Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vybavila, teda zatial len prislubom, ze to pojde bez problemomv, ale po skusenostiach si radsej pockam na konkretny vysledok
Odpovedať
ja sa radsej nezapajam, lebo si pokazim krasny den inak aj nam matrikarka naznacila, ze sme prisli prave pred obedom a ona chce jest no co uz :-S
Odpovedať
ja som mala pekelné šťastie, že v kn boli matrikárky milé a ochotné. tá kde sme vybavovali delegačku na dedine. no koment radšej. nevedela, že delegačku možno vystaviť len s polročnou platnosťou. 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
co je delgacka?
Odpovedať
no sak ja som bola minule na sluzobke v cechach a vykradli mi auto...na policajtou som cakala 5 hodin! pokial mna vobec nasli, lebo ta ulica je nova a na 158! ju nepoznaju..potom ujo policajt nemal na mna cas, ze mam na vysluch prist az o hodinu a pol..po obede...a este mi dali taku blbu spravu, mi normalne pretlacili na uz natlaceny text este jeden text, blbo dal stranku do tlaciarne a ani sa neunuval to vytlacit znova...ale na nich som uz na ceske miistervo vnutra staznost podala a mi aj odpisali, ze sa to uz riesi...som zvedava, inak to skonci v nejakej ceskej bulvarnej show..mam fakt uz dost toho, co s nami ti uradnici, policajti a vsetci robia! ved by nam mali byt vdacni, su z nasich dani plateni za nic nerobenie, tak nech sa aspon snazia! :-) nastastie z mojich dani uz nie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, mna presne toto vytaca, uz som minule na policii, kde som cakala na obciansky preukaz 5 hodin povedala, ze teda ci maju pocit, ze si ja mozem kvoli nim len tak zobrat dovolenku a ze ci sa im zda, ze robia dost rychlo (podotykam, ze vonku nas stalo asi 20) a ze ked nieco povinne platim, co platit nechcem, zo svojich tazko zarobenych penazi, ktore dnes vdaka nim nezarabam, lebo mam volno, ci sa im zda, ze robia dostatocne rychlo. A to som nezdoraznila podmienky, v ktorych sme vsetci cakali - uzka nevetrana chodba, dusno a teplo, samy prislusnik narodnostnej mensiny, smrad a vykriky prizvisk do repraku
Odpovedať
delegačku musíš mať ak sa chcete zobrať mimo trvalého bydliska vás oboch. tak musíte vyžiadať delegačku na matrike tvojho alebo jeho trvalého bydliska. jednoduchu prenesie sa právomoc z jednej matriky na druhú.
Odpovedať
Profilova fotka
uz chapem, no esteze som aj toto nemusela riesit ja mam silne obavy, ze mi po svadbe na vybavenie vsetkych dokladov nebude stacit ani tych 5 dni :-(
Odpovedať
tak mne bude ja to cchem stihnut do 3 dni t.j. minimalne si vybavit obciansky a potom dat ziadost na pas a na vodicak - neviem ci to robia na pockanie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vodicaky robia, pasy nie, ja uvazujem, ze pojdem dat nasim najake splnoocnenie, aby mi tie doklady mohli prevziat, lebo to aj zdravotne preukazy a bankove karty a vsetko, boze, to je des
Odpovedať
čo všetko meníme. občiansky, poisteneckú kartu, nahlásiť zmenu mena lekárom, banke, škole. čo som zabudla?
