Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
Ahojte. Prajem krasny den:-) Ako idu pripravy?
Odpovedať
ahoj, celkom fajn, pomaly už nemám čo vybavovať. :-|
Odpovedať
:-D tak to je parada nie?
Odpovedať
Profilova fotka
a ako idu pripravy tebe m03 :-)? ericca ja budem mat tiez kyticu uplne inej farby ako je farba vyzdoby :-), cast kvetov bude rovnaka, ale ja mam vyzdobu zeleno-bielo-zlatu a kytica bude zelena, biela, fialova a vinovoruzova :-) a vobec sa tym netrapim
Odpovedať
teším sa, že sa to blíži, ale neteší ma, že to tak rýchle utečie.
Odpovedať
seagull ja som uz aj zabudla, ze sa idem vydavat :-D kyticu budem riesit uplne tesne pred svadbou, lebo aj tak potrebuju objednat cerstve kvety, vyzdobu tiez a ostatne mam pocit, ze mam :-.
Odpovedať
Profilova fotka
hm, mne to tiez niekedy pride, ze aj zabudam, ale potom sem-tam niekto zavola, ze je nieco "vo vyrobe" ako napr. vcera pohare a potom sa mi to akosi pripomenie. Akurat vcera sme rozoberali s priatelom, ze co nam este treba a vyslo nam ze uz nic take, ze bud su veci hotove alebo sa robia (napr. tie pohare a prstienky) Ja som kyticu objednala skor, lebo som sa bala, ze na to zabudneme :-)
Odpovedať
no jedine, co nemam je oznamenie a pohare, to je pravda, ale to momentalne stoji, kvoli vselijakym nepochopitelnym prekazkam :-S
Odpovedať
Mirka veď práve, buď je to už kúpené alebo vo výrobe a nemám čo robiť už so svadbou, jedine čakať. síce okrem toho že musím ísť s drahým niekedy kúpiť oblek tak nemám nič na vybavovanie. ma to trochu mrzí. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
m03: nepochopitelne prekazky aj mna zabijaju :-), na oznamenia mas este trosku cas :-) a aj pohare este vydrzia, takze sa netrap :-) to ericca: no, asi si musime prejst aj takou fazou, dolezite je si vzdy nieco najst a niekedy je mozno aj dobre od priprav si trosku oddychnut, aby sme neboli premotivovane a potom sa na dalsie kroky aj viac tesili. Tym, ze som chora mi aj celkom vyhovuje, ze nic extra robit netreba, ale vcera napr. som si na nete pozerala, ako by mohlo vyzerat menicko :-) a nahodou som v jednom OC objavila krasne zlate balony, tak sme ich kupili a tiez mi v hlave skrsol jeden napad na vyzdobu, ale najprv ho musim zrealizovat, aby som videla, ci sa to vobec bude dat. Inak popri tom aj chodim do robotky a pisem tu pracu, lebo uz ju naozaj chcem do konca aprila odovzdat :-D Takze ja asi ani nea tolko casu, u teba je to asi ine. Mozno si skus hladat na nete nejake inspiracie (napr. anglicke hesla a cez obrazky, je tam kopec peknych fotiek) a ked nie, tak oddychuj :-), kym mozes
Odpovedať
akurát to robím :-D hľadám obrázky na nete, hlavne zahraničné. teraz som našla strašne krásny účes, tak mi vŕta v hlave či naozaj chcem ten drdol. =-) veď to si ešte 1000x rozmyslím ako sa poznám. aj oddychovať oddychujem, len to zariaďovanie ma tak baví, preto mi je ľúto že teraz už nebudem mať čo.
Odpovedať
baby ja som vám zabudla povedať, včera mi volala kamoška, že kupuje látku na moje popolnočné! tak sa teším, že zachvíľu môžem ísť skúšať. 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no vidis, tak predsa sa nieco deje :-) no, o ucesoch ja uz radsej ani nerozmyslam, lebo stale neviem, ze co :-|
Odpovedať
Ahoj Itinka, my mame svadbu v juni v Rolande, ak myslis tu restaurciu v Devinskej :-) Lebo ked povieme Rolando, tak vela ludi si mysli Roland cafe na Hlavnom namesti :-|
Odpovedať
Profilova fotka
No super, ja ju mam tyzden pred tebou. Dufam, ze nebudu komare :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Barbike, ta vyssie napisana sprava odomna bola pre teba :-) Hej Mame to v Rolande v DVN. Ako vyzeras s pripravami? Budes tam mat nejaky program?
