Svadba v lete 2013

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte.planujeme svadbu na rok 2013.mesiac este nevieme,ale urcite to bude v lete....tie ktore tiez planujete svoj den D na leto 2013 piste prispevky...co mate vybavene..ako to mate naplanovane a potesime sa planovanim spolocne.poradime si a privedieme to do uspesneho konca. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@22nikuska to ma mrzi :-( , najhorsie na tom, ze clovek sa nadchne, zacne vsetko riesit, premyslat a potom nic:( ale urcite to do tvojej svadby tiez rychlo zbehne a zasa na druhej strane, budes sa moct dlhsie tesit z priprav, zatial co my uz budeme povydavane:) hlavne sa s nastavajucim drzte :-)
Odpovedať
@22nikuska neboj.. ja my sme museli vymeniť rok 2012 za 2013... a ani som sa nenazdala a už rozmýšľam nad prípravami...
Odpovedať
Profilova fotka
hmm no len neviem do kedy nam toto obdobie bude trvat a potom kym nasetrime.uvidime.uz to neriesim.mam svoju predstavu o tom,aspon to budem mat potom lahsie.tak Vam drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
@22nikuska aj vam drzime palce :) nech sa dari
Odpovedať
@22nikuska čo bojíš, vyhráte športku a ešte nás všetky predbehneš ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mi mame 8,6,2013 a uz sa strasne tesim , Dj uz mame rezervovaneho lebo ludia sa ponahlaju a terminy uz ma aj na 2014. Fotografa a kameramana rezervujeme v lete cize tak o mesiac a salu taktiež lebo sa este nevieme rozhodnut. Farba vyzdoby rozhodnuta tyrkisovo cyklamenova. Tak zatial tolko. a moja predstava o satach je princeznovske s vleckou,
Odpovedať
Pridávam sa :) My máme zatiaľ predbežne vybraný termín 13.7.2013, samozrejme to záleží od financií. Zatiaľ máme už miesto na obrad, miesto na hostinu, fotografa a DJa, sú to všetko kamaráti profesionáli, takže to máme týmto dosť uľahčené ale stále mam pocit, že nič nestihnem a že musím všetko vybaviť už teraz :D
Odpovedať
@anjelivka och... my máme ten istý termín a nemáme ešte nič...
Odpovedať
Profilova fotka
@ kacenka_1 ja som chcela jedneho kameramana ale uz ma nas termin obsadeny :-(
Odpovedať
Babuľky, nezdá sa Vám, že z toho robíte veľkú "kovbojku?" My sa berieme 25.8. tento rok, pôvodne to mal byť malá neformálna svadba na úrade len s rodičmi a nakoniec sa to pred 2 týždňami zmenilo na "veľkú" klasickú svadbu s 50 hosťami. Vôbec sa nestresujeme, v kľude vyberáme, a máme už úžasnú reštauráciu, kde nám tak vyjdú v ústrety až možné nieje, oznamka, skvelého fotografa, Dj, kostol - už chodíme na predmanželskú prípravu, kedže v reštaurácii sú červené steny automaticky sme sa zhodli na červenej výzdobe, takže si dám aj kyticu s krásnych červených ruží............ šaty nájdem - veď všetky sú krásne,............. a ostatné sú už drobnosti. Keby sa človek viac zaujímal o to aké to bude po "tom dni D" a dal toľko úsilia do budovania manželského života - nemuselo by byť toľko rozvodov.
Odpovedať
Profilova fotka
@piti, pekne vyjadreny nazor, ja sa vydavam tiez az o rok a nestresujem, mam kooopec casu a ked zvladnu niektore nevesty zbuchat svadbu za 2 mesiace a je to vsetko tip top,tak neviem co sa tu riesi, ved kedysi sa len take rychlovky robili, a take svadby su naj a nie mat vsetko tip top a podstata unika ;-) radsej sa sustredit isto na ten zivot po svadbicke :-)
Odpovedať
ahojte, tiez som chcela vyjadrit nazor, ze to je nejako skorooo... my planujeme cca 4 mesiace a uplne vsetko prebehlo super.... cim viac casu tym viac stresu a aj tak polovica veci nepojde ako chcete :) :) :) hoci vam zelam vela stastia.... aj tak si myslim ze este by ste to mali vypusit z hlavy a uzivat si vasho milacika..... :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte :-) tak sa pripájam :-) My plánujeme svadbu v lete 2013. Mala by sa konať vonku, obrad, aj hostina. Miesto ešte nemáme, ale rozmýšľame nad hotelom Kamila, ale hľadám ešte, kde majú peknú veľkú záhradu :-) Mali by sme mať cca 30 ľudí....ale jediné, s čím si robím hlavu, sú šaty...ešte sa len tak pomaly rozkukávam....ešte je čas....keďže to chceme poňať ako letnú párty, tak dúfam, že s tým moc "roboty" nebude..... Ozaj...neviete mi poradiť, koľko sa platí clo za šaty z USA?
