Svadba v júli 2007

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte nevestičky, tak ako? čo ste si už stihli zorganizovať? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No naši majú trojizbový byt a my splatime nejakú časť (splátkami bezúročne) aby mali moji bratia štartovné, keď tiež sa budú osamostatňovať, takže v tomto to máme super... No a ten trojizbový prerobíme na štvorizbový, aby sme mali 2 detské izby (chcem(e) kopu detičiek :-D )... Zruším šatňu, ktorá je hneď vedľa obývačky - spojíme to - v šatni bude kuchynský kút a z obývačky bude jedálňo-obývačka... No a z kuchyne budem mať spálňu... No a samozrejme jadro prerobím... Kúpelka v podstate ostane ako bola, akurát, že bude úúúúplne nová a nebude prechodná... Záchod rozšírim a chodbu a bude sa mi tam zmestiť práčka a možno ďalšie umývadlo, no a samozrejme kôš na špinavé prádlo)... Sa teším :-D :-D :-D No jasné k svadbe stresy patria... Trošku aj ja mám stresy... Priateľ sa začína obávať, že všetci uvidia aká jeho mama je... Tak som ho ukľudňovala, že keď majú návštevu, že sa tiež inak chová... Proste svokru dokonalú mať nebudem :-| (deti boli pre ňu asi ako trest - neviem... :-( :-| )... No a všetko musí byť po jej... Dokonca sme teraz boli spolu v Poľsku a ona v nedeľu zahlásila, že máme ísť do kostola... Na čo priateľ povedal, že nejdeme aže sme dospelí , tak sa rozhodneme sami... Trošku to hodil na mňa, že ja po Poľsky z toho nič mať nebudem, ale aj tak... Taký nápad, žeby dvom dospelým ľuďom takto prikazovala... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Tak dnes som zistila, že aj moja teta (ockova sestra) mala sobáš v piatok... Dokonca keď ona mala sobáš, tak rekonštruovali úrad a tak to tam nemohli mať, takže mali v telocvični neďalekej školy - proste úradníčky vtedy urobili čo vedeli, aby im vyhoveli... Dokonca, že ešte cez rebriny im dali nejaké látky, aby to tam tak nevizeralo a koberec im tam natiahli - cipana a to bol socík :-. Proste je to o luďoch...
Odpovedať
tak to máš super plán s bytíkom, no a čo sa týka toho piatku, podľa mňa všetko sa dá, len treba chcieť. A máš pravdu záleží od ludí. Mne napríklad včera som sa bola pýtať v jednom kvetinárstve že či majú v lete k dispozícii aj fialové ruže a tá "milá pani predavečka" ma odbila s tým že ona teraz nevie čo bude v lete, nech prídem týždeň pred svadbou. a dnes v takom maličkom kvetinárstve teta bola hrozne zlatá, že nech si prinesiem vzorku akej farby by som ružičky chcela a ona sa pôjde opýtať do nejakého skladu. Fakt je to o ľudoch.
Odpovedať
Profilova fotka
Inak kamoška mala super kvetinárku, ale mala veľké zdravotné problémy, tak skončila. Resp. mala 2 kvetinárky, ale tá prvá mala tie trojčatá, čo potom upadla do kómy :-| No ale napriek tým super, tak dodávatelia pred svadbou zabudli na jej kvety, proste nedošli a tak na svadbe potom improvizovali s výzdobou... Ale kvetinárku mala šikovnú, takže farby zachovalá, len inú výzdobu musela mať - našťastie kvety na svadobnú kyticu došli... Takže aj keď kvetinárka super a ochotná, tak zlíhali dodávatelia... :-S
Odpovedať
Ahoj najjulinka niečo ové s matrikoua lebo kostolom? už ste sa niekam pohli?
Odpovedať
Ahoj Martus, pozeram do tvojho albumu, ze Ty uz mas hotove aj oznamka a pozvanky ku stolu! To si dobraaa! :-o My nemame este ani definitivne rozhodnutie ze ake presne ich chceme.... Kedy asi ich budes posielat? Ako dlho pred svadbou ich najneskor treba poslat?
