Svadba v októbri 2008. Nájde sa niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. nájde sa niekto aj na tento mesiac :-) ?
Odpovedať
bona: ahoj, áno najskôr treba ísť na matriku a až potom na faru. Aspoň u nás to tak chodí. Na matrike vypíšete tú žiadosť o uzavretie manželstva a na základe toho vám kňaz na fare zapíše termín. My sme to už absolvovali!!! ;-)
Odpovedať
ahoj bona, tak my sme boli najprv na fare a knaz nam hned aj zapisal termin :-) zatial sme vobec neboli este na matrike, a uz mame termin zapisany ;-) asi to na kazdej fare a urade robia ako chcu
Odpovedať
Diky za info, kocky.. :-) No, my uz na tej zapisnici datum mame a nam prave knaz, ktoreho chceme na sobas, povedal nieco v tom zmysle, ze v pripade sobasa v kostole, je matrika akoby "druhorada"..teda aspon ja som to tak pochopila.. :-) A viem, ze nam spominal, ze na matriku staci ist aj neskor..tak neviem..Nejako to uz snad obehame.. 8-)
Odpovedať
Bona presne aj nam to povedal nas fararko,ze teraz ked uz mame nahlasany termin u neho mame si ist vybavit papiere na matriku :-)
Odpovedať
ahojte bona: tak dnes sme nestihli zájsť na faru. DJ asi ostane na sobotu, kameraman stále neberie telefón, tak sa mojik zajtra za ním staví v práci. babenky, ďakujem za info ohľadne nahlásenia termínu na sobáš u kňaza. Ja som si dnes stiahla info zo stránky našej farnosti a potrebujú: žiadosť, ktorá sa podáva najmenej 3 mesiace pred sobášom. K nahláseniu potrebujeme vypísanú a potvrdenú štátnu zápisnicu z matriky ObÚ a najviac pol roka staré krstné listy v prípade, že snúbenci neboli krstení v našej farnosti. Ale my asi pôjdeme bez toho, lebo mojik si musí ísť vybrať krstný list a ešte je len február, takže to by sme nesplinili toho pol roka. Uvidíme, čo nám povie pán farár a podľa toho sa zariadime.
Odpovedať
zustka: my sa chystame zajtra, aj za DJ-om, aj na faru, verim, ze to vybavime :-) S panom cez jedlo a vyzdobu sme to nechali az tak na marec, povedal, ze to bohate staci. Potom uz akurat oznamenia, vybrat saty a obrucky a hor sa do toho.. :-D (zjednodusena verzia) :-D :-D
Odpovedať
bona: tak zajtra Ti prajem úspešný deň, aby ste všetko postíhali. Ja som volala v piatok z prevádzkarom, kde budeme mať hostinu a povedal, že zálohu stačí prísť zaplatiť kedy sa mi bude dať a že čo sa týka jedla, tak stačí 1 týždeň pred svadbou, že mu to v pohode stačí, takže pohodička. Čo sa týka výzdoby, tak viem, čo ponúkajú, ale už sa pozerám po kvetinárstvach kde by sa mi dali zohnať slnečničky už aj naaranžované, lebo chcem také vecičky, aby sa mi to potom hodilo do obývačky, prípadne kuchyne ako dekorácia buď na okno alebo kuchynskú linku. Kedže to bude slnečnicové, tak sa to hodí. Výzdobu si chcem viacmenej zariadiť sama, ale ešte zháňam inšpirácie, ešte mi aj jedna babenka tu z netu dá nejaké inšpirácie z jej svadby, tiež bude mať slnečnicovú, tak čakám.
