Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to ericca: myslim, ze z hydratacneho kremu to asi nebude, skor z nezvyku a nepravidelneho pouzivania, a ak nemas k tomu aj cistenie, tak mozno aj tym, su aj hydratacne mliecka,ktoreto urcite nerobia betakaroten mne robi dobre, alenie hociaky,aletrosku drahsi a kvalitnejsi a ked nechces umelinu, tak mrkvicku :-) u nas sa pierko dava len muzom, zenichovi ine, svedkom - resp. starejsiemu a starsiemu drzbovi ine, ockom ine, a viem, ze aj svatkam sa dava,ale ja som sa rozhodla ze dam vsetkym u vas sa bude hadzat kyticka???? mne krstna chcela nachystat,ale som povedala, ze nechcem, ze nepoznam taky zvyk na slovensku
Odpovedať
ahojte, ja tu cez de dnes nebudem, skola vola :-D ja nebudem hadzat kyticu, u nas to nie je zvyk.
Odpovedať
to seagull : tie zvyky su roznorode a mnoho ich prichadza spoza hranic, ze uz potom neviem rozoznat, ktore su naše a ktore nie :-| u nas sa kyticka tiez nehadze. Ale viem, že sa nasadzuje závoj na hlavu tej o ktorej si myslia, ze sa o rok bude (alebo by sa mala) vydávať, myslim, ze niekedy sa aj hádzal. U vas su ake zvyky. ericca vela zdaru v škole ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ranko neviem celkom presne, ake su u nas zvyky, svadba uz dlho nebola, ja som z vychodu a tak sa vacsina zvykov kruti okolo redoveho tanca, mamka mi akurat spominala, ze niekto ma polozit neveste na hlavu pansky klobuk a podla toho ako nevesta zareaguje (nemala by to vediet), t.j. ak si ho necha, alebo ci ho zhodi, tak podla toho bude "vladnut v rodine", teda, ak ho zhodi, bude vladnut chlap ak si ho necha, tak bude ona :-) Este ze mi to mamka povedala :-) Potom viem, ze sa rozbija tanier pre stastie, vyvracia sa vedro s vodou a rozpuci sa vajicko kvoli zdraviu a plodnosti, prenasa sa cez prah, aby zly duchovia, ktori cihaju pod prahom neublizili neveste a ani kusocek siat sa nesmie zeme dotknut. Viem aj to, ze sa sice je polievka z jedneho taniera, ale nie ze sa krmia navzajom. Z jedneho taniera preto, aby bola medzi manzelmi jednota a sudrznost. Studovala som dejepis, tak viem tych tradicii vela, ale ktora sa udrziava priamo u nas, tak to neviem. Ja sa hlavne tesim na redovy, pretoze mi bolo povedane, ze s nevestou tancuje cela rodina preto, aby sa na kazdeho nalepil kusok jej stastia a kradne sa jej nieco (topanka, satka, zastera), aby sa rovnako stastie dostalo do rodiny a rodina tak bde sudrzna. O tom zavoji pre dalsiu v poradi nic neviem, iste by to bola zabava, musim o tom porozmyslat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby poradte, co sa dava ako gravir na obrucky z tej vnutornej strany, budeme si objednavat obrucky a nemam ani predstavu
Odpovedať
ahoj seagull. My sme si dali na moju obrucku jeho meno a datum nasej svadby a na jeho obrucku moje meno a datum nasej svadby. s tym ze ja som si dala plne meno a on zdrobnelinku, lebo moje cele sa mu tam nevoslo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem ked sme sa vcera bavili, tak drahusik povedal, ze staci datum, len mne sa to potom zda take neosobne, ja som za mena, moje cele tam tiez nevojde, ale to nie je problem, normaln ho skoro vobec nepouzivam, len tak uradne :-) ja som potom este myslela na inicialky, nejako prepojene jeho s mojimi, len neviem, ako by sa to dalo urobit
Odpovedať
ahojte, tak ako? seagul a čo keby ste si dali len mená ;-) tie zvyky... u nás sa zvykne rozbíjať tanier, ženích zametá nevesta drží lopatku a skrýva čreoy pod suknňu aby ich svadobčania "nerozkopali" po miestnosti. koľko črepov zostane toľko detí bude v rodine. potom sa zvykne aj také, že za každý črep ktorý nájdu svadobčania je odmena (väčšinou pre deti neaké peniažky, sladkosti). v dvoch pohároch je alkohol a voda, kto vytiahne alkohol bude hlava rodiny. prenáša sa cez prah, aby zlý duhovia neublížili neveste. pred polnocov je nevestin únos. potom je redový tanec alebo aj nevestin tanec. zvyknú sa dávať peniaze (môže nemusí byť), si každý zatancujel s nevestou a ženíchom. zvykne sa kradnúť niečo nevestine, zvyčajne topánky tie musí odkúpiť nevestin svedok. odčepčenie. neveste sa dá dole závoj, ktorý sa potom pripevní prvej družičke, ženíchovi pierko, to dostane družičkin partner. neveste dajú šatku, ženíchovi klobúk. malo by sa prezliekať do krojov, ale u nás sa nezvykne. predtým bol zvyk prepliecť neveste vlasy podľa kroja a zvyku, ktorý bol v kraji.
