Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
cucoriedka. hadam si to uz rozdychala a skoro zabudnes..... a ten stromcek. mi sme mali dokonca jeden rok pozicany stromcek, taky co kolegynka mala v garazi, ze jej ho bolo luto vyhodit, ale uz mali niekolko rokov novy, a bol naozaj hrozny. a ked sme ho ozdobili tak bol nadherny. ozdoby spravia vela. preto ja som za to aby sa nekupovali drahe stromceky, ale radsej drahsie ozdoby. :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja som nakupila tolko ozdob ze asi ich tam ani vsetky nebudem moct dat xixi a sviecky sme kupili 100ks a tie ked tam dame tak uz sa tam hadam nic ine nezmesti. To bude jedna velka sviecka :-D Ale uz sa strasne tesime na vianoce a som zvedava ako bude vyzerat.
Odpovedať
Profilova fotka
My už máme tiež ozdoby nakúpene. Teraz čakám na ten stromček. Dnes som tam volala, lebo chcem zmeniť objednávku lebo 180 cm stromček sa mi zda maličky tak aspon 220cm, ale zdvihol mi to taky chlop a povedal mi že on to nemá na starosti a ten čo to má tak ten tam nie je. Teraz to riešim cez mail, ale nejak sa k tomu nemaju mi odpísať, tak neviem. My sme nakupili strieborno-modrú výzdobu a zohnali sme aj moje vysnívane svetielka. Určite ich poznáte - take jednofarebne a jemnulinko blikaju ako hviezdičky. Maju asi 8 roznych funkcii a je toho 10 metrov. Aj ked stáli 1200sk tak som spokojná lebo som po nich dlho túžila....
Odpovedať
Profilova fotka
Babyyyy ja už mám asi prvé pohyby....... Aj v sobotu aj v nedeľu večer sa mi tam chvilinku nieo mrvkalo, tak už sa to asi rozbieha...... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
sssimi to je super ze malinke sa uz hybe. A neboli to nahodou vetry?:-D ale nie my budeme mat cerveno-strieborny stromcek a 150 cm. Takeho malinkeho :-D idem sa ucit papa
Odpovedať
Profilova fotka
cucoriedka vesele učenie. To ma napada, že aj ja by som mala začať..... Vetry to asi neboli, lebo toto bolo také ine. Ved vetry mám predsa celý život, ale takýto pocit som ešte namala :-D uvidím či sa to rozbehne.
Odpovedať
o vianociach? no ktovie ci ich este stravim doma. sssimi, uzivaj si tie jemne pohyby. matne si este spominam. potom to su uz riadne kopance. mne dnes prisiel monitor dychu, tak sme to prave skusali. uz mam vybaveneho aj lekara k porodu, tak sa to uz vsetko rysuje a tento tyzden objednavam kocik. stromcek je v pivnici z min. roka, ak ho bude mat kto ozdobit, tak budeme mat, ak nie, mne to nevadi. ja tu vianocnu atmosferu neprezivam a ozdoby a svetielka to uz vobec. rada mam vonu kolacov a rybicky. to hej. :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Funy nam ked príde stromček, tak si ho určite hned aj poskladam a ozdobím.... ja som taka šibnuta.... U našich sa nemá kto do toho pustiť, ale svoj stromcek to už bude niečo..... Minulý rok som ozdobovala ja s manželom a bol krásny. Manžel je šikulka-ma prekvapil :-D . tie kopance ti verím. Ja sa teraz na to teším, lebo aspon budem vedieť, že tam niekoho mám :-D . A koľko ste dali za ten monitor dychu?
