Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. tak uz som na picasu pridala aj fotky z dovolenky, zatial bez komentarov a snazim sa ich pridat aj na facebook, tie ktore chodite tam. :-) tak tu je adresa, keby ste nevedeli. su tam fotky aj z dovolenky aj z oslavy. http://picasaweb.google.sk/home
Odpovedať
sloni - super fotecky..vam muselo byt dobre...juuuuuuuuuuuj slniecko, more, manzel, krasna dcera....co si viac priat???? bamulki - aj ja som netrpezliva neboj...budem cakat s tebou... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
čaute babule, Sloniii super fotky, Martinka je strašne zlatučká :-) Bamuli neboj dočkáš sa, hlavne, že je všetko v poriadku :-) Ada budeme sa tešiť na tvoj pokec o pobyte u vašich a dúfam, že sa vám podarí prísť na stretko :-) My máme uzv. v 30.tt za sebou, všetko je v poriadku, tá moja placenta vyzerá, že je to ok na normálny pôrod. V stredu mám poradňu, tak som zvedavá, či mi už doktorka vypíše papier na materskú x-) Užite si víkendík, papa.
Odpovedať
Profilova fotka
caute babulky gretka malicky je zlaty, tak nech sa vam dari u nasich bolo dobre, aspon mi mama pomahala s malym. mama s nim cvicila, a tam si zacal viac drzat hlavicku. ale este si ju nedrzi stale. najprv nevedel zaspat u nasich, vsetko si obzeral a tak. chodievali sme na zahradu, tam sa mu dobre spalo. moni ty si uz v 30.tt? strasne rychlo to leti uz musim ist
Odpovedať
Profilova fotka
dala som par novych fotiek na facebook, tak ak chcete pozrite si
Odpovedať
Ahojte babuľky! Aďka super, teším sa na fotky, večer kuknem na FB lebo z práce nemôžem... tak si starí rodičia vychutnali vnúčatko poriadne :-) verím, že na čerstvom vzduchu sa Matúškovi výborne spinkalo, to zatiaľ u každého bábätka zabralo, hm? ;-) Moni som rada, že ste s drobcom v poriadku aj že sa placenta umúdrila ;-) už sa vám to riadne blíži... ale všetky to určite zvládneme :-) a daj vedieť, ako s tou materskou, už budeš teda len oddychovať a pripravovať sa na malého príchod... My by sme sa mali v stredu dozvedieť, či sa pridáme do klubu chlapcov alebo dievčatiek ;-) som zvedavá, či bude prevaha alebo sa vyrovnáme... nemôžeme sa dočkať :-D ale aj keby sme sa to ešte nedozvedeli, aspoň budeme mať pred sebou bohatší výber mien... a teda viac váhania či dohadovania :-D Všetkým vám prajem krásny týždeň, papa
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky, tak teda pokus cislo dva o napisanie dojmov z porodu: takze 30. jula rano o 5.10 som sa zobudila ze mi treba na WC, vstala som z postele a hups, ze asi som sa pocikala, ale neslo to zastavit. Hned mi doslo, kolka bije, roztriasla som sa, sadla na WC a ked sa mi po stvrthodinke zdalo, ze to ustalo, sla som zobudit Duska, ze mi odtiekla voda. No chudak ostal z toho dobre vysokovany. Tak som si sadla na postel, pod seba dva uteraky a on chodil po byte a podla zoznamu balil veci. Okolo pol osmej sme zavolali jeho strykovi, ci by mohol po nas dojst autom a zaviest nas na Kramare. Ked sme tam dosli, na urgente ma prekvapili otazkou, ze ako viem, ze to bola pl. voda, tak im hovorim, ze si myslim podla toho, ze to nemalo ziadny zapach ani farbu a nedalo sa to ovladat, jednoducho si to tieklo ako chcelo. Tak sestricka to testla nejakou tekutinou, ze to naozaj plodovka