Odpovedať
Profilova fotka
jeeej ericca, vy mate podobne zvyky, len akosi inak interpretovane, resp skombinovane :-) Vsade je to ine, ale niektore veci sa mi pacia, ja som unos zatrhla, je to moja svadba a ja nikde nechcem odist. Aky to ma vlasne vyznam?
Odpovedať
historický neviem. unesú nevestu a ženích ju musí násť do polnoci. pije sa na ženíchov účet a keď nájde nevestu musí platiť. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no, to poznam, len som sa snazila prist na ten vyznam toho, lebo aj je to dolezite, tak by som to prezila, ale ak len kvoli tomu, aby ma nasiel a ostatni pili na jeho ucet, tak to nie ozaj, musim sa pochvalit, vybavila som konecne to nestastne helium, vybrali sme obrucky, oznamka sa tlacia a vino je uz doma
Odpovedať
super, teda ty si šikovná. ja idem budúci tždeň po svietniky doobchodu. aspoň tie už budú doma. na oznámenia ešte čakám. aj tie by už mali byť čoskoro hotové. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
aj ja som unos zatrhla.prideme na hostinu okolo 5,fotit sa ideme okolo 6 - 7,vratime sa okolo 8 - 9,potom budu chodit draheho kamarati gratulovat,tak sa tam bude streba venovat....a kolko potom ostane do polnoci?ved to sa ani nezabavim na vlastnej svadbe... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-) ja som tiez zrusila unos, lebo nemam v umysle behat dakde po krcmach a cakat, kym ma najdu :-D :-D
Odpovedať
my začíname dosť skoro takže nebude problém s časom. fotiť sa ideme pred vítaním hostí okolo tej 12tej. o 14tej začnú prichádzať hostia, o 15tej je sobáš a vratime sa do hotela. pohodička pohoda. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
presne, a este kto vie, kto bude soferovat, nieco sa vypije a este sa sposobi nejaka nehoda sikovna som :-) Ale vzhladom k tomu, ze som uz bola na pokraji depresie z toho, ze sa vsetko tak vlecie a ze kopec veci neviem zohnat, tak som to nechala na inych a dnes mam len pozitivne telefonaty, ze co bude a ze sa nemam bat. Tak som rada. Asi nebudem druzicke pripinat zavoj, ked ma len 19 rockov :-| Ale mozeme si vytipovat nejaky iny par. Co poviete?
Odpovedať
aj moja družička má zarovno so mnou tj. 20. ale keď chceš môžeš vybrať niekoho iného, mala by to byť nevydatá žienka s partnerom, je tam to pravidlo do roka a do dňa, neviem či poznáte.
Odpovedať
Profilova fotka
chi-chi, iste sa potesia, hlavne, ked sa im to vysvetli az potom :-D :-D :-D normalne som nechala na buduceho manzelicka, aby vybral prstienky, odporucila som mu stranku, a on normalne vybral tri typy, uz len cakame na ceny a jednu vybereieme, normalne tomu neverim
Odpovedať
tak t je tiež šikovný, ja neviem či by som to nechala na toho svojhi xixi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som to na mojho aj nechala, ale on by to siel kupovat v den sobasa, tak radsej nie :-D
Odpovedať
veď práve, lebo všetko má čas...
