Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
ahojte ospravedlnujem sa, ze vas zanedbavam ale akosi nestiham .... snad vecer sa mi podari napisat viac .... babenky: takto pred rokom som doma predychavala kontrakcie, ani sa mi verit nechce ;-( ;-) monci: ani mne sa vysledok nepaci .... ]-( eleni: blahozelam ku domceku, to je supis x-) uprimne vam zavidime stretko x-) ;-) aj my by sme vas radi videli ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute koculdy. inak mne osobne je radicova straaaaaaaaaaaaasne nesympaticka. ja mu moc nemusim. ved kolko ludi, tolko nazorov. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeeej eleni, tak super, ze uz stojite. uz sa tesime na prvu opekacku, ci grilovacku u vas. :-) tak hej, teraz to bude viaznut. fialka - akurat som na vas dnes myslela. a gratulujeme terezke k prvemu rocku. :-D
Odpovedať
aj ja som prisla volit - volilo sa v mojej byvalej 2.B na ZS kam som chodila - uuuplna nostalgia. ale ucast bola nizka, ludom je vsetko jedno... na opekacku je bohuzial potrebna upravena zahradka a ako to pozorujem pri inych novostavbach, ta sa zadari az tak o rok-o dva po nastahovani. ale urcite dame nejaku kolaudaciu, o ktorej budete vcas informovane. s vedomim, ze tu byvam uz len par mesiacov, si terat viac vychutnavam Vieden - chodim pesi do roboty, len tak po meste, na koncerty, do kaviarni...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule, tak my sa pomaly zaokruhlujeme, mam +4 kg zatial a o tyzden v piatok mam ist na morfo-ultrazvuk, zevraj moze aj drahy prist, tak snad uvidime babuliatko obaja. No uz aj nakupujeme vybavicku, zatial take veci univerzalne pre obe pohlavia. Mame uz autosedacku, relaxacne lehatko a hraciu deku s hrazdickou - v Palace bol 50% vypredaj na vsetko detske a 70% na teho oblecenie, tak som si aj ja kupila suknu a gate. No a v Tescu sme vychytali detsky vypredaj oblecenia, takze aj bodycka a pyzamka uz mame, kupili sme aj 2 gatuchy, takze zaklad oblecenia uz mame a dokupime uz len par drobnosti (teda oblecenie myslim, celkovo toho mam este za A4 papier). Inak to by ma zaujimalo, ze nase zdatne maminy kolko toho oblecka mali na zaciatok, lebo cisla co som citala v nejakych zoznamoch sa znacne lisia a tiez ake velkosti... 56 mi pripada dost male, ale 62 mam zas pocit ze na zaciatku bude ten drobec v tom plavat. Adi ked si sa pytala na byvanie, tak teraz byvame sami v 1-izbaku malom, to musime este vyspekulovat kam vobec zmestime postielku. No a nas novy byt uz konecne zacina vyzerat ako byt. Uz svietime aj vodu mame. Inak Adi neboj, ze nebudes vediet co s babatkom, urcite to pride v tu spravnu chvilu. Aj ked na zaciatku urcite budeme na ten uzlicek kukat, ale ked zaplace, ver, ze presne budes vediet ako ho mas chytit- to je ta materinska laska. Moj muzicek zatial planuje byt pri porode. Ja idem rodit na Kramare - teda tak planujem, a tam je vraj problem s pritomnostou manzela prave v 1. dobe porodnej, lebo maju len 1 vzdychacku a ked je tam viac zien, ocko tam nemoze, ale na porodny box ho pustia bez problemu. Ale s tymto sa mozes stretnut vo vsetkych nemocniciach na Slovensku. Takze pozitivne myslenie a vsetko bude ok. Zvladlo to miliony zien pred nami, tak to zvladneme aj my, no nie?
