Svadba v novemberi 2009. Sú tu také nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Mám svadbu v novembri a ako pozerám, nie je to klasický termín. Sú tu ešte nejaké novembrovky?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja s tebou wawrita suhlasim:)myslim, ze skrachovat kvoli svadbe netreba:))až taká perfekcionistka nie som:))beriem to tak, ze dôležitý je pre mňa obrad a zvyšok je len taká omáčka:)) ja v podstate obdivujem nevesty, ktoré myslia na všetky detaily:))
Odpovedať
konečne som našla niekoho s rovnakým dátumom
Odpovedať
Profilova fotka
vierka, no sympatizujem :) aj ja tak riesim skor obrad ako to cele okolo. uvidime ako to cele dopadne. drzme si palce :) hlavne dufam ze mi nebude zima, lebo ja mam az 28.11. ani pohare si nejdeme kupovat, budeme z nich pit na svadbe a potom co? dam si ich do vytrinky? no neviem, som asi trochu praktickejsi clovek. padat prach mi bude na vsetko ostatne, aspon tam nebudu tie pohare :) a ako som sa dozvedala 800sk za jeden pohar svadobny sa mi zda trochu moc. radsej si k tomu pridam nejaké tie peniaze co ušetrim na oznameniach a bude žúrka pre par kamaratov. :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Ja tiež ešte nemám fotografa. Kamera je už zabezpečená u profesionálov. S darhým sme sa bavili, že fotiť bude kde-kto tak to potom zozbierame, ale čím viac nad tým uvažuje, tým sa mi to menej pozdáva. Fotky sú predsa taká klasika. Na tie sa budú potom pozerať aj naše dcérky a snívať o krásnej svadbe... No či sa mi ešte podarí nejakého zohnať, netuším. wawritka: tie poháre nemáš všade za 800/ks. Treba viac pochodiť. Ja by som si pokojne kúpila aj tie z darčekových obchodov omašličkované ale začala sa do toho starať maminka, že neže si kúpim také gýčové... Ale našla som v obchode so sklom jednoduché so zlatými srdiečkami Aj s gravírovaním mien a dátumu ma obidva stáli 900sk.Mamaka by mala byť spokojná :-) Inak ako to prežívajú vaše maminy? Začali už odušu navrhovať a riešiť, akoby sa išli vydávať ony samé?
Odpovedať
Profilova fotka
Moju mamu to zatial vobec nedojima:))riešime veci zatiaľ len ja s priateľom, prípadne sa jej spýtam na jej nazor ale tot vsjo:)) Priznam sa, ja budem rada, ked uz bude po vsetkom:))
Odpovedať
Profilova fotka
Moja mama nic. a co sa tyka tych poharov, tak myslim ze to vydrzime aj bez nic a mame 900sk vo vačku. nepovazujem to za dolezite. ak mi ma na to padat prach ako na pohar zo stuzkovej, tak... ak sa priznam, asi by mi viac vyhovovala svadba "tajna". bez vsetkeho. tieto stresy okolo toho nemam rada... tajnou svadbou by sa vsetko vyriesilo
Odpovedať
Profilova fotka
Wawrita, si moj clovek:))
Odpovedať
baby, ale ved to je individualne, ze skrachovat kvoli svadbe :-) ved to je presne to iste, ako ked si ides kupit svetrik ak zarabas 20tisic, kupis si svetrik za 1000skk, ak zarabas 60 tisic, doprajes si aj za 5tisic svetrik (to su len priklady, nebrat doslova!) tak je to aj so svadbou, ked proste na to peniaze su, tak to nie je problem a clovek urcite neskrachuje ked na to budget proste nie je, je hlupost vyhodit 200tis za svadbu a nemat kde byvat... preto je to velmi individualne, neda sa to podla mna porovnavat
Odpovedať
Profilova fotka
Vierka 8-) jasneee.. vieme svoje. :)
Odpovedať
Profilova fotka
Mne skôr vadia tie "hrané" scénky. Chápem, že zvyky sú zvyky. Ale napr. čepčenie... ľudové tradície ma nikdy nebarali a hrať také divadielko ešte o pol noci. No keď to doma naznačím, tak na mňa pozerajú ako na nenormálu, že to je zvyk a to sa musí... V tomto smere by aj mne tajná svadba vyhovovala. Absolútne bez kompromisov :-D Svadba by mala byť o tom ako to cítime my davaja, ale namiesto toho všetky dvojice hádžeme do toho istého rámca.
