Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
moncus - tak vidiiiiiiiiis. som ti to hovorila, ze netreba stresovat. gratulujem.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babulky, ako tak citam, vidim, ze sa vam dari ok, mali ste krasne stretko, som cumla fotky. Akurat dnes som bola na kontrole, vsetko je ok, doktor sa mi smial, ze to tehotenstvo nejak moc neriesim, ale vsak keby ma malinkate nekopkalo a brucho mi nezavadzalo pri zohybani (obuvanie ponoziek, zavazovanie snurok a pod.) tak by som snad ani nevedela, ze som tehotna. :-) Ada myslim na teba a budem napato cakat na tvoje dojmy z porodu. Inak za styri tyzdne idem zas na vely ultrazvuk, uz sa tesim, ze zas uvidim drobciatko, ako vyrastlo (naposledy malo 404 g) a pevne verim, ze mi neurobia znovu take soky ako v 20 tt. Na prvy krat tam Dr. Cunderlik nebol, objednali ma o tyzden k inej Dr. Ta poprezerala cele babo a hovori, ze v brusku ma nejaku jednu bublinku navyse, ze to vyzera ako nejaka cysta na zaludku alebo co, ale ze ona este nema prax v morfologiach, tak v pondelok nech pridem, ze to skonzultuje s Dr. Cunderlikom. Ja cely vikend nervy, lozila som po nete a hladala popisy k tej diagnoze, co mi tam napisala... v pondelok Cunderlik znovu prezrel cele babo, skonstatoval, ze vsetko ok a ja sa ho pytam, ze co ta druha bublinka. A on len tak pomedzi zuby, ze to bol zlcnik. ... Som myslela, ze ma trafi, ale samozrejme som bola velmi rada, ze vsetko je ok. Monci nieco mi uslo, alebo AFP sa robi aj mimo tehu? :-) Sloni som rada, ze ste dopadli dobre u doktorky, musim sa priznat, ze tohto sa trochu desim aj ja, kedze nazory lekarov su rozne, niektori hovoria, ze ako chlapcom tak dievcatam sa nema na pohlavie siahat a ini zas hovoria o oddelovani uz od narodenia - tak si vyber... ale fajn, ze vas podchytili vcas, ze sa to nemusi riesit nejako drastickejsie... Tak sa drzte babulky a zas sa dakedy ozvem. Inak nas byt uz konecne vyzera ako byt a keby sme potrebovali tak sa tam uz provizorne da aj byvat.
Odpovedať
krásne deťúrence máte, síce od takých krásnych rodičov sa iné ani nedalo čakať x-) Moni, to je super, teším sa že máš dobré výsledky :-) :-)
Odpovedať
Ahojte babuľky moje :-) Som rada, že ste sa na stretku mali tak super x-) máte krásne deťúrence a aj tie, čo ich len čakajú, rastú do krásy ;-) Fotky máte krásne, naozaj vidno, že si rozumiete... aj ja by som rada bola s vami už aj osobne, ale zatiaľ to nevychádza, predsa len do BA tak často nechodíme... ktovie, raz to možno vyjde ;-) Aďka, veľmi na teba myslím a posielam ti energiu, nech všetko dobre dopadne, hlavne nech je to ľahký a rýchly pôrod a nech ste zdravučkí obidvaja :-) Adi - Slonicek, krásne ste to zvládli s Martinkou... už vám bude len dobre ;-) Moni, super, že výsledky máš dobré :-) teším sa s tebou... nech všetko ide ďalej takto dobre... Greti možno ti ušlo, že máme medzi sebou ďalšiu tehuľku... ale však ona sa ti hádam pochváli aspoň cez IP, nie? :-D Inak ti tiež prajem, nech ti všetko takto krásne a ľahko prebieha, ako píšeš ;-) Dúfam, že aj ostatné babuľky sa máte len a len dobre... pomaly sa nám blíži leto, plánujete niečo aj s deťúrencami? Som trošku zvedavá, už sú predsa len väčšie a nejaká tá dovolenka nie je nikdy zlá 8-) Tak sa majte krásne... sledujem vás aj na FB ;-) aj tu občas stíham... Držkajte sa, Barborka
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, aj ja som pridala pra fotociek zo stretka: http://www.facebook.com/notifications... Moni sa tesim s tebou z dobrych vysledkov x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Caute, vsetky fotky su super, aj tie z vasho maleho stretka. Greti, ti doktori su niekedy hrozni, zbytocne nas len vystrasia. A v kolkom si vlastne tyzdni? uz viete co to bude? Tak nech vsetko prebieha ako ma Moni super ze ti tie testy dopadli dobre, nech sa vam obom dobre tehulkuje Babule, ktore uz mate deticky, mali ste na konci tehotenstva dost caste tvrdnutie brucha? od pondelka sa to nejako tak viac krat opakuje, asi aj 20krat za den, mozno aj viac. A neviem ci mam koli tomu volat svojmu doktorovi alebo nie. Na poradni mi brucho stvrdlo a doktor mi povedal, ze uz vam tvrdne brucho, ze a nic viac. Ale vtedy mi to nerobilo tak casto.
