Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jáááj a ešte adi, tá tvoja svokra je iná krava... nedaj sa! ;-) Je to tvoje dieťa, ona aj s babkou mali možnosť si svoje deti vychovať teraz nech rešpektujú teba a tvoje názory, ty si matka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte koceny, mame sa dobre, maly rastie o dusu, mame dva mesiace aj jedenast dni, priberame cca 250 gramov za tyzden, uz mame styri a pol kila. V noci krasne spinka, zobudi sa maximalne raz. Cez den je to sice trochu horsie, dost placka, bolieva ho brusko, takze sa skoro stale nosime a kojime na striedacku, ale inak je uzasne zlaty, mam pocit, ze sa uz zacina aj vedome na mna usmievat. Adi, zo starsej generacie si nic nerob. Moja mamka mala tiez tendenciu stale hovorit, ze je urcite hladny kedykolvek zaplakal, lebo ona nemala mlieko. Ale ked vidi ako pribera a ked videla mna ako som sa rano zobudila - mokre pyzamo od mlieka, mokra perina, vankus, plachta, tak pochopila, ze naozaj mam mlieka dost a netreba ho dokrmovat. Trochu este bojujem s nazorom, ze materske mlieko je sladke a tak je dieta urcite smadne - daj mu cajik alebo vodicku... ale zatial si stojim za svojim, ze nic okrem mlieka nepotrebuje. Vodicku mu davam max. 3 lyzicky, ked ho chyti po kojeni stikutka, inak nie. A co sa tyka toho kremu, piskot a podobne, necudujte sa starsej generacii - moja maminka si o mne zapisovala dennik a docitala som sa tam, ze som sa nepochopitelne v troch mesiacoch vyhadzala z pomarancovej stavy!!! Vtedy bol normalny nazor "Robte tak, aby v pol roku dieta jedlo normalne vsetku stravu" Tak zatial tolko odo mna, ked zaktualizujeme fotky na webe, dam vam echo. Caute ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babuľky, dúfam, že sa máte všetky dobre. Alex držíme palčeky, nech výsledky dobre dopadnú ;-) Adi nedaj sa, reči starších si nevšímaj. Radšej nech na teba pozerajú divne, ako by si mala niečim ublížiť malému len pre to, aby svokra a spol boli spokojné :-) Držím palce, nech pochopia, že to je tvoje dieťa a vychovávaš ho najlepšie ako vieš a môžeš :-) Greti to je super, že ste spokojní a zdraví, nech sa vám darí aj naďalej x-) My sa máme dobre, doma si užívam materskú, tašku do pôrodnice ešte zbalenú nemám, akosi sa mi nechce :-D V sobotu budeme oslavovať moju tridsiatku, tak som sa dohodla s Paťkom, že bude dobrý a nebude posúvať termín na skorší :-D Tento týždeň idem prvý raz do poradne na antolskej, tak by som si už chcela dohodnúť pôrodníka a tak. Inak mi zistili streptokoka, takže budem musieť dostať antibiotika. Ale vraj to nie je žiadny problém, tak sa nestresujem. Poctivo chodím cvičiť na antolskú, aj pôrodnú sálu som bola omrknúť. Majte sa pekne kočky a Jahodka, netrpezlivo čakáme na správy od teba :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Moni, urcite nedovolim aby maleho niecim napchali. raz za tyzden co sa vidime to zvladnem, nech sa pozeraju ako chcu, len ma to vytaca. a kedy mas vlastne termin? inak streptokoka som mala aj ja, a ako pises dali mi antibiotika. greti, tak to je super ze maly tak spinka a pekne pribera. Tuto noc bol nas maly kazdu hodku hore, tak sa tes pokial ti tak spi. alex kde ti vlastne robili amnio? inak videla som fotku na facebooku a mas uz krasne brusko my sa mame tak vselijako, maly je nervozny ze nie sme tolko vonku, v byte mame zimu, nieco mame s radiatorom, dnes musim ist vybavovat, ci sa nam na to niekto pozrie. takze tak
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. inak martinke bolo zase zle. vnoci vracala. boli sme aj u doktorky. brala jej krv z prstika, ci to nie je bakterialneho, ci virusoveho povodu. ale je to ok. zajtra mame doniest moc. a v piatok budu vysledky z toho mlieka. ak to nebude alergia na mlieko, tak nas chce poslat do nemocnice. lebo vobec nepribera a stagnuje uz dlho na vahe. a ze uz si nemozeme dovolit, aby dalej chudla. uz bez tak mala dnes 7.620g, co je o 120g viac ako pred dvoma tyznami. ale aj tak. nic moc na 15 mesacne babo. ale mlieko uz nemala skoro 2 tyzdne. tak neviem. v piatok budeme mudrejsi, tak potom dam snad vediet.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Adi tie antibiotika ti dali v tabletkach este pred porodom alebo pocas porodu v infuzii? Sloni to ma velmi mrzi, ze Martinka je takto chorucka a mate take patalie, dufam, ze do nemocnice nebudete musiet ist a ze sa to rychlo vyriesi. Drzim palceky. Termin mam 4.11., dnes som bola v poradni na Antolskej, vybavujem si zazmluvnenie doktorky a buduci tyzden idem na interne vysetrenia kvoli epiduralke a na ultrazvuk. Najhorsie je, ze mojej mame zistili nador na prsniku a 3.11. ide na operaciu, takze to je teraz pekny napor na moju psychiku a Marek bude mat doma zrejme polny lazaret :-(
Odpovedať
Profilova fotka
moni - drzte sa silno. vsetko dobre dopadne. neboj. aj vy aj mamina to zvladnete. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. tak alergiu na mliecko nemame a vysledky mocu su tiez vporiadku. takze musi cakat vikend. ci sa to polepsi, ci bude este vracat. zeby eventualne zobrala krv na lepok. a v stredu mame prevazit, ci nieco pribrala. takze cakat.
