Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
a ja rada počúvam takéto zaujímavé výklady, vyžívam sa v tom. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
niekedy sa mi aj zda, ze Ivko frfle na tie tradicie a ze aj doma sa cuduju, co to vymslam a potom, ked im to z etnograf. hladiska vysvetlim, tak to beru ;-)
Odpovedať
tak mi povedz všetko čo vieš pls :-)
Odpovedať
Profilova fotka
neviem len tak pisat, musis sa opytat a ja si pospominam, viem napr. že kedysi sa po kostole najpr islo k zenichovi domov (ak sa dalo), aby mohla byt nevesta oficialne prijata jeho matkou - panou domu, ktora jej teraz bude matkou (to mi pride dost smutne)
Odpovedať
tak tento zvyk sa mi veľmi nepáči. a čo rozbíjanie taniera, to je odkiaľ? alebo keď sa volí hlava rodiny?
Odpovedať
Profilova fotka
rozbijanie taniera sa v slovenskej etnografii neuvadza (pouzivali sa dreveve, takze sa asi rozbit nedali :-D ), takze to ma povod niekde inde a ja viem, ze to ma ukazat sudrznost manzelov pri spolocnom udriazavani domacnosti a ci je manzel sikovny aj do domacich prac :-D a okem toho sa ma jedna crepinka odlozit pre stastie volba hlavy rodiny mi nic nehovori, nepoznam take, o co ide?
Odpovedať
máš dva poháre, v jednom je voda, v druhom alkohol (napr. vodka), sú zakryté a ten kto vytiahne alkohol je hlava rodiny. z neakého dvôvodu starejší podstrčí alkohol neveste, potom povie, že sa stáva hlavou rodiny, ale chlap bude krk, ktorý tou hlavou hýbe. trochu zlomyselné.
Odpovedať
Profilova fotka
hm, tak to je tiez asi nieco novsie, mna by ten podstrceny poharik asi zabil, ja tvrde vobec nepijem :-) , my ale nemame takeho starejsieho original, tak mozno aj preto, u nas je zas zvyk polozit pod nohy mlademu, ked pride po mna klatik so sekerkou a flasku a co prve odprace, tak taky bude, teda ak sa chyti najpr flasky bude pijak a ak sekerky, bude robotny a nieco podobne sa robi potom aj v dome mladeho, ked sa tam privedie nevesta, tam sa dava k dveram metla a nieco (neviem si teraz spomenut, ze co), ale viem, ze sa treba chytit metly a nevesta nebude leniva :-D :-D :-D
Odpovedať
dobrý fígeľ keď to poznáš sa tomu vyhneš :-D
Odpovedať
Profilova fotka
som si teraz spomenula, u nas na vychode sa robi nieco take, ze sa uprostred zabavy nasadi mladej na hlavu pansky klobuk a ked si ho necha, bude hlavou rodiny, ak ho automaticky zhodi, bude hlavou rodinu muz
Odpovedať
no to je niečo podobné. :-) bola som rezervovať kvetinárstvo. je fajn že si môžem doniesť foto vlastné, pomôžte mi vybrať neakú peknú kytičku, nechcem obyčajnú gulatú ale takú čo prevísa.
Odpovedať
Profilova fotka
a z akych kvetov ju chces?
Odpovedať
Článok sa načítava...
ruze a frezie som dala zatial.
Odpovedať
Profilova fotka
jeej to je krasna kombinacie, a velmi vonava :-) tiex amm njake kyticky z ruzi a frezii v albume, ale skor gualte a ine farby.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak aj ja som uz doma v posteli, malo to rychly priebeh frezia sa daju posunut trosku dopredu aby bola kyticka jemne previsla, ci nie? mozno by ti kvetinarka mohla ukazat par svojich kuskov, resp. by sa dalo opisat, co chces. a aku farbu si si teda vybrala?