Odpovedať
Profilova fotka
adi mne netvrdlo brusko vobec, teda asi 3x dokopy... tak ja ti neporadim... ale podla mna zavolaj, ze co ti povie tvoj doki, ked ho mas zazmluvneneho tak sa ti musi venovat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Adi koncime 26. tyzden, takze uz sa to krati aj mne, ale som napodiv uplne v pohode, ziadny stres z porodu a podobne. Vcera sme mali 2 vyrocie nasej svadbicky, tak sme si uzili krasny dnik - teda krasny vecer po praci. Posledny sviatok vo dvojici. Vsetky ostatne uz budu s drobcom. V pondelok som si kupila dve podprsenky na kojenie - trochu som riskla velkost, ale myslim, ze bude ok a kupili sme drobciatku perinku a vankusik. Povlecenie idem objednat v piatok jedno a dalsie si dame do "wish listu", nech aj starke a tetky mozu nieco kupovat, inak nam chyba uz len postielka a kocik a milion drobnosti, ale uz to mame skoro vsetko povyberane, len to treba fyzicky presunut z obchodu domov. Pytali ste sa ci vieme pohlavie - ano vieme, ale vramci mojho treningu sebaovladania sme sa dohodli, ze to nikomu neprezradime, ze vsak malinkate percento omylu je na vsetkych utz, takze si pockame na skutocnost. Intenzivne vyberame meno - teda ja som intenzivne oblepila byt papierkmi s menami, ktore by sa pacili mne a teraz je rad na manzelovi, aby odstranil tie, ktore sa mu nepacia vobec. Takze tak nam leti cas a ani sa nenazdam bude tu koniec augusta. Od 1. jula tu uz budem mat v kancli babenku, co nastupuje po mne, takze ju skusim naucit o com tato praca je a potom uz len priprava na babo. Inak babule v com ste prali detske vecicky? Ma vyznam kupovat drahu Lovelu, alebo je to len reklama a mozem prat v comkolvek? Zehlenie mi je jasne, ze je potrebne, ale to pranie som si nie ista. A co avivaz? Radsej nie?
Odpovedať
Profilova fotka
gretocka, ja som pre istotu kupila lovelu, v tej som prala vsetko do asi 4-teho mesiaca, potom som kupila jedno batole a to som este ani neminula (lebo vobec nevonia tak pekne ako lovela) a od toho asi 5-teho mesiaca som prala v nasom normalnom prasku a v pohode... a nezehlim asi od 4-teho mesiaca...
Odpovedať
Profilova fotka
a avivaz sa neodporuca...
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem silwi, nad tym batole som aj ja premyslala chvilku, ze je lacnejsi, ale asi dam radsej par euracov navyse, nech nam babo pekne vonia.
Odpovedať
Profilova fotka
mne batole vyslovene smrdi... tak som v tom oprala par krat nase oblecko, ale uz ani na nase ani na uteraky to nepouzivam... mozno to miniem ked budem prat plysakov :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Grati ja som tiez kupila Lovelu. Inak mozno hlupa otazka, viem ze avivaz sa neodporuca, ale nevadi ked dam do prania aj calgon? radsej som ho nedavala, ale zaujimalo by ma ci vadi alebo nie. Grati, tak to bude potom pre nas vsetky prekvapenie, co sa vam narodi. Inak typujem ze budete mat chlapceka. volala som svojmu doktorovi a povedal aby som v pondelok prisla. povodne som mala prist vo stvrtok buduci tyzden, a hovoril, ze podla toho ako bude vyzerat krcok, tak by mi porod vyvolal nejakou tabletkou. Tak som sa na to upla, tesila som sa ze do vtedy sa to urcite nejako rozbehne. Ale teraz neviem do pondelka. Uz by som chcela mat malickeho pri sebe. Tak uvidime ci si budeme musiet pockat, alebo nie.
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky, tak mi perieme v batole a som s nim celkom spokojna. a batole kupujem s avivazou batole a trochu som tam uz zacala davat. a zatial je to ok.
