Menu Forum

Svadba v júni 2007. Pridajte sa

4. okt 2011  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
babulina
Registrovala sa 20. januára 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 1105 príspevkov a 3 albumy. Má 15 priateľov. Okres Bratislava.
  • Svadba bola 23. júna 2007
    V Bratislave, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
babulina
Registrovala sa 20. januára 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 1105 príspevkov a 3 albumy. Má 15 priateľov. Okres Bratislava.
 ahojte vsetky krasky,dufam ze ste prezili krasny stedry den a zelame vam aby ste si este uzili este zvysok sviatkov. ninulka vcera rabovala vsetky darceky, taka bola uzasna a krabice boli klasika tym najlepsim, stromcek ju nejako moc nebere snad nabuduce. inak sa mame celkom dobre, trosku menej priberame ale uz sme si zvykli tak si s tym nerobime uz velku hlavu, lebo mame za sebou snad vsetky vysetrenia a vsetko je ok, takze bude to hold modelka emoticon
princeznicka sa nam rozlozila, teda presnejsie rozplazila, tak uz je mobilna tak frci jak namydlena gula ked chce nejaku hracku, zubky este ziadne, aj ked dasienka mame poriadne nafucane tak snad sa cochvila dockame

papa ninka posiela sladke pusinky emoticon emoticon emoticon
25. dec 2008 o 12:39  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ada21
Registrovala sa 2. augusta 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 594 príspevkov a 3 albumy. Má 2 priateľov.
  • Svadba bola 16. júna 2007
fotoportrét
fotoportrét
ada21
Registrovala sa 2. augusta 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 594 príspevkov a 3 albumy. Má 2 priateľov.
 Ahojte babule. Dufam, ze ste mali krasne vianoce. My sme s manzelom boli u mojich rodicov. A vcera som uz bola v robote, a volala mi sestricka z gynekologie, ze mi nedopadli dobre testy, ze sa tam mam zastavit, tak som tam hned isla. Poslali ma amniocentezu. Tak dnes som sa bola v Ruzinove objednat. Este 2. 1. musim ist na genetiku na Americke namestie a 6.1. (na sviatok) nastupujem do nemocnice. Dost sa toho bojim. Nieco som o tom citala ale aj tak sa bojim. Tak potom na mna myslite.
30. dec 2008 o 10:27  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blondineckay
Registrovala sa 27. decembra 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 56 príspevkov. Okres Trenčín.
  • Svadba bola 13. júna 2009
    okres Topoľčany
fotoportrét
fotoportrét
blondineckay
Registrovala sa 27. decembra 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 56 príspevkov. Okres Trenčín.
  • Svadba bola 13. júna 2009
    okres Topoľčany
 ahojte, kocky, kedy ste si boli pozerat svadobne saty? ja som este nebola a neviem kedy je najvhodnejsi cas
30. dec 2008 o 10:29  •  Svadba bola v júni 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
eleni
Registrovala sa 8. februára 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 494 príspevkov.
  • Svadba bola 2. júna 2007
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
eleni
Registrovala sa 8. februára 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 494 príspevkov.
  • Svadba bola 2. júna 2007
    okres Bratislava
 adi - drzim palce - nech to je len plany poplach. drz sa!
babuli - dik, za spravy o tebe a tvojom modelkovom doraste.

vsetky zajtra dobre silvestrujte! papa!
30. dec 2008 o 15:27  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fialllka
Registrovala sa 8. júna 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 844 príspevkov a 3 albumy. Má 38 priateľov. Považská Bystrica, okres Považská Bystrica.
    V Považskej Bystrici, okres Považská Bystrica
fotoportrét
fotoportrét
fialllka
Registrovala sa 8. júna 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 844 príspevkov a 3 albumy. Má 38 priateľov. Považská Bystrica, okres Považská Bystrica.
    V Považskej Bystrici, okres Považská Bystrica
 ahojte babule

zelame vam dnes:
Keď Ti šampusový štupel trafí do oka,
keď Ťa vyšetria a uznajú za cvoka,
keď Ti bude od chlastu na blití,
keď sa Ti prskavka v zadku rozsvieti,
keď vonku na štyroch psovi vravieť budeš slečna,
keď zistíš, že pyrotechnika je nebezpečná,
keď v prednom vačku Ti buchne delobuch
a zapáli Ti z riti vyprdený puch
keď poletíš obúkom ponad strechu,
rozrežeš prdel na kúsku plechu
tak potom priať šťastie už Ti neskoro bude,
preto Ti to prajem teraz ešte v kľude.