Odpovedať
@piti A už mám aj nádherné šaty. 1. šaty - v 1. salóne a hneď som sa aj do nich "zamilovala" vyskúšala som si ešte ďalšie dvoje, ako že uistiť sa, ale tie 1. boli i tak na-naj-naj. Všetci ma strašili aký to bude stres organizovať svadbu, ale je to sranda. Záleží ako sa k tomu postavíte. Netrápim sa hlúposťami ako: chcem výzdobu marhuľovú alebo broskyňovú alebo marhuľovo-krémovú? 1. ktorá Vám padne do oka, je tá správna. Verte mi, za 10 rokov sa na tom zasmejete, že ste žili rok v strese kvôli farbe na výzdobu, účesu, šatám, .... a o tých 10 rokov si poviete, že už by ste si dali niečo iné. Doba, myšlienky, celkové ponímanie ľudí sa mení - lebo človek sám o sebe sa mení. Na túto stránku som sa registrovala, aby som dostala pomoc od ostatných slečien "že ako na svadbu" Pre mňa je najdôležitejšie, aby sa na našej svadbe každý dobre najedol, dobre napil a dooobre zabával. Aby som sa najviac páčila ženíchovi, ktorému sa budem páčiť i keby sme sa brali v pyžame, ktorý ma bude ľúbiť práve preto, že organizovanie "nášho najkrajšieho dňa" v ňou nespôsobilo traumu, chcem aby ľudia po pozretí našich fotografiíí zo svadby povedali, že je vidieť, že sme šťastní a že sa veľmi ľúbime. Nepotrebujem počuť, že kto mi robil účes, make-up, kde som si požičala tie krásnae šaty, keby z našich fotografiíí vychádzal chlad. Lebo ja sa vydávam z LÁSKY!!! A môžem povedať, že i po krásnych 9 rokoch čo sme spolu tá láska silnie, rastie a vyvíja sa. Slečny, želám Vám, aby ste si povedali v ten "najkrajsí deň" i keď sa Vám zborí ako domček z karát všetko čo ste tak prácne celý rok vybavovali, ked budete k oltáru kráčat v 1. šatách zo šatníka čo ste v rýchlosti mali po ruke: Som šťasná, že tu môžem byť, pretože nie tie šaty, ale to jednoduché slovko "áno" Vás posunie do výšin a urobí Vás najšťasnejsími na svete.
Odpovedať
@piti mne sa nezda,ze sa tu niekto stresuje.Ja mam tiez svadbu az o rok a som uplne stastna a do poslednej kvapky si uzivam planovanie.A nemyslim si,ze kvoli tomu sa rozvedieme ;-) .To je troska pritiahnute za vlasy :-D
Odpovedať
Ja som nepovedala, že sa kvôli tomu rozvediete. Ale zažila som už pár svadieb, aby som videla ako boli z toho nevesty vystresované a ako to vplývalo na toho ženícha. Oni to robia všetko len preto, že ich veľmi ľúbia a chcú, aby mali všetko ako chcú, lebo ich to urobí šťastné. Myslím si, že to už je to o tom, aby sa nevesta vytiahla, že bola krajšia, mala krajšie šaty, výzdobu,... a zabúda sa vlastne na ten dôvod, prečo sa chcú vziať. Mne sa nezdá normálne, že je niekto zasnúbený 2 roky a 1,5 - 2 roky plánuje svadbu. Buď sa chcú vziať čo najskôr po zásnubách, alebo potom o čom to je.
Odpovedať
Profilova fotka
čože? to ked tu čítam že ľudia majú termíny na 2013 a dokonca 2014, rehooot :-D :-D :-D ..preboha..ved to je šialene dlhá doba, sto veci sa môže stať, no nezdielam ja veruže...potom vďaka takýmto šialeným ľudom my normální, ktorí plánujeme svadbu pol roka dopredu, nemôžeme nájsť rozumné miesto na hostinu :-p ... :-p ..dakujem pekne šialení ľudia, pomoooc ja už nerozumiem ľuďom...