Odpovedať
Ahojte,prave som prisla z prace.Mam v praci dalsie 2 kolegyne co chystaju svadbu a zistila som ze som natrafila asi na nieakeho divneho knaza.On mi ani nezapisal termin do tej knihy, ze az ked budu papiere z tej matriky na fare a kolegyna ma termin v aprili,ta tam este ziadne papiere nezaniesla a sobas ma na fare zapisany.Tak ja teda neviem ake su pravidla,asi ako kto sa vyspi.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte... Nájde sa tu niekto? Poznáte niektorá dobrého kameramana, kameramanku? Tých, čo som mala vyhliadnutých, už majú obsadené. Poraďte prosím. Dakujem. pekný večer.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, sice do vasej temy nepatrim, ale kedze vidim, ze ste uz vybavovali ziadosti o uzavretie manzelstva, tak mi snad budete vediet povedat, ze ci treba doniest original rodneho listu, alebo staci kopia, resp. ci si to tam chcu nechat, alebo si len opisu udaje?
Odpovedať
alikaa: dones si kľudne originál, rodný list sa nezakladá! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pekný deň prajem. Aj keď trošku upršaný. Ste tu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte dievcence..Ako sa mate? Ja som dnes doma spravila taky vacsi upratovaci den, uz bolo treba.. :-N Ale teraz, ked uz je vsetko hotovo, mam zasa dusu na mieste.. :-) Inak, konecne uz mame DJ, stretnutie sa vydarilo, je to taky mladsi, ukecany pan, takze myslim, ze to bude ok :-) Chceli sme ist aj za tym knazom, ale ten je akysi nezastihnutelny.. ]-( Vcera aj predvcerom sme boli za nim dokopy 4krat a nepodarilo sa nam ho "chytit"..Budeme musiet skusit na buduci tyzden..A to som si myslela, ze knaz nema co robit dokopy..Asi som sa mylila.. :-D
Odpovedať
Ahoj bona. No, aj ja si na zajtra plánujem väčšie upratovanie! Dnes len sedím pri štátnicových otázkach a snažím sa ich trochu vypracovať. To je fajn, že máte s DJ dobrá pocit...hudba je na svadbe dosť podstatná!!! :-) Hm...aj kňazi majú dosť svojich povinností. Ale v piatky a v soboty ho hádam zastihnete...asi najskôr po večerných omšiach...si myslím! ;-)
Odpovedať
Babenky, kde ste?? x-)
Odpovedať
piskottka: ja som si bola zabicyklovat na stacionari.. ;-) 8-)
Odpovedať
ahojte tu som.... :-D
Odpovedať
bona: fiha, ty si šikulka!!! ;-) Boli ste za tým kňazom? zustka: ahoj. 8-) Čo nové?
Odpovedať
piskottka: ja som dnes bola u zubárky a na jednom vyšetrení. Všetko je v poriadku, tak pohodička. Bola som aj pobehať kvetinárstva, chcem zohnať ten vlizelín, a podarilo sa mi zohnať v kvetinárstve na schodoch. A mali tam aj organzu, ale nie v zelenej farbe. Ten vlizelín stál 1 m za 40,- Sk, takže cena sa dá. A pani kvetinárka mi poradila, že vlizelín majú aj v F.... na Kamennej ulici (asi budeš vedieť doplniť za F, neviem, či môžem napísať celý názov, neviem, či by to nebola reklama) ;-) , a že majú rôzne farby, tak tam niekedy zájdem a urobím si prehľad, čo všetko by sa mi tam dalo kúpiť na výzdobu. Za kňazom sme ešte neboli, nejako sme nestihli. Mali sme stretnutia ohľadne financií, zisťovali sme čo a ako zo stavebným a tak. Kamošku z Bratislavy, som poprosila, aby mi vyzdvihla tú slnečnicovú ozdobu na auto od jednej babenky tu z netu. Tak sa teším, keď to budem mať doma. Čo nového u Teba? bona: veru si šikovná s tým cvičením.