je. Ale nemala som ziadne kontrakcie, iba ten neprijemny pocit vytekajucej tekutiny, inak nic. Na porodnici ma hodili na pasy, to bolo este v pohode, potom ma dali na cakacku, kde som do pol jednej uplne v pohodicke si lezala, chodila a tak podobne. Kedze mi nestihol moj doktor spravit este ani vytery na tie infekcie, tak mi preventivne pustili infuziu s Penicilinom. Sestricka ma este pohostila obedom - kelova polievka - vraj to potrva este dlho. Polievka za pol hodiny putovala do misy, lebo okolo pol jednej mi zacali kontrakcie a to rovno po dvoch minutach. V tomto stave uz monitor nebolo tak v pohode, ale este som to prezila. No a po nom ma lekar vysetril a hovori, ze 6 cm, ze mozem volat manzela. No a to ma uz brali rovno na box, kde ma hodili zas na pasy a tam sa skoncila vsetka sranda. Aj ked som bola otvorena, branka este nebola zajdena ci co a tak mi este nechceli dovolit tlacit. Stale som ich presviedcala, ze uz sa to neda predychat, nech mi dovolia tlacit. Potom sa konecne objavil vo dverach moj milacik a padlo rozhodnutie, ze teda mozme zacat tlacit. Tlacila som o dusu a oni stale na mna, ze tlacim zle. Uz videli vrch hlavicky - cierne vlasky, ale dalej som ho nejak nedokazala potlacit. Tuto cast nejdem dalej rozvadzat - tehulky nebojte. Kazdopadne ked presla hlavicka, telicko uz bolo uplne v pohode. Som aj nastrihnuta - nastrih som necitila vobec, to sa medzi kontrakciami strati, trochu neprijemne bolo sitie. Cely porod si ale pamatam akoby z hladiny Alfa, bola som znacne oblbnuta, chcelo sa mi hrozne spat. Tie dve hodiny co som lezala este na sale a mala si tlacit maternicu bol Dusko pri mne, obvolaval rodicov a mne stale odpovedal na otazku, ci sa mozem napit a ci si mozem lahnut na bok (neuveritelne ma smadilo a bolela ma kostrc). Maleho mi na brucho nepolozili ani nic podobne, hned ho brali do inkubatora, ale dychal hned sam, len ho brali na vyhriatie a pozorovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Takze zhrnute moje hodnotenie porodu: Je to bolest - neprirovnatelna k nicomu inemu, ale prezitelna a za to babatko to stoji. Co sa tyka manzela pri porode - jednoznacne je to super mat tam nejaku blizku osobu, ale ak niekto hovori, ze muz nic neuvidi, tak to nie je pravda (teda aspon na Kramaroch) - moj drahy videl z toho porodu a pamata si z neho viac ako ja. Stal za mojou hlavou a videl hlavicku ked vysla von, videl ako ma siju, videl vychadzat placentu.. proste vsetko. No a novorodenecke oddelenie na Kramaroch si zasluzi medailu. Sestricky ochotne den-noc pomoct, mohli sme sa prist opytat a poradit kedykolvek, laktacna poradkyna - skvely clovek. Sestricky na gynekologii su take normalne, nic extra, ale ani neboli drze. Lekari na gynekologii - ja som z nich mala velmi dobry dojem. Ak budete mat nejake otazky, kludne sa pytajte...
Odpovedať
greti dakujeme za popis :-) podla mna kazda zena si to musi pretrpiet tak ci tak ked chce mat pri sebe to male skvrniatko...a presne ako hovoris, ked uvidis babo tak aj zabudnes...to hovoria vsetky ;-) je fajn ze si tam mala manzelika a ze ta psychicky podrzal...je to velka opora... takze 5:10 ti odtiekla plodova voda a Adrian sa kedy narodil??? aby sme vedeli kedy to uplne skoncilo....resp. kolko to trvalo celkovo???