Odpovedať
ahojte :-) tak predsa to tu ešte žije... som rada x-) veľmi sa tiež teším, že sa vám všetkým darí :) bábätká krásne rastú a máme tu už aj oslavy 1. rôčika (neskutočne ten čas letí) - Terezke aj Ninke všetko naj-naj-naj... prajem, nech krásne rastú a robia len a len radosť x-) Eli gratulujem k pokroku s domčekom :-D to musí byť skvelý pocit, že onedlho budete vo vlastnom bývať... tak nech sa vám to pekne podarí dokončiť všetko a nech sa vám dobre býva... inak tá gril-party na záhrade znie dobre :-D Monci držím veľmi palčeky aj naďalej ;-) neboj, raz to určite príde, netreba vešať hlavu... myslím na teba x-) Lenka to je krásne, že ďalšie bábo... akosi sa ti na materskej zapáčilo, hm? ;-) ale dobre myslíte, aby Ninka nebola sama... tak držím palčeky! A tiež sa teším z Martinky aj z jej pokrokov :-) vidíš Adka, každé bábätko je indi-vindi a Martinka je šikovná, len si dala načas ;-) Greti a Adka - naše tehuľky, dúfam, že sa vám darí... užívajte si tehotenstvo, je to určite úžasný čas... Marcelka tak som rada, že si sa nám ozvala! Sledujem priebežne aj FB (videla som fotky z oslavy, ale keďže ešte si si ma nepridala k priateľom, nemôžem pridať komentár :-( Tak sa tešíme, keď napíšeš viacej... K materským citom... ja mám tiež rôzne obavy, či to zvládnem (pôrodom počínajúc), či budem vedieť, čo mám robiť a pod., ale myslím, že tieto veci napadajú každú ženu, či už je tehotná alebo ešte nie je :-) Myslím, že v žene je zakódovaný prirodzený inštinkt, ktorý ju v správnej chvíli posunie vpred a bude vedieť čo a ako... Keď uvidí ten batôžtek keď sa narodí, tak to príde automaticky x-) ja v to pevne verím... a presne ako píše Gretka - keď to zvládli toľké matky pred nami, prečo by sme nemali my??? Teraz na jar ma zase chytajú "tehotenské chute" :-D tak uvidíme, ako s tým s manželom naložíme :-p ;-) ale už aj chceme rozšíriť našu rodinku na trojčlennú, tak ak nám to bude požehnané, budeme šťastní x-) Všetkým vám babuľky moje prajem, nech ste šťastné a nech sa vám splnia všetky sníčky... nech vás krásna jar naplní pohodičkou ;-) a krásnu Veľkú noc!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Greti teším sa, že si pridala najnovšie info, takéto "zariaďovacie" starosti sú podľa mňa krásne, nakupovať všetky tie veci a vecičky... Nech sa vám naďalej darí a hlavne veľa zdravíčka :-) Bamuli mám pocit, že tebe ten test na FB vyšiel nesprávne, ty si to totiž jednoznačný optimista a to sa mi na tebe páči :-) Ak sa teda rozhodnete rozšíriť vašu rodinku, želám veľa šťastia, nech sa zadarí bez problémov :-) Všetkým vám želám krásne jarné dníky, veľa slniečka, oddychu a radosti a krásne sviatky a čo najmenej vody :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute babule, dnes som bola na prietokoch v Ruzinove, vsetko je v poriadku, maly ma 1890 g, . Inak dnes zacinam 32 tt, tak mam pocit ze sa to dost rychlo krati. Greti, a v kolkom si tyzdni? Ja som bola na morfo. ultrazvuk v Ruzinove a najprv mi povedal ze manzel tam byt nemoze. ale ked som tam prisla tak jedna predo mnou tam isla s manzelom. Takze sa mohlo. My teraz tiez riesime kam s postielkou. Inak boli sme si v Madarsku nakupit nejake veci, a drobcovi sme kupili este oblecenie, deku, zavinovacku a tak. A dnes som bola v Tescu, a take zlate detske veci tam maju, ze by som hned vela nakupila. Ale som si povedala ze nebudem kupovat zbytocne vela. tak som sa len pokochala. Greti a kedy mas termin? Terezke vsetko naj k prvym narodeninam. Eleni, super ze s domom tak pokracujete. Bamulka tak super, ze budete rozsirovat rodinku, tak nech vam to vyjde. Inak tu vetu, ze zvladlo to vela zien tak to zvladnem aj ja, tak tym sa upokojujem. Teraz rozmyslam na predporodnou pripravou, tie prednasky, ci tam pojdem. Babule prajem vam pekne sviatky.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, bola som na predlzeny vikend na vychode u nasich a bolo super, len kratko, tie 4 dni ubehli ako voda... nadherne pocasie, cele dni som bola s malym vonku, stretavala s kamoskami, rodinou... no nadhera...
