Svadba v júli 2011. Plánuje niekto tento termín?

Zobraz úvodný príspevok
Caute, planuje niekto svadbicku na tento termin? :-p
Odpovedať
Profilova fotka
salóny ako EL a Nicole sú odo mňa vzdialené niekoľko kilometrov a nechce sa mi pred svadbou a po svadbe opäť tak ďaleko ísť kvôli šatám :-D
Odpovedať
:-D ja budem mať svadbu v Opave a šaty mám z Nicole :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
presne niečomu takému sa chcem vyhnúť :-D ale tak pozerám, že v BA aspoň bývaš, ale ja by som tam išla len kvôli tým šatám :-D
Odpovedať
ja som sa trepala do nicole kvôli šatám 200km :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D tak ja neviem, asi nie som normálna :-D
Odpovedať
jojo ja by som povedala, že sa to oplatí ;-) ale viem si predstaviť, že to môže byť komplikované...
Odpovedať
no len ja som chcela len tie jedny jediné vidieť na sebe, lebo boli moje vysnívané a už som sa v nich videla.. tak som chcela vedieť, či sa nemám začať vidieť v nejakých iných :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a hlavne si hovorím, že aj tá cesta niečo stojí - a treba tam ísť minimálne trikrát najprv skúšať, potom ísť po nich a nakoniec ich vrátiť.. keby som to spočítala, tak ma tie šaty vyjdú asi strašne veľa a ja si zvyknem dať určitú finančnú hranicu ale dúfam, že to neberiete tak, že vás za to odcudzujem... vôbec nie, dôležité je, aby sme boli so svojou svadbou spokojné a ja, aby som spokojná bola, jednoducho neprecestujem celé Slovensko ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a tak ja zasa nemám nejaké konkrétne vysnívané šaty, takže aj o to jednoduchšie to mám
Odpovedať
jáj, tak celé slovensko by som ani ja neprecestovala :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ale tak zas Nicole nie je len v BA.. jeden je dokonca celkom blízko drahého bydliska, ale nevidím dôvod, aby som tam pred svadbou musela ísť - myslím ten salón, nie snúbencov rodný kraj :-D a tiež je to dosť ďaleko - pol Slovenska :-D
Odpovedať
nimika, ja to úplne chápem...fakt mám to šťastie, že v prípade potreby mi šaty pôjdu požičiať alebo vrátiť naši..myslím, že ak si budeš šatky požičiavať z nejakého menšieho salónu, máš ešte čas...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
a ďalší problém - ja chcem radšej vlastné šaty :-D čiže predsa len si to chcem komplikovať :-N
Odpovedať
nimika, aj ja chcem vlastné, preto som sa trepala do tej blavy.. aby som vedela, či si tie môžem dať ušiť.. lepšie sa dajú ušiť také, z ktorých máš viac obrázkov..
Odpovedať
Profilova fotka
ja chcem ísť do salónu, aby som vyskúšala nejaké šaty, či mi pôjdu a tak.. horšie je to s tým, že si neviem predstaviť, kto by mi ich ušil
Odpovedať
simcab: jeee ja som myslela, že si si už šaty rezervovala. Nebojíš sa, že keď ti ich budú šiť podľa obrázku, predsalen budú iné ako tie čo si si skúšala?
Odpovedať
no nerezervovala, lebo tie "moje" sú príšerne drahé.. a stým, že nebudú presne také isté ako originálne, som sa už zmierila..
Odpovedať
Profilova fotka
či požičanie, či ušitie - stále sú výhody aj nevýhody...
Odpovedať
určite, že áno.. u mňa je rozhodujúca cena, keďže máme veľmi obmedzený rozpočet..
Odpovedať
Profilova fotka
pre mňa je tiež dôležitá cena a pri vyberaní bude určite rozhodovať
Odpovedať
Profilova fotka
Lindux... Príprava možno trvá aj kratšie, no my sme sa s farárom tak skamarátili, že hoci tam chodíme vyše roka, naše stretká sú aj o vínku, príjemnej atmosfére a pokecoch nie len cirkevných... ;-) No a ja som tiež neveriaca, viac-menej, bola som tak vychovávaná celý život, no svadbu chceme v kostole, je to krajšie a romantickejšie, tak sa snažím nastaviť na to celé tak, aby som nemusela neúprimne prisahať, ale aby to bolo čo najúprimnejšie - myslím kvôli viere, nie kvôli nám dvom (to bude úprimnosť na neeeeeeekonečno %... :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
alique, trošku tomu nerozumiem, na jednej strane nechceš neúprimne prisahať a na druhej strane si "viac-menej neveriaca" a predsa sa ideš dať pokrstiť... ja som sa presne tomu chcela u snúbenca vyhnúť, aby sa nedal pokrstiť len kvôli tomu, aby mohla byť svadba v kostole... on mi povedal, že by to bol ochotný urobiť, ale dostali sme sa k tomu, že by to urobil kvôli mne a svadbe, nie kvôli viere a to nie je správne... nič v zlom, asi to každý vnímame inak ;-)
Odpovedať
no ja som veriaca a priateľ nie je, a asi rok sme sa ohľadne toho hádali, bavili lebo ja som chcela v kostole mám všetko krst, prímanie,birmovku a on nemá nič. No ale keď raz nechce nemôžem ho k tomu prinútiť tak som ustúpila v tomto ja, lebo on ustúpil v tom, že sa presťahoval do môjho mesta nakoľko on býval 100km od do mňa. Tak som si povedala, že nemôže byť všetko podľa mňa. Takže nakoniec budeme mať svadbu v kostole ale civilný. Takže super. A jasné je to o tom čo ten človek cíti a či je o tom presvedčení, ale nútiť niekoho len pre jeden deň je podľa mňa zbytočné. Ale alique ak to chceš tak nie je o čom, hlavne aby ste boli šťastní. Je to úplne jedno kde to bude.