Odpovedať
ahojte :-) , dlhsie som tu nebola. Od 30.8. som na MD, manzel ma teraz dovolenku a tak nemam na net vobec cas...zhaname este posledne veci, co treba pre drobca a chodime trosku po vyletoch a tak... :-) bamulka zajtra drzim palce na uvz a snad sa dozviete, co nosis v brusku...nie ako ja...este stale to nie je 100% iste...ale mne to vlastne ani nevadi :-) gretocka myslim, ze si to zvladla uplne super...snad aj ja to tak zvladnem...malicky je nadherny. Ja som teraz v 35tt a musim sa konecne rozhodnut kde ist rodit, ale vobec to pre mna nie je jednoduche :-(...kazdy hovori nieco ine a tak mam v tom poriadny gulas. Gretocka, cize si bola spokojna na kramaroch? a u koho si rodila? som pocula, ze su tam teraz dost mladi a neskuseni doktori, je to pravda? Dik za odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. gretocka super si to zvladla. takze ty si si nedala pichnut epiduralku? ako som pochopila. a v ktorom tyzdni si to presne rodila? jahodka -neboj vsetko dobre zvladnete.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, Greti máš môj hlboký obdiv, že si to zvládla s takým kľudom, keď ti odtiekla plodová voda. Ďakujem za opis pôrodu, nemala si to ľahké, ale zvládla si to super, tak dúfam, že aj ja budem statočná :-D Čo sa týka manžela, má tiež môj úprimný obdiv, že ťa tak podporil a napriek všetkým tým nepríjemným procedúram, ktoré musel vidieť a zažiť, tam neodpadol 8-) Greti tú časť ako si nevládala tlačiť si s ohľadom na nás nerozvádzala, ale predsa by ma zaujímalo, keď si nevládala tlačiť, potlačili ti brucho alebo použili nejaké nástroje? Jahodka uži si materskú a výletíky s manželom ešte ako kinderko ;-) Ja som teraz v 31tt, takže to znamená, že máš termín pôrodu asi mesiac predo mnou. Držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo a aby si bola spokojná s výberom pôrodnice, keď sa pre nejakú rozhodneš. A budeme zvedavé, či to bude chlapec alebo dievčatko :-) Bamuli horím zvedavosťou, už viete pohlavie bábätka? Ja som sa dnes dotrepala na poradňu a doktorka má dovolenku, tak ma sestrička preobjednala až na pondelok:-| Ale aspoň som si vypýtala odporučenie na tie cvičenia na Antolskú. Na MD by som mala nastúpiť 23.9., ale mám ešte nejakú dovolenku, takže už od 14. 9. sa v robote vyskytnem len sporadicky, aby som odovzdala agendu novej účtovníčke :-) Ešte musím zistiť, či môžem odkúpiť notebook, čo mám doma, inak ostanem bez PC a bez netu :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
greti, fakt si to super zvladla. Inak to si mala podobne ako ja. Ja som tiez nevedela maleho vytlacit, videli mu hlavicku a proste to viac neslo. moni, mne pomohla sestricka, ked som nevladala maleho vytlacit, stiahla mi cez brucho koselu, a tlacila mi na brucho. Bolo to neprijemne, myslela som ze ma rozpuci, ale som je za to vdacna. doktor mi potom povedal, ze niektore sestricky nepomozu, ze to nie je ich robota, a v tom pripade ze vraj pouzivaju to vakuum a klieste. Babulky, chcem sa vas spytat, mali vase deticky tiez casto stikutku? nas maly ma aj 3-5 krat za den a kolko krat sa nechce ani napit, aby mu presla. babulky tehulky tak si to uzivajte, a hlavne odpocivajte. ja som uz poslednych par noci dost nevyspata, maly zacal hrozne zle spavat. zacali mu uz ist zubky, nechapem preco tak skoro.
Odpovedať
Profilova fotka
babulky, pridala som nasu aktualnu fotku http://www.modrykonik.sk/album/view.p...
