Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
sloniii fotky som hneď pozrela, krááása. Ako to strašne letí, že? Darčeky nádherné a húpačka nemá chybu, ocka máte naozaj šikovného. Martinke samozrejme aj ja gratulujem, želám veľa zdravíčka a aby aj naďalej robila všetkým naokolo radosť! :-)
Odpovedať
no sloni nabehlo mi to na gmail ze ste pridali tak som ich hned okukla... 8-) xixi a zabudla som popriat vasej slecne vsetko najlepsie....tak dodatocne....vsetko naj naj naj aby bola Matka zdrave dievcatko, stastne, aby rozdavala usmev kazdemu :-) hlavne jej super rodicom x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, nechcete ist niektora dnes o 16.h cvicit aqaerobic na zahradnicku? sestrina kamoska nemoze ist, tak niekoho hladame miesto nej. ak by ste mali zaujem posli te mi IP. vdaka.
Odpovedať
Profilova fotka
Sloniii krásne fotečky, tá hojdačka je fakt super, Martin sa zase ukázal, aký je šikovný x-) 8-) Ale klobúk dole pred tebou, že si si trúfla urobiť takú veľkú oslavu, ja to radšej nebudem riskovať tak skoro :-D Super ste to zvládli. Eri trafila si, glukózový test je presne tá žbrnda, ktorú musím vypiť, dve hodiny budem sedieť v čakárni ako pako a hlavne sa nepogrcať alebo niečo iné :-D :-p
Odpovedať
fuuuuuuha to sa robi v ktorom tyzdni tehotenstva???? brrrrrrr tak budem na teba mysliet aby to dobre dopadlo x-)
Odpovedať
ahojte :-), sloni krasne fotky z oslavy...dodatocne gratulujem Martinke k prvemu rociku :-) . moncuska, super, ze je vsetko v poriadku a drzim palce na glukozovy test...ja som to nezvladla a po hodine bola zbrnda vonku :-N alex, gratulujem k srdiecku a prvej fotke drobceka ;-) my sa mame dobre, len mam problemy s castym tvrdnutim bruska a tak sa musim setrit a uzivat Mg, lebo je to este trochu skoro...do prace chodim uz len do konca jula, potom mam skoro mesiac dovolenku a potom uz nastupujem na MD...tesim sa :-) majte sa krasne, uzivajte si leto, dovolenky a svojich najdrahsich ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
monci, neboj sa toho hlavne dopredu, ja som tam tiez sla so strachom, ze ake hrozne to bude, ale v pohode. Ta sestricka mi povedala, ze do 5 minut to mam vypit, takze nemusis to exnut. A potom len sedis, hlavne si zober nejake krizovky, alebo citanie, sustred sa na nieco ine nie na to co mas v zaludku a bude to v pohode... ku koncu uz mi bolo akurat treba cikat, ale dalo sa to vydrzat a ked mi spravili odber, tak prva cesta sla na wc. A zober si podla moznosti aj nejaku trochu jedla, ja som si musela potom v bufete kupit fornettky, lebo som uz bola hladna a trochu sa mi tocila hlava, ale vobec to nie je nic hrozne. A kam na to ides? Ja som bola na Tehelnej.
Odpovedať
Profilova fotka
Eri, neviem presne, v ktorom tyzdni sa to robi, ja budem v 27. Jahodka a co sa robi, ked to nezvladas a ide to von? Musia to opakovat? Ty mas tusim termin o nejaky mesiac skor ako ja, ze? Lebo ja by som mala ist na matersku niekedy v polke septembra ;-) Drzim palceky, nech to tvrdnutie bruska prestane, hlavne vela oddychuj :-) Greti ja sa ani tak nebojim tej zbrndy, mam celkom dobry zaludok a nebyva mi ani zle. Ale chodim k mojej doktorke na stredisko na Strecnianskej a tam je vzdy cakaren narvana zenami a jedno otvorene okno, vzduch dost o nicom a nervozita by sa dala krajat, lebo tej mojej doktorke to dost trva, kym vybavi pacienta :-N Urcite si zoberiem nejake casaky, vodu a jedlo, aby som sa potom mohla najest. A uvazujem, ci nezoberiem aj moju mamu, aby mi robila spolocnost :-D A to pocas tych dvoch hodin nemozes ist ani cikat? :-.
Odpovedať
Profilova fotka
ten glukozovy test vobec nie je taky hrozny. je to ako keby si pila strasne sladku vodu - hroznovy cukor. a da sa to vpohode vydrzat. ja neviem o tom, ze by sa nemohlo ist na zachod. a moze sa pit cista voda. nie sladena. mne po hodinke doslo strasne zle a vracala som, lebo mne ked som sa nenajedla byvalo od hladu zle. al einak sa to da zvladnut.
