Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Silwi ja s tým pracujem, takže zákony mám po ruke a čo to musím vedieť, ale ani ja neovládam všetko a snažím sa nájsť to v dostupnej literatúre :-) Adi to mi hovor, 10 rokov robím v tejto firme a tiež to vyzerá tak, že nielenže nedostanem odstupné, ale ani poslednú výplatu, presne ako ty. Len u nás ešte nie je známe, kedy nastane ten deň D :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Moni, ja som v tej firme 4 roky, ale necakala som ze to takto skonci. Presne ako ty, nedostnem asi tuto vyplatu, na preplatenie dovolenky teraz ze vraj nemam narok, nebude odstupne, a tym padom ani na zaplatenie mojej dovolenky, ked uz na to narok mat budem. Tak som sa rozhodla ze od zajtra som doma, zoberiem si staru dovolenku, v piatok pojdem do roboty rozlucit sa, v pondelok a v utorok idem k doktorovi, a zoberiem si zvysok dovolenky a od stredy mam uz matersku.
Odpovedať
Ahojte kočandy :-) vidím že to máte poniektoré dosť ťažké v práci :-( človek by si nebol pomyslel, čo všetko táto kríza môže spôsobiť |-| Alex, Monika držím vám veľmi palce, aby všetko dobre dopadlo :-) a Adka to už má za pár na materskú, ale dúfam, že ti ju budú platiť teda... Inak k tomu poisteniu pred pôrodom - 270 dní - ja si ju platím od januára 2009, na sociálke mi vyrátali len rozdiel medzi max. hrubou mzdou mínus moja aktuálna hrubá mzda a z toho platím mesačne nejaké % (teraz neviem koľko to presne je). Dobrovoľné poistenie sa musí platiť plných 270 dní pred vypísaním na materskú, keď to bude len 269 dní napríklad, tak smola :-| nie je nárok na maximálnu materskú, ktorá tuším vychádza na cca. 17 tisíc po starom =-) Takže ja som to mala vysvetlené takto... neviem, čo bolo písané v článku čo pridala Monika link =-) ale je to výhoda, keď si tehotenstvo len plánujete ;-) len je škoda, že veľa ľudí o tom ani netuší, že je takáto možnosť... Teším sa, že je medzi nami ďalšia tehuľka - jahôdka - gratulujem x-) a nech všetko prebieha v pohode a nech ste zdravučkí ;-) Inak sa mi zdá, že to tehuľkovanie tu akosi ide na etapy... už nás fakt ostáva málo :-) Ale poteším sa každej novej radostnej správičke od vás ;-) My s manželíkom sme vedeli, že hneď po svadbe bábätko "neplánujeme" (ja som kvôli práci ani hneď nemohla, lebo som mala nové miesto) a vieme, že je všetko tak, ako malo byť :-) vždy sme sa tešili, keď sa naša rodinka rozrastie... tak dúfame, že nám bude požehnané x-) veľmi sa na to tešíme... Nech sa vám všetkým darí babuľky na vašich cestách... myslím na vás ;-) Krásny týždeň prajem, Barborka
Odpovedať
Profilova fotka
Moni na sociálku sa chystám, tak sa popýtam. Ja keďže teraz nepracujem ( Adi ja som už na ÚP ), tak si budem to percento musieť platiť z max. vymeriavacieho základu. Myslím, že to vychádza na nejakých 15euro, ak sa jedná len o nemocenské, lebo do soc. poistenia spadá: nemocenské, starobné, invalidné a poistenie v nezamestnanosti. Nemocenské je tuším 1,4%. Ak celý soc. balíček, tak to vychádza na 100euro, čo je už dosť. No a ak si to teda začnem sama platiť a potom si nájdem prácu, tak si to môžem znížiť o to, čo mi bude platiť robota? A môžem s tým takto manipulovať kedykoľvek?