Odpovedať
Ahoj Adrianka, tak posielať ich budeme pre rodinu niekedy v máji a v robote a kamošom asi začiatkom júna. Ale ešte to nevieme na 100 %. Ale dnes sme s drahým kúpili topánky k popolnočným šatám. Stáli iba 999,-- a ešte sme si na kocke hodili 10% zlavu, takže topánočky ma stáli iba 899. tak sa teškám :-D
Odpovedať
marta, tak si nakoniec kupila? na zahradnickej resp na dulovom?
Odpovedať
áno Leni máš pravdu, na dulovom somich kúpila, som nevedela že aj tam je taká menšia obuv. Ako vieš že tam?
Odpovedať
mama si tam vcera kupovala topanky a tiez hadzala kockou, tak ma to iba tak napadlo ze to bude asi ono ;-) som sa na ne pozerala, su strasne krasne
Odpovedať
Jaaaj, ani nevrav! Musim si od teba vziat pozitivny priklad a sa namotivovat a ist do toho sup sup! ;-) My nemame nic okrem mojich siat, miesta na hostinu, a fotografa. Kameramana vyberáme, tento víkend musím priatela donútiť preletieť cez 2 dvd a urobiť konecne rozhodnutie, ktorého vyberieme (on totiz nechce video, ze nepotrebujeme, ked mame dobreho fotografa, ale ja chcem aj kameru...) a uz máme síce predbezne dohodnutú agentúru na výzdobu ale vobec neviem do akej farby budeme výzdobu ladit. Pomooooc! :-| Lebo od toho sa potom bude odvíjat aj kyticka cele farebne doladenie svadby, typ torty atd. No vobec neviem :-S Stavim sa, ze ked sa rozhodnem pre nejaku farbu tak za dva dni budem chciet menit lebo sa mi bude pacit ine... Potrebovala by som tak rok na premyslanie... :-S :-D
Odpovedať
hi tak ťa napadlo dobre :) Ďakujem, hneď ako som ich zbadala tak som ich už z ruky nepustila :-D a hneď po výplate tam ideme kúpiť maťkovi čierne. A možno si vykotúlame aj 50%. :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
Aaaa, uz som si pozrela tie tvoje topánky, sú krásne!!! Kde na dulovom to je? Najdem ten obchod lahko? Mali tam aj nejake na vyssom opatku?
Odpovedať
neboj však vy to zvládnete :-) Ani my nebude mť kameramana, aj Maťo je toho názoru že netreba keď budú dobré fotky. S farbou výzdoby sme nemali vôbec problém. od začiatku sme chceli fialovú,len potom keď už sme mali pár vecí kúpených tak úplne zlom a nikde som nevedela nič fialové zohnať, ale teraz už je to v pohode. ďakujem. Fú kde na dulovom? Tak keď vystúpiš z 50tky alebo 68čky tak oproti tebe bude Hotel Dukla. Uvidíš ju aj zo zástavky, je nalavo. Lebo na pravo je ešte jedna obuv tak nech ťa to nezmýli. Nemám dobré vysvetlovacie schopnosti tak dúfam že som to zrozumiteľne napísala :-D A majú tam ja na vyššom opätku. :-)
Odpovedať
to je taka stara komunisticka obuv, aspon to tak na mna posobi, pri hoteli dukla je jedna obuv tam su myslim iba gaborky a oproti je ta obuv kde si marta kupila boticky ;-) mala by si to najst polahky
Odpovedať
hej taká komunistická obuv, ale iba zvonku, vnútri je to vynovené. :-D
Odpovedať
marti, aku vyzdobu ti bude robit bella bianca? vyjde to moc draho? =-)
Odpovedať
žiadne špeciálne, len nám "oblečú" stoličky a na cez stred stola nám prehodia fial.stuhu a tam nám striedavo rozmiesntia svietniky a umele ružičky. no a bude to stáť všetko dokopy 6500 korún. najviac tam robia tie návleky na stoličky, ale tá baba si to tam donesie a aj odnesie, a nechcem zaťažovať mamu so sestrou aby nám vyzdobili vináreň, ve´d nech si užijú môj svadobný dník :-)
Odpovedať
aha, lebo ja som to zverila baronke na starost ale este stale spekulujem sice neviem ci by na nas termin mal niekto cas, lebo uz je asi neskoro keby sme teraz zacali zhanat
Odpovedať
hej nám dá barónka nejakú banketovú sukňu, alebo ako sa to volá :-N a ešte nám urobí zo servítok také ruličky. Takže tak, ja by som ani nepotrebovala výdobu ale keď mne sa tak strašne páčia oblečen stoličky že aj keby som na chleba nemala tak si ich dám spraviť. A bojím sa že by som ich tam nevedela nainštalovať :-D tak to nechávame na odborníčku.
