Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
drzime palceky, hadam chlap bude normalnejsi ako tie dve vysinute...
Odpovedať
Profilova fotka
no baby, prave som sa vratila z nasho pravidelneho mitingu s teamleaderkou, kde sa zvycajne preberaju len take pitominky... dnes sme sa dozvedeli, ze budeme pracovat na zmeny, nakolko robime pre amikov a sa stazuju, ze ked nas chcu o siestej vecer ich casu zastihnut, takze uz nerobime (toz u nas o polnoci) tak nas sef sa zaviazal ze budeme robit na zmeny... neviete nahodou, ci by mi tympadom nemala byt ponuknuta nova pracovna zmluva, kde sa upravuje ina pracovna doba, ine odmenovanie (nakolko praca v noci je inac platena) a ak by som s takouto zmenou nesuhlasila, ci by mi nemali ponuknut inu pracovnu poziciu?
Odpovedať
silwi vidim, ze aj vy to mate pestre :-|
Odpovedať
silwi skus napisat IP pavianci, skusi ti poradit, mne tiez pomoze :-)
Odpovedať
silvi podla mna ano, mali by vam dat na vyber ci s tym suhlasite, ale skus sa opytat mambba ona je tiez pravnicka alebo pavianci
Odpovedať
Profilova fotka
čaute, dnes som tu u vás zavesená ako parazit, keď už sa budeme s drahým baviť o zákonníku práce večer, tak mrkneme aj to :-D , každom prípade, práca v noci je lepšie platená, takže to si možno americký partner rozmyslí, keď uvidí náklady, kedy bude volať :-D , inak také niečo počujem prvýkrát, prečo oni nerobia na zmeny?
Odpovedať
pavianca, im sa na zmeny nechce robit ;-) nech si robia blbi slovaci ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to fiallka: ja len že som o tom ešte nepočula a poznám ľudí, čo robili v "amerických" firmách, ale je pravda, že oni robili do noci, ale platené to zvlášť nemali.... to silwietta: toto nebude problém zistiť, napíšem ti potom IP, ale neboj, to nejde len tak ľahko zmeniť, min. pracovná zmluva o kolektívnej nehovoriac sa musí zmeniť. Pls. ak chceš vedieť presne, napíš mi do IP, kde pracuješ, nemusíš konkrétne, ale ale akú máte subjektivitu, koľko máte zamestnancov, či máte odbory, kolektívnu a pod. ....
Odpovedať
Silvi tak to ti nezavidim...ja by som take nieco rozhodne nechcela...aj nas strasili, ze budeme robit tak, ale nastastie to dopadlo inac :-) . Myslim, ze by si mala mat dodatok k zmluve teraz, kde budu stanovene pravidla.
Odpovedať
Profilova fotka
Jahodka nebola si včera náhodou v Avione? Tak okolo obeda. Sa mi zdá, že som ťa videla.
Odpovedať
ano, bola som tam na obede... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
pavi, ja casto robim do noci, lebo "pripadne" nadcasy mame v zmluve... ale stale to bolo vtej hladine, ze ak som si o 9-tej povedala ze som unavena, tak som sa vypla... no teraz by som musela tahat do 12-tej pripadne aj dlhsie... a to uz nie je praca vecer ale v noci :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja mám v podstate, že nadčasy mi nie sú platené, čo keby niekto napadol, ach ja-ja :-o :-o :-o :-p , ale chvalabohu keď som bola oazj dlho v robote, tak som druhý deň odišla skôr...
Odpovedať
nasla som jeden super clanok, o materskej a vsetko okolo: http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?T... tak hadzem do plena nech vieme co nas caka a neminie, najlepsia je veta o maximalnom zaklade ma islo rozhodit ze clovek sa snazi celu dobu v praci jak blb a nakoniec ho mudrlanti poslanci stopnu na strope ]-(
Odpovedať
@silwi - na vsetky otazky je odpoved ANO. akurat tento novy systme moze firma zaobalit ako organizacnu zmenu za ucelom zvysenia efektivity prace a teda ak s pracou na zmeny nebudes suhlasit, vyhodit ta kvoli 63/1/b zak.prace... mate v ibm zamestnanecku radu? odbory? skuste to riesit najprv na tej urovni. @fialka - ty mas ako tehotna uplne pravo nerobit v labaku @pav - kde pracujes ty? ja som sice rakusky pravnik, ale dost sa zaoberam aj slovenskymi vecami :)) inak s tymi nadcasmi v zmluve vam to od 1.9 pre "normalnych zamestnancov" uz neplati - kazdy nadcas, s ktorym zamestnanec suhlasi, musi preplatit, jedine, ze by vasa fukcia bola strasne dolezita (veduci alebo koncepcny zamestnanec). u mna vo W to bohuzial neplati a tak mi uz ani nepride divne, ze pracujem uz cele roky 12 hodin denne... ma to zas ine vyhody a ako som pisala - ja sa nestazujem.
