Svadba v októbri 2008. Nájde sa niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. nájde sa niekto aj na tento mesiac :-) ?
Odpovedať
Ahojte!!! bona: paráááda!!! Super, že Ti šatiky sadli...aj všetko ostatné! To je už taký lepší pocit, keď má nevesta zajednané šaty, že? :-) A okrem toho si toho stihla vybaviť o dosť viac, takže už sa naozaj môžeš začať venovať detailom! ;-) aninkas: neboj, určite všetko postíhaš! Presne ako napísala bona, čakajú nás štátnice, tak preto sme začali vybavovať skôr... Máme ešte pol roka!!! :-) Pekný dník všetkým!
Odpovedať
ahojte baby, vcera sme si nasli obrucky ktore sa nam obom velmi pacia, ale zatial som ich objavila na nete iba v zahranici....nevideli ste ich nahodou niektora v SR/CR? velmi by ste mi pomohli....ak nie, opytam sa niekde co by stala vyroba...dik moc a prajem vam iba prijemne starosti :) davate si niektora obrucky na mieru? kolko trva vyroba/dodanie? ps/ pekny zvysok dna!
Odpovedať
piskottka: presne tak, ako hovoris..ked uz su saty, mam pocit, ze uz je takmer vsetko.. ;-) :-D esprit: hmm, krasne..:-) Ale zatial som take nevidela..my zatial nevieme, ci si budeme kupovat "hotove" obrucky alebo dame vyrobit, to sa ukaze podla toho, ci tie, co sa nam pacia este budu mat..:-) Na trvanie vyroby a dodania sa skus popytat v nejakej "obruckovej" diskusii, mam dojem, ze tu nejake su, tam ti urcite poradia..:-) Dufam, ze ste mali pekny den.. 8-)
Odpovedať
ahojte nevestičky, tak aj ja sa pridávam, aj my máme svadbu v 4.10.2008 v piatok by som si chcela ísť vybrať šatôčky, včera sme boli zajednať sálu, mame muzikantov, fotografku, kameramana, zajednanú vyzážistku, ja mám už aj topánočky, našla som super a za super cenu, no nekup to. :-D
Odpovedať
ahojte,bona ako tak citam dobre si pokrocila v pred.Tie saty no.1 su krasne a to bolerko je uzasne.Budes urcite krasna nevesticka.Ja som si pozerala nieake tie topanocky ale nic som este nenasla.Dnes mi ukaze kamaratka jedny z Anglicka co mi jej sestra tam nasla,tak som zvedava.Ak sa mi budu pacit dam si ich tam aj hned kupit.Ty sa uz ozaj mozes zaoberat detailami,lebo uz skoro vsetko podstatne mas.Vcera som nasla organzu presne takej farby aku chcem vyzdobu,dokonca mi ujo predavac povedal ze mi moze objednat aj viac odtienov a ja si potom vyberiem.Musim behnut za prevadzkarkou saly ci to vsetko co chcem mat vo vyzdobe mi zabezpecia,alebo im mam nieake vecicky doniest.Nevie niektora kolko stoji organza?tam je 10 m za 269 Sk a neviem ci je to bezna cena,alebo niekde zozeniem aj lacnejsiu?Esprit aj my si dame urobit obrucky na mieru zlatnikovi ale neviem kolko trva vyroba,ale vcera som bola v zlatnictve opravit si naramok a majitel hovoril jednemu paru co si tam prave vyberali obrucky,ze dodacia lehota je podla ich potreby.Tak myslim ze sa da dohodnut.Zuzkapetrik vitaj medzi nami.Ako citam tak ani ty nelenosis a mas uz tie zakladne veci vybavene.Budete mat velku svadbu?A v kostole alebo na urade?
Odpovedať
no budeme mať savdbu dosť veľkú, asi až moc, ale po takej som vždy túžila a aj môj drahý. Bude nám hrať veľká kapela, dokonca až dve paritie, keďže je môj drahý muzikant. Svadbu v kostole, ale ešte sme neboli na fare, ale to má ešte čas. Zabudla som, už mám objednané aj zákusky, krabičky na výslužky, vínko nejaké kúpené, v piatok sme si kúpili svadobné poháre, len si musíme dať na ne napísať meno a dátum. No a tak pomaly, ale isto ideme na to...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby. ja sa pridavam k vam. my mame svadbu tiez 4.10.2008. uz som si myslela, ze nikto s nasim datumom tu nebude :-) . ako vas tak citam, tak my mame zatial tiez take najdolezitejsie veci vybavene. takze som na tom asi tak, ako vy.