Odpovedať
ahojte babulky greti vitaj spat z dofci ;-) som rada, ze si to zvladla a ste ok .... jahodka: opatrujte sa s drobcekom, a uzi si posledne dni v praci a hlavne potom tu pripravu na matersku a posledne dni s bruskom ;-) ozaj, viete co cakate a ake mena mate vybrate? monci: moja glukozka skoncila tiez v hajzli po 1,5 hod ... skratka som to nevydrzlaa a ja som to brala doma a potom som mala prist na odber ... cize rano o siestej som si to zarobila, vypila a lahla som si a na osmu som sla na odber ale hned ako som vstala som letela na wc :-D :-D slonii: krasne fotky z oslavy ... a Martinka dostala take iste odrazadlo ako ma nasa Terezka ale to som ti uz tusim pisala x-) adi: maly ma asi koliku .... nam pomahali na to kvapky ... tusim sab simplex a niektorym detickam aj espumisan ... ale mne lekarka odobrila sab simplex a zaberalo to ... treba vydrzat od toho mesiaca do 4. mesiacov a mu to zmizne .... drzte sa ... my finisujeme s bytikom, sa tesim ... dufam, ze do 30tky som v nom ... a oslavovat budem vo vlastnom ;-) Terka sa ma super ... mame uz 10 zubalov, z toho 4 stolicky, cize uz polovicu mame za sebou, teraz este prezit prerezanie dalsej polovice :-D odvcera mi zacala vyliezat sama na gauc a aj na perinak u nasich, ked je na posteli, takze mi zacina obdobie striehnutia, kde vylezie a aby nezletela ... asi jej kupim pre istotu prilbu :-D :-D :-D a musime sa pochvalit, ze som ju naucila spavat v postielke .... doteraz spavala s nami v manzelskej posteli ale uz 3 tt krasne spi sama v postielke ... prvu noc sme si to obe odplakali, teda vecer ale na dalsi vecer som jej vysvetlila, ze je velka baba a bude spat sama, tak protestovala 1 minutovym placom, ked som ju do nej vlozila ale potom si lahla a do 2 minutiek spala .... drziac ma za ruku ... prve noci som ju bravala aj ku nam hned pri prvom krmeni aby nemala zrazu taky sok, ale uz ju nechavam spavat az do rana a okolo 6-tej si ju beriem ku sebe do postele a spime este 1-2 hodky x-) teraz sme u nasich, teda sme boli na 3 dni tak tu zaspavanie katastrofa ... hodina uspavania vecer, kym odpadla a tak uz sa tesim, ako ju hodim do postielky a do 10 minut zalomi .... bo u nasich po mne beha, viska, hra sa mi s vlasmi, hryzie ma, objima, bozkava, beha po posteli, skratka robi vsetko len nespi :-D :-S vsetkych vas pozdravujeme a aj ked prispievame sporadicky, tak vas citam, len akosi pri malej nestiham .....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, už som vám chcela písať skôr, ale stále niekto prišiel do kanclu... No tak včera som volala dokymu, lebo keď som bola u neho on mal dovolenku a ten druhý ma ani nepozrel. Tak že či by som mohla prísť, lebo do augusta čakať na sono bolo pre mňa nepredstaviteľné. Povedal, že môžem hocikedy prísť, tak som dnes k nemu nabehla. Sono mi urobil len cez bruško, ani nemeral, len sme pozreli bábo a či bije srdiečko, to bolo pre mňa podstatné. Takže srdiečko nám bije, zatiaľ je tam len jedno bábo, hádam nás už neprekvapí nejaké druhé. Doktor mi všetko poukazoval, povedal, že všetko je ok, žiadny stres a vidíme sa v auguste x-)
Odpovedať
caute kocky... prajem vam prijemny zaciatok noveho tyzdna :-) tak alex super ze si bola na sone a ze si sa upokojila :-) musi to byt krasne 1x vidiet ze mas male bubulatko v sebe a ako sa hybe, kopka a vsetko.... x-) moni no jasne to bude OK, zober maminu a pokecate :-) inak aj ja chodim na stredisko ale k doktorovi...on je fajn 8-) jahodka juj leti to ze uz pomaly na MD ides...nedavas ziadne foto na MK? ze by sme si kuki? a viete co cakate... fialka...ja si neviem predstavit ze by babo spavalo kazdy vecer v posteli s nami...bala by som sa ze ho zhodim... :-S bo manzelska je pomaly cela moja :-D xixi treba nech si terka zvyka na svoju postel...nechces to mat ako u nas v rodine kde teta ma 5 deti a najstarsi ma 11 rokov a spava v spalni s rodicmi...a nie a nie ist do svojej detskej lebo sa tam boji...brrrrrr iba 2 kocky su mimo ich spalne a tie su mladsie od neho :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte kočky, tak Moni gratulujem k chlapčiatku ;-) Takže skóre je dve kočky a už tretí chlapček. Som zvedavá čo jahodka a gretocka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Joooj a ešte som zabudla, Babulinka Ninke prajem všetko najlepšie k meninkám a posielam pusnku! ;-)