Odpovedať
Profilova fotka
Akurat vcera som sa rozpravala o tych zvykoch so svagrinou..vlastne sme sa zhodli, ze tie zvyky su krasne, ale patria k svadbe v danej dobe:)kedysi to cele bolo take plne symbolov, mne to pride, ze tie zvyky, ktore teraz sa robia na svadbach nie tu vobec prirodzene do tejto doby, su len povyberane a nie vzdy zapadaju do ramca svadby sucasnikov..aj ked niekto to proste chce:) Katlinn, my zo vsetkych zvykov zvazujeme len redovu, a to este nie sme si istí, či to fakt bude:))
Odpovedať
Profilova fotka
redovu? to je co? no ja zo zvykoch nebudem mat nic, i ked moja svokra si to velmi praje.
Odpovedať
Článok sa načítava...
mam presne ten nazor ako virka...zvyky su to nadherne, ale pride mi to ako päst na oko... cely cs normalny priebeh, povedzme moderna svadba, hotel, restika, DJ, svedske stoly a zrazu BUM cepcenie redovy a neviem co este...keby sa vydavam na dedine a moja starka, ktora sice uz nezije, dosla v kroji, lebo ho nosila az do smrti a zacepcila ma a zienky by vyspevovali a dva dni predtym by uz chodili dievcence a mladenci a robili vsetky tie zvyky okolo, ako to napr mala moja mamina, ale ped 39 rokmi :-D tak to je ine, to beriem, tam sa to hodi... ale zase ked to nevesta tak chce, ok...je to jej den, kazda si to spravime po svojom...a nech sa na mna cela rodina diva jak na sibnutu, je mi to jedno :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Wawrita, redova je tanec, kde nevesta tancuje so vsetkymi svadobcanmi v kruhu:)obycajne v kroji:)ale mozu byt aj normalne saty..a po tom, kto si s nevestou zatancuje, zaplati do kosika a dostane vypit (ak chce) a nejaky buď koláč (trochu iný od ostatných) alebo teraz je moderné dávať perník a tak:)
Odpovedať
Profilova fotka
to som este ani nepocula. no sranda. to je este celkom ok. ale tie ine zvyky sa mi nepacia. najlepšie je aj tak bez vsetkeho a je pokoj :)
Odpovedať
Profilova fotka
Díky baby, aspoň sa necítim, že som iná, keď sa mi tie zvyky nepozdávajú. Napr.: redová mi síce čosi hovorí, ale mama začala s tým, že tam mám rozhadzovať nejaké dukátiky zo sukne či čo... Keď sa v tom človek nevyzná a nemá odchodené svadby tak je to iba zbytočný stres. Pri tzv. odoberaní sa určite rozrevem už v momente ako si kľakneme pred rodičov a bude po make-upe... Mohla by som sa na to vykašľať, ale drahému sa to páči a nevie si svadbu bez toho predstaviť. Keďže mi toleruje švédske stoly (neviem ako sa budú pozdávať budúcej svokričke a hosťom so starším dátumom narodenia), tak v tomto ustúpim zase ja. Ak nič iné bude aspoň sranda :-D
Odpovedať
Profilova fotka
proti placu vraj funguje, ked "stískaš zadok":))
Odpovedať
Profilova fotka
Vďaka vierka0, možno ma to rozosmeje, keď mi to v tej chvíli príde na um ;-) Už len keď si predstavím ako v tej emotívnej chvíli odušu stískam zadok.... A to akože svoj? :-D Baby, čo si obliekate po pol noci? Farby, strihy, dĺžka?