Odpovedať
Profilova fotka
Babule a nie je na pranie detských vecičiek vhodný aj Persil Sensitive? Sa mi tak marí, že to je tiež na to :-N Ako dobre, že spomínate aviváž, to som nevedela, že sa nesmie. Greti nech ti to tehotenstvo aj naďalej prebieha tak v pohodičke a nech sa vám darí ;-) Adi tak to už máš naozaj na spadnutie, len som nepochopila, keď máš termín 9.6., prečo ti chcú pôrod vyvolať už teraz v pondelok, keď je ešte týždeň čas? Kvôli tomu tvrdnutiu bruška? Držíme palčeky a veľmi na vás myslíme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, nechcu to vyvolat teraz v pondelok. Ja mam prist na poradnu 4.6, co je vo stvrtok, a doktor povedal, ze ked krcok bude uz na to vyzerat, ze mi to mozu v sobotu vyvolat. A bola by som rada, lebo mi hovoril, ze to je aj rychlejsie ze sa porod nenatahuje a tak. Ale ze ked to este nebude vyzerat na porod, tak on mi to nebude zbytocne vyvolat, a pockame aj keby to bolo po termine. no a vcera som s nim volala koli tomu tvrdnutiu brucha a povedal ze v pondelok mam prist, ze sa na mna pozrie, ale ked som s nim dovolala tak brusko si to nejako rozmyslelo a prestalo tvrdnut. Tak rozmyslam ze uvidim ako mi bude cez vikend, a ked tak zavolam sestricke ze pridem az vo stvrtok. Lebo aj tak ten pondelok maju uz vsetko plne, a musel by ma zobrat nejako mimo objednanych.
Odpovedať
Profilova fotka
ahá, už som to pochopila, voľajako mi to dnes nemyslí :-D máš pravdu, uvidíš ako bude cez víkend a podľa toho sa zariadiš, hlavne sa zbytočne nestresuj a veľa oddychuj, o chvíľku už budeš mať Matúška pri sebe x-)
Odpovedať
ahojte, moni persil sensitive je sice uvadzany ako vhodny pre deti, ale deticky s ekzemom ho nesmu takze asi moc by som ho neriskovala, my sme pouzivali lovelu dost dlho asi 6mesiacov a teraz perieme v marseillskom mydle adi vyvolavaneho porodu sa neboj, tazka pohoda ved som si to tak odrodila, trosku ta napichaju oxytocinom, tabletku do vnutra a idete na to, popripade dve jednu vecer jednu rano, ale necakaj ze ked ta prijmu do nemocky tak ho hned vyvolaju, aspon den budu pozorovat, uzv, prietoky a ostatne, takze najskor ten dalsi, mne vlastne az na treti den, drzime palce nech je vsetko ok a najma nech ide vsetko hladko a bezproblemov papa krasky
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre rano, tuto noc som sa velmi nevyspala, nieco pred pol 4 rano mi odisla hlienova zatka, a potom som mala bolesti. Najprv som videla len krv, tak som zobudila manzela, ze asi budeme musiet ist, a potom vysiel ten hlien s krvou, tak sme isli spat. No ja som zaspat uz nevedela lebo som mala bolesti, ale manzel podchvilou zaspal. Chudak, ma zo mna stres, v noci vykrikol : co je? siom sa dost zlakla, a on ze jemu sa snivalo ze ho volam. za chvilu budem volat doktorovi, tak som zvedava co mi povie. inak moze plodova voda odtiect len trochu a bud s trochou krvi? alebo to mohlo byt take nieco redsie z tej hlienovej zatky?
Odpovedať
Adka držím päste aby si to mala rýchlo za sebou x-) drž sa ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
adi, tak to vyzera, ze uz pojde do tuheho. Budeme napato cakat na spravy, ako to s tebou vyzera.
