú prísť okolo 15. júla, tak potom pôjdem ešte poskúšať a doladiť bolerko, závoj... Dnes sme obliekli aj ženícha, už len topánky a bude! x-) Vy ako? Aký ste mali deň?
Odpovedať
Ahojte piskottka: super, že máš šaty zajednané. A tie, čo si mala predtým, tak sa ti dala v pohode rezervácia prehodiť? Ja som dnes tiež pozerala svadobné topánky pre mojika, ale mala som málo času, tak len tak narýchlo. Už máme obrúčky doma, jupíííí.
Odpovedať
zustka: ahoj, s rezerváciou nebol problém..ostala taká ako pri prvých šatách. Tieto druhé, keďže budú úplne nové, budú o niečo drahšie, no to doplatím až po svadbe... ;-) Jej, super, že máte obrúčky...ja som akosi stále nevidela tie pravé...kde ste kupovali?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak my sme prave dostali potvrdenie o nauke a mali sme aj mensi nacvik :)
Odpovedať
piskottka: tak super, ja to mám tiež tak, že aj keď mám zaplatenú zálohu, v prípade, že sa mi iné šaty zápáčia, tak kľudne môžem zmeniť. Ja som si vybrala na nete, len tak, že štýl obrúčok, chceli sme také jednoduchšie, no a mojikovi sa tiež páčili, takže super. No, my sme ich nekupovali, ale sme si ich dali robiť. Zlato mojik kúpil v záložni a platili sme len za robotu. No a pani zlatníčka nemala síce naše vybraté obrúčky vyrobené ako vzor, ale mala ich aj vo svojom ponukovom katalogu, takže sme jej vedeli povedať, ktoré chceme. Sú jednoduché, len také hladké. cicimon: nácvik už ako v kostole?
Odpovedať
Ahojte, my sme tiez vcera "postupili"..mali sme stretnutie s sefkucharom a hlavnym "koordinatorom" svadby (ak ho tak mozem nazvat), uz takmer uplne sme dohodli skladbu hlavneho menu a svedskych stolov, zmeny sa uz asi ani nebudu robit. Tiez sme sa bavili o vyzdobe, na tu sa tesim skoro najviac..juuj, verim, ze to bude super :-) Mna este teraz caka zhananie topanok na promociu, dufam, ze sa mi podari nieco "splasit". Kocky vy kedy mate promocie? :-) Ja este presne neviem, ale bud 3. alebo 4.jula.
Odpovedať
Ahojte bona: ja som si práve včera kúpila topánky na promocie a promocie budem mať na budúcu stredu. My máme volať prevádzkarovi až týždeň pred svadbou, že vtedy mu stačí povedať, aké menu chceme. Takže ešte máme čas na rozmýšľanie. Dnes musím zavolať do reštiky, kde si posedíme po promociach a dohodnúť sa, čo nám šéfkuchár dobrého uvarí. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme boli včera dať urobiť vzor na oznámenia. Budeme mať krásne... No a boli sme už pre zoznam, čo nám treba doniesť na zákusky. Buď zajtra, alebo v sobotu idemem po obrúčky a máme skoro všetko. Akurát nauky si obeháme, ale to je v pohode. Moja mamina si kúpila cez víkend šaty a včera kúpila tatino košeľu a viazanku, len oblek si musí kúpiť. Ani moc nechcel, ale som ho prehovorila, že vydáva svoju jedninú dcéru, tak hádam si nechce dávať ten, čo mal aj synovi na svadbe. :-D tak si ide dúpiť nový... :-)
Odpovedať
zustka: tak super :-) My spravime oslavu mojich promocii asi u nas doma na zahrade, chceli sme to v jednom "rekreacnom stredisku", ale tam uz bolo beznadejne obsadene..a prilis vopred sme to zajednavat nechceli, pre istotu.. :-D Ale aj doma to bude fajn.. :-) Nam uz tiez poslali novy navrh na oznamenia, mne sa veelmi pacia, este pockam na vyjadrenie Peta, ale myslim, ze to uz aj odklepneme, nech ich uz mame co najskor hotove a mozme si ich pomaly nachystat na pozyvanie.. :-)
Odpovedať
bona: kedže mám promocie v strede týždňa, tak by som chcela urobiť oslavu hneď po promociach, aby to bolo ono. A pre hostí, ktorých si pozývam, je to tiež tak lepšie. No, tiež by nebolo zlé mať doma na záhrade oslavu, tiež som nad takouto možnosťou rozmýšľala, ale to by muselo byť až cez víkend a to sa mi zdá už dlhá doba, už by to nebolo ono ;-) , tak to riešim takto. Práve som volala so šéfkuchárom, tak v pondelok za ním zájdem a dohodneme sa, čo nám dobrého uvarí. :-) Už sa teším mňami - mňam. zuzka: my už tiež od januára máme zoznam na zákusky, tak už sme pomaličky niečo pozháňali. Ešte treba veľa vecí, to zháňame priebežne, podľa cien :-) , ale sú aj také, ktoré sa dajú kúpiť až tesne pred pečením, takže tie až tak v septembri - vajcia, smetol a podobne.
