Svadba v auguste 2011. Ako ste na tom s prípravami?

Zobraz úvodný príspevok
nenasla som tu takuto temu /dufam ze ma moj zrak neklame/ :-N sice do augusta 2011 je este pomerne dost casu, ale videla som tu nevesticky, ktore uz nieco zhanaju.. bolo by dobre, keby sme sa tu stretli, aspon by sme videli, co ktora uz ma, alebo kedy ktora zacala.. :-) hm?? dufam, ze sa nas tu najde co najviac.. ;-)
Odpovedať
a zabudla som este ze v tej sume za najom je zaratana uz aj vyzdoba v akejkolvek farbe aku si vyberieme, takze by sme si nemuseli platit agenturu na vyzdobu saly.. :-)
Odpovedať
tanicka: jaj, jasné, to tak píšem, keď mi do toho dáva priateľ otázky alebo niečo po mne chce :-D Potom neviem kde som skončila, píšem blbosti a čítať sa mi to po sebe už nechce :-N :-D Priateľ pôjde objednať kytičku asi na tržnicu, robia tam super kytice - akú si rozkážeš a stojí polovičnú sumu ako svadobná v kvetinárstve. Tak ale 150 ľudí je riadny extrém. To by sa mi fakt nechcelo platiť 8-( Máte výhodu v tom, že na východe sú lacné veci. Tu by si za 550 Sk nedostala ani vývar z žihľavy :-S :-D Hotel čo mám vytipovaný, tam stojí menu cca 29 Euro, ale neplatí sa žiadny prenájom. No keby som chcela ich komplet výzdobu s návlekmi, tak to vyjde 5 Euro na osobu. Na svadbe budem mať cca 55 - 60 ľudí, podľa toho či všetci prídu a to už ide riadne do peňazí. A to je v Senci, nie v BA... Už začínam uvažovať aj o alternatíve - svadba na záhorí (odtiaľ totiž pochádzam), lenže zase ma tam nenapadá žiadny hotel ktorý má záhradu, aby tam mohol byť obrad...
Odpovedať
kast, ze lacne veci, tak to sa ti iba zda :-D menu sa tu bezne pohybuje okolo 800,- - 1000,- sk, preto sa mi zda aj divne ze prave v tej, co chcem ja, je take lacne.. ale pocula som, ze vraj tam vyborne varia, takze dufam ze ta zihlava nebude :-D s tym si ma fajn pobavila :-D juj a co sa tyka ludi, tak iba z mojej strany pride cca 50.. a z priatelovej som zvedava kolkych napocitame :-D ale pravdepodobne tiez tak nejak podobne :-D takze s tym platenim stravy to u nas tiez bude pestre =-) ale je rozdiel ked si niekto plati svadbu sam a ked niekomu platia rodicia, pripadne mu aspon pomozu s tymi vacsimi vydavkami.. a uz si si vybrala presny hotel, ktory by si chcela? :-)
Odpovedať
tanicka: tak to hej, to je jasné, že to je rozdieľ. U nás to však bude takmer všetko na nás, moja mamka dá možno nejaký drobný príspevok, ale nič závratné... Nooo, tak mám vytipovaný, ale ešte sme tam neboli osobne mrknúť, z ich fotieť čo majú na nete a z fotiek čo tam mali ľudia svadbu sa mi pozdáva. Až teda na tie zelené stoličky s bodkami, čo ma strašne irituje. Neostáva iné, len dúfať, že do vtedy sa zničia a budú musieť kúpiť iné :-D :-D Nádej zomiera posledná :-N :-D Inak, u nás tiež ešte neviem, či 60 je konečný počet, priateľ totiž povedal, že si na svadbu pozve len rodičov, sestru s rodinou a kamarátov. Ale dohodli sme sa, že ak jeho mama bude chcieť aj zvyšok ich rodiny, tak ich pozveme, ale bude im to platiť ona. To by sa totiž tiež pekne zase dvihol počet... Budem vám ted držať palčeky, aby Vám nedali ani ďatelinový vývar :-p :-D
Odpovedať