Odpovedať
alex: skore je tri kocky a traja chlapi :O))) kocky: Terka, Matka a Ninka a chlopi: Misko, Matusko a monikin :-D ericulka: my sme malu nezhodili spala, medzi nami ale uz som si opat zvykla na sirsiu postel .. a som rada, ze sme s nou tak dlho spali a nasli sme aj ten spravny cas, ked sa naucila spinkat v postielke, ze to bolo bez placu ktory mohol trvat aj niekolko dni ... my sme plakali len jeden vecer ;-) spravnu dobu som vystihla a som na seba hrda ale hlavne na Terezku x-) tiez sa pridavame ku gratulacii Ninke ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej, hej, som sa sekla :-N Takže skóre vyrovnané ;-) :-D
Odpovedať
alex: presne tak ;-)
Odpovedať
teraz sme len zvedave na jahodku a gretku a potom uz teba :-D
Odpovedať
Profilova fotka
o také dva mesiace aj my budeme vedieť, keď pôjdeme na amnio...
Odpovedať
ides na amnio?
Odpovedať
Profilova fotka
Caute caute, takze dnes som bola na sone a uz mame 1880 gramov, takze fajn, akurat utz doktorke sa zdalo, ze hlavicka je akosi nizko, pytala sa ma, ci ma netlaci hlavickou. Necitim ze by ma vyslovene tlacilo hlavickou, ale v poslednych dnoch, mi akosi rozhybalo creva, tak neviem ci mi na ne nejak tlaci ci co, no kazdopadne buduci tyzden idem k svojmu dokimu na kontrolu, tak snad sa dozviem viac. Inak sme uz otoceni pekne hlavickou dolu, takze vyzera, ze je sanca rodit spontanne... Este nam treba kopec veci dozhanat, trochu zacinam mat aj strach, ci to vsetko stihneme... gulam sa statocne, na slnku fucim ako parny valec, ale vsak uz sa mi to krati. Inak vcera vecer ma tak bolel bedrovy klb na lavej nohe, ze sa mi az podlamovala. Tak jedina pomoc, osprchovat a lahnut. Buduci stvrtok nastupujem na matersku, ale baba po mne este nie je zaucena ani z polovice, takze budem dobiehat do kanclu asi az do porodu, este ze tak blizko byvame....
Odpovedať
Profilova fotka
čaute babule, tak už asi viete, budeme mať Patrika, takže vyrovnávam skóre 8-) ešte uvidíme, čím nás prekvapí Gretočka, Jahodka a Alex :-) Greti drž sa, oddychuj a veľmi sa nenamáhaj kvôli robote, veď kočka sa nejako zaučí. Ja toto tiež budem riešiť v auguste, ešte ani neviem, či šéf chce prijať niekoho miesto mňa alebo dá účto robiť externe... S tým bedrovým kĺbom, ja som si myslela, že si to len namýšľam, ale minule som normálne krívala ako ma to bolelo. A to ani nemám poriadne brucho, dnes sa ma doktorka na ultrazvuku pýtala, či som tehotná :-D Kontrolovali mi tú placentu, ale to je ešte skoro povedať, či to vyrastie, to budeme riešiť až pred pôrodom. Alex gratulujem k prvej fotečke a srdiečku, nech vám všetko ďalej dobre prebieha. Fialllka gratulujem aj k Terkiným pokrokom, šikuľky ste obe :-) Babule môžete mi ešte opísať to tvrdnutie bruška? Kedy sa to deje, prečo a čo proti tomu robiť? A ako to spoznám, to mám akože na dotyk brucho tvrdé ako betón :-D :-D :-N
Odpovedať
monci: to tvrdnutie je ako vlna .... zrazu ti stvrdne a je tvrde ako kamen ... take napate ... a mne sa to stavalo, ked som napr. dlho sedela .... sla som si lahnut a to preslo, a ked neprechadzalo, tak som si dala do pohara sumive magnezium x-) to je proti tvrdnutiu bruska a aj krcom .. to tvrdnutie je vlastne kontrakcia maternice, sa pripravuje a cvici x-) gretka: vela oddychuj a kocka sa isto zauci ... musis teraz zacat fazu hniezdenia a chystania pribytku a nie sa este stresovat kockou, ktora nie je zaucena ... a uz mate vybrate mena? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Fialllka vďaka za vysvetlenie, to šumivé magnézium môžem užívať aj sama od seba, bez toho, aby som sa poradila s lekárkou? Nemôže to nejako uškodiť?