Odpovedať
sssimi, ten monitor stal 6000 povodne, ale ja som ho kupila cez modreho konika v bazare od jednej kocky, kt. ho kupila pred necelymi tromi rokmi, takze som sa dohodla na super cene. 1500 / no nekup to. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahooj babulky, vidim ze sa to tu kruti okolo vianoc, no za mesiac su tu!!! a este aj male - FUNY-ca :-D :-D :-D My na Vianoce budeme u svokrovcov (min.rok sme boli u nasich), aj tam budeme spat a potom na 1.Vianocny pojdeme k nasim. sami dvaja doma- to mi moc nevyhovuje, na vianoce ma byt cela rodina pokope, ja by som bola najradsej keby nas bolo aj 10-20 ludi :-D :-D :-D my sme vzdy mali aj babku a tetu u nas, tak som zvyknuta na viac ludi....stromcek u nas v bytiku asi ani nebudeme mat, naco, ked tam nebudeme cele sviatky a navyse v tom nasom 1-izbaku ho aj tak nemame kam dat, mame len taky maly asi 30 cm vysoky a aj ten nam zavadzia...tak radsej len urobim nejaku vazicku s konarikmi a tak... no som zvedava, ako to prezijem, lebo zatial som vzdy bola doma na Vianoce, tak mi bude asi smutno za nasimi, my mame doma aj vselijake nase vianocne ritualy a u svokrovcov to az tak neprezivaju.... :-( ale musim to zvladnut, ved aj drahy min.rok bol u nas (aj ked jemu su vlastne vianoce "salam-parky", kedze je buddhista :-D )...ale spolieham sa na to, ze do bud.vianoc budeme mat podkrovie hotove a potom uz budeme len doma na Stedry den (xixixi, t.j. aj s nasimi :-x 8-) ) a budem mat kraaaaaasny stromcek s nadhernymi zlatymi ozdobami, maslickami, anjelikmi a tak....(ale nie zivy....umely, mam rada lesy...chichichi) ja mam vianoce strasne moc rada, najma tu atmosferu pred tym, s vynimkou hysterie v nakupnych centrach, samozrejme....a na stedry milujem, ked uz od rana, je taka slavnostna atmosfera, vecer pred tym zdobime stromcek, rano pecieme mandle, chystame stol, kolaciky, supinky od kapra, slavnostny servis....robime majonez.salat, pekne sa oblecieme, .... a tak... |-| ozaj, ake mate ritualy pri stedrovecernom stole? my sa samozrejme modlime, pripijame si a ocino ma taky prihovor, rozkrajujeme jablcko, papame cesnak s chlebikom, oplatky s medom, pod tanierom si pozrieme, ci mame supinky od kapra - do penazenky, potom papame specialnu kapustnicu, ktoru robi maminka len na stedry (je ina ako klasicka kapustnica), kaprika s majonezacikom a potom chvilku posedime a huraaaaaaaaaa na darceky. DArceky vzdy rozdavam ja, kazdemu osobitne, potom si ich zratame, ze ci sme posluchali dostatocne a mame "bohateho jeziska", potom kazdy rozbaluje darceky a my sa pozerame, ze co ma. a tak....juuuuj, je to super. a este nam tam pobiehaju nase dve pesotiny, ktore samozjreme maju tiez specialnu veceru a jasne ze aj darceky pod stromcekom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to je parada. Ako sa hovorí "za babku". Ja som ani nevedela, že je to take drahe, ale je to fajn a budem aj lepšie spávať.... Ved u nás to má ešte kto využiť. Manžel má 6-tich súrodencov a ja jedného a keby rátam aj nejakých bratrancov.... len aby nemali deti v tej istej dobe :-D
Odpovedať
sugi, ja som uz pisala, ze my chodime aj k nasim aj k svokrovcom na veceru. striedame poradie. potom prideme domov, manzel zalahne a ja idem s mojou maminou na omsu. ale tento rok nemozem nic planovat. najradsej by som bola na vianoce doma. len neviem ci uz s malym, alebo s bruchom, ak s bruchom, tak to budem nemotorna a moc si to neuzijem, ak s malym tak nebudeme moct nikam ist. ved uvidime, ako to osud zariadi. hehe stromcek neviem kedy. vzdy som ho zdobila ja. tento rok asi nie. tak neviem ci drahy bude mat na to chut. on daval len ziarovky doteraz a mne sa ho nikdy nechcelo odzdobovat po sviatkoch. tak to bola vzdy jeho robota, lebo ze niekto to musi spravit a ja to nebudem.. hehe u nasich povie tatino prihovor, podakuje, zazela zdravie. a rozkrojime si jablcko, otvorime orech. oblatky jeme s cesnakom a medom. tatino uvari super halaszle / rybaciu polievku, kapra, maj. salat