Odpovedať
piskottka: vcera sme neboli, nechali sme to tak..ale mozno zajtra skusime, snad ho zastihneme.. No s cvicenim, snazim sa.. :-D Uz si aj postupne privykam na to, kazdy den sa trochu pohybat..a na obleceni to tiez uz aj celkom vidiet (i ked pred zrkadlom sa mi to stale nezda ]-( ), minule som si v obchode isla skusat nejake nohavice a ze skusim sa navliect do 38-cky..a navliekla som sa.. :-D Celkom potesilo.. :-)
Odpovedať
Ahoj bona: tak to je super tá 38. Ja aj keď oblečiem šaty 38, 38 nohavice by som určite neobliekla, aj keď som teraz akože schudla tie 3 kg. Teraz sa mi tak nič nechce, ale cez leto asi už začnem cvičiť, len dúfam, že nejako moc neschudnem, ale skôr by som chcela spevniť. A budeme si aj prerábať bývanie, takže bude viac pohybu, tak snáď to pôjde. Na zajtra sme si dojednali stretko s našim DJ, cez týždeň sme nestíhali. Tak si spravíme taký menší výletik, lebo musíme za ním cestovať tak 40 km. Dúfam, že Vám zajtra už stretnutie s pánom farárom vyjde. My sme ešte tiež neboli.
Odpovedať
zustka: aj ja dufam.. :-D A idete prerabat byt alebo dom? Ak sa smiem spytat.. :-) Resp. ako to je u vas s byvanim..? My budeme zo zaciatku urcite u nas, kedze byvame v rodinnom dome a s polovickou mame "svoje" podkrovie (10krat 10m, takze priestor celkom fajn). I ked tiez by sme si ho chceli trochu upravit, ono to je totiz teraz spravene ako velika izba, tak rozmyslame nad nejakymi prieckami, proste ten priestor nejako rozdelit..este uvidime, co vymyslime :-) No a ked budu byt podmienky, zacneme stavat..Akurat minule mi Peto ukazoval stranku, kde su navrhy rodinnych domov na kluc, tak sme spolu kukali a vyberali, co by sa nam tak pacilo.. :-) Potom sme si "nakreslili" nasu vlastnu predstavu, tak sme sa trochu bavili..ale bolo to celkom fajn..Uz sa tesim, ked s tym zacneme aj realne.. :-)
Odpovedať
bona: tiež zatiaľ budeme bývať u nás. Bývame v rodinnom dome a budeme si prerábať vrch. Máme k dispozícii 4 miestnosti, ktoré vlastne obývame stále. Naši bývajú dole, majú urobenú samostatnú bytovú jednotku a my budeme bývať hore. Budeme prerábať podlahy, kúrenie, bieliť, prehadzovať nábytok, zariaďovať kuchyňu, obývačku a kúpeľnu. Tiež plánujeme stavať domček, ale zatiaľ pozemok je tak povediac v riešení. My budeme stavať svojpomocne. Na kľúč je to veľmi drahé. Tiež už máme predstavu o domčeku, ale realizácia bude podľa toho, aký bude pozemok. Od toho sa bude odvýjať aj typ domčeka. A vy už máte pozemok, či tiež ešte riešite - hľadáte?