Odpovedať
ahojte :-) , len vam chcem dat vediet, ze 12.10. o 10.18 sa nam narodila krasna Kristinka, miery: 50cm a 3750g. Ked budem mat cas, poslem vam nejake foto ;-)
Odpovedať
Jeeeeeej x-) Mati veľmi veľmi veľmi gratulujem k dcérke! Krásne miery máte teda... Prajem vám zo srdiečka, nech ste hlavne zdravučkí, nech pekne Kristínka rastie do krásy a robí radosť všetkým... jasné, že sa tešíme na fotky :-D aj na tvoje dojmy z pôrodu, ak budeš chcieť ;-) Držkajte sa!
Odpovedať
Profilova fotka
jeeej, aj my gratulujeme. ani som nevedela, ze si uz mala termin. chi chi. takze konecne babula. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jéééj, malá je zlatučká a koľko má vláskov! Gratulujeme a prajeme veľa zdravíčka!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jahodka gratulujem, krásna princeznička, super fotky. Všetko dobré :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, v prvom rade velka gratulacia jahodke! Kristinka je krasna. Nech sa vam dari a ked budes mat cas, napis aj nieco o porode, ako to prebiehalo... Kde si vlastne rodila? moni, drzte sa, dufam, ze vam to vsetko dobre dopadne, drzim palce tebe s krpcekom aj maminke. Alex, mas pekne brusko Sloni, snad uz je Martinke lepsie. Ada, tak vela trpezlivosti, my v noci spinkame krasne, zato cez den si obcas odplackame svoje... najhorsi pocit, ked ho nosim a nosim a on place a neviem co mu je. Inak neviem co budem robit ked bude Adriancek vacsi, lebo uz teraz mi odchadzaju krize, ked ho mam dlho na rukach a to ma len nejakych 4700.
Odpovedať
ahojte maminky a tehulky a aj buduce maminky ;-) v prvom rade, jahodka: Kristinka je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasnaaaaaaaaaaaaa a aka uzasne vlasataaaaaaaaaaaaaaa ;-) blahozelame ku krasnemu daru z nebies a zelame vam vela zdravicka a nech sa jej na tomto svete paci a tebe vela vela mliecka ;-) gretka: tak ja sa na krize stazujem doteraz ... mna capli najviac okolo Terkinho 9 mesiaca .... tu pomoze len masaz :-) :-) :-) a ono to nie je len nosenim ale aj dojcenim ... tie bolesti ;-) ja som Terku vela nenosila, a ak nosila, tak v manduce a to mi krasne fixovalo krize a chrbat a ma nebolel ale fakt najviac si to vytpreli pri dojceni .... nestiham popri malej ale ked mi zaspi cez den, tak pisnem ako sa mame ;-)
Odpovedať
ahojte :-), dakujeme za gratulacie x-) nakoniec som rodila na Kramaroch a bola som spokojna. Porod bol myslim dost v pohode na prvorodicku. Okolo pol6 rano mi odisla voda a kedze bola trochu dozelena, tak sme isli hned do porodnice. Medzicasom sa zacali kontrakcie. Ked sme prisli do porodnice, tak som bola na 4cm otvorena...dostala som klystyr a kontrakcie sa zacali dost stupnovat...okolo nejakej 9 som uz bola na 7-8 cm otvorena a mala sa narodila o 10:18. Cely cas bol pri mne manzel a to bola pre mna obrovska pomoc. Zvladla