Odpovedať
Profilova fotka
opravujem sa, je to 4,4%.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Bamulka som rada, že aj vy sa máte ok :-) Ako si to popísala s tým dobrovoľným poistením, tak je to podobne napísané aj v tom článku. Ale to sa týka, len ľudí, ktorí majú ešte robotu :-| Alex ja myslím, že nemocenské ti bude stačiť, keď si budeš platiť, tie ostatné poistenia sú podľa mňa teraz zbytočné. Ak budeš teraz platiť z maxima a potom si nájdeš robotu, môžeš si to dobrovoľné znížiť tak, ako píšeš a budeš platiť len ten rozdiel tvojho hrubého platu a maxima, tak ako to teraz robí Bamulka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby teda ak by sme niekedy po lete chceli zacat skusat druhe babo tak si uz mam zacat platit ten rozdiel nemocenskeho? alebo staci az od noveho roku? alebo uz je neskoro?
Odpovedať
Profilova fotka
Silwi to poistné, čo si budeš platiť dobrovoľne, musíš platiť najmenej 270 dní pred pôrodom, takže ak budeš tehu dajme tomu od septembra, pôrod bude v máji :-N ak sa nemýlim, ja by som to začala platiť asi od júla, aby tam bola nejaká rezerva, ale najneskôr od septembra.
Odpovedať
no ale mna teraz napadlo ci ked dostava silwi rodicovsky prispevok, ci nebude len dostavat len rodicovsky a to len na jedno dieta .... ci sa to nevztahuje ta maximalna materska az od 3 rokov veku prveho dietata ... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
fialllka a j mne sa take nieco mari... ale ista si nie som... joj tie nase uzasne zakony a podpora rodicovstva 8-(
Odpovedať
silwi tak to si budes musiet naplanovat tehulkovanie ako my .... aby ked sa druhe narodi mal Misko 3 rocky a ty si mohla dostavat matersku ak sa to da .... neviem, musime vyzistit ... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. adi - naozaj som brala sobasny list. to skrz matriku, lebo tam mas uvedene, kto je otec dietata a aj ako sa bude volat priezviskom. ale mam pocit, ze to ani velmi nekontrolovali. ale uz si nepamatam. prisla za nami pani, co vypisala tlacivo, ktore sa potom posiela na matriku a tam pojde potom tatino pre rodny list maleho. inak baby to je hrozne s tymi pracami. az mi je z toho zle. ved ste uz 3 co budete bez roboty.
Odpovedať
Článok sa načítava...
adi: sobasny musis mat isto ... to ti radim aj ja ... bo pride teta z matriky a si ho vyziada kvoli udajom na rodny list babatka
Odpovedať
Profilova fotka
jaj babule, tak toto už fakt neviem, ako to je s tými materskými pri druhom dieťati. Je to všetko také komplikované... ]-( Sloni je to na nič s tou robotu, ale zatiaľ sa snažím na to nemyslieť.
Odpovedať
Profilova fotka
baby co sa chystate robit so svojimi poloviciakmi tieto predlzene vikendy?
Odpovedať
Profilova fotka
no moja polovička sa musí učiť, takže toho veľa asi nenavymýšľame :-| Máte nejaký tip? Inak v Inchebe bude Flóra ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. tak inak cez tento vikend su u nas hody. ak by ste chceli niektora prist, tak sa ozvite. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Adi a okrem kolotočov tam bude aj niečo zaujímavé? Nejaké dobré papanie alebo o čom to je? A to je len cez víkend alebo aj v piatok?