Odpovedať
ahojte babuľky moje :-) Greti ďakujeme za sľúbený opis tvojho pôrodu... myslím, že si bola silná a zvládla si to super, keďže to bolo úplne nečakané... viem si predstaviť, že bolesť bude ale určite stojí za toho malého mrňúsa, čo príde na svet x-) a tiež by som chcela vedieť, ako dlho to trvalo kým sa malý narodil... Plne súhlasím, že blízka osoba vie veľmi pomôcť pri pôrode, už len ten pocit, že tam nie si sama za to určite stojí... a tvoj manžel Greti teda má úprimný obdiv ;-) Jahodka tak aj vám sa to už pekne kráti :-) neboj, určite to zvládneš... viem, že každá žena to prežíva inak, ale verím, že my sme všetky silné ženy a zvládneme to ;-) teraz si užívaj materskú a výletiky a všetko pekne vybavte do pôrodu... teším sa na ďalšie správičky! Inak ja nie som z BA, ale kamarátka rodila v júli na Kramároch a tiež si nevedela vynachváliť personál pôrodnice (ako písala Gretka), dokonca nemala zajednaného ani lekára ani nadštandard, a všetko bolo úplne v pohode, bola veľmi spokojná... dokonca bol pri pôrode lekár-černoch, tak mala zároveň aj zážitok :-D myslím, že sa to dá zvládnuť aj tam ;-) Moni tak to máš materskú za pár dní! Aj tebe sa to pekne kráti... joj baby, veď aj my pôjdeme za chvíľu do pôrodnice :-D keď to tak rýchlo beží... tak dnes si užívam pol dňa voľna od práce, po včerajšku dobre padlo :-) máme za sebou UTZ v 20.tt, všetko je v poriadku a bábätko nám pekne rastie x-) krásne bolo vidieť na obrazovke, len doktorka dosť rýchlo behala po brušku, tak som nestihla vnímať všetky detaily, ale je to úžasný pocit vidieť ten malý zázrak, ako sa hmýri a kopká si tam v brušku... iný zážitok som mala z našej pôrodnice... pripadalo mi to tam dosť "komunizmus", ak si to viete trošku predstaviť... dúfam, že vybavenie na sále bude modernejšie, zažila som našťastie asi len chodby, čakáreň a o WC sa radšej ani nejdem vyjadrovať :-D ... no a pani doktorka sa predbežne vyjadrila, že sa jej zdalo, že to bude chlapček x-) :-) ale však chlapčeka rozozná skôr, ako dievčatko, keď má pipíka, hm? :-D asi to úplne presne nevidela, uvidíme v 30.tt opäť na UTZ... pre istotu si budeme zháňať neutrálne ladené vecičky ;-) tak vám všetkým prajem krásny týždeň 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, takze skusim vam odpovedat na vase otazky: malicky ma zapisany cas narodenia 16:35 co sa tyka spokojnosti, naozaj som bola spokojna, ja som sla pripravena na to, ze nebude okolo mna skakat vsetok personal, takze potom som bola milo prekvapena kazdym naznakom zaujmu. Napr, pri porode ma sestricka zasadne oslovovala krstnym menom, co bolo pre mna v danej chvili mile a povzbudzujuce. Co sa tyka lekarov, cely cas od rana ma vysetroval a kontroloval MUDr. Lovisek, taky mlady vysoky tmavy - ten je sekundarny lekar, ale ak som dobre pocula, udajne je macher na sekcie. Na sale kym som zacala tlacit, bol pri mne v podstate kazdu chvilu, potom prisiel ma skontrolovat este iny lekar, myslim, ze podla fotky to bol MUDr. Plank, ten mu potvrdil, ze este nemozem tlacit, no a potom sa tam zjavil MUDr. Zidzik (toho som zrovna nechcela, lebo som nanho pocula zopar staznosti na neodbornost) - takze ma rodil on, ale ja mam z neho dobry pocit, on ma odrodil a zasivala ma potom taka mladucka usmievava lekarka. Vsetci lekari pri porode boli super, ked som na nieco "aukala", ze to boli, tak mi hovorili, ze oni vedia, ze to boli, ale ze mi chcu pomoct, co mi psychicky dost pomahalo. Epiduralku som si pichnut nedala, jednak, ze sa to rozbehlo hrozne rychlo a jednak, ze moj