Odpovedať
Ja by som uz na tu faru behla cim skor,lebo ja som bola pred mesiacom a na oktober tam mali uz tolko sobasov ze som normalne nechapala.Aj myslim ze to bola Zustka,ked bola na fare tak na jej termin tam uz niekto sobas mal nahlaseny a to ona je z dediny.A nezabudni najskor behnut na matriku vypisat ziadost o uzavretie manzelstva a az potom na faru.Juuuj to bude parada az dve skupiny.U nas je moj oco muzikant aj ked teraz uz nehra,ale ponuky na svadbu co sa tyka skupin sme mali tiez neurekom.Aj my mame uz zakuzky zajednane.Vino nam slubil mojkov stryko co ma vinice len si vyrobime etikety na flasky.
Odpovedať
Profilova fotka
baby. ako to je vlastne s tou matrikou? ked chceme mat svadbu v kostole a uz to mame zajednane, musime ist este na matriku? ja som sa este nevydavala, tak neviem :-D
Odpovedať
Ahoj smejulienka a vitaj,no neviem,to asi kazda farnost ma ine poziadavky,alebo aspon kazdy knaz.Ja som musela ist najskor na matriku aj s drahym a az potom na faru.Kolegyna co ma sobas za 11 dni tak bola najskor na fare,tam jej bez problemov zapisali termin sobasa a az potom doniesla tu ziadost z matriky.A to bola v tej istej farnosti ako ja len natrafila na ineho knaza /lepsieho/.
Odpovedať
adkaaa: dakujem, snad aspon trochu k svetu budem vyzerat.. :-D Ako vravim, ja som rada, ze som si vybavila aj svadobne topanky, neviem si predstavit, kde by som ich zhanala..takto to bolo ovela jednoduchsie, k satam pasovali, i ked ako som vravela, aj tak ich nebude vidiet..:-) zuzkapetrik, smejulienka, ahojte! :-) Inak, co sa tyka tych uradov, nam tiez knaz, ktory nas bude sobasit, ze najprv aby sme zasli na matriku a potom na farsky urad. Ale ako vravi adkaaa, asi to je rozne. My pojdeme s papiermi az v juli, knaz od nas povedal, ze to staci, ale termin nam uz pre istotu zaznacil..takze tak :-) Ale este ma predsa len caka jedna "narocnejsia" uloha..vybrat saty po polnoci..to bude narocne.. :-D
Odpovedať
Presne topanky nebude po satami vobec vidiet.Ja zhanam balerinky a na fotenie si kupim nieake na podpatku.Bona aj mas predstavu ake by mali byt tie saty po polnoci,farbu,strih a tak?Ja ked nezbadam nieake krajsie ake mam doma tak budem mat tie.Kupila som si ich v januari na ples s tym ze budu aj po polnoci.Stale ma ale laka ze si dam usit. No to este uvidim.Zatial budem mat tie,lebo mi budu ladit aj s vyzdobou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
môj brat keď sa ženil, tak išiel najskôr na faru, tam mu farár zapísal termín a povedal, že má ísť na matriku pre žiadosť a keď to bude mať, má prísť, dá mu termíny na náuky. Myslím, že je to jedno, ale potvrdenie z matriky musí byť tak, či tak. My pôjdeme na faru asi na budúci mesiac, u nás nebývajú často sobáše a ak sú tak, max. 2, tak to je v pohode... bona, no my sme to z drahým vymysleli asi tak, že šaty po polnoci nebudeme mať, oblečieme sa do kroja a zostaneme v ňom až do rána bieleho, veď čo, treba niečo nové, ja som naň zvyknutá a drahý ani nehovorím... :-)
Odpovedať
Zuzkapetrik aj to je zaujimava volba ostat v kroji.Tancujete vo folklore?