Odpovedať
Profilova fotka
eleni, blahozelam k hrubej stavbe a prajem vela nervov na dokoncovacky, to je vzdy dost narocna faza...
Odpovedať
Profilova fotka
adi, nekupuj ozaj toho velmi vela, uvidis potom podla toho aky bude tvoj maly, niektore rastu strasne rychlo a niektore nie, ako napriklad Misko, takze potom uvidis co potrebujes viac... ja som napriklad strasne malo vyuzila tych cackanych veciciek, malemu bolo najpohodlnejsie v overalikoch, takze som bola rada ze som ich mala dost... malo som vyuzila klasicke dupacky, tie az teraz ked je vacsi, lepsie sa mi obliekal do tych overalcekov a kedze som mala grcka, tam prezliekala velmi casto... celkovo vela veci je dobre mat napozerane kde je aky druh a za aku cenu a dokupit az potom neskor podla potrieb drobca, lebo niektore veci sa ozaj vobec nevyuziju aj ked napriklad sestrine to zboznovalo...
Odpovedať
Profilova fotka
a este co sa tyka oblecka z tesca, tak su aj dost kvalitne , pekne a za normalnu cenu... my tam tiez dost nakupujeme... a vela veci sme podostavali, aj od navstev co prisli pozriet maleho (komu sa da povedzte nech donesu bud nieco konketne co potrebujete alebo nech donesu oblecko vacsie tak na pol roka) a podostavali sme aj od rodiny take nosene, ale zachovale...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no a samozrejme aj ja prajem pekne sviatky 8-)
Odpovedať
ahojte :-) , dlhsie som sa vam neozvala, tak snad si na mna este pamatate ;-) . Som rada, ze sa vsetkym tak dari. Eleni super, ze uz ste tak pokrocili s domcekom, si pamatam ako ste este len riesili kupu pozemku :-) Gratulujem Ninke a Terezke k prvemu rociku, Martinke a Miskovi k ich uspechom. Tehulkam prajem, nech je vsetko v poriadku a nebojte sa, urcite to zvladnete :-) Bambulke, Moncuske a Alex drzim palce, aby sa vam co najskor zadarilo a mohli ste prezivat tiez to krasne obdobie. :-) Snad som na nikoho nezabudla... Prajem vam vsetkym krasne a pokojne Velkonocne sviatky :-) P.S: aby som nezabudla, tak aj ja mam jednu novinku...ak vsetko bude ako ma byt, tak sa nasa rodinka v oktobri rozrastie o dalsieho clena x-) ...tak nam drzte palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Adi teším sa, že aj vy ste ok a že všetko prebieha ako má :-) a kedy to máš termín ty? Silwi super, že ste si užili víkend na východe, môj manželík tam teraz išiel tiež, vráti sa až po sviatkoch. Mne sa tentoraz akosi nechcelo, tak som radšej ostala doma, aspoň budem mať chvíľu kľud od manžela :-D :-D Jahodka to je ďalšia milá správa, srdečne gratulujem a želám, nech je všetko ako má byť :-) Tak už ostávame len my stálice - Bamuli, Alex, Eleni a ja ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
O jahodka, tak to je super, gratulujem... sa nam to tu rozbieha, tak snad sa uz coskoro vsetky postretame na konikovi. Adi, momentalne som v 19. tyzdni, takze morfologicky mi budu robit presne v 20. Idem nan na Kramare a sestricka mi povedala, ze ak nebudu v ambulancii ine zeny povyzliekane, tak moze byt dnu aj muzicek, tak snad nebudu. Termin mame 3. septembra, ale tak uvidime ci mi ho teraz po ultrazvuku neposunu. Adi, ty ides aj rodit v Ruzinove? Mas aj vybrateho lekara ci pojdes len tak koho trafis? A ides si priplacat aj nejake veci navyse, napr. nadstandard, epi a tak?