Odpovedať
Profilova fotka
ja este sama neviem, ale snád nic čierne :))))
Odpovedať
Profilova fotka
No..ja zatial nemam ani svadobne saty takze to po tom som este ani neriesila:)) zajtra dufam najdem odvahu ist do svadobneho salonu aby som sa dozvedela, ze take ako ja sa nemaju vydavat, ze na take saty ani nesiju:)))
Odpovedať
Profilova fotka
OOooou, prestan, vierka, by si sa čudovala , neboj sa, vyberies si krasne saty podla tvojich predstav. ja si objednavam z anglicka, tak som zvedava ake budu. akurat v sobotu som bola na bratovej svadbe, no super sme sa zabavili, a aspon viem, akym chybam sa mam vyhnut. :) ale aj tak viem, ze ta moja tiez nejake tie chyby bude mat, ale bolo skvelo, perfektne. zistila som, ze najdolezitejsie na tom vsetkom je to, aby sa ludia zabavali a citili sa dobre. radsej idem investovat do dobreho jedla a DJ ako do oznámení (ktore skončí skor ci neskor v koši) alebo do svadobnych poharov (na ktore bude padat prach ) ,alebo do neviem akej kraaaasnej výzdoby. Celemu tomu davaju šmrnc ludia, ako sa bavia, aku z toho spravia párty :)
Odpovedať
Profilova fotka
vierka0 nič sa neboj. Mne boli všetky šaty veľkéééé. A prekvapili ma tie tety, ktoré mi tvrdili, že je to vpoho Keď som bola oblečená v 42, že to sa pozužuje... Som krajčírka ale zužovať 42 na 36 mi príde trochu nahlavu. Nakoniec som našla horúce kandidátky, ktoré som si aj zarezervovala. Teraz v auguste do toho salónu malo prísť ešte niečo nové, tak možno ich aj zmením. Na tvojom mieste by som sa nič nebála a šup ho do salónov. Vieš aby sa ti nestalo, že nájdeš nejaká super krásne , ktoré ti padnú ale už budú obsadené. November už nie je zas až tak ďaleko. U nás v Prešove mali už v júli rezervácie na október ale aj november. Budem ti držať pršteky, nech je z teba krásna a spokojná nevesta (ale nie viac ako ja ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Heeej, holky, a este sa chccem spytat, ja budem mat kabatik na satach, a chcem sa spytat ci nebude nejako cudne vyzerat ked bude mat moj buduci tiez, alebo mu staci sako, ... moj kabat bude biely, on by mal cierny kabat. nebudeme ako "cierno-biely svet?" :) poradte :)
Odpovedať
Profilova fotka
a to nejaky hruby kabat budes mat? To asi nie co? podla mna ked to bude tensie, tak to vobec nebude vadit..vidis, ja som take daco este ani nahodou neriesila:))
Odpovedať
Profilova fotka
Aha, tak myslis ze to nebude vyzerat "divne" ja v bielom a moj drahy v čiernom kabate? hruby nie, taky normal :) myslim ze sa budem potit aj tak.
Odpovedať
Profilova fotka
no ja neviem, co by na tom malo byt divne, ved bezne su chlapi v ciernom a samozrejme nevesty v bielom:)) zajtra ideme riesit restiku:))
Odpovedať
Profilova fotka
Tak drzim palce. ja mam tiez posledne dni dovolenky, tak ideme vyriesit co najviac veci. informuj ma ako pokracujes :) vela stastia :))) a šiatky?
Odpovedať
Profilova fotka
šaty? No, rada by som sa dnes zastavila v nejakom salone, mam z toho trochu stres:)))akurat vcera som zacala uvazovat nad tym, ze pojdem pozriet nieco aj do Poľska, vraj je tam veľmi dobrý výber a z Prešova to nie je ďaleko..no ja mam bohužiaľ dovolenku uz za sebou:((
Odpovedať
Profilova fotka
No, chod aj tam, tam sa da dobre nakupit. ja som si saty objednala z anglicka za dobru cenu. lebo sa pozicanie dat 80000sk sa mi zda moc vela. ale ved snád najdes nejake kraaasne a za dobru cenu. vy uz oznamenia mate? riesite aj nieco take ako kameraman? my sme sa rozpravali ze asi ne. fotky nam asi budu stacit.
Odpovedať
Profilova fotka
kameru nechceme..mna osobne to otravuje a ani sa na seba na videu nerada pozeram:))fotky postacia aj nam:))no a co sa tyka siat, 8000sk je este ta lepsia cena za pozicanie:)) oznamka..ked si videla moj album, tak tie oznamka bielozelene su super, len namiesto tych zelenych kvetiniek by boli asi take srdiecka co su tiez v albume..nieco jednoduche:)zenichov kolega grafik by nam mal s tym pomoct:))
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?