drahy mal trochu strach, aby mi nedokatovali chrbticu, inak na sestonedeli lezala na vedlajsej izbe baba, ktora si odtrpela asi sest hodin kontrakcii, ked zistili, ze to nepojde prirodzene, ale bola najedena, takze jej pichli spinalku na sekciu a ta jej nezabrala, takze ju museli s rizikom uspat. Ked sa prebrala, mala bloknutu chrbticu a davali ju dokopy tyzden infuzkami neurologovia. A okrem toho vraj epiduralka spomaluje trochu priebeh porodu, takze nakoniec som aj bola rada, ze som si ju nedala, ale ako hovorim, fakt nebol cas - zbehlo sa to hrozne rychlo. Ale myslim, ze ako poistku nie je zle ju mat. No co sa tyka toho, ze aky tyzden to vlastne bol, tak v podstate neviem, bud 35, alebo 36, lebo 30. 7 bolo presne 5 tyzdnov pred terminom, ale v knizke uz som mala ze 35+0 a teda zapisany ho mam ako porod v 36. tyzdni. Dokonca v sprave ani nie je oznaceny ako predcasny, ale ako casny - neviem co to znamena... Ked som nevladala tlacit, tak sestricka - taka objemnejsia mi tlacila zvrchu na brucho, vobec to nebolelo, ani som to nevnimala, no ona po par kontrakciach uz nevladala, tak ju vystriedala ta mlada doktorka, co ma potom sila. Adi moj maly ma stikutku v podstate po kazdom kojeni, bud hned alebo aj po hodine... sestricky na novorodeneckom mi poradili dat mu po lyzickach prevarenu vodu, alebo ked je pred kojenim ho prilozit. Obcas pomoze, obcas nie. Inak nas maly je neuveritelne pokojny pri stikutke, ja by som uz davno zurila a on drzi a drzi.
Odpovedať
Profilova fotka
Inak zajtra je den D - termin kedy sa malicky mal narodit - pozeram na neho ako si spokojne spinka v postielke a som rada, ze uz to mam za sebou. Zajtra ideme do Ruzinova na ultrazvuk klbikov, tak snad to bude ok. Baby vy ste balili nasiroko uz od porodnice, alebo az po kontrole klbikov? Lebo mne na novorodeneckom nic o baleni nehovorili, tak ja ho nebalim, davam mu len normalne jednorazky plienky - snad som mu nejak neublizila.
Odpovedať
Profilova fotka
greti, my balime nasiroko este stale, zajtra ideme konecne na vysetrenie klbikov, tak dufam, ze uz nebudeme musiet. inak maly uz ma tri mesiace. tusim sa to vysetrenie ma robit okolo 6tich tyzdnov, lenze doktor mal dlho dovolenku a nakoniec mi to svokra vybavila na kramaroch, tak tam ideme zajtra. a balili sme hned ako sme isli z nemocnice, este v nemocnici malemu dala sestricka dve plienky
Odpovedať
Profilova fotka
a kolko ma maly vlastne tyzdnov? ja som to niekde tusim citala, alebo to hovorili sestricky, ze pri odchode domov treba priniest aj plienku s postolkami, a aj mi povedala ze ho tak mam balit.
Odpovedať
Profilova fotka
a do kelu, toho som sa obavala... maly ma styri tyzdne a nik mi doteraz o tom nic nepovedal, ani pediatricka, ani na novorodeneckom... tak snad este nie je neskoro
Odpovedať
Profilova fotka
ved uvidis co ti povedia, potom daj vediet ako ste dopadli.
Odpovedať
Profilova fotka
babulky davali ste ockovat vase deticky proti rotavirusom?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule... greti tak to bolo celkom dramaticke.. ale hlavne je ze nakoniec vsetko dobre dopadlo... co sa tyka stikutky, tak maval Misko velmi casto, ale to je normalne... a balenie nasiroko, ja som balila hned odkedy som bola doma az do pol roka... ale ja som bola na klbiky v Trnave a tam pre istotu kazu takto balit kazdemu ale v Ba ak je to ok, tak povedia ze nemusia uz po mesiaci-dvoch... je to individualne... rotavirusy som nedavala ockovat iba prevenar som dala, pre nas to este nebolo povinne ockovanie, az od tohto roku to je...