adi: drzim palce, aj babuli aj silwi boli na amnio a zvladli to, neboj, vsetko bude ok emoticon

babuli: diky za spravicky emoticon
31. dec 2008 o 12:25  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alex
2
Registrovala sa 22. februára 2005 na mojasvadba.sk. Pridala 749 príspevkov. Má 49 priateľov. Petržalka, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
alex
2
Registrovala sa 22. februára 2005 na mojasvadba.sk. Pridala 749 príspevkov. Má 49 priateľov. Petržalka, okres Bratislava.
 Ahojte kočky, krásny Silvester a v Novom roku veľa zdravia, šťastia a úspechov!!!! emoticon emoticon emoticon
31. dec 2008 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gretocka
Registrovala sa 28. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 171 príspevkov a 2 albumy. Má 6 priateľov. Okres Považská Bystrica.
  • Svadba bola 27. mája 2007
    V Banskej Bystrici, okres Banská Bystrica
fotoportrét
fotoportrét
gretocka
Registrovala sa 28. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 171 príspevkov a 2 albumy. Má 6 priateľov. Okres Považská Bystrica.
  • Svadba bola 27. mája 2007
    V Banskej Bystrici, okres Banská Bystrica
 Ahojte moje mile junovecky 07- ky,
chcem Vam popriat do roku 2009 vsetkym vela dovodov na usmev, pevne zdravie, rast vasim babulkam a tym, ktore po babulke tuzia, aby bol rok 2009 prelomovo uspesny... emoticon

ada, drzim palec, verim, ze vsetko bude ok.
31. dec 2008 o 21:11  •  Svadba bola v máji 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ericulka
Registrovala sa 30. januára 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 675 príspevkov a 2 albumy. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Svadba bola 30. júna 2007
fotoportrét
fotoportrét
ericulka
Registrovala sa 30. januára 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 675 príspevkov a 2 albumy. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 ahojte kocky,

tak Vam prajem krasny novy rok 2009 ... dufam, ze ste vkrocili tou spravnou nohou emoticon
5. jan 2009 o 16:53  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
Registrovala sa 13. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 1109 príspevkov a 3 albumy. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
Registrovala sa 13. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 1109 príspevkov a 3 albumy. Okres Bratislava.
 Ahojte žienky moje, myslela som na vás počas sviatkov, dúfam, že ste sa mali dobre emoticon

Želám Vám a Vašim rodinkám v tomto roku hlavne veľa zdravia, šťastia, lásky a splnených túžob a snov. A nech nám to euro prinesie len samé pozitíva emoticon

Adi moc moc na teba myslím, určite všetko dopadne dobre, presne ako písala Fialllka, aj u Babuli a Silwi to bol len planý poplach emoticon

My sme sa mali na východe super, veľa sme oddychovali, papali a užívali si voľna. Mne sa podarilo aj prechladnúť, tak som sa liečila a okrem toho som rovno na štedrý deň dostala mrchu, takže si viete predstaviť ako som sa "potešila" tomu darčeku. Silvestrovali sme tento rok papučovo doma pri telke, keďže som bola chorá, ale i tak to bolo fajn. Dnes ma už v robote čakalo kopec vybavovania a papierovačiek, od rána som sa až doteraz nezastavila emoticon Ach jo, to euro mi ešte dá zabrať. Dúfam, že sa všetky máte dobre, keď budete mať čas, popíšte ako ste sviatkovali emoticon
7. jan 2009 o 13:46  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bamulka (34 r.)
Registrovala sa 18. apríla 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 929 príspevkov a 2 albumy. Má 32 priateľov. Žilinská Lehota, okres Žilina.
  • Svadba bola 9. júna 2007
    V Žiline, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
bamulka (34 r.)
Registrovala sa 18. apríla 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 929 príspevkov a 2 albumy. Má 32 priateľov. Žilinská Lehota, okres Žilina.
    V Žiline, okres Žilina
 ahojte babuľky moje emoticon