Odpovedať
Profilova fotka
Pri zmene mena alebo trvalého bydliska je nutné zmeniť si i príslušné dokumenty - občiansky preukaz, cestovný doklad, vodičský preukaz a preukaz poistenca. K tomu vsetky osobne karty - bakomatove, karty od uctu, kreditne karty a vsetky doklady, na ktorych su nase osobne udaje. Okrem toho to treba nahlasit obvodnemu lekarovi a gynekologovi. Občiansky preukaz Ak sa zmení niektorý údaj v ňom zapísaný, je občiansky preukaz neplatný. Do 15 dní od tejto zmeny (neplatnosti) je občan povinný požiadať o vydanie nového občianskeho preukazu. Cestovný doklad Rovnako ako v prípade občianskeho preukazu je cestovný doklad neplatný, ak obsahuje už neplatné alebo nesprávne údaje. Občan, ktorý je držiteľom cestovného dokladu je povinný odovzdať neplatný cestovný doklad orgánu, ktorý ho vydal. V tomto prípade nie je stanovená lehota, rozhodne však by bolo vhodné pri najbližšom vycestovaní do zahraničia dať údaje obsiahnuté v doterajšom cestovnom doklade do súladu so skutočnosťou. Vodičský preukaz Držiteľ vodičského preukazu je povinný oznámiť do 7 dní zmenu osobných údajov vo vodičskom preukaze okresnému dopravnému inšpektorátu príslušnému podľa miesta trvalého pobytu. Preukaz poistenca Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do 8 dní zmenu mena, priezviska a zmenu trvalého pobytu. Potvrdenie pre zamestnávateľa Ak máte svadbu v kostole, sobášny list vám vystavia asi 4 dni po svadbe. Toľko trvá, kým z farského úradu pošlú zápisnicu o svadbe na matriku. Na matriku pre sobášny list a potvrdenia pre zamestnávateľa (o ne treba požiadať) musí ísť osobne aspoň jeden z manželov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ach môj ty bože, to bude papierovačiek, peňazí a nervov. :-S mala som si nechať svoje meno...
Odpovedať
Profilova fotka
no, asi by to v niektorych pripadoch velmi pomohlo :-) preto ja sa bojim, ze mi tych 5 dni stacit neude, kedze maju urady svoje strankove dni
Odpovedať
tak Mirka my sme dohodnuti s fararom, ze nam poslu zapisnicu z kostola hned v pondelok na matriku resp. farar to tam odnesie osobne... :-) tak no problem,aby mi ta tetka hned vystavila sobasny list ja musim asi zmenit aj byt, kedze ked mam vo vlastnictve byt tak asi to musim nahlasit na kataster to neviem ako sa robi blbe :-S
Odpovedať
Profilova fotka
no, ja tiez uvazujem nad tym, ze si tu zapisnicu od farara vezmem a sama ju odnesiem
Odpovedať
budete meniť aj trvalé bydlisko? ja som sa rozhodla, že nie zatiaľ kým nemáme svoj byt.
Odpovedať
Profilova fotka
my nebudeme, mame stale trvaly pobyt doma u rodicov a kedy som mala menit este trvaly pobyt, asi by ma porazilo
Odpovedať
ja tiez ak by farar nemal cas tak vravel, ze nam ju da a si ju odnesieme inak vobec sa momentalne nezaoberam zmenou trvaleho, lebo nie je cas :-S priatel si cchel dat zmenit trvale ku mne, ale aj tak nebude cas a ja na to nemam nervy este aj toto menit :-(
Odpovedať
aj ja mam este trvaly pobyt doma na slovensku a tam si ho aj necham, dufam, ze to pojde...
Odpovedať
Profilova fotka
ved prave, tolko zmien naraz by asi nevydrzali ani tie urady mna najviac mrzi, ze sa vsetci na tych uradoch tvaria ako keby mi robili laskavost a ze ich ta laskavost aj strasne otravuje :-( a pritom to podla zakona robit musime
Odpovedať
podľa mňa je to zbytočné. ak sa nám podarí kúpiť byt potom si zmením trvalé bydlisko, dovtedy nie.
Odpovedať
tak my uvazujeme ze si mozno do buducna dame trvale do CR ak tu ostaneme takze nebudem to xxx krat menit =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved prave, my chceme stavat dom a ak by sme menili teraz a potom zas, tak by to asi bolo zbytocne prekomplikovane, mne zas nejako vela posty nechodi, fungujem dost elektronicky
Odpovedať
ani mne nezvyknú posielať listy, skôr maily. a neviete ako je to s poplatkami. koľko sa platí a ako? kde?
Odpovedať
Profilova fotka
poplatkami za co?
Odpovedať
hej ale mne stale chodi kedze vlastnim ten byt z bytoveho druzstva posta totiz oni a elektornicky to este bude komedia ked tam budem menit meno - uz raz som sa s nimi dost brutalne pohadala :-. som im totiz povedala, ze funguju dost primitivne a ta pani sa urazila a tak ...no co uz.... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
hej, to je tazke niekomu vysvetlit, aby v tom priblblom zozname na hromadnu korespondenciu zmenili adresu
Odpovedať
či sa platí za zmenu mena na občianskom
Odpovedať
Profilova fotka
ano, myslim 150 Sk kolok, za kazdu zmenu udajov sa plati ]-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?