Svadba v oktobri 2007. Začali ste už vybavovať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte Najde sa tu este niekto taky blaznivy ako ja kto uz teraz zacal postupne kupovat a vybavovat veci na svoju svadbu?my mame konkretne v Ke 20.oktobra 2007 tesim sa na vase prispevky
Odpovedať
Profilova fotka
baby co tak sa stretnut niekde na kave, vobec neviem odkial ste, ale mozno by sa to podarilo, citam ze lenka3 a lovacka to uz maju naplanovane. Tak co vy na to? priniesli by sme fotky, potesili sa a pokecali :). Myslite ze by sa dalo?
Odpovedať
Ahojte, folk pozerám že sme z rôznych kútov Slovenska tak asi bude ťažké sa stretnúť... :-| Inač ako žijete októbrové manželky? Ja už sa vytešujem na vianoce ako budem vypekať a variť, zdobiť stromček, robiť ikebanky..... x-) x-) x-) Čo napečiete na svatky žienky? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ja podobne tiež ako ty sa začínam chystať na Vianoce. Kupujem výzdoby, darčeky. Ja musím môjmu mužíčkovi jednoznačne urobiť grilážky a to hned z dvoch dávok, kokosovú roládu, rafaelo a zvyšok musím popozerať v knižkách. A ty čo fajne upečieš?
Odpovedať
Profilova fotka
jaj babenky aj ja sa tesim ze budem vypekat, len by som potrebovala niekoho kto to bude jest...lebo ja peciem rada a vela... xixi a ja moc nemozem aby som vela nepribrala.. tak to asi porozdavam po svokrovcoch...
Odpovedať
Tak my už výzdobu máme, toto sú naše 7. vianoce ktoré trávime spolu doma x-) .Farbu stromčeka máme strieborno- zlato- medenú. A vy akéj farby máte výzdobu? Čo sa týka koláčikov tak plánujem Figové koláčiky, Orechové hviezdičky s lekvárom, višňové guličky, tradičné medovníky a náš najobľúbenejší Jablikový obrátený. Jediný problém je v tom že tento koláč je veľmi zložitý, tvoria ho 4 vrstvy, jeho príprava trvá 4 hodiny a zjeme ho za 2 hodiny. :-D :-p :-D
Odpovedať
Profilova fotka
To musí byť naozaj výborný koláčik. My ideme mať spolu 3 Vianoce. Kúpili sme si väčší stromček tak treba dokúpiť ozdoby vo farbe červeno- zlatá.
Odpovedať
............ahojte ja som tiež oktobrovka.......svadbu sme mali 27.10.2007.............vianočnú výzdobu máme už kúpenu........toto budú naše prvé spoločné vianoce v našom domčeku..........výzdoba bude červeno-zlatá a rozhodli sme sa kúpiť umelý stromček.............tiež sa teším na vypekanie..........budem robiť pernicky, medvedie labky, vanilkove rozteky, snehove gulky, nugatove a orechove rozky............a mozno vyskusam aj nieco nove..........uvidime........uz mam nejake casopisy s receptami kupene :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj hirunka. Výzdobu budeme mať v rovnakej farbe, ja som chcela výzdobu v modro- striebornej farby, ale bolo by to dosť chladné. Neporadíš my nejaký dobý plnkový koláčik?
Odpovedať
Adupal ja ti môžem dať recept na ten náš Jablkový obrátený koláč alebo výborný medový kremeš. ;-) mňam :-D :-p :-D
Odpovedať
....ahoj adupal.......mozem ti dať recept na snehové gulky............ono sa to vola ze gulky ale nie sú to gulky je to vyborny kolac..........ide tam taky krem ktory ked ostane sa da pouzit aj do medovych platkov alebo do ineho kolaca...........zajtra ti ho napisem.............inak mam tu na tejto stranke aj svadobny album (Nikuska a Radko )
Odpovedať
Profilova fotka
už som videla tvoj album, bola si krásna nevestička. Šup sem s receptíkmy, rada niečo nové vyskúšam, už sa teším na ne.
Odpovedať
......dakujem adupal.........večer ti napišem ten recept.........a ty si mala kedy svadbu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja som mala svadbu 13.10.2007 v Liptovskom Mikuláši, mám tiež album. Ja mám už 21 mesačného synčeka ktorý bol na našej svadbe a v ten istý deň mal aj krst.