prajem vám všetkým do nového roka (takto oneskorene síce):
kvapku smoly,
lyžičku hrdosti,
hrnček radosti,
kotlík úspechu,
jazierko peňazí,
more šťastia,
oceán zdravia a celý vesmír lásky!
emoticon
... a drobci nech poslúchajú rodičov, robia im aj všetkým okolo radosť a krásne okamihy emoticon

Monci, tá mrcha ma veľmi mrzí... dúfam, že pre vás bude tento rok požehnaný na dieťatko, veľmi vám to prajem! A ten opis sviatkov znel skvele... aj napriek chorobe emoticon dúfam, že už si zdravá...
... hm, o eure by som ti mohla rozprávať emoticon

My sme sviatkovali tento rok na Orave u Rudiho rodiny... bola to pre mňa riadna zmena, keďže som bola prvýkrát vlastne mimo domu na Vianoce, ale bola to príjemná zmena... Mali dosť snehu, tak sme aj mali biele Vianoce emoticon čomu som bola veľmi rada. Ešte sme tam boli aj po Silvestri na pár dní, keďže ja som medzi sviatkami poctivo pracovala emoticon a od pondelka už naostro makáme v euro-systéme, tak je to dosť veselé teraz (pociťujeme to v bankách naozaj riadne emoticon

Dúfam, že sa všetky máte dobre... prajem vám krásny týždeň aj každučký dník...

emoticon
7. jan 2009 o 21:21  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
 Ahoj Bamulka,
ďakujem za tvoje prianie emoticon Zdravíčko mi už našťastie slúži, takže sa naplno venujem práci. Bude mi trochu trvať, kým si zase zvyknem, že treba aj do roboty chodiť po toľkom voľne emoticon
Tak ten sneh na Orave ti trošku závidím, mne ten sniežik na Vianoce chýbal, táák sme si chceli postaviť snehuliaka emoticon Ale teraz, keď som už naspäť v BA, som rada, že nie je veľa snehu, aj tá trocha mi vadí, lebo chodím ako pokakaná, všetko sa mi šmýka emoticon
Želám Ti, nech to v robote zvládneš a nech si čím skôr všetci na to euro zvyknú emoticon

Mimochodom o chvíľu možno budeme na Slovensku bez plynu, čo vy na to? emoticon
8. jan 2009 o 12:06  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
Registrovala sa 21. novembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 1344 príspevkov a 5 albumov. Má 14 priateľov. Cífer, okres Trnava.
    V Trnave a Ciferi, okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
Registrovala sa 21. novembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 1344 príspevkov a 5 albumov. Má 14 priateľov. Cífer, okres Trnava.
 ahojte dievcence, len som vas dosla narychlo pozdravit, pozeram, ze sa vsetkz mate dobre emoticon