som to aj bez epiduralu. Najhorsia cast porodu bola pre mna tlacenie, ale nastastie to netrvalo dlho. Este si nemozem poriadne sadnut, ale kazdym dnom sa to zlepsuje. Do povodnej vahy my chybaju uz len 4 kg a brucho sa my celkom rychlo zmensilo, comu sa tesim :-). Mala je zatial strasne zlata a vacsinu dna prespi. Obcas ma chvilky, ze sa chce nosit, ale to nie je zase az tak casto...kojenie sa nam krasne rozbehlo a dufam, ze nam to tak vydrzi... :-) Monika teraz si na rade ty...tak silno drzim palce, aby si mala super porod. Vsetky ostatne tehulky majte sa pekne a babatka nech v brusku posluchaju... No a vy ostatne tiez sa majte krasne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jahodka, gratulujem k malickej, je krasna. Tak to si mala super porod, mne to islo tiez rychlo. Tak vam zelam vela krasnych dni a nech malicka pekne papka a rastie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ja sa zase hlasim po dlhsej absencke... Jahodka, este raz blahozelam k malinkej, je fakt prekrasna!!!! Sloni, to ma mrzi ze Martinka tak malo pribera... Misko mal vroku 8800 gramov obleceny... ale aj manzel bol take fifipierko Adi, nedaj sa, v ziadnom pripade maly nepotrebuje plnky z kolacov... mne to doki pri kazdej poradni prizvukuje, ze mam povedat mame aj svokre ze ziadne sladkosti sa nedavaju ze to je to najhorsie co mozme urobit...
Odpovedať
Profilova fotka
Silwi ja to viem a moze sa svokra s babkou postavit na hlavu, urcite im nedovolim napchat ho niecim takym. Inak teraz som bola cely tyzden sama s malym, manzel je chory tak je u svojej mami. vo stvrtok sme boli na ockovani a maly je potom dva dni strasne nervozny, tak som to mala vesele inak ako zvladaju vase deticky zmenu casu? my sme dnes od 6tej hore (podla noveho casu), tak dufam, ze postupne sa to nejako upravi. Ale som zvedava ako zvladneme vecer kupanie, lebo maly je od 18tej nervozny a uz caka na kupanie (kupeme ho o 19tej) tak uvidim dokedy ho dnes udrzim. a uz mame 6690g tak sa majte vsetky pekne
Odpovedať
Profilova fotka
čaute babule, jahodka ďakujem za držanie palcov, budem to potrebovať :-) Tak to si mala naozaj rýchly pôrod a ako mám pocit z tvojho písania, tak aj celkom v pohode. Straaaašne by som tiež chcela taký rýchly pôrod :-D Mám už teraz občas také pocity, že mi riadne lepí, ale na druhej strane by som to už chcela mať za sebou :-p Všetky vyšetrenia už mám za sebou, teraz už chodím len každý týždeň do poradne na antolskú a čakám. Na ultrazvuku som mala šťastie na Dr. Janáča a ten zahlásil, že porodím slona :-D :-D :-D No dúfam, že nie, veď aj Jahodkina malá je dosť veľký bacuľko a pôrod zvládla. Tak to ma upokojuje :-) Sloni ako sa darí vám s Martinkou? Už je to lepšie? Držím palčeky, aby zase všetko rýchlo pribrala ;-) Majte sa všetky krásne a držte palce, lebo ja som hrozný strachopud :-D :-.