Odpovedať
Profilova fotka
to ericca: nasla som nieco take: http://www.mojasvadba.sk/album/view.p...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, dovolte mi, aby som sa k vam pridala :-) , tiez nas to caka v juni, no este sme s pripravami ani len nezacali :-N , precitala som len par vasich poslednych prispevkov a nejako ma obchadzaju mdloby, ci sa to vobec do juna stihnut da... vsetky tie pripravy... :-N ... my sme volali na matriku iba tento pondelok, nejako sa to cele rychlo zbehlo a tak len dufam, ze aj v priprave svadby budu okolnosti priaznivo naklonene :-D ... mala by nam s tym vsetkym nastastie pomoct agentka... a obaja si prajeme, aby svadba bola skor ,komornejsia, 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj natteri a vitaj. joj no to si veru davate na cas, ale stihnut sa to da urcite, no troska pridajte :-D my napriklad este tu matriku nemame :-D hlavne si najdi miesto na hostinu a zjanaj saty, uz su pozajednavane a jun je vychyteny mesiac. ci uz jake mas?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj a sme radi, ze sa pridavas neboj, ak mate agentku, tak sa to iste stihnut da, zakladne veci treba co najskor a ostatne drobnosti bud stihnete a ak nie, tak sa ziadna tragedia nestane, my este stale napr. nemame to zakladne, prstienky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
droby :-D ... no, skusime...ale asi zasa az v pondelok... moj sestnastrocny syn to okomentoval, ze bude ,,prca ako hrca,,... tak snad sa zadari, no jo, jun a uz je tak blizko :-p ... e-e, snad tu synov komentar nebude chapany ako neslusne spojenie, :-D sa ospravedlnujem :-p seagull2404 :-D ...buduci tyzden by sme uz chceli nieco popachat... ake budete mat prstienky?... mne sa paci biele zlato, asi ste to tu uz rozoberali... ved poreferujem, ako sme dopadli s vyberom... a priebezne s nasim ,,stihanim,, :-D :-p cez vikend bude u nas strategicka porada, mojho milacika rodicom to chceme povedat uz ako hotovu vec, aby sa ,,neangazovali a nerobili si starosti,, :-p ...chceme to mat po svojom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
seagull2404... uz som mrkla album, krasne prstienky :-D ...no ficim robit obed, dieta sa mi zobudilo :-D ... este sa trolinku predstavim, pretoze som asi netradicna nevesta, 37r., mam styri dietka (17mes., 8r., 11., 16r.) a toto bude moja druha svadba :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem :-), strategicke porady su super, aspon u nas sa zideme, aby sme poriesili, co treba, ale nikdy sa k tomu nedostaneme :-) krasne, ze sa chces vydavat aj druhy krat, pride mi to krasne romanticke, ked tam budes mat aj vsetky svoje deticky, v dnesnej dobe je to skoro hrdinsky cin a ja si to vazim, my by sme tiez chceli aspon tri deticky, len neviem, ci to zvladneme :-), tak poreferuj pripravy a drzim palce :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fiha, chvilku som nevedela co vravis ked mas 16 rocneho syna ze sa ti dietko zobudilo :-D uz je to uplne jasne :-D no pekne velka rodinka ste. najlepsie im dat rovno oznamenia hotovo :-) no som zvedava kou zavratnou rychlostou budes postupovat, ked tam pridaj albumik ako sa to vyvija. my prstienky mame z chirurgickej ocele, zlte zlato sme nechceli, nenosime ho ani.
Odpovedať
Droby, kde ste kupili prstienky z chirurgickej ocele? nattereri - styri deti to je super aj ja by som chcela mat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj my planujeme 4, ale to uvidim ci nas to hned pri prvom neomrzi :-D ahoj barbike - objednali sme ich cez epiercing ;-) spravili nam podla obrazku ake sme chceli a su uzasne
Odpovedať
Profilova fotka
droby :-D .... no ano, to bol najmladsi, stredne su dve baby, tak mame stav zatial vyrovnany... inak prstienky z chirurgickej ocele je tiez dobry napad :-) ... hihi a na tu rychlost som zvedava aj ja... najstarsi si to pomylil s ,,krstnym otcom,,... chce ist v klobuku a vo veste, na nohach psie decky... ma z neho picne... pubertiaka :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
...teda chce aj koselu a gate, samozrejme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D mate s nim asi veselo :-D ten to vzal po mafiansky, ako sa volaju detutence? pekne to mate vyrovnane veru, to sa podarilo. mate vyhliadnutu njaku restiku? v ba je to dost o drzku takto na poslednu chvilku zhanat
Odpovedať
Profilova fotka
droby, nestras,ty, ty, ty :-D :-D :-D ... no, filipko ma 17mes., rebeka 8r., barborka za par dni 12r. a danko 16r. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
jujha, krasna zostava ako to zvladas? je to v pohode? podel sa so skusenostami s nami, co uvazujeme o vacsom pocte deti :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?