adi, nestresuj sa nad tymi vysledkami, ja som sa stresovala az moc a potom mi kamarat lekar vysvetlil, ze tam staci den rozdiel a uz su diametralne odlisne vysledky, a ze podla neho by to ani nemali robit tie testy, len skoda ze mi to povedal az dva tyzdne po tom ako som mala spravenu amniocentezu... a samotna amniocenteza nebola vobec strasna
9. jan 2009 o 15:40  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
 moncus,ze budeme o chvilu bez plynu, no neprijemna zalezitost... nastastie my doma mame dva kotly, jeden na plyn a jeden na tuhe palivo, takze ak by malo byt ozaj najhorsie tak my kurit budeme
9. jan 2009 o 15:41  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alex
2
fotoportrét
fotoportrét
alex
2
 Ahojte u nás všetko po starom, už sa blíži termín dovolenky, neviem sa dočkať emoticon
10. jan 2009 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sloniiicek
Registrovala sa 19. decembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 594 príspevkov a 2 albumy. Má 9 priateľov. Okres Bratislava.
    V Bratislave - Rači, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
sloniiicek
Registrovala sa 19. decembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 594 príspevkov a 2 albumy. Má 9 priateľov. Okres Bratislava.
    V Bratislave - Rači, okres Bratislava
 ahojte babulky. prajem vam krasny novy rok plny stastia, lasky, zdravia a splnenia vsetkych snickov. mne sa teraz vobec nedari chodit na net. mam problemy bud s pc alebo internetom. po chvilke ma to vzdy vyhodi a kym si stihnem precitat postu a potom zbehnut sem uz nemam nervy. my sa mame dobre. trosku sme medzi sviatkami kaslali, ale uz je to dobre.
11. jan 2009 o 14:47  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
babulina
fotoportrét
fotoportrét
babulina
 caute babule, narychlo zdravim, ninka sa rozpapala tak super super sme nadseni emoticon
11. jan 2009 o 19:32  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ada21
fotoportrét
fotoportrét
ada21
 Caute babule, prajem vam vsetkych stastny novy rok, vela lasky, zdravia, aby sa vam splnilo vsetko co chcete.
Monci, uvidis ze ked to budes najmenej cakat, tak vtedy mrcha nepride.
Silvi snazin sa nestresovat, ale zase nechcem byt ani v uplnom pokoji, lebo ja som vobec necakala ze tie testy mi mozu dopadnut aj zle, takze tak.
som hrozne rada ze uz je to za mnou, teraz este pockat do 29teho, co a ako.
Ozaj v nemocnici mi doktor povedal ze to bude chlapcek. Len manzel tomu neveri, tak dnes idem k doktorovi, tak sa ho spytam, ci tam neviidi on nieco.
12. jan 2009 o 10:41  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ericulka
fotoportrét
fotoportrét
ericulka
 ahojte kocky emoticon
Babuli - super spravicka...to chce len cas...a Ninka ked bude pocitovat hlad tak si vypyta...aj moja maminka ked som bola mala mi hovorila ze som moc nepapala...ze ma s tanierom musela ako rocnu nahanat len aby som nieco zjedla emoticon a teraz zjem vsetko co sa nehybe na tanieri emoticon chce to len cas...

sloni - tak super ze ste zdravi...

ada - drzim palceky...urcite to dobre dopadne, ako baby pisu... emoticon a manzel by chcel syna???

alex - kam idete na dovcu?

my sa mame po starom...tu sa ludia blaznia lebo zamrzli kanale... emoticon tak po 10 rokoch bud vytahuju alebo kupuju korcule aby si to mohli uzit s ice korculovanim emoticon emoticon emoticon je to sranda...aki su napichani s toho...chodia kazdy bozi den...pokial sa da a rozpravaju o tom historky...v sobotu sme boli v obchode, ale keby ste videli ako sa bili o korcule...tak to som nechapala emoticon no sranda...

a inak baby planujete letnu dovolenku? a kam?
12. jan 2009 o 11:26  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
 čaute, čaute

Babuli teším sa, že Ninke už viacej chutí papať emoticon

Silwi ako sa máte vy s Miškom?