Odpovedať
Profilova fotka
eleni, dakujem velmi pekne za info... este sa porozpravame s teamleaderkou a ta nasledne s HR... uvidime co z toho vznikne... drahy ma utesuje tym, aby som vydrzala do materskej =-) tak uvidime...
Odpovedať
Profilova fotka
to silwi a fialka: pozreli sme vám to s drahým v ZP, podrobnejšie v IP :-) to eleni: ja robím tu na SVK, pošlem ti IP :-)
Odpovedať
pavianca diky ;-) tesim na IP co sa docitam a dufam, ze nieco pozitivne ;-)
Odpovedať
ahojky, tak sme celej rodine oznamili ze cakame drobca, a misiakova sesternicka nam zase na oplatku povedala ze sa bud vydavat, bud rok v juni tak drzime tradiciu junovych svadieb v rodine ;-)
Odpovedať
babuli, to je supis ;-) inak v sobotu mi sestra s maminou volali, ze mi kupili spaci vak a malu bielu capicku s medvedikom :-D som sa kosila, im vravim, este ste nic nemali a ony, ked to bolo take pekne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
pavi: dakujem, mrknem sa na ten pracovny cas... ale ako pisala eleni, samozrejme to bude zmena za ucelom zvysenia efektivity prace... ]-( Babuli: takze rodinka sa uz vytesuje? super Fiallka: vybavicka sa uz rozrasta ;-) mas uz nieco dalsie nafotene na MK? idem sa kuknut...
Odpovedať
jeeeeee, no u nas sa bude kupovat cokolvek az po 20tt resp asi na vianoce to je 26tt prve veci to bohate staci ;-)
Odpovedať
babuli aj ja som chcela az po kritickych tyzdnoch ale ony dve nevydrzali :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to silwieta: smerodajná je zmluva, ak to tam nemáš, tak môže jednostranne, ak máš, tak si to neodôvodní.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
preco po 20tt? aby ste vedeli ci chlapcek/dievcatko?
Odpovedať
nie to ma nenapadlo, ze vlastne potom uz budeme asi vediet aj pohlavie, ale nech to kriticke obdobie cele prejde, a nechcem to dlho skladovat doma, uz takto mame miesto len tak tak poriesene, uvidime ako vyzeraju veci co ostali este po nas, ale iba take ze stolicka, postielka,a podla toho dokupime, jedine co teraz obchadzame tak su kociky, ale to iba preto ze som zufala z toho ake su komplikovane na vybratie, a tie ceny, tak hladame naj alternativu aj aby drobcovi vyhovoval a nas uplne nezruinoval, ked nam minule predavac hodil cenu ze tak nieco nad 30tis tak ma skoro prehodilo, tak ideme na to postupne, pokukame aj v trnave a hlhovci a to som zvedava aky rozdiel bude v cenach, mozno nas milo prekvapia :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fuuuuu 30? to je strasne vela... brasko kupoval malej v polsku... nejak som sa o to nezaujimala, ci su spokojni, ale keby neboli, tak to viem, zle sa spomina samo... jedine co nadavali, ze sa po skoro roku zaspinil :-D aha a este ze sa nedal uplne poskladat (neviem ci si predstavovali ho nosit v kabelke :-D inak mne sa s nim soferovalo uplne v pohodke...
Odpovedať
babeny potrebujem poradit s cestou do Viedne .... idem tam v nedelu so sefkou a ked som kukala bus, tak ten ma vyhodi na nejakom Sudtirolenplatz a ja nemam sajnu ci je to niekde v prdeli vo Viedni alebo v centre a vlak by nas vyhodil na Sudbahnhof ... neviete helfnut? ;-) babuli aj my sme chceli preckat to kriticke obdobie :-|
Odpovedať
Profilova fotka
heh, fiallka zalezi kam chcete ist... ale najlepsie ti v tomto poradi eli... inak ja co mam skusenosti s info stankom na Sudbahnhof - tak su uplne perfektni, som sa tam domotala zahlasila, ze si neviem aky listok kupitani ako sa dostat do ZOO, tak mi dali mapku, nakreslili kde sme, vysvetlili kde mam na co poprestupovat a aky listok si mam kupit... takze pohodka
Odpovedať
silvi s eli som sa uz spojila a uz mi poradila ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?