no, tak my mame stastie, ze si to nemusime platit samy.. len take drobnosti ako prstene, pohare.. ale inak rodicia to beru ako samozrejmost.. este aj vraveli ze s tym pomozu, takze som rada.. na svokrovcov sa teda stazovat nemozem, su neskutocne zlati.. :-) a tie stolicky s bodkami z ktorych mas fobie, pridem ti pomoct a podpalime ich :-D budu mat dovod kupit nove :-D a mate fajn ze volate len "zakladnych" ludi.. ja vsetky sesterky, bratrancov, tety, ujov 8-( jezis maria.. no co ti budem hovorit, proste katastrofa :-D :-D dufam ze nenastane situacia, kedy sa ani do nejakej slusnej saly nepomestime :-D :-D a dik ze na nas myslis a drzis palce :-D na druhy rok ti dam vediet, co plavalo v polievke :-D :-D svadobnu cestu riesite, ci nie? :-)
Odpovedať
tanicka, hej, to máte super. Ono by to tak podľa mňa malo byť. Len ja mám "skvelého" otca... Akože z mojej strany tam tiež ide celá família - sesternice atď. Priateľ ich nechce pozývať preto, lebo oni sa moc nestretávajú a zdá sa nám tak trocha trápne, že ho videli na minulej svadbe a teraz by ho videli zase na jeho svadbe :-D Tak sme sa rozhodli, že ich pozveme len ak bude chcieť jeho mama. Ale priateľ tam budem mať okolo 20 kamarátov... :-S :-D Ja si pozvem z kamarátov iba svedka, kamaráta a jednu kamarátku. Teda rátam že prídu s partnermi. Hej, dojdi, pôjdeme to podpáliť 8-) :-D Oki, daj vedieť :-) A už aj vieš aké budete mať menu? Vieš čo, čo sa týka svadobnej cesty, určite to budeme riešiť lasminutom. To je vždy najlacnejšie a fakt sa nebojím toho, že by sme si nevybrali. Príde mi zbytočné niečo rezervovať x mesiacov dopredu a zaplatiť o 20 - 30% viac. Vy budete rezervovať dopredu?
Odpovedať
tak ja si z kamaratiek pozyvam nejake 3.. vsetky s partnermi.. a priatel tiez cca 3 - 5 kamaratov.. a inak vsetko rodina a rodinni znami :-) menu este ani netusim.. to budeme riesit neskor, ma to este cas.. prvorada je pre nas momentalne sala a hudba.. :-) a urcite necham v menu vacsie slovo pre svokrovcov a priatela.. ja nie som velky jedak, takze mne to je bohate jedno co tam bude.. :-) aj keby sme len mrkvu mali :-D alebo tu datelinovu polievku :-D :-D no a co sa dovolenky tyka, tak my stale chodime na jedno miesto.. do mesta varna v bulharsku. na privat :-) tohto roku nam to sice nevyjde pre priatelove pracovne zalezitosti, ale nevieme sa dockat svadobnej cesty. proste to mesto si nas tak ziskalo, ze aj keby nam niekto nukal zadarmo dovolenku na seychely, tak nejdeme :-D uz bolo takych, co nas volali kade-tade, ale my len do varny :-) a zvykneme si to rezervovat skor.. uvidime ako bude buduci rok.. ale este sme neboli na last minute..
Odpovedať
tanicka, ja som zase jasná v tom, že bude niečo z kuracieho mäsa, lebo hovädzie nemôžem ani cítiť a bravčové tiež nejak extra nemusím... Tak to máte super. Ja som napr. ešte v Bulharsku nebola. Nejak ma nepritiahlo... akože uvažovala som o ňom kvôli tomu, že tam sa dá zase super chodiť po reštikách večer a tak, sedieť na teraske... čo sa inde nedá, máš all inclusive a tým si skončila, lebo všetko je drahé. Mne sa ako krajina páčilo veľmi Chorvátsko, ale tam sa zrejme dosť nachodíme, keď budeme mať deti, lebo je to blízko :-) Takže radšej ešte mrknem niekde ďalej, keď sa dá. Teraz uvažujeme o tom Turecku aj kvôli prstienkom, ale kam na svadobnú cestu, to ešte vôôôôbec som nepremýšlala.