a aj salat bez maj./ ten je pre mna. to iste len na stave bez maj. u svokrovcov nie su ritualy, tak sa len pripije a veceria. skrupinky min. rok tato zabudol priniest. ale potom nam po vianociach dal. ja to nosim v penazenke pri drobakoch a je to aj pravda, ze drobakov mam vzdy neskutocne vela. asi to dam tento rok k papierovym. ved to euro bude smiesna suma. a este na materskej. bude to zabavne. budem chodit s mestekom, nie s penazenkou. dnes som sa dozvedela ze kamoska co mala rovnaky silvestrovsky termin ako ja uz vcera porodila. praskla jej voda a isli. tak som pripravila na jednu kopu oblecenie pre maleho v com pojde z porodnice. aby drahy nemusel hladat. ja som uz davno zbalena, ale pre maleho som to mala vsetko v skrini, tak som to dala dnes na jednu kopu. a po nete hladam materialy do skoly, pretoze mam len par dni na odovzdanie, tak musim pisat.... sssimi, neviem ci kupis za taku cenu ako ja, ja som to zjednala. inak bola cena vyssia. ale su dobre ponuky aj v mama a ja, ak to odoberas. vrelo odporucam. vyborny casopis...... tak za 2500 predavaju dievcata po jednom dietati a dokonca su casto este v zaruke. tak keby som ja kupila este v zaruke, dala by som aj ja za to tolko. v lekarni su od 4 do 8 tisic.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Fany práve dnes som pozerala po jednom mimi, 1 rok používane za 2500sk. Už ma to laka..... Sugi my máme tiež všeliaké "rituály". Najstarší člen klope na dvere a hovorí takú básničku - ja si ju neviem zapamätať... Potom sa obdarúvajú 4 rohy - orechmi, oplatka s medom, jablčko sa rozkrajuje a každy si vyberie a rozlupne orech, aby sme vedeli či budeme zdraví. Taktiež sa nakladá jedlo aj členovi rodiny, ktorý v ten rok zomrel a ked sme mali domáce zvieratká tak aj tým sa odkladalo. No a jasne modlitba a prípitok, hríbovica so štedrákom, rybka a šalát.... darčeky.......... Tento rok nás bude za stolom maličko - len 5-ti, kedysi nás bolo aj 11 ludí. Ja som to zbožnovala, teraz už to nie je také vesele, ale aj tak Vianoce zbožňujem najviac zo všetkých sviatkov...
Odpovedať
Profilova fotka
Juuuuuuuj SImi, ze 11 ludi, waw, to muselo byt super. tiez by som tak raz chcela mat vianoce pokope s celou family, bolo by to super. inac k tym orechom - my ich radsej nerozkrajujeme :-D :-D nikdy sme nemali take kvalitne extra orechy a pre istotu tie co mame neotvarame, aby neboli hnile :-D :-D :-D ved aj jablko rozkrajujeme to najkrajsie ake mame,chichi... babulky, drzim vam palceky, akurat v piatok sa kamoske narodil syncek - Jakubko tak uz ma doma dvoch synov a este aj muzika, normalne ze patriarchat :-D tak som si na vas spomenula,ze aj vam sa to uz blizi...juuuuj a teraz sme planovali svadby, co? strasne to leti. OK, idem ja domov z prace, zajtra mam dovolenku, tak sa tesim, hoci mam taky ulietany den, ziadny oddych, ale nevadi. papaaaaaaaaaaaa
Odpovedať
Profilova fotka
jaj a este nieco - aky test na dychanie ste to kupovali??? ci co? to je co??? :-N len chcem byt v obraze.... 8-)
Odpovedať
informujem, ze u lekarky ok. len je babatko na mna velike, tak asi cisarsky, ale to sa este uvidim. pribrala som uz 16 kg. caka ma este mesiac, ale cert nespi, ak uvidime. drzte sa simi, za taku cenu monitor kup. za tu cenu najdes dost ponuk.
Odpovedať
sugi, je to monitor dychu. dava sa to pod matrac pre babatko. ked prestane dychat, tak to zacne pipat
Odpovedať
Profilova fotka
je to kvôli syndromu rýchleho úmrtia, ktoré postihuje deti do 1 roka. Monitoruje bábätku dych a upozorní ťa ihned ked dieťatko prestane dýchať. Môže sa to stať pri zapadnutí jazyka alebo keby sa maličke povracalo a chorým detičkam sa to môže stať aj z ničoho-nič. Však Fany? My sme to práve preberali s manželom, takže ideme do toho...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte... takze uz mam dalsiu skusku za sebou, este nemame vysledky, ale myslim ze som spravila xixi no my na stedru veceru sa najprv pomodlime potom ocko povie este par teplych slov a hor sa papat