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja mám šťastie na prispôsobivého partnera, ale je pravda, že skôr ako sme spolu začali chodiť, tak sme si najprv tieto veci vyriešili :-D
Odpovedať
a šaty? v BA je veľa neviest :-) ja tu mám v okolí veľa veľa salónov hádam nejaké šatky vybavím. A kamoška z BB mi hovorila, že ona si rezervovala 2 týždne pred. Lebo, že v júli je taký útlm na svadby a ona má ešte to najmenšie číslo takže mala na výber skoro zo všetkých a namiesto 500 euro zaplatila 250 a nová kolekcia. Takže asi to aj ja tak spravím, nakoľko nechcem také drahé šaty. Poprípade si objednám cez internet. No ale keď už máte rezervované tak super aspoň môžte spávať a tešiť sa z nich :-))) keby som bola aj ja v BA tak to tak isto riešim :-))))))
Odpovedať
alique: tak to je super, som rada, že si to užívaš, ale inak myslím, že aj mimo kostola to môže byť romantické-preto budem mať svadbu na zámku...resp. pri zámku ;-) simcab: my máme tiež obmedzený rozpočet, ale povedali sme si že na šatách šetriť nebudeme, veď budem mať iba jedny raz za život (dúfam) takže to musia byť tie dokonalé. Šetriť budeme inde ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mimika... Práve preto chodím na prípravu, aby som sa s tým zžila... Nič v zlom, no keď ti 25 rokov tlačí rodič do hlavy, že ak vstúpiš do kostola, ruky nohy ti doláme, tak som tieto veci neriešila... Píšeš, že máš prispôsobivého partnera, zrejme tiež tým pádom nie je veriaci a predsa tú svadbu budete mať v kostole, či? Ja nikoho neodsudzujem, ani veriacich, ani neveriacich, ani ľudí s inými vierami. Všetko to rešpektujem a takisto farár rešpektuje mňa. Keby som to nemyslela úprimne, ani by sa so mnou nebavil, no vidí, že sa na každé stretnutie poctivo pripravujem, kladiem veľa otázok a tak vidí, že záujem je. Nikdy som nepovedala, že sa veci nemôžu zmeniť a že cirkev zamietam... Môj drahý po svadbe v kostole veľmi túži a tak sa snažím urobiť všetko preto, aby som tieto veci pochopila najviac, ako sa dá. Nerobím to len kvôli nemu, robím to kvôli nám. Svadba v kostole nie je PRE MŇA len romantickejšia, ale naberá PRE MŇA aj na vážnosti a dôstojnejnosti? A znova, nikoho tým nechcem odsúdiť, alebo iné druhy obradov - to len MNE a DRAHÉMU tak príde a preto to tak chceme. Možno nie som na 100% veriaca, ale prepáč, to je aj 99,9% pokrstených ľudí, ktorí si tak hovoria - česť výnimkám (lebo ako farár sám povedal, nenájdu sa dvaja ľudia, ktorí by vieru chápali rovnako). Asi tak, ale o tomto fakt nechcem hovoriť, lebo viem, že na túto tému vedia vzniknúť slušné hádky a to fakt nie je mojím úmyslom... Len som sa snažila vysvetliť, že to robím s dobrým úmyslom... ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
Inak, nedá mi ešte jednu vec nenapísať... Prečo asi ľudia v dospelom veku konvertujú, alebo zrazu chcú vstúpiť do cirkvi? Lebo z jedného dňa na deň zistia, že veria? Z jedného dňa na druhý pochopili, o čom viera je? Nemyslím, robia to kvôli človeku, ktorého MILUJÚ. Aby mu boli bližšie, aby ho chápali so všetkým, čo k nemu patrí, aby boli viac svoji...
Odpovedať
Ja by som na túto tému napísala tiež len jednu drobnosť: Tak isto ako alique ani ja nikomu neupieram jeho právo na vlastný názor a vlastnú vieru. Ako som písala, my s miláčkem pokrstení sme ale sme neveriaci. To nieje tak úplne pravda. Obaja v niečo veríme, v Boha, v systém, nech to nazveme akokoľvek...my iba nepotrebujeme, aby našej láske požehnala CIRKEV, lebo neveríme v tú... ;-)
Odpovedať
lindux. len mne sa už inde nedá šatriť.. tak či tak budú šaty aj s fotografom najväčšou položkou.. ale tak sme to chceli, tak to bude.. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?