Odpovedať
kast, tak o kuracie sa bat nemusim.. moj priatel cvici 15 rokov, on papa kuracie na kila :-D takze urcite mi to neujde.. a som na tom rovnako ako ty.. iba kuracie.. a este aj morcacie.. ale ine druhy mäsa nemozeeem :-S a to k svokre ked pridem, tak hned do mna vsetko tlaci, lebo vraj ani zadok nemam :-D no niekedy mam pocit ze tam chodim na vykrmenie :-D :-D zlata je.. :-D a s tym bulharskom mas pravdu.. my vecer vyjdeme von a nevieme sa rozhodnut kam si sadneme.. vsade samy bar, restika, nocny zivot.. no proste super :-) aj preto tam chodime, ze nie je nuda.. a nase deti urcite tam pojdu s nami.. turecko je krasne, napriklad taka antalya.. :-) ale ja sa bojim turkov.. neviem preco, mam pred nimi taky respekt :-S
Odpovedať
kast a inak, nasla som tu jeden album, kde mali svadbu v hotely v okoli BA.. ta kočka ten hotel aj komentuje v albume.. si to pozri.. ci sa ti nahodou nezapaci na tvoju svadbicku :-) http://www.mojasvadba.sk/album/album....
Odpovedať
tanicka, tak to mám pocit, že sú všetky svokry rovnaké... my k svokrovcom chodievama väčšinou každú nedeľu a to keď ti svokra nakladá obed, tak povieš stop a ešte ti dá tri krát minimáne 8-( A všetko strašne mastné robí, tak potom trávim popoludnie na záchode... :-S Ďakujem za poslanie odkazu. O hoteli Kamila som už čosi tu čítala, ale jedna baba písala, že sa tam dosť platí za obrad vonku, mám pocit že aj okolo 200 Eur to bolo, čo sa mi zdá na hlavu trocha. Skúsim to ešte preskúmať, koľko pýtajú za menu a tak. Vieš čo, ja tiež nejak nemusím také národnosti. Nie že by som bola rasista, ale oni sú proste divní. Priateľ mal strašne rád Grécko a grékov, ale po poslednej dovči, čo sme boli na Kose už nemá. Tam to totiž bolo dosť líznuté turkami a hneď prvý večer čo sme tam boli ma v hotelovom bare začal dosť husto baliť čašník. Akože priateľ nevie po anglicky, ale toto by aj slepý pochopil. Normálne pred ním. Proste hneď prvý večer sme tam pili miešaný kadejaký špeci alkohol zadarmo, čo inak nemáš v all inclusive. To bolo ešte že ok, sme si hovorili že fajn, aj nám načapoval na noc sifón do flašky, čo sa nesmie... ale potom už začal byť strašne otravný a nechutný. Dorazil to, keď sme ho ešte s jedným fajn čašníkom stretli na promenáde, čo im padla a išli do baru. Ten fajn čašník sa ma pýtal ako sa máme a tento slizák niečo povedal po grécky, som mu nerozumela, ale z jeho pohľadu to bolo jasné... Priateľ by ho prizabil, ale za ním chodili holohlavé gorily do baru a tam keby ťa niekde zakopali, ani pes by po tebe neštekol...
Odpovedať
tak moja svokra nastastie dietne vari, ale to aj tak neskutocne cloveka zasiti :-S 200 eur?? =-) tak to je teda riadna pecka :-D nemam prehlad o obradoch vonku, ale tolke peniaze pytaju za co?? :-D za rozmiestnenie stoliciek? :-D kazdy len pozera ako osklbat mladomanzelov. strasne ]-( a verim ti ze mas taky nazor na narodnosti.. ani ja nie som nejaky rasista, ale chapem ta.. a o grekoch som pocula ze su to velmi šialeny narod :-D no osobne som nemala stastie sa stretnut so ziadnym :-) asi nastastie, z toho tvojho rozpravania :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
tanicka, to máš super, že diétne, lebo ja mám slabý žalúdok odkedy som mala salmonelu v 14tich a keď zjem niečo mastné alebo blbú kombináciu, hneď si posedím na záchode... aj preto som začala jesť delenú stravu. Nedodržujem to striktne, ale odkedy jem podľa toho, cítim sa oveľa lepšie - ľahšie. Len to vieš, každú nedeľu to tam zjem a večne mi je z toho zle :-S Mne sa to tiež zdá strašne prehnané za to "rozmiestnenie" stoličiek. Ale celkovo keď som pozrela ich stránku, vyzerá to ako nejaký kaštiel a tí nikdy nevedia čo vypýtať. Ja aj tak nemám rada historické zariadenie, tak to asi nie je nič pre mňa. Pamiatky mám veľmi rada, ale proste nemôžem byť v niečom, čo je historické, nejak mi to je proti srsti. Sme na svadobnom veľtrhu pri žrebovaní vstupeniek vyhrali noc na Smolenickom zámku v apartmáne, som zvedavá ako to tam prežijem 8-( :-D Mne proste z historického interiéru naskakuje husia koža. Tak práve tento chlap vyzeral skôr ako turek, než grék... Hlavne oni sú tiež strašne uvrieskaní, asi skoro ako taliani. Na letisku keď sme čakali čo sme išli už domov, stáli pri vchode 4 ženské a to bolo niečo strašné... :-D ako keby sa v kuse hašterili. A ako sa prekrikovali... uf.