Odpovedať
A co sa tyka nasich svadobnych priprav, tak najvacsi problem nam teraz robi vyroba obruciek, lebo to co by sme chceli nam nechce ziadny zlatnik urobit, vraj to prilis komplikovane :-| Oznamenia by nam mala navrhnut, jedna kamaratka, ktora je vytvarny a kreativny talent (co ja vobec nie som) tak som zvedava, ci bude mat nejaku inspiraciu, alebo si ich nakoniec vyrobime sami. tiez este stale nemame dohodnuteho DJ-a, kvety,saty sa mi siju, menovky a vinety na vino sa uz robia. Topanky pre oboch a oblek(alebo smoking) pre zenicha by sme chceli ist pozriet do Viedne, ale asi az na konci aprila, ked uz budu letne kolekcie topanok - sandalok. Dnes chcem zavolat fararovi a dohodnut sa na stretnutiach a aj kadernikovi. Fuuuu...ked to porovnavam s Vami tak toho este veeela nemame, ale ja rada robim veci na poslednu chvilu aby potom sa nestalo, ze objavim nieco lepsie alebo dostanem lepsi napad a potom ma bude mrziet, ze som nepockala...
Odpovedať
barbike a aké budeš mať šaty? krátke?
Odpovedať
Ano kratke, mam ich v albume, budu ale trosku dlhsie - tesne pod kolena - tazko sa to kresli ale budu take volanove a vraj lahke ako pierko...tka sa na to velmi tesim...korzet bude z cipky a potom masla vo farbe topanok (ktore este nemam) a v tej iste farbe bude mat aj zenich kravatu/motiliky/pas na smokingu (podla toho co bude mat, lebo to este nevieme)
Odpovedať
ty tam máš dva návrhy, tak prvý alebo druhý?
Odpovedať
tie ruzove su popolnocne, tie biele su svadobne ;-) a este budem mat medzi nimi kroj :-)
Odpovedať
som zvedavá ako budú vyzerať ušité, iné je návrh a iné realita :-)
Odpovedať
toho sa trosku bojim aj ja (v podstate su to moje prve saty co si davam takto na blind sit) ale videla som svadobne, ktore mala usite majitelka toho salonu a kopec dalsich usitych siat u nich a vsetko to bola velmi kvalitna a precizna praca, takze ma to ukludnuje... ale bola som od zaciatku proti dlhym satam a aj som nejake skusala a nebolo to ono...tak ina cesta pre mna ako dat si sit nebola
Odpovedať
Tak sit na "blink" je vzdy o adrenaline:) Ale drzim palce, dufam, ze budu podla predstav ;-)
Odpovedať
Inak, viete preco mavaju nevesty biele saty a zavoj?
Odpovedať
no to by aj mna zaujimalo..... :-) cakam ze to je nejaky vtip.... :-) ja zavoj mat nebudem...tak snad neporusim nejake stare tradicie :-) no nie je to uplne blind...videla som navrh a aj latky a presne mi ich majitelka salonu opisala a vysvetlila ako budu vyzera ;-)
Odpovedať
neboj bude to v pohode ja si dávam tiež od kamošky šiť šaty na blind. biela je znakom nevinnosti a závoj je namiesto venčeka čo je tiež znakom nevinnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
ja zas viem, ze biela bola kedysi farbou smutku (dodnes napr. v Indii aj je a nosi sa na pohreby) a nevesta takto symbolicky smuti za dievcenskym zivotom a rodicmi, ktorych "opusta" (kedysi totiz nevesta odchadzala byvat k manzelovi a jeho rodine az do druhej dediny, co bolo niekedy bez auta dost daleko a stala sa clenom uplne inej rodiny) Zavoj sa pouzival proti zlym duchom, ktore neveste chceli v svadobny den "pocarovat". Aspon tak je to etnograficky uvadzane, ale iny kraj, iny mrav ... :-)
Odpovedať
toto sa mi zdá logickejší výklad, v Ázii je tuším biela farbou smútku všade nie.
Odpovedať
Profilova fotka
myslim, ze ano, India bola len priklad, z etnografickeho hladiska sa kedysi nevesty vydavali v krojovych satach, z lanovej latky, bielenej na slnku, aby boli co najbelsie. Vydajom nevesty sa koncil jej zivot s povodnou rodinou (ak ta rodina nebola velmi bohata) Tiez som niekde citala, ze zavoj prisiel zo Spanielska a pouzivali ho zeny z vyssej vrstvy spolocnosti, lebo bolo neskusne chodit s odokrytou hlavou do kostola. To ale neviem, ci sa aj u nas takto vykladalo :-) Juuj, etnografia ma strasne bavi. Niektore tradicii, ktore mame dnes a to nie len na svadbach, maju casto iny povod, ako sa dnes interperetuje :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?