Odpovedať
ahojte kočky :-) Aďka - zo staršej generácie si nič nerob, ako písali baby už... to vždy tak bolo a aj bude, že každý má "dobrú" radu alebo "tuctový" nápad ;-) treba sa obrniť a nedať sa... ja sa na to chystám už teraz :-D Matúško vám pekne rastie, tak len tak ďalej, nech sa vám darí! Gretka - teším sa aj z vás, že sa vám tak darí s Adriankom, môžete byť radi, že vám v noci pekne spinká, nech mu to len vydrží... inak to s tým pomarančovým džúsom ma teda dostalo ;-) Mati - Kristínka je krásna princeznička x-) máte nádherné bábätko, a aké vlasaté! nech teda pekne rastiete a nech vám robí len radosť! Teda a pôrod si mala podľa mňa dosť rýchly a v pohodke, aspoň podľa toho čo si písala som to vycítila :-) takže si bola spokojná s Kramármi? Už som niekde písala, že aj moja kamarátka (síce nebratislavčanka) bola veľmi spokojná aj bez epi a nadštandardu... keby som bola v BA tak tam idem asi tiež ;-) Moni - dúfam, že už máš tašku do pôrodnice zbalenú, hm? Výbavička prichystaná tiež? Postieľku ste napokon zohnali? Viem si predstaviť tvoje pocity a myslím, že je úplne normálne, že ti aj lepí aj sa tešíš, aby to už bolo za tebou :-) ja budem stresovať asi už na Vianoce :-D Veľmi na teba myslím, držím všetky palčeky, nech máš pohodový aj rýchly pôrod x-) aby ste mali Patrika čím skôr pri sebe a hlavne, nech ste obaja v poriadku... Tešíme sa na správičky, ak budeš stíhať tak si ťa ešte radi prečítame ;-) My sa máme tiež dobre, začíname 28 týždeň zajtra. Zvládli sme aj glukózový test, bol úplne v pohodičke, čakala som že to bude fakt omnoho hnusnejšie :-D mne to pripadalo, že pijem takú sladkú malinovku, asi je niekedy lepšie čakať niečo horšie a potom byť milo prekvapený :-p Drobec kope ako o život, čomu sme radi, aspoň vieme že je OK... po Všechsvätých sa chystáme do Poľska na kočík hlavne + nejakú výbavičku, tak dúfam, že nebude zima... Všetkým vám prajem krásny týždeň, nech je pohodový... a Moni držím palčeky x-)
Odpovedať
Jeej, aka krasna princeznicka pribudla v nasom "kruzku" x-) Kristinka, prajem ti prekrasny a stastny zivot plny lasky a zdravicka! Jahodka, moj uprimny obdiv a rychle zotavenie! u nas vsetko fajn, len cas mi momentalne strasne leti - este som nestihla ani poslat znamym mail s nasou novou adresou a uz je to mesiac, co byvame na novom...
Odpovedať
Mo neboj vsetko dobre dopadne...pozri ako kocky to zvladaju na 1s* 8-) zvladnes to aj ty, len nemysli nato...ked to pride pride to a hlavne hore hlavu....mangel bude urcite pri tebe stat ;-) a hlavne uz budete mat Patka pri sebe a to je ten najkrajsi pocit x-) x-) x-) drzim moooooc pasticky a tesim sa na mailika ze ste obaja zdravucki ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky. akurat mi kamoska pisala, ze zazili hroznu noc. :-( malicky im prestal dychat na 30 sekund. este stastie,ze mali monitor dychu. az mi mraz presiel po chrbte, ked som to citala. zevraj to bolo z toho, ze sa vela napapal - kojila ho a zdalo sa im, ze je este hladny, tak mu dali sunar. doktorka vravela, ze ked sa vela babatka napapaju, tak zvyknu takto tuho zaspinkat.
Odpovedať
juuuuuuuuuj sloni tak to neni moc dobra historka pre buduce mamicky :-( :-( :-( no ale treba nato davat pozor... inak co Mo ??? :-) este stale 2v1 ??? myslim moooooooc drzkaj sa... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky,hlasim ze vysledky z amnio su ok a cakame zdraveho chlapceka!Padol nam velky kamen zo srdca. Moni tiez na vas silno myslim a netrpezlivo ocakavam spravy o prichode Patrika na svet,drzim palce! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Alex myslela som na vás, teším sa, že výsledky sú ok a gratulujem :-) Ja som ešte stále 2v1, vo štvrtok som bola na kontrole, vraj sa stále nič nedeje, bábätku sa u mňa mooooc páči 8-) Vyzerá to teda, že v termíne to nebude, ten mám 4. 11., ale do poradne idem 5., tak uvidíme, čo bude nové. Je možné, že budem týždeň prenášať, ale človek nikdy nevie, kedy si Paťko zmyslí, že sa už chce pozrieť na svojich rodičov zvonku :-D Ďakujem Vám všetkým za slová povzbudenia a držanie palcov :-)
Odpovedať
alex - jej - chlapceka! x-) moncus - myslim na teba aj ja!
Odpovedať
ahojte :-) , alex gratulujem a tesim sa spolu s vami, je to uzasna sprava x-) Monika drzim palce aby to prislo co najskor, viem ake je tazke to cakanie takto na konci...a verim, ze budes mat super porod a maleho Patrika skoro pri sebe... :-) pridala som par novych fotiek na picasa tak si pozrite ak chcete ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, tiez to velice dobre poznam. to cakanie je nekonecne. hlavne, ked clovek prenasa a doktorka mu stale opakuje, ze este to nebude tak skoro. a kde budes nakoniec rodit? neboj vsetko dobre dopadne.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?