Odpovedať
ahoj adupal tu je ten slúbený recept: názov: Snehové guľky suroviny: 8 ks žĺtkov Plnka: 1/2 l mlieka 40 dkg práškového cukru 5 lyžíč múky (z tohto uvaríme kašu) 8 lyžíc vody 25 dkg práškového cukru 25 dkg hrubej múku 25 dkg smetol al. hera 1 balík prášku do pečiva 1 vanilkový cukor 2 veľké lyžice kakaa sneh z 8 bielkov Najskôr vymiesime (vyšľaháme) žĺtky z cukrom, pridáme vodu a ostatné suroviny. Dáme upiecť na dva plechy(cesta je dosť). Upečené necháme na plechu a vykrajujeme ako pagáč. Pri tej plnke vymiesime ten práš.cukor s herou a s van.cukrom a potom primiešame do toho tu kašu (kaša musi vychladnúť. Potom tie vykrojené koláče zlepujeme, vrch potrieme čokoládou a posypeme kokosom. Ak máš nejaký dobrý recept tak napíš aj ty
Odpovedať
Ahojte žienky, tak aj ja pridávam recept na Medový krémeš: cesto- 300 g hladkej múky, 100 g práškového cukru, 50 g masla, 1 PL medu, 2 vajcia, 1 ČL sódy bikarbóny Všetko spolu vymiešať, rozdeliť na 2 rovnaké časti a postupne upiecť na vymastenom a múkou vysypanom plechu. Po upečení pláty hneď tvrdnú takže sa nezľaknite. :-D plnka- 1 l mlieka, 2 zlaté klasy, 1 PL hladkej múky, 3 žĺtky, 1 vanilkový cukor, 200 g masla, 200 g práškového cukru, 1 šľahačková smotana V 1 dl mlieka rozmiešať klasy, žĺtka, múku a cukor a vliať do horúceho mlieka a nechať prevrieť. Po vychladnutí vmiešať do masy- ( maslo s cukrom). Natrieť medzi pláty, navrch plnky dať šľahačku. Podľa chuti môžete dať 2 šľahačky. Pozor: koláč je nutné piecť cca 24 hodín pred konzumáciou aby cesto stihlo zmäknúť. Je výborný a jednoduchý. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ja Vám môžem dať recept na Kokosovú roládu bez pečenia Cesto: 250g jemného strúhaného kokosu, 300g práškového cukru, 1 salko Plnka: 300g varovej čokolády, 200g smetolu V mise zmiešať kokos, cukor a salko a nechať v chladničke stáť asi 1 hod. Smetol a čokoládu rozpustiť. Dosku pocukrovať, cesto aj plnku rozdeliť na 4 časti. Cesto rozvaľkať a natrieť plnkou, zrolovať a dať do chladu. Z tohto istého cesta robím aj rafaelo, olúpanú mandlu obalím do trochy cesta a urobúm guličku a obalím v kokose a dám do košíčka. Treba použiť jemne strúhaný kokos, lebo hrubší nedrzí dobre cesto Veľmi pekne Vám dakujem za recepty
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my sme mali svadbu 20.10.2007, takže pozdravujem októbrovky
Odpovedať
jja baby ale ste mi narobili chute.. hned som sa naciahla po mikulaskom balicku a vylovila cokoladku... tesim sa aj ja na vianoce bude to nase druhe.. stromcek uz mame z minuleho roka.. planovali sme kupit zivy v kvetinaci aby nam pekne vonal...ale ked uz mame umely nebudeme vymyslat... mali sme ho vo farbe zlato cevena.. plus slamene ozdobky.. kolaciky.. budu medovnicky a teraz mame novy ze bounty.. tak snad sa podari... sviatkujeme v uk..a kedz budeme na vsetky sladkosti sami dvaja asi ani viac piest nebudeme...ale ktovie mozno predsa este nejaky.. hm..asi grilas... :-p a co darky??? ako ste na tom?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Darčeky mám už takmer všetky, už iba niečo dokúpiť a môžem ich pobaliť. Ked som povedala manželovi koľko som už minula, tak sa mu prevrátili oči a to ja nezarábam, lebo som na materskej. Čo idete kúpiť pod stromček mužíkom?