Odpovedať
Profilova fotka
Jahodka gratulujem. To je super, tak nech je vsetko ako ma byt. Silvi jasne, uz si hovorim, ze obleceniei ked tak dokupime az ked sa narodi. Ninke tiez gratulujem k prvemu roku. Moni termin mam presne o dva mesiace, 9.6. Greti, rodit budem v Ruzinove, u doktora Hrabcaka. Svokra ho pozna, tak preto. Chcem si zaplatit epi a manzela pri porode. Povodne som chcela aj nadstandard, ale asi ho nebudem chciet. Tych par dni (dufam) to tam zvladnem. Inak koli tym sprcham som chcela ist na Antolsku. Len ma vsetci doma prehovarali do Ruzinova.
Odpovedať
Profilova fotka
Adi tak to ten cas hrozne leti, zachvilu bude babo na svete :-) A podla mna je krasne, ze v juni ste mali svadbu a v juni sa narodi babo ;-) No ja by som si asi nevedela vybrat, ktoru porodnicu v BA, vsetky maju svoje plusy aj minusy. Tazko povedat. Ale na Antolsku som v poslednej dobe pocula same zle referencie, tak neviem... Kramare vseobecne pocuvam, ze su hrozne, asi by som rozmyslala tiez nad Ruzinovom. Ale to budem riesit az potom niekedy... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Moni, mas pravdu leti to rychlo. Inak mne sa dost pozdavala Antolska, zmenila som nazor len preto, ze svokra toho doktora pozna. Babule chcem sa spytat, ako ste to riesili s kozmetikou pre babo. Teraz neviem ci uz mam nieco kupovat, citala som na koniku temu, niekto pisal ze v porodnici dostali nejake vzorky, a ze potom podla toho kupili co im vyhovovalo. Co ste kupovali?
Odpovedať
Profilova fotka
No a ja som zas Ruzinov vylucila ako prvy, kamaratka tam robi anesteziologicku a ona povedala, ze by tam rodit nesla, no ked poznas doktora, tak to je aspon trochu istota, ja nepoznam ziadneho porodnika nikde a tak som povedala, ze vsadim na referencie a z toho, co som precitala som uvazovala Kramare/Antolska. Potom som bola na Kramaroch na ultrazvuku a nejak sa mi to tam zapozdavalo, pytala som sa aj svojho gynekologa a on povedal, ze Kramare mozu byt. Doktori su vraj dobri aj zli vsade, nakoniec u mna zvitazili Kramare pre referencie na sestricky a laktacnu poradkynu, vraj na Kramaroch je skvela a v Ruzinove ziadna. Tak som sa rozhodla, ze teda Kramare. No a spolieham sa na svojho Nebeskeho Otecka, ze on je nad vsetkymi doktormi a sestrickami. Inak vcera som nasla dalsi kocik, co by sa mi pacil, Hoco Champ S - Tuto vam dam aj link nanho http://www.splavacek.cz/zbozi/1049-ko...
Odpovedať
Profilova fotka
A ozaj, pouzivali ste, alebo pouzivate take nocne kosele kde je urobeny otvor na kojenie? su to take farebne s roznymi obrazkami napr. bocian s babom a tak. Dufam, ze viete ktore myslim. Ci su dobre, alebo radsej si mam kupit s gombikmi. V teme ruzinov. porodnica pisali baby len o tych gombikovych.