Odpovedať
tak ja zase milujem take historicke.. a kedy sa chystate do smolenickeho zamku? :-) wow to bude musiet byt supeeeer :-o zavidim vam tak zdravo :-D :-D no a taliani och 8-( raz sme boli na palmovej riviere v taliansku, to ked som mala este len takych 18, to bola sila :-D ti taliani su fakt hrozni.. okrem toho ze po sebe vrieskaju, tak v tom mestecku sa odmietali bavit po anglicky.. jedine po taliansky alebo nijak :-D takze rukami nohami si musela vysvetlovat co od nich chces.. 8-( narod hrdy na svoj jazyk :-D a este ked sme predavacovi vysvetlovali ze nam zle vydal peniaze, tak sa tvaril ze nechape, len aby si mohol nechat viac pre seba 8-( a to nam urobil viackrat 8-( a ziadny nocny zivot tam nebol.. ale inak krasne more a ciste plaze.. az teda na tych domacich :-D
Odpovedať
ahojte baby, uz mam bedeker, akurat dneska mi prisiel, som z neho uplne nadsena
Odpovedať
:-) denulkah tak to je super.. uz si ho stihla aj prelistovat? nieco nove si tam objavila?
Odpovedať
no, je velmi zaujmavy a aj som tam naslanejake inspiracie
Odpovedať
tanicka, tak to ste asi super obdobie vymákli, lebo väčšinou má každý zafixované taliansko so špinavým morom. Ja by som chcela veeeľmi mrknúť do Španielska, ale nenormálne je predražené. Fakt nevedia už čo pýtať. A zase busom chodiť sa neoplatí, lebo je to ďaleko a priateľ musí byť na dovolenke aspoň 11 dní... na menej chodiť nechce. To som napr. počula o francúzoch, že nechcú inak rozprávať než svojim jazykom, zaujímavá skúsennosť s talianmi :-) A inak sa páčilo? denulkah: to máš ten čo je na stránke www.svadbypodlaveve.sk??? Lebo z toho som bola dosť sklamaná :-| Je z roku 2007, čomu odpovedajú aj financie ktoré sa tam uvádzajú v SK a dnes v nereálnej výške. Podľa mňa je to tam len samá reklama na fotky a podobne. No ale nebudem ti kaziť nadšenie :-D
Odpovedať
kast, tak tam kde sme boli je plaz ocenena modrou vlajkou europskej unie za cistotu, fakt bola velmi cista.. a more krasne modre :-) bola to moja prva dovolenka, takze este som nevedela nejak davat kritiku :-D ale teraz ked sa na to pozeram, tak fakt more bolo cistejsie ako v bulharsku.. a tvoj priatel je v tomto taky ako ja :-D ja len dlhe turnusy beriem.. na kratke ma nikto nedostane :-D ked chodime do bulharska, tak na 14 dni.. moj priatel sa tam uz ku koncu nudi :-D ale tak ja sa musim stihnut aj poopalovat, aj vyblaznit, aj po nakupoch pochodit.. no proste zenska :-D a to o francuzoch som tiez pocula, ze su hrdi na svoj jazyk.. no ale aj niektori taliani.. bolo to hrozne :-D ale ako celkovy dojem bol super.. vsade same palmy, dokonca citrovniky, alebo aj stromy s bobkovym listom :-D a rano sme boli dvakrat pozriet vychod slnka.. sice mi kamosky povedali ze su to gycove fotky :-S :-D ale zazitok stal za to.. z mora vychadzalo slnko, bolo to super x-)
Odpovedať
mne tiez dnes prisiel ten bedeker. a tiez mi udrelo hned do oci ze tam bola info z roku 2007. som si myslela ze take nieco vyjde kazdy rok v novej edicii s aktualnymi info. aspon tie ceny tam mohli byt uz v eurach 8-( este stal len 9,50 eur lebo inac by som nadavala ]-( ale aj tak som si to predstavovala trochu inac, ale nevadi :-p
Odpovedať
kast- tak to vyzera ze je to on, ale ja som ho chcela hlavne kvoli tomu, aby som dostala inspiraciu a bay som na nic nezabudla, ano je tam dost reklam na fotky, ale aj tie su pekne, ale ako inspiracia postaci
Odpovedať
aj mna stal tiez 9, 50- ja som ho kupila tu na v bazari, ale ved sk si preciarknem a dam tam ecko