Odpovedať
hm.. tak stym mam problem... kupili sme nejake knihy... boli vypredaje..ale to uz som drahemu dala teraz nech studuje x-) ...aj voda po holeni mu dosla.. taka ju dostal predcasne.. takze neviem.. dochadzaju mi inspiracie.. este mozno penazenku a opasok...ale nevie ci sa to hodi pod stromcek :-( a co ides ty?? kedy cakate babtko.. planovali ste???
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna by sa to hodilo, ja som kupila kozmetiku, hlavne to čo mu treba: sprej, šampon, sprcháč, vonavku a mám pre neho ešte striebornú retiazku, lebo chcel, aby si nanu mohol dat obrúčku ked bude v robote, aby si ju nezničil, lebo robú s podlahami. Ja som už na materskej pomali 2 roky, mám 22 mesačného syna, ktorého sme neplánovali, ale sa nám podarilo, vtedy som ešte len mala maturovať.
Odpovedať
Tak ja už som môjmu nakúpila motorkárske trenírky :-D :-D :-D, 4 CD, knihu, DVD, wobler na ryby, váhu a meter na a ryby, škrabku na ryby a spoločný darček som kúpila raňajkové stolčeky do postele :-D :-D :-D . Možno som na niečo ešte zabudla ale darčeky musím mať u rodičov lebo on by ich určite doma našiel. 8-( :-N . Dúfam že si to tu neprečíta. =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, juj baby to je super zivot, skoda ze mam toho v praci vela a nestiham tu chodit, ale my na vianoce ideme k rodicom, neostavame v BA ale ideme na vychod slovenska a velmi sa tesim. Prerabame trosku bytik a je to super mat manzela :). Nemam sice pre neho este darcek, ale nico urcite vymyslim :). Moj manzel ma v decembri, narodeniny (to som kupila listky na troch muskatierov a kratasy na sport) potom po vianociach meniny (to kupim len sladkost a sampus :) ) a potom este tie vianoce, naozaj je tych darcekov vela, ale ... :) nieco vymyslim, ak mate napady tak dajte. A co sa tyka tych receptov, neviem ake ste kucharky pekarky, ale ja mam jednu jednoduchu bananovu roladu, zajtra vam ju napisem. Peciem ju rada lebo je rychla a jednoducha, vyzera nadherne a este lepsie chuti. A vy ako? MAnzelia pocuvaju? :)
Odpovedať
Folk sem s receptom. Ja som si toho roku vybrala 4 koláče ktoré budem piecť ale všetky sú najlepšie čerstvé takže ich budem robiť až koncom týždňa alebo cez víkend a ja by som rada piekla už teraz a nemám žiadny dobrý recept tak ak nejaký máte na dobrý trvanlivý koláčik tak ho napíšte, budem rada. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Všetkým prajem krásne Vianočné sviatky a šťastný Nový rok 2008.
Odpovedať
Ahojte žienky októbrovky, ja som dnes vstala už pred siedmou nejako som nemohla už spať a už od večera som sa tešila kedy už príde dnešný deň, takéto pocity som naposledy mala ako dieťa... :-D :-D :-D tak idem vyvárať a všetkým Vám prajem aby ste doma mali tú pravú Vianočnú atmosféru, pohodičku a veľa darčekov. x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte oktobrovky tak ako sa mate?ake boli vase prve vianoce? nase boli take zvlastne kedze sme neboli doma ale pritom nadherne a uz mame aj fotky tak mozete kuk http://www.svadobnagaleria.sk/jana%26...
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my sme mali krásne vianoce s našim drobcom, naplno sme si ich vychutnávali. Máš naozaj krásne fotky a perfektne spracované. Nádhera.
Odpovedať
Ahojte aj my sme mali krásne Vianoce, úúúúplnú pohodičku, práve sa k nám chystajú rodičia na návštevu tak som rýchlo musela upiecť jeden koláčik keďže sme už všetky vianočné zjedli :-p . Včera sme zahájili 1. zimnú opekačku, zišli sme sa partia a opekali sme v lese, bolo krásne bielo, zahrieval náš čaj s rumom, po 4 hodinách už len rum. :-D :-D :-D bolo suuuuper!!! x-) x-) Janka máte prekrásne fotky, oplatilo sa čakať!!! ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lenuska a co sa neozves?ja som choora doma sama a sa taaaaaaaak nudima a ty neprides pokecat ]-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?