Odpovedať
nie všety som prečitala ale som prekvapena že takto skoo všetko organizujete lebo my mame svadbu 2.6.2012 a všetko sme začaly vybavovat v Novembry 2011 a to v klude bez problemov ečte boly pekvapeny že tak skoro....išlo a ide to supe bez problemov tfuj tfuj...no alo užite si to :D
Odpovedať
@gregusska veru veru i ta euforia a adost pomaly vyprši ked je to tak dlho...
Odpovedať
Profilova fotka
@piti @fiffinkaa prepacte baby, ale nechapem, preco ste mali potrebu vobec sa vyjadrovat v tejto teme - vzhladom na datum svadby - a poucovat tu baby o svojom jedinom spravnom postupe. @piti Chcem verit, ze (snad) kazda z nas sa vydava z lasky...a nevidim nic zle na tom, ak baba planuje svadbu dlhsie dopredu...a prave naopak, myslim, ze aj to, ze sa tu stretnete viacero bab, tak prave MS moze pomoct nastavajucemu k tomu, aby bol odbremeneny od priprav :-) Na jednej strane tu baby poucujes, ze nie saty a vyzdoba su dolezite...na strane druhej tu pises ako si sa ty do tych svojich zamilovala a pod. Ja osobne budem v den svadby zasnubena uz vyse dvoch rokov - povodne sme svadbu planovali tento rok, no financne nam to nevychadza...takze som nenormalna, ak tu podobne ako ty zbieram info o tom, co a ako?! Netrham si vlasy kvoli farbe vyzdoby ani kvoli satam a pod. - a nezabudam na dovod, preco sa chcem vydavat, kedze zijem zivot kazdodenny a nehodnotim ludi na zaklade toho, ci a ako si planuju a predstavuju svadbu. @fiffinkaa podobne ako ty som so zhrozenim zistila, ze ak si chcem vyberat a nie brat co ostane, tak je lepsie zistovat dopredu aj dlhsie...no to uz ani ja ani ty nezmenime a uz vobec nie tym, ze tu ostatne baby budes vyhlasovat za sialene ;-)
Odpovedať
@simulik89 ahoj , ja s tebou suhlasim, napriklad ja mam termin tiez na rok 2013 , no a co ze to uz teraz riesim a pozeram sa po tom co by sa mi mohlo pacit ? ved to je iba o tom ze sa z toho tak strasne tesime , a chceme si to uzit co najviac a mozno najdlhsie :-)mozno sme sibnute, ale potom asi kazda jedna z MS pretoze ak by ti na svadbe nejako extra nezalezalo , preco si prihlasena na takejto stranke kde sa naberaju inspiracie a rady?vies co myslim? to neznamena ze kasleme na nase polovicky alebo ze ich zanedbavame a nervacime, takze ak ty poznas nejake priprady... netreba hned hadzat vsetky nevesty do jedneho vreca.... ;-) takze tak v rychlosti co ma k tomuto napadlo, ved neberte hned babam chut dopriprav . S pozdravom Visna 8-) Hawk ! 8-) @fiffinkaa @piti
Odpovedať
aa este som zabudla, niektore zijeme aj mimo Slovenska tak my to musime riesit trosku skorej ,kedze nemame vsetko po ruke a hned moznost ist si veci dohodnut alebo omrknut...takze tak, inak pohoda jazz 8-)
Odpovedať
my sme sa zasnubili 1.10. 2011 (nie z mojej iniciativy) a dost ma to prekvapilo, lebo drahy vzdy vravel, ze do roka a do dna svadba, ze naco budeme tak dlho zasnubeni... kedze budem az buduci rok statnicovat, tak sme svadbu automaticky dali na rok 2013. v januari po skuskovom som mala kvantum casu, tak som zacala pozerat salu a ubytovanie z jedneho dovodu - aby som si mohla vybrat... mame vybraty nadherny hotel, uz len cakam na to, ze mi potvrdia posunutie datumu z piatka na sobotu... mam skveleho kameramana a fotografa v jednom, ktory mi krasne spracuje spomenienky zo svadby. jedine co sa este rozhodujem je kapela. mame vybratu farbu vyzdoby a ked najdem nieco co ma oslovi, tak si to stiahnem do pc. auto mame tiez, je to nase auto, ktore bolo priamo kupovane ako svadobne :-) ked sa mi nechce ucit, tak si robim navrhy oznameni :-D saty a dalsie veci neriesim, lebo je to este skoro a este sa mi zmeni dovtedy vkus :-D a aj tak od oktobra budem v krakove a tam je svadobnych salonov kvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaantum, takze satky budem riesit tam priamo s oblekom pre zenicha... a tiez som prekvapena, ked mi povedala slecna v hoteli, kde chceme svadbu, ze napr. juliana na sirave je uz na rok 2013 obsadena a uz beru na rok 2014 (a to bol zaciatok aprila)