Odpovedať
tanicka, tak to by sme vás mali zobrať na dovolenku s nami. Lebo u nás je to presne opačne. Priateľ sa griluje na slnku, ja tam čítam knihu a mrvím sa, lebo zomieram od nudy a čakám čo bude obed a potom večera :-D :-D Ja proste neviem len tak celý deň ležať na slnku. Večer som z toho potom unavená ako keby som behala maratón :-p :-D Tak to potom hej, o tej pláži som čosi počula. Teda asi len to, že tam majú nejakú ocenenú modrou vlajkou :-D Náááhodou, ten východ slnka mohol byť super! Len to by som ja asi nevstala a priateľ by tiež hovoril že je to gýč, ako ho poznám. On si totiž stále myslel, aký je romantik a pritom okolo neho ani len nebežal - skôr antiromantik 8-( :-D rora: presne s tým súhlasím. Celkom som z toho zostala zaskočená. Po prvé som si myslela, že to bude A4 kniha a nie také malé prdítko vo väzbe, ktorá sa pri listovaní rozpadá (hrebeňová väzba je veeeľmi múdry nápad na knihu!) A strašne prastaré info. To ako keby som teraz otvorila tu nejakú nevestu z roku 2007, pozrela jej zoznam aj s cenami a naivne si myslela, že to zoženiem za tie isté peniaze... :-S denulkah: tak hlavne že si spokojná, to je podstatné...
Odpovedať
:-) tak slnko dost unavuje, to je pravda.. preto na dovolenke spim dvakrat do dna :-D ale tak to taliansko uz by sme druhykrat nebrali.. chybalo nam, ze sme nemali vecer kam vyjst :-S to sa vo varne nemoze stat :-) a s tym bedekerom, tak to je teda krute :-| posielat takuto knihu s informaciami, ktore su tri roky stare.. 8-(
Odpovedať
tanicka, ja som väčšinou spala poobede, ale potom sa mi vôôôbec nechcelo vstať :-D Môj priateľ je divný, jeho ako keby to dobilo energiou, mňa ako keby to dobilo palicou :-p :-D :-D V podstate pokiaľ neplávaš v peniazoch, tak niekde inde než v Bulharsku sa nedá chodiť večer von posedieť...
Odpovedať
tak ako to je pravda.. my ked sme boli v taliansku, tak za jeden obed sme zaplatili 800 korun :-D v bulharsku su take ceny ako u nas, teda aspon vo varne.. ale o tri km dalej na zlatych pieskoch uz to je drahsie, pretoze to uz je oblubenejsia destinacia..
Odpovedať
tanicka, hej hej, to viem, tam je to už o dosť drahšie. Ešte na Slnečnom je draho. A ako sa chystáte tráviť víkendík?
Odpovedať
vikend budem sama :-( priatel chodi domov z pezinka kazdy druhy tyzden.. :-| aspon ze na velku noc budeme spolu 5 dni.. :-) tazke to mame teraz, ale o to lepsie to bude v jeseni, co sa priatelovej prace tyka.. vy mate nejake plany?
Odpovedať
On pracuje v Pezinku? A bývať budete kde? V Pezinku alebo v Prešove? Vieš čo, ja mám zajtra zase do 16:15 školu, prídem domov úplne vycucaná :-( Potom by som mala ešte nejaké veci robiť do školy a to nás volali kamaráti na bowling, ale bohužiaľ, keď musím byť v škole... A v nedeľu zase rituál - ideme k svokre na obed, priateľove krsňa a otec mali narodky, tak akože bude sviatočný obed... a na veľkú noc idem pre zmenu zase ja konečne domov. Aj to bude o ničom, lebo sa budem musieť učiť :-(
Odpovedať
on je v pezinku, pretoze je policajt.. ale od augusta bude pracovat v presove, kde budeme aj byvat.. uf tak to mas teda riadne nabity vikend.. ja teraz kedze budem sama tak aspon porobim nejake tie veci do skoly a tak, lebo o dva tyzdne ma caka prax na skole - budem ucit na druhom stupni :-D urcite osediviem.. takze ty to mas pekne nabite, ked cez tyzden rpaca a cez vikend skola :-S fuu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?