Odpovedať
Profilova fotka
Caute babule, ja viem ze som sa vas to uz asi pytala, ale neviem to najst. Tak sa spytam este raz. Od zajtra som na materskej, dnes som dostala papier od doktora o materskej, viem ze ten papier mam dat v robote potvrdit, ale do socialky ho poslu oni, alebo to si mam ja? Mne sa zda ze kolegyna to dala potvrdit, potom to dala to dala pani co ma nastarosti vyplaty atd. a ona to asi poslala do poistovne, ale na internete som nasla ze to mam ja predlozit na socialke, tak kteraz neviem. ako to teda je? K nam v sobotu pridu nasi, pojdeme na floru. A piatok a nedelu este neviem co budeme.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky. moni - to je len v sobotu a v nedelu. tak mal by byt program, aj jedlo a pitie. a kolotoce. :-) ada - to zalezi od firmy. napr. ja som si to musela odniest sama, lebo som sa nechcela spoliehat na firmu, teda mojho sefa. :-) ten by mi to odovzdal az za mesiac. :-D ako ho poznam. ale vacsinou to vybavuje na personalnom. treba sa spytat vo firme. :-D
Odpovedať
ada: ja som papier dala v praci nasej ekonomke a ta ho dala na socialku ;-) my ideme tento vikend na aprilove stretko aprilovciat 2008, hrozne sa tesiiiiiiiiiiiiiime .... bude to blizko Bojnic, tak isto bude aj zoo a tento vikend su v bojniciach strasidla ale to nehrozi aby sme tam s takymi prtatami isli ;-) no a ten dalsi vikend, ideme na wellnes pobyt do tatier, moj vianocny darcek od manzela ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Adi, over si to vo firme, či to poslali na sociálku, ako píše Sloni, záleží to od firmy a prístupu. Sloni dík za info ;-) Fialllka užite si stretko aj Bojnice, tam veľmi rada chodím :-) A ten wellnes pobyt v Tatrách vám fakticky závidím x-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babulky. tak mi uz dve noci vnoci zapasime so zaspavanim. nakolko ju oducam od toho, aby mi zuzlala bradavku. presvedcilo ma to pred par dnami, ze musim s tym nieco spravit. lebo som mala tak bolavu bradavku, ze som ju nemohla poriadne kojit a pri kojeni to bolelo. takze sme tuto noc boli 2 hodiny hore a plakala (den predtym 3 hodiny). a potom mi zaspala v naruci. spolu sme lezeli. stale jej chodim davat cumlik, ktory vyhadzuje a plienocku, lebo s tou zaspava. a tiez ju vnoci vyhadzuje. a jeduje sa. ale zaujimave je, ze cez den mi vie sama zaspat v postielke a aj o 20.h zaspinka sama. ale vnoci je to zle. vzdy jej dam trochu cucnut, a ked citim, ze uz len zuzle, tak jej prehodim cumlicek a dam ju do postielky. ako vy uspavate vnoci vase deturence? vdaka moc za radu.
Odpovedať
caute koculky, tak sa aj ja hlasim, mala som tu rodicov na 2tt tak nam bolo super, behali sme po Holandsku trosku, cez vikend sme boli v Parizi...no bolo nam sveta zit... :-) citam ze uz niektore rozmyslate nad dalsimi stvoreniami ;-) no krasa, tak nech sa vam dari... pocula som ze aj stretko chystate...pridala by som sa ale neda sa :-| tak snad o rok 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
kočky, ktoré čítate Mama a ja, Lenka vám odkazuje, že tam má článok :-) Len fotku Ninky vymenili za nejaké cudzie bábätko :-|
Odpovedať
TO JE DIVNE, PRECO VYMENILI FOTO??? ]-( ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, Moni aký článok, o čom? Je to aj na nete?
Odpovedať
Profilova fotka
Moni, ja citam Mama a ja, ktory clanok to je?
Odpovedať
ja som ten clanok hend nasla ;-) a myslela som si, ze to Lenka, lebo jedna veta ma presvedcila: ak sa budete nasledujuce dni usmievat na manzela tak ;-) je to v teme snaziliek ten clanok, pre tie, ktore ho nevedia najst ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
myslim, ze to bolo nieco o endometrioze, ci je to na nete neviem. Ale Fialllka to uz asi nasla, ja ten casopis necitam. Mimochodom je dobry, odporucate ho aj vy? Lebo ja som doteraz odoberala Maminu (dostala som zdarma predplatne k internetu), ale zda sa mi, ze sa dost pohorsili a uz to predplatne asi nepredlzim.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?