Odpovedať
A ked uz sa tu niekto smeje ze nevesty stresuju tak dlho dopredu a organizuju svadbu dlho pred terminom, tak napriklad ako som pisala, svadbu mam az v lete 2013, no pomaly pripravy rozbieham uz teraz...A teraz pozor!! Hadajte kto s tym napadom vybavovania prisiel ako prvy a kto mi vnukol tuto myslienku a zacal sam pocitat financie a podobne? Moj drahy :D Takze nie vzdy je to nevesta, ktora sa stresuje s pripravami rok dopredu :D
Odpovedať
@piti Vieš, nie vždy sú tie roky po zásnubách plne zasvätené plánovaniu svadby ;-) my sme zasnúbení od februára 2010 a svadba bude v septembri 2013, teda tri a pol roka po zásnubách. To ale neznamená, že od februára 2010 plánujem svadbu. Ono aj tie zásnuby u nás boli o tom, že mi snúbenec vyjadril lásku, svoje city a akosi to "zdefinitívnil". Žiaľ, kým sme našetrili peniažky na svadbu, ubehol rok a pol, pretože sme medzitým jednoducho mali iné výdavky. No a keď sme už tú svadbu koncom roku 2011 začali plánovať, zistili sme, že najbližší termín v reštaurácii, kde svadbu chceme, je leto 2013... takže tak. Neodsudzujme nikoho, nemôžeš vedieť, aké príbehy sú za tými "nepochopiteľnými" zásnubami dva roky pred svadbou.
Odpovedať
Profilova fotka
dievcata ktore mate termin 1.6.2013 mate uz DJ?lebo my sme sa so snubencom rozhodli objednat niekoho ineho, len ja uz mam DJ Gusta zaplatenu zalohu,ktora mi prepadne.. ze by som vam ho dohodila a ja by som nedosla o zalohu :)))
Odpovedať
Profilova fotka
@simulik89 @cherrymania no ja mám svadbu 1. septembra kočky a ja si myslím že máme čas..akože sálu plus výber menu, obrad, výzdobu, šaty, oznámenia som vybavila uplne v klude bez stresu za dva týždne, s tým že som mala dostatočný čas si rozmyslieť čo vlastne chcem. Zákusky telefonicky, taktiež aj kameramana a fotografa...takže ja som v klude, teraz sa učím na štátnice, kt. mám v júny a po nich si ostatné veci doladím (to sa nechválim, to mám takto zorganizovaný čas)..potom mám ešte celý júl a august, ešte dalších 60 dní..mne sa to zdá ako strašne daleko ešte, preto tak posudzujem a neviem pochopiť občanky :-D , kt. sa tu trhajú a termín majú o rok.. :-D :-D :-D Ja si to fakt neviem predstaviť..ale ako nechcem osočovať, nech si každá robí na ako sa cíti.. x-)
Odpovedať
@fiffinkaa sama si sa tu zaregistrovala 2 a pol roka pred svadbou , takze ja nechapem teraz vobec o com sa tu bavime...je to kazdeho vec kto ako skoro riesi, len mi pride blbe tu hovorit ze baby su sialene...naco sa nad tym vlastne niekto pozastavuje... tot vse. nemam k tomu viac co dodat....
Odpovedať
Profilova fotka
@cherrymania ok bol to len moj spontáánny názor, ked som zbadala ten nadpis témy :-D Ano zaregistrovala som sa dávnejšie, ale na modrého koníka..
Odpovedať
no my sme trebars v sezone (cize v lete) na rok 2012 v tej lokalite co sme chceli nezohnali...dokonca v juli 2013 mali len dva volne terminy. Cize zrejme preto treba skorej tieto veci riesit....saty rok vopred ked chces mat istotu ze budu volne presne tie saty ktore si vyberes...no da sa aj pol roka vopred ked nemas problem z vyberom siat. DJ a starejsi kvalitny su cca rovnaky problem ako lokalita....kludne rok vopred ma neco presne v tvoj den D naplanovane...cize tak...su veci ktore treba zrejme riesit skorej a su veci, ktore kluuuuudne pockaju az bude zopar mesiacov pred.... Vela Zdaru devcata :D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?