Odpovedať
ahojte babulky len sa rychlo votriem x-) a ficim s malou von na prechadzku ;-) jahodka: blahozelaaaaaaaaaaaaaaaam ku fazulke ... to je supis spravicka, tak len pekne nech vsetko ide ako ma ;-) ada a gretka: nase kinderka, som rada, ze ste ok ;-) gretka: vsetko najlepsie ku dnesnym narodeninam x-) x-) ku kocikom ak mozem poradit ... maminky, rozhodne si kupte kociky, ktore budu mat velke kolesa, lebo cez zimu s malymi sa narobite ako kone a znicite si kociky, na snehu a neupravenych chodnikoch ... radim .... my mame velke a mala som niekedy co robit aby som malu pretlacila cez tie haldy snehu .... a co poznam babule, co maju male kolesa na kocikoch, tak tie sa nanadavali .... no ficim ku malej a ideme na prechadzku ... dnes Majko beire pol dna dofcu, a pride skor z prace, tak sa tesime a dnes ak všetko pôjde ok, tak sa idem dať skrášliť ku kaderníčke :O) Po dvoch rokoch melír a po roku zostrihať a nesmierne sa na to teším :O) dakujeme za gratulacie v mene Terezky ;-) bamulka: uz si pridana na FB ... ja som tam casto nechodila v poslednej dobe, vlastne tak ako na net vseobecne a na mail mi prestali chodit z FB pripomienky, ze co sa tam deje, tak som ani nevedela, ze cakas na moje priatelstvo ;-) papa babule a uzite si krasny dnik ;-) btw: my tiez uz uvazujeme o Terezikonom surodencovi ;-) x-)
Odpovedať
ada: ja som mala na doma aj tei s otvormi a boli lepsie aspon v noci sa mi lahsie kojilo a nemusela som hladat gombiky :-D x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jahodka super správička, gratulujem x-) Kočky prežite krásne sviatky a vody tak akurát ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jahodka, to je krasne, blahozelame x-)
Odpovedať
Profilova fotka
adi, ja nepouzivam take kosele, v nemocke nam dali erarne (kazdy den cistu), tie boli na gombiky, doma som tiez najprv gombikovala ale mi v zime bolo hladno ked som bola taka porozopinana, tak som siahla po alternative manzelove volne tricko a to mne vyhovuje najviac zatial ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
A co sa tyka kozmetiky, tak nastastie Misulo dobre znasa kozmetiku, aj zmenu znaciek, my sme vsadili na co najmenej kozmetiky, takze pouzivame len detske mydlo (johnsons) na zadocek, po kupani olejcek klasicky modry aviril (mali sme sebamed mliecko aj hipp olejcek, ale tento aviril sa mi pozdava najviac) a samponik na vlasky tiez sebamed... no a na ritku klasiku smradlavu rybaciu mast (jecorisova pasta)... kupeme kazdy den, ale s mydielkom umyvame len ritku a vlasky raz za tyzden
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. tak gratulujem k novej fazulke. supeeeer. ja tiez nepouzivam taku nocnu koselu. ja som si kupila do nemocky koselu , ktora mala vpredu gombiky hore. tak som si ich rozopla a vpoho. teraz zime som mala pyzamo. a iba som si ho vyhrnula. aj koselu nocnu som nemala problem si vyhrnut. oblecko nakupujeme aj my v tescu. a martinka pomerne pomalicky rastie, takze my sme to dost vynosili. a navyse bola drobna, tak sme dlho nosili aj novorodenecke (0-0) a aj do 3 mesiacov 0-3 (62).
Odpovedať
updatovala som fotky, konecne po dllllllllllllllllhej dobe 11. mesaic: http://picasaweb.google.com/macafialk... 12. mesiac: http://picasaweb.google.com/macafialk... a z narodeninovej oslavy: http://picasaweb.google.com/macafialk... bru nocku kocky x-)
Odpovedať
zdravim len tak narychlo :-p
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?