Slonii, som rada, že ste zdraví, snáď sa ti občas podarí nám sem niečo písnuť emoticon

Alex uži si lyžovačku a dávaj na seba pozor emoticon

Adi sme zvedavé, keď sa uistíš o pohlaví bábätka, daj nám vedieť emoticon Zatiaľ to teda vyzerá, že Silwinkin Miško bude mať kamoša emoticon

Eri aspoň máte zábavu, u nás sa tiež korčulujú, aspoň to, keď už decká nemali cez prázdniny sneh. Na dovolenku by sme radi išli aj tento rok, ale ťažko plánovať, keď snažilkujeme. Ale určite pôjdeme na veľtrh cestovného ruchu a poberieme všetky katalógy a budeme premýšľať a špekulovať... emoticon Buď by sme chceli ísť na Lesbos (naše klasické Grécko emoticon ) alebo Marek navrhol takú zmenu, že Tunisko. Mňa to veľmi neláka, ale nejakú zmenu by som uvítala.
12. jan 2009 o 13:13  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ada21
fotoportrét
fotoportrét
ada21
 Moni, dam vediet, ked to budeme mat tie vysledky, ci to teda bude chlapec.
Babuli to je super ze Ninka lepsie papa. Asi si dala predsavzatie do noveho roka, ze sa polepsi.
Alex peknu lyzovacku.
inak, dala som na modreho konika nejake nove fotky, ked budete chciet pozrite sa
12. jan 2009 o 13:22  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
 jéj Adi ako pekne ti rastie bruško emoticon Je tá kniha o matke a dieťati dobrá? Tiež som na ňu často pokukovala v obchode.
12. jan 2009 o 13:37  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ericulka
fotoportrét
fotoportrét
ericulka
 mozno budes len na zaciatku tehotenstva to podla mna neni problem...s dovolenkou...teda aspon podla mna, neviem co nato hovoria lekari....
v tunise som nebola...len som pocula ze su v mori priesvitne meduzy...kamoska mala s nimi dost problemy lebo ju ustipla... emoticon
grecko je krasne...ale hej marek ma pravdu niekedy treba urobit aj zmenu emoticon

adi ake mena planujete? idem kuki album
12. jan 2009 o 13:54  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
 Moni Misko je zlatusik, len dnes je nejaky certisko, nespi a kazd chvilu by papkal, ale uz pomaly niet co... ale zajtra bude novy den emoticon
12. jan 2009 o 16:44  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
 Adi no ty uz mas krasne brusko emoticon
12. jan 2009 o 16:46  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
 Moncus, najlepsie kniha je podla mna velka kniha o matke a dietati http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1047457&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
12. jan 2009 o 16:47  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
 inak aj na facebooku sme sa pekne rozbehli emoticon v jeden den si ma pridali alex aj marcelka emoticon
12. jan 2009 o 16:48  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ada21
fotoportrét
fotoportrét
ada21
 Ahojte, vcera som bola u gyn. a robil mi ultrazvuk, zistil ze babo ma na mozgu cysty. Povedal mi ze zatial co sa s tym stretol sa vzdy strebali, ale aj tak sa bojim. Neviem preco sa nam vsetko musi takto diat.Uz nech je koniec januara aby sme vedeli ci je v poriadku.
13. jan 2009 o 08:54  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
 Silwi sorry za moju nevzdelanosť, čo je to facebook? emoticon Hlavne, že Miškovi chutí papať a že ste zdraví emoticon
Díky za tip, idem kuky tu knižku.

Adi mrzí ma, že ťa stále strašia nejakými zlými správami. Moc moc držím palčeky, aby výsledky boli ok a aby sa tie cysty vstrebali. Hlavne sa drž v kľude a nestresuj sa veľmi, aby si pozitívne vplývala na bábätko emoticon

Eri tak to si ma nepotešila tými medúzami, tým pádom asi začnem Tunisko odmietať a zostaneme radšej pri tom Grécku emoticon
13. jan 2009 o 10:31  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
fotoportrét
fotoportrét
moncuska
 Silwi myslíš tú knihu od Johnsons? Tú istú má Ada v albume emoticon
13. jan 2009 o 10:35  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silwietta (36 r.)
1
 Adi drz sa, snaz sa nemysliet na zle... niekedy mam pocit ze pokroky sucasnej mediciny su obcas na skodu... dozvies sa veci re ktore sa zbytocne trapis emoticon
13. jan 2009 o 11:08  •  Svadba bola v júni 2007  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš