Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte.no erika my to mame tak,ze po odobierke pojdeme aj s rodicmi tam kde bude hostina a my 2 budeme vitat hostia,hned nato im budu kamosky pripinat pierka.
Odpovedať
tak fajn. asi to tak bude aj lepsie. my budeme mat odobierku natocenu v hotely, lebo ist do ba len kvoli tomu. a okrem toho ja to beriem tak, ze vlastne zasnuby su pre mna ako odobierka. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a ozaj.aku koselu bude mat vas drahy pod oblekom?my sme kupili s kratkym rukavom a jeho rodicia ze to nemoze.ale ja ho nechcem nechat sa trapit v tom strasnom teple v dlhorukavovej.a ozaj kocky,zevraj je v tych svad.satach strasne teplo.tak sa tesim :-S
Odpovedať
ja si tiez myslim, ze by mala byt s dlhym, s dlhym sme mu aj kupili. akurat nie je biela, ale vo farbe obleku. biela vyzerala blbo.
Odpovedať
Profilova fotka
rozhodne dlhy rukav - bonton tak kaze u nas ja budem vitat len svojho nastavajuceho, rozhodne si neviem predstavit vitat hosti, ericca, myslim, ze by to mali robit rodicia a ani tvoj nastavajuci nie, aleto je len moj nazor, u nas to bude doma, takze je to ine, lebo moja rodina pride skor - trosku pomoct a Ivkova pride az s nim, ale to pocitam, ze netreba nikoho vitat osobitne mam este taku otazku, ericca ty si davas to meno bez ova, vypisovali ste tak uz ziadost, alebo sa to da urobit po svadbe???
Odpovedať
Ahojte, no u nás sa to tak zvykne, ako robia hostí vítajú hlavne rodičia s tým, že ak by sme meškali kvôli foteniu. ja som rovno do žiadosti dala meno bez ová, ale dá sa to spraviť aj dodatočne za poplatok.
Odpovedať
Profilova fotka
a da sa to dodatocne spravit aj pre mena deti? a nevies, aky je ten poplatok?
Odpovedať
da sa to dodatocne spravit aj pre deti. neviem kolko je ten poplatok. skus pohladat v tejto teme, viem ze sa to tam niekde spominalo http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p...
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem, nejak sme sa bavili o tom mojom buducom priezvisku s priatelom a vyslo z toho, ze by som aj mohla, ak chcem, ale ze treba poriesit aj deti :-) tak idem zistit, ci to bude schodne a uvidime
Odpovedať
ahojte, aj ja mam priezvisko bez ova a do ziadosti sa zadavalo aj priezvisko deti a tie som dala tiez bez ova. Vraj by to malo stacit, tak dufam, ze to nepopletu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a co ak by som to potom chcela zmenit aj u deti? musim tam asi zavolat, lebo v diskusii su rozne nazory tak rozmyslam, ze ci ak zijeme na slovensku, ci to nebude ludi mylit, napr. pri firemnej emailovej adrese a ci sa na to aj zvyknem, ked som bola cely zivot ová
Odpovedať
tak neviem, ale ked sa ti Mirka hodi priezvisko bez ova tak tak urob - mne sa to nehodi :-N ja si myslim, ze to nie je problem a ked robis so zahranicim tak tam maju vsetci bez ova :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja osobne si mslim, ze k menu Trippé, -ová nepasuje, len mi potom napadlo, ci s tym neudu problemu niekde na slovenskych uradoch a ci ked raz budeme mat deti, nebudu sa kvoli tomu citit hlupo, len tak uvazujem
Odpovedať
neviem, ale uz aj na SR podla mna je dost cudzincom a tak takze by to bolo OK a tebe sa to vazne hodi bez ova moje buduce priezvisko je Piteľová a bez ova si to neviem predstavit je to take typicke slovenske meno :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak to tvoje je teda ok, ja si na to ova neviem pri tom mojom buducom priezvisku zvyknut, tak sme to s nastavajucim riesili a suhlasil, ak zistim, co k tomu, tak sa snazim od rana dovolat na matriku, ale sa mi nejak nedari
Odpovedať
Seagull ja by som si tvoje tiez nechala bez ova, je to krajsie, take exoticke :-). Ja musim byt bez ova, aj ked viac menej nedobrovolne, mne by aj k nemeckemu priezvisku pasovalo ova celkom v pohode, ale moj drahy nechce ani pocut :-D. A si myslim, ze deti sa nebudu v skole a tak blbo citit, dnes uz beha tolko cudzincov okolo, ze cloveku ani nepride, ze tam neni to ova. A mozno budes mat len syncekov a problem je vyrieseny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem :-D ale aj dievcatko by som chcela :-D my uz mame ziadost potvrdenu, tak chcem este poriesit, ako sa to da doplnit aj s tymi menami pre deti
Odpovedať
Profilova fotka
prave mi p. martikarka v mojom rodnom meste, kde je sobas povedala, ze sa to po svadbe neda zmenit, ak sme obaja obcania SR, uz neviem, co si mam o tom mysliet, co matrika, to ine pravidlo
Odpovedať
to nie je pravda ono sa to urcite zmenit da, skus si zavolat niekam do BA, lebo po mojej skusenosti, bez urazky, tety na matrikach nie su zrovna extremne rozhladene a vzdelane....
Odpovedať
ja som zase musela poobvolavat polu slovenskych uradov, kym som sa dopatrala, ci este existuje "dvojite obcianstvo". clovek musi mat velmi vela trpezlivosti, ked sa chce nieco dozvediet :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, ved som jej aj povedala, ze inde sa to da, tak mi povedala, ze to este prezisti, ale ze nech si vela neslubujem, ze preco tak vymyslam :-(
Odpovedať
tu je aj nejaka cela tema o priezvisku bez ova..mozno sa tam nieco dozvies :-) u mna je to nastastie lahsie, kedze si beriem cudzinca, tak aspon od toho mam pokoj :-) zato mam kopec inych papierovaciek :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si to tam citala, pisu ze sa da, ale ako mam presvedcit matrikarku, aby to urobila, ako ja chcem
Odpovedať
a nemozte spisat novu ziadost s tym, ze tam das meno bez ova hmmmm??? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
z som nad tym uvazovala, ale tu ziadost treba vypisat strojom a nebudem zas otravovat tych, co nam to robili a je uz potvrdena, tak neviem, co mam robit, som z toho akasi znechutena, asi pohladam niekoho, co mi to vypise strojom, lebo to uz som tu raz riesila, ze mi to v Trebisove nechceli oni vypisat strojom
Odpovedať
tak to je divne v tom Trebisove, lebo v KE to moze byt rucne ja som to vypisala len palickovym pismom myslim, ze aj na ziadosti je napisane, ze to mozes aj palickovym v Trebisove sa asi nudia tak vymyslaju :-D ja by som im to otrepala o hlavu, keby mi povedali, ze to mam vypisat strojom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ved som aj chcela, a to, ze sa to moze palickovym pismom, bolo na ziadosti perom preskrtnute, ved som to riesila az v radiu, ale nepomohlo, musela som poprosit priatelovu kolegynu, aby nam to vypisala na stroji, mam taku zlost a neviem, ako to mam urobit, ked mi to nepovolia
Odpovedať
ja by som so strojom problem nemala vypisat mam totiz elektricky este z cias SS tak to je v pohode ja by som si to vypisala aj za par minut, ale ide mi o ten princip, ked v KE sa to moze tak u vas nie? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved prave, a ja to ani nemam, kde vypisat a zas niekoho otravovat je mi hlupe krasny kusok ak je z SS, straz si ho ako oko v hlave
Odpovedať
ahoj Mirka moc ti dakujem za tie pesnicky dosli v poriadku je to super ;-) som z toho nadsena :-N x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?