Odpovedať
;-) ahojte babulky,maminky, maminky cakatelky aj maminky snazilky ;-) hlasime prichod domov do Sverepca .... boli sme na dva tyzdne u mojich rodicov v PB a bolo super ... pocasie nam prialo, tak sme ho s Terezkou naplno vyuzivali, cize sme travili koooooooooooooooooopec hodin vonku na prechadzkach, ihriskach, pieskoviskach, preliezkach ... doobeda s nou ja a poobede mi ju vzdy vzala von maminka a ja som si mohla na chvilu oddychnut ... tak mi to uplne suepr padlo ... ale uz mam opat svoju tvrdu realitu a uz som na Terezku viac menej sama .... lebo aj ked sme u svokrovcov, tak tu kazdy nieco stale robi, bud je dlho v praci alebo jednoducho nieco robi okolo domu a Majko ma toho nad hlavu v praci, takze sme dnesny den deti stravili len s Terezkou same .... vonku bolo o nicom pocko, tak sme vysli maximalne na balkon, lebo bola aj zima a aj obcas zaprsalo .... ale vela sme sa hrali doobeda spolu, mojkali, jasili a na obed sme obe spolu vedla seba zaspali an dve hodky ;-) :-D monci: som rada, ze vysledky mas ok ;-) x-) ale to som ti uz napisala na FB x-) v ktorom si tyzdni? gretocka: super, ze si sa ozvala a ste ok .... x-) ake mena mate v stadiu vyberania? mozes dat pre obe pohlavia, aby sme nevedeli, co cakate ... teda co sa vam paci? adi: drzime palceky ... hlienova zatka moze odist aj s primesou krvi, to som mala aj ja ..... to uz znamena, ze sa otvaras a mohla ti prasknut nejaka kapilarka a preto je s primesou krvi ..... plodova voda ide z teba ako keby si vyliala vedro, takze to by si vedela x-) ;-) kazdopadne drziem palceky, ak to boal hlienova zatka, tak uz si mozno v nemocke a o par hodin budes mat drobceka v naruci x-) no my perieme v Lovele doteraz .... batole mi tiez velmi nevonalo a ani tak dobre nevypralo skvrny ako lovela ... a ja napr. od narodenia Terezky pouzivam aj avivaz Lovelu a nikdy s tym Terezka nemala problem .... x-) ale uz som parkrat vyprala Terezke pradlo aj v dospelackom prasku, najma teraz u nasich ked sme boli a v pohodke x-) ale mne ta Lovela tak strasne krasne vonia, ze ja niekedy prastim aj nase pradlo do nej na vypratie ;-) mame kooooooooooooooopec novych fotiek, musim si ku tomu sadnut a pridam na web a dam vam potom echo ;-) inak mame vonku 1/2 stolicky vlavo hore a tlaci sa nam dalsia 1/2 vpravo hore ;-) zaujimave, ze zatial dvojky dole nemame este hore ... tak ked sa ma niekto pyta, kolko ma Terezka zubkov, tak vraivm, ze 6 a 1/2 :-D :-p vsetkych vas velmi pozdravujeme a fotky zo stretka mate krasne, skoda, ze sme sa aj my nemohli zucastnit :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojteee. mam pre vas novinkuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..
Odpovedať
Profilova fotka
sms od ADI - Ahoj, volam sa Matusko a narodil som sa 1.6. o 18.30. moje miery su 3330/50. gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. :-D nech su mamina a malicky zdravucky.
Odpovedať
Profilova fotka
kto chce potom ist pozriet adu a maleho matuska? v stredu alebo vo stvrtok? navrhujem.
Odpovedať
Profilova fotka
uau, tak to je super.... pridavam sa ku gratulaciam. Som ani necakala, ze to uz pojde tak rychlo. Fialllka, mena ti este nemam ake napisat, lebo este stale nemame vybrate... zatial visi na skrini polepenych asi 15 papierikov s menami a cakam, az moj manzel zacne nejake z nich selektovat... :-) Kazdopadne chceme mat dohodnutu variantu aj pre dievca aj pre chlapca, lebo co ak nahodou lekari zle vidia...
Odpovedať
Profilova fotka
gretocka - aj mne to tak rychlo islo, pohlo sa, ked mi odtiekla hlienova zatka. rano mi odtiekla a vnoci som dostala kontrakcie a na druhy den o 12.h uz bola martinka na svete.
Odpovedať
gratulujem x-) to je úžasná správa, ešte raz gratulujem x-)
Odpovedať
Profilova fotka
jééééééj, to je super, gratulujeeeeeeeeeeeeem x-) želám Matúškovi aj mamine veľa zdravíčka :-) Sloni ja by som veľmi rada išla Aďku s malým pozrieť, ale robím do piatej a návštevné hodiny sú tiež do piatej tuším. Okrem toho v stredu prídem do roboty neskôr, lebo ráno idem do poradne, tak by mi bolo blbé ešte aj vypýtať sa skôr :-| Veľmi pekne Aďku pozdravte, že jej želám rýchle zotavenie, nech sú čím skôr doma a keď sa bude dať, aspoň jednu foto malého, prosííííííím x-) Fialllka super, že ste si výletík takto užili, mali ste to ako dovolenku, teraz trošku zvykať na to škaredé počasie, ale dobre bude :-) Odpoveď na tvoju otázku - v stredu to bude presne 18 tt ;-) Babule maminy máte ručnú alebo elektrickú odsávačku a ktorá je lepšia?
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam elektricku a neviem si ju vynachvalit. inak moncus - mozno ju uz nebudem pouzivat, tak ti ju mozem pozicat. ak by si chcela.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?