Odpovedať
Profilova fotka
zaucanie ma tankuje najmenej, skor ma stve to, ze nevladzem a treba nam este kopec veci nazhanat. Tu fazu hniezdenia co Fiallka spomina prave planujem nakopnut od 23. ked nastupim na matersku... snad budem mat silu aspon postupne porobit potrebne veci. Moni to magnezko teoreticky mozes, akurat asi by som sa s doktorkou o tom poradila, lebo som pocula, ze po 30 tyzdni moze mat prave efekt, ze tie stahy potom stlmi aj ked by uz teoreticky mali byt... ja som ho brala len na dovolenke, aby som sa poistila, ale teraz doma ho uz neberiem, vsak som pod dohladom lekarov... no tak vyber mien sa nam trochu zuzuje, ale este stale nemame jasneho favorita.
Odpovedať
moni: ako pise gretka, presne sa berie len do isteho tyzdna, teda do cca 30teho a potom sa musi vysadit ... aby kontrakcie pripravili maternicu na porod ... casto ho lekari predpisuju proti kontrakciam a nasledne predcasnemu porodu v skorych tyzdnoch tehotenstva ... :-) ale napr. moja svagrina, ktora je v 35 tt ho este stale berie, jej ho predpisali v nemocke, ked lezala nedavno a ja napr. nechapem, ze preco ho ma este brat ... greti: uz ste sa aspon zuzili na dve pre kazde pohlavie? ;-) aj ked viete pohlavie, ale tak na oklamanie "nepriatela" pre rodinku a kamaratov :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no mena mame asi 3 chlapcenske a asi 4 dievcenske, ale nepustame ziadne info vonku, ani o pohlavi ani o menach... bavime sa na tom, ako tipuju ludia naokolo, co to bude. Niektori podla nasho veku, niektori podla tvaru bruska, niektori podla stavu mojej pleti, je to zlate. Pocujte babule co ste uz prekonali posledne mesiace.... v noci som sa asi dvakrat zobudila na to, ze ma boli a picha na pravej strane niekde vnutri pod rebrami... nie su to kopance, je to suvisla bolest a mam tam aj taku vydutinku, neviete na ake organy mi tam babo moze tlacit? nejaky zlcnik, pecen alebo nieco take? Inak na tej strane ma to obcas pobolievalo uz dlhsie, ale skor iba chvilkovo, ked som napr dlho sedela. Ale ked som lezala bolo ok, no od noci ma to boli vkuse.
Odpovedať
greti: s tymto ti neviem poradit ... no mne tipovali podla stavu pleti chlapca a aj podla bruska najma rodina a jedna kamoska mi podla bruska tipla dievca .... ale mne sa plet total zlepsila, mala by som byt tehotna stale :-D a az ku koncu som vyzera ako zoombie, anemicka bledula :-D :-D :-D ozaj, mas niekde nejaky albumcek? zeby sme videli aka si tehulka a nech si aj my tipneme :-D ;-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
zatial fotky ziadne nemam nikde zverejnene, ale uvazujem hodit uz na nasu stranku novu kategoriu "Bruskate obdobie", tak potom vam dam vediet, ked to spravim, len musim ukocirovat tento blazininec... uz tyzden sa zberam upratat byt (vysavanie, utretie prachu a tak) ale furt do toho nieco skoci, ale dnes uz to spravim, lebo von je taky hic, ze tam radsej ani nepoleziem... vcera sme boli v Avione a vracali sme sa o stvrt na desat a taky hic, az ma ovalilo... Inak ked si spomeniem, ze este pred dovolenkou som behala ako srnka a teraz sa uz len gulam ako taky valec, tak nechapem co sa udialo... 8-)
Odpovedať
greti: a gulat sa budes coraz tazsie a tazsie .... ;-) pockaj na 2-3 tt pred porodom :-D :-p x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?