Odpovedať
ale hádam by sa ešte niekto našiel, oni stíhajú ozdobiť aj viac svadieb. Tuším mi táto baba hovorila že aj 5 svadieb stíhajú. Skús sa popýtať, za to nič nedáš. :-)
Odpovedať
aha, no my tie sukne si nedavame, lebo nas od toho duhar odhovoril a ked sme boli na plese tak to tam tiez mali a liezlo nam to trochu na nervy,ale nechcem ta odradit, vlastne som nic nepovedala :-x
Odpovedať
my budeme mať iba jednu sukňu na hlavnom stole a z vonkajšej strany, nedala by som ich na všetky stoly. To by aj mne liezlo na nervy. :-D však kam by si dali ludia nohy. :-)
Odpovedať
ja som tu suknu myslela ten navlek na stolicky, lebo my sme zvyknuti si davat nohy pod stolicky a ako si nam to vadilo, a plus aj ta stuha nas tlacila :-|
Odpovedať
jáj tak si to myslela. Hej? nevadí, hlavne že to bude vyzerať dobre, a ludia budú donútení tancovať aby ich netlačilo na chrbty. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak s termínom sme sa nepohli... Za to od dnes sme vlastníkmi dvojmetrovej chladničky... :-D :-D :-D My snáď hocičo vybavíme, len nie tú svadbu :-D :-D :-D A to sme pôvodne chceli kúpiť aj práčku a sporák... No pôvodne.. .Kým sme nevliezli do obchodu, tak nič, ale keď sme tam už boli a teta predavačka spustila, tak sme si odniesli takmer celú domácnosťz tamať :-D :-D :-D Len potom nastal problém, keďže sme to chceli na splátky, tak cudzinec ani to nemôže a to priateľ je a ja mám nízky príjem. tak sme odišli "len" s chladničkou... :-D
Odpovedať
Dobré ránok, hihi tak to máte super ešte ani svoji nebudete a už budete mať v bytíku všetko čo potrebujete. Ale zase na druhej strane, rovno zo svadby pôjdete priamo do svojho a nemusíte dodatočne niečo zháňať. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak s termínom sme sa pohli... Strýko mi zavolal, že to mám vybavené... Na tom úrade kde som začala a kde ma odbili nakoniec... :-D :-D :-D Že sa len mám pripomenúť, lebo na mňa zabudnú a žiadosť mám dať písomne... No ale nastal problém, lebo priateľ sa rozkýval a začal vybavovať medzitým v cirkvi bratskej... Ale akosi ak to nevybaví on, tak už mám istotu, takže som kľudnejšia... Len mi je trapne, že strýko mi to vybavil... A ako na potvoru som sa dnes so strýkom náhodne stretla a hneď samozrejme sa na to pýtal hneď a že nech nezabudnem sa na úrade peipomenúť... Tak som mu povedala na rovinu, že čo a ako ale že super... :-N :-N :-N Našťastie to vzal v pohode... No ale je to celé svinstvo... Lebo to matrikárky ani nemali tú snahu... :-| ]-( Čo už... Asi treba ísť rovno za oddávajúcimi... Oni sú poslanci a ich občania volia, tak sa maximálne snažia... ;-) Matrikárky chcú mať čo najmenej roboty a nech to všetko majú jeden alebo dva dni v mesiaci a padla... ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
Aha, tak tu som to cele nasla! Tak gratulujem! Predsa len tento dátum bude aj tvoj, vidis ;-) Nic si z toho nerob, ze Ti to stryko musel pomoct vybavit, zial taky je dnes svet, tak to chodi...
Odpovedať
Profilova fotka
Strýko bol (už nie je) oddávajúcim poslancom v inej mestskej časti... Vie ako to chodí a tiež sa mu mnohé veci nepáčili... ]-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?