Odpovedať
zustka: jasne, chapem..:-) Ja to budem mat take trochu rozhodene..kedze promovat budem v BA, tam pridu len moji rodicia, sestra a samozrejme Peto, este mozno moji krstni rodicia, ale to este neviem. Ocino tak vravel, ze by sme potom zasli na nejaky obed tam v Blave a potom sli domov. Ibaze ked sme to teraz vymysleli s tou zahradnou oslavou, kam by uz dosla aj sirsia a buduca rodina :-).. ak by som mala promocie v piatok, tak to proste nestihame nachystat oslavu na ten den. V sobotu by to slo, ale zasa nemozu Petovi rodicia, ani jeho sestra (tych chceme tiez pozvat)..takze to asi nechame v klude az na ten dalsi tyzden..mozno ina situacia nastane, ked budem promovat vo stvrtok, to by sa postihat dalo..Ale este uvidim, podla toho, ako sa nasa fakulta uraci dat nam vediet, kedy bude kto promovat.. ]-( No nevadi..:-) Inak, zacinam sa bat zakuskov..:-D u nas sa idu piect domace, zobrala si to na starost Petova mamina, kedze oni maju s pecenim na svadby viac skusenosti, nez nasa strana (my ziadne;-) ) a ako to tak vyzera s tym bude najviac starosti..kolko kusov, kolko druhov (buduca svokricka sa stale boji, ze toho bude malo, akurat vcera bola aj ona u nas a zacali spisovat, zatial naratala cca 15 druhov kolacov, ktore by urcite chcela, aby boli, neviem, ako bude pokracovat dalej :-D ), kolko bude treba na vysluzky, kolko priamo na hostinu..no bude to este zabava.. 8-)
Odpovedať
bona: hm, to je tiež dobré riešenie si myslím, tak ako ty píšeš, že sa oslava môže urobiť aj trošku neskôr. Len ja som teda radšej zato, aby sa to urobilo hneď, lebo potom sa môže stať, že niekto bude môcť, niekto nebude môcť, a teraz ešte aj prerábame, už ide dovolenkové obdobie a väčšina ľudí z našej rodiny je teraz zaneprázdenená, takže ja to radšej riešim hneď, aby sa potom nestalo, že to nakoniec ani nebude. ;-), lebo aj to sa môže stať. Tak to potom vaša fakulta je na tom s organizovaním podobne ako tá naša. Je tam taký bordel, že hrúza. Tiež som do poslednej chvíľe čakala, že či náš termín promocii bude ten posledný, ale našťastie ho nezmenili, čo som aj dosť prekvapená, lebo po tých skúsenostiach čo mám za 4 roky, tak by som čakala všeličo. :-D Hm, môj názor na pečenie koláčov doma je taký, že určite nie doma piecť. Bola som pomáhať na tetinej svadbe, ale piekli sa len suché zákusky doma, ale nikdy viac, no a na druhej, čo som bola pomáhať, tak sa nepieklo doma, ale mali sme vybavenú jednu závodnú kuchyňu, kde boli všetky potrebné stroje na miešanie cesta, plniek a podobne, takže to sa dalo, ale ani to by som už nerobila. S pečením koláčov nechceme mať žiadne starosti, objednáme si ich a hotovo. Máme osvedčenú cukrárku, ktorá pečie veľmi dobré koláče, len si teda musíme zohnať materiál. Tiež by sme ho radšej nezháňali, ale no pozháňame, to už nie je také hrozné. No a pani cukrárka nám pekne rozdelí do kartónov, ktoré koláče zoberieme do sály, a ktoré budeme mať na výslužky. Do krabičky budeme tak dávať po 15-20 ks koláčov, tak nám aj povedala, že to v pohodičke stačí. Urobíme asi pár väčších výslužiek a aj menšie. Máme objednaných 16 kartónov, ale cukrárka povedala, že tak 2 kartóny ešte vyjdu na viac, takže budeme mať určite dosť. No a budeme mať 40 ľudí.
Odpovedať
Profilova fotka
zustka...este nie v kostole, to len na poslednej kratkej nauke nam farar v skratke povedal obrad a tiez sme si precvicili, co budeme hovorit...nauku v kostole budeme mat az v den pred svadbou
Odpovedať
cicimon: to jo, aj my sme to tak mali na poslednej náuke. Tiež sa ešte tesne pred svadbou chystáme stretnúť s p. farárom, aby sme si precvičili čo budeme hovoriť, ako budeme prichádzať, odchádzať, hudbu a tak.
Odpovedať
ahojte :-) kocky, takze vy poctivo naukujete :-D ja som bola tyzdne prec a bez netu, ale som spat :-D
Odpovedať
oprava:tyzden :-D
Odpovedať
ahoj luko: my už máme absolvované náuky. ;-) A vy ako?
Odpovedať
no sikovni ste :-) ja by som chcela ist zajednat navleky a kupit nejaku svadobnu vyzdobu, ale asi az o tyzden :-) a v juli ked pojdem domov tak este sa dohodnem s oddavajucim a objednam oznamka. na matrike uz mame zajednany termin, ale este to musim dohodnut s primatorom. my mame svadbu na urade.
Odpovedať
luko: a zajednávať návleky ideš niekde v Čadci a výzdobu si zabezpečuješ sama? A ako je to s vybavovaním sobáša na úrade?
Odpovedať
vyzdobu asi v BA, lebo odtialto ju lepsie zoberiem, doma nemam auto ani bracho, takze by bol dost problem s premiestnovanim. co sa uradu tyka, zatial som len dohodla termin na matrike, viem, ze ofi ziadost mam napisat tak mesiac pred sobasom, innak si musim tiez este pozistovat co treba
Odpovedať
tak to potom lepšie v Ba, a v podstate v BA sú aj tak oveľa lepšie možnosti zohnať veci ako v Čadci a v BA to máš aj bližšie. a kto vás bude oddávať? Je na to určený nejaký človek z úradu? Neviem presne, ale myslím že v obciach oddáva starosta?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?