Odpovedať
Profilova fotka
adi - mne sestricka tiez hned od zaciatku tlacila na brucho, aby martinka isla lahsie von. gretocka - nam tiez kazali priniest do nemocnice postolkove nohavicky a plienku. hned od zaciatku sa bali na siroko. a na prvej kontrole klbikov, my uz kazali ich nepouzivat, ze je vsetko vporiadku. ja som bola v sukromnom centre a hrozne zlaty mlady doktor tam bol. takze martinka ich pouzivala zrhuba 8 tyzdnov. mozno aj to je vela. :-D ale podla mna si mu nemohla ublizit, lebo napr. v zahranici vobec nebalia nasiroko a deticky su ok. tam to vobec nepoznaju. bamulka - super. tak drzime palce, aby to bolo vidiet. inak na 3D uzv ste neuvazovali? adi - maly je hrozne zlatunkyy. uz sa na neho tesime osobne. alex - a ty sa mas ako? davno si sa neozvala. ty mas kedy presne termin? ktory si teraz tyzden? adi - co sa tyka tej stikutky. my sme to mali zo zaciatku hrozneeeeeeeee. martinka aj 5x za den minimalne stikutala. aj 3 mesiace. uz som bola z toho zufala. ak sa nechce napit, tak ho nechaj tak a nech mu to prejde same. aj my sme to potom tak riesili. takze teraz je na rade jahodka (oktober?), potom monika (november), bamulka (januar?) a alex (tiez okolo januara?) ? dobre som to napisala? kedy mate presne terminy?
Odpovedať
Profilova fotka
gretka - mne zase doktori hovorili, ze epiduralka porod urychluje a nie spomaluje. mne najskor nechcela zabrat prva davka. tak mi vraveli, ze ak nezaberie pozitivum je, ze mi to zrychli porod. inak na to mnozstvo epiduralok, co denne pichaju, je mala pravdepodobnost, ze sa moze nieco stat, ale jasne, ze tam to riziko je. inak ked hovorite o tych porodoch, tak moja mamina zase mala celu tlupu medikov pri porode. :-DDD
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tiez nedavala ockat rotavirusy, iba proti pneumokokom, ale ti su uz teraz povinny. inak uvazovali ste nad ockovanim proti kiahnam a zltacke, teraz neviem presne tusim A a ta druha je povinna. jednoducho proti tej druhej?
Odpovedať
Profilova fotka
tak babulky uz sme doma. a zvladli sme to super, vsetko je v poriadku a v 8. mesiacoch treba este ist na kontrolu. boli ste aj vy? my uz mame ockovaciu latku proti rotavirusom doma. takze dame zaockovat. adi, dufam ze budeme moct prist. strasne rada by som isla, len prave ten vikend vychadza ze mame ist k nasim. a viete, nemozeme tam ist hocikotry vikend, lebo manzel mava sluzby. no uvidime este ako to urobime. nechcem nasich ukratit o navstevu, aj tak su s malym strasne malo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, greti super opis, no som zvedavá, ako to u nás bude prebiehať... sloni mám sa super, som 15+3, čiže 16tt. Zajtra mám poradňu, budú mi brať krv, na tie genet. testy. Termín mám až vo februári, 26.2.2010 mám v knižke. No a za 13 dní nás čaká 3D, tak sa už nevieme dočkať.
Odpovedať
Profilova fotka
jej alex - tak super, tiez idete na 3D? kde? my sme boli v hlohovci. aspon sa dozviete, co nosis v brusku. :-) vcera bola u nas monika na navsteve. ma krasnucke brusko. :-D len moja martinka sa riadne predvadzala. je z nej riadne sidlo. na to aka bola leniva - resp. sa jej nechcelo hybat, teraz to vsetko dohana. :-D ada - pohoda. to je jasne, ze nech si poriadne uzi vnucika. ja to poznam podla svagrovcov. tiez maju babku v kosiciach.
Odpovedať
Profilova fotka
sloni som objednaná k svojmu lekárovi, on má aj 3D, takže nemusím nikam chodiť. Dúfam, že sa malé otočí aby bolo vidieť čo sa skrýva v brušku, ale môj typ je chalan.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?