Odpovedať
Profilova fotka
nejak si ten moj uz zvykol, ze svadba je proste velka udalost a kazdy riesi aj ten najmensi detajl, teda ho to prestalo vytacat a zacina mi pomahat. Myslim, ze pre pokoj v rodine, ale uz aj chape, ze nieco proste treba vybavit skor nez tyzden pred. A kedze aj on chce, aby tie obrucky boli kombinaciou bieleho zlata a titanu, tak slo lahko presvedcit ho, aby si vybral. Ja som mala nedavno taky stav, volam to emotional breakdown, ze som len revala z toho, jak nic nejde, jak mi nikto nepomoze, jak sa nic neda zohnat, jak ma nikto nepocuva a tak. A potom sa k tomu pridala aj praca a pisanie tej rigorozky, tak mu asi doslo, ze by mi mozno aj mohol pomoct. Tak som na neho pysna.
Odpovedať
to je pekné od neho :-) u mňa také stavy boli pred maturitou, chytilo ma to väčšinou keď profka líčila koľko ľudí opakuje, aké je to ťažké a pod. som sa prosto rozplakala a kamoška to nazvala mimózou. :-D paradox je, že som bola najlepšia v ročníku a stresovala som najviac, no čo už. teraz som zas mierny salámista čo sa školy týka. keď sa nepodarí idem na opravá keď ani v tedy, taj prenášam...
Odpovedať
Profilova fotka
ved to vacsinou taki stresuju, co su najviac pripraveni :-D ja som si zo zaciatku myslela, ze robit skusky na prvy raz je nieco ako povinnost a potom som sa prestala az tak trapit, ked sa nepodarilo, isla som znova, nemali sme ani kreditny system, tak sa dalo vela opakovat a keby som vtedy vedela, co viem dnes, a to, ze na pocte opakovani a znamke nezalezi, flakala by som to este viac :-)
Odpovedať
veď ani ja sa tým už netrápim, tu mi nikto nehučí do hlavy aké je to ťažké a aj som zistila, že nie je podstatné vedieť všetko, ale to čo vyžaduje prednášajúci. takže pohoda. no na maturity som nebola bohvie ako pripravená, ale to je už teraz jedno. na známky sa nikto nepozerá.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som dokonca presvecena, ze v praktickom pracovnom zivote ti velmi VS nepomoze, skor ten titul a nejake zaklady, ale skutocne skusenosti pridu az praxou a potom sa niekedy zda, ze ta VS bola na nic, aspon mna to nikedy chytalo, ale zas zavisi to aj od typu skoly, taky lekar, by sa asi nemohol spoliehat na prax :-)
Odpovedať
lekári bez vš? no to by sme dopadli :-N prax je veľakrát dvôležitejšia ako teória, ale zas keď už vieš ako sa to robí v praxi teóriu sa ľahšie doučíš. taká je moja skúsenosť.
Odpovedať
(lulusy) Ak môžem poradiť salón v KE s pánskymi oblekmi tak salón KATKA.
Odpovedať
Dobrý deň! V madarsku je zle nakupovať. Neni to dobrá kvalita,ale ak Vám oblek vydržal tak ste jedny z štastných. My sme tam kupovali tiež koli cenam,bohužial sa sako začalo párať. ZA tú istú cenu sme mali vysnívany oblek na mieru! Môžem doporučiť pánsky salón v Trenčíne.
Odpovedať
Ahojte, dnes som sa konečne dohodla na výzdobe. Bude vyzerať tak ako som na vrhla na mojom "úžasno" obrázku v albume. x-) zhodli sme sa, že vízdoba bude jasne červená (ako ruže) a tých 5ks svietnikov so sviečkami bohate stačí, medzi tým budú aj kvety, fľašky pitia (0,33L) a slané. a pomaly si idem objednať aj kytičku, ženíchovi pierko a kvety na stôl. To sa vybaví niekedy bedhom marca alebo apríla. 8-) teším sa.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?