Odpovedať
Ahojte babenky. Hlásim sa aj ja. Dnes som celý deň bola na nohách, ani si kríže necítim.. :-S zustka, bona: máme podobné posvadobné bývanie. :-) Tiež budeme bývať u nás v rodinnom dome. Zatiaľ rozmýšľame len nad našou spálňou, ostatné budeme riešiť asi až na budúci rok...podľa financií. Tiež by sme sa chceli časom nejako osamostatniť, no uvidíme ako sa nám bude bývať u nás. Bývate v meste, či na dedinách?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babulky ako vas tu citam tak ma chytila nostalgicka spomienka a musela som si pustit pesnicku z naseho prveho tanca x-) uzivajte si tieto pripravy lebo to zbehne ani nebudete vediet ako ;-)
Odpovedať
lovacka: ahoj! hm...ono sa to zdá ešte doosť ďaleko, ale tie týždne naozaj letia. Aspoň už môžeš spomínať na svadbičku, my ešte rozmýšĺame nad všetkými prípravami, čo ako výjde a pod. Ale všetko má niečo "do seba". Aj tieto prípravy, no myslím, že aj ten život manželský! ;-) x-)
Odpovedať
zustka: v podstate mozem povedat, ze pozemok uz je vyrieseny..vedla nasho domu odkupil moj ocino dalsi pozemok, na ktory by sa voslo este zopar dalsich domov, takze miesta na ten "nas" tam bude dost..Povedal, ze nam casom napise darovaciu zmluvu, aby to bolo "nase"..Ja viem, je to ta lahsia cesta, ale zas ako mi povedali rodicia, preco by sme mali hladat niekde nieco ine a za velke peniaze, ked je takato moznost. Sme sa s maminou smiali, ze aspon vnucata to nebudu mat k nej daleko.. ;-) :-D Inak, na kluc si to nechceme nechat postavit ani my, tiez to bude viac menej svojpomocna praca, z tych navrhov sme cerpali len ispiraciu.. :-) piskottka: a coze si take robila, upratovanie si mala na programe? ;-) My byvame na dedine, v Belusi..a som rada..mesto nie je pre mna.. :-p Vsade vela ludi, hluk, kopec aut..Naviac, my este byvame tak trochu "mimo" hlavneho diania nasej obce, takze mame uplny klud..to mi uplne vyhovuje! :-) lovacka: ako vravis, mne sa uz teraz zda, ze to akosi prirychlo uteka..ale ja osobne si to uzivam.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
babulky uzivajte si to do poslednej chvile lebo ako vravim ani sa nenazdate a bude tu ta vasa sobota.ja doteraz nechapem ako to zbehlo a to sme planovali nasu svadbu 2 roky dopredu.tiez boli dni ked som sa nevedela dockat a potom take ci to je naozaj to co sa ma stat a potom prisiel ten najkrajsi den.je uzasne vidiet cloveka stat pred vami ako sa na vas nemym pohladom pozera a nedokaze nic vyslovit.a vy len vidite ako place od stastia x-) x-) x-) x-) je to nieco na co sa neda zabudnut a myslim si ze obaja si budeme pamatat tento moment az do nasej smrti x-) takze uzivajte si to zo vsetkym aj s problemamy ktore budu ale nakoniec budete vy tou hlavnou prioritou a nie jedlo alebo vyzdoba
Odpovedať
Caute.no ja byvam v meste od malicka ale vzdy ma to tahalo na dedinu.Drahy byva 20 km od mesta na dedine a po svadbe by sme tam chceli byvat.Aj dnes to pocasie,no nadhera!Prave sme prisli k nam do mesta a hned som ostala vytocena,nemas tu ani kde auto odparkovat.Ako s pripravami?Ja nemam nove nic cakam na toho 8.3.aby sme mohli behnut na tu faru.Bona zavidim ti prostredie v ktorom byvas,casto chodime do Terchovej a tie miesta su nadherne.Aj teraz uz odratavame ze len 1 mesiac a pojdeme znova tam.
Odpovedať
Ahojte bona: tak to máte super, že máte pozemok. Dnes sme sa stretli s DJ a sme s ním úplne spokojný. Veľmi dobrý typ sme dostali, tak sme spokojní. Ešte sa s ním tak 1-2 mesiace pred svadbou stretneme a dohodneme zoznam piesní, ktoré určite nechceme a ktoré by sme chceli. No a kameraman má už na náš termín niekoho iného. :-( Rád by nás kameroval, ale už sľúbil niekomu inému, takže budeme riešiť ešte toto. Už som si myslela, že to bude vybavené. Ale máme ešte niekoho v zálohe, tak uvidíme. My tiež bývame na dedine. adkaa: súhlasím s Tebou. Terchovská dolina je nádherná.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?