Odpovedať
adkaaa: no ista predstava by bola..strasne sa mi pacia saty, aky to je, empirovy? strih? So sirsimi ramienkami, pod prsiami zabrane a potom uz len volne padave..Proste nieco take lahke, k tomu nejake super topanocky.. :-) Ale farbu este netusim..mozno skor nieco tmavsie? Ale takisto rozmyslam nad tym, ze by som si ich dala usit, mamina totiz dostala tip od kamaratky na nejaku pani, co ma salon, vraj siju velmi kvalitne, poradia..takze uvidime este..Nastastie este mame casu na rozmyslanie..:-) zuzkapetrik: jee, to budete mat zaujimave..:-) No u nas ziadna takato "krojova" tradicia nie je, ale preco nie, ked to ako vravis, patri k vam.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, ja som asi debil, ale na co treba ist na matriku? aky doklad z tade potrebujem? ten doklad potom musim mat na svadbe v kostole? ci ako? ja zvazujem moznost, ze po polnoci sa neprezleciem a uzijem si az do rana bieleho tie svadobne :-)
Odpovedať
adkaaa: nie, netancujeme, ja spievam a drahý hrá, ale nie vo folklóre, ale v dychovke. No a kroj patrí ku nám. Aj dychovka nám bude hrať a oni budú tiež v kroji, tak nech sa babky potešia. ;-)
Odpovedať
smejulienka: tam ti tiez vypisu nejaky papier o tom, ze ides uzavriet manzelstvo..aspon si myslim, zatial sme tam neboli.. ;-) Kazdopadne, v pripade sobasa v kostole je "dolezitejsia" zapisnica o uzavreti manzelstva z farskeho uradu..:-)
Odpovedať
smejulienka,pojdes na matriku tam im povies ze chcete uzavriet manzelstvo a ona vam tam vypise ziadost o uzavretie manzelstva a ty aj so snubencom ju podpises pred matrikarkou.Ziadost sa podava na matricnom urade,v obvode ktoreho sa manzelstvo uzatvara.A nezabudnite si original rodne listy a obciansky preukaz.S tou potom ides na faru a na zaklade tej ziadosti vam zapisu termin.Ten doklad ostane zalozeny na farskom urade.
Odpovedať
Profilova fotka
baby, ste zlate. dakujem. musim si zapisat, ze original rodne listy a obciansky treba zobrat. :-)
Odpovedať
Ahoj Kočky!!! Tak konečne som sa aj ja pohla z miesta a zarezervovala som si šaty!!! Ak sa vám aspoň trošičku chce, prosím o zhodnotenie :-) Ale nebudú maslové, ale biele. Oblečné sú fantastické!!! Naštastie mám veľkosť 36, takže vyzerajú úplne suprovo!! http://www.mojasvadba.sk/album/view.p...
Odpovedať
aninkas: wauuuu.. :-D Krasne..fakt..Ale tak by ma zaujimalo, nie su prilis tazke? :-) Ja co som niektore saty skusala, tak som si v nich nevedela predstavit, ako by som v nich napr. tancovala..sediet, to hej, aj sa postavit, ale inak.. :-N :-D
Odpovedať
ahojte, tak som tu x-) este predvcerom som mala vsetko rezervovane na 30.8. a dnes uz je vsetko inak a mame termin 18.10. tak verim ze nam bude priat pocka a caka nas vsetkych babie leto x-)
Odpovedať
aninkas tie saty su jednoducho waaaaaaaaaw
Odpovedať
Ahoj luko a coze taka zmena..?Ak to nie je tajne? :-) Ale vitaj, samozrejme.. ;-) :-)
Odpovedať
vdaka :-) drahy bude na Havaji :-D pracovne, dozvedeli sme sa to v piatok tak som rozbehla akciu novy termin a oktobrovy z toho vysiel vitazne :-D
Odpovedať
Ahojte všetky zajtra ide zaniesť diplomovku. Dúfam, že bude všetko v poriadku. Pozerám, chvíľku som tu nebola a debata sa fajne rozbehla. Vítam nové babenky. bona: super, že ti tvoje vysnívané šaty sedeli a že ich už máš rezervované. luko: tak už si naša, októbrová. Vitaj. Mojik tiež chodí do zahraničia na služobky, dúfame, že nebude musieť niekam cestovať 4.10., ale ak by náhodou mal ísť do zahraničia tak dúfam, že sa to nejako vybaví a dajú mu voľno. Ale zatiaľ predpokladáme, že všetko bude v poriadku a nebudem musieť nič meniť. Takže teraz všetko vybavovať na novo musíš.
Odpovedať
no on by nemusel ale 7 dni sa plavit po havajskych ostrovoch sa tazko odmieta :-D :-D :-D zustka ja som sikulka vcera pozistovala a dnes vsetkych presunula, takze uz je vybavene ;-) inak fotograf ma upokojil, pokial nebude prsat, vraj najkrajsie fotky su oktobrove ;-) bona: a ktore si si vybrala?
Odpovedať
Wauu..Havaj 8-) A neberie ta so sebou? ;-)
Odpovedať
luko: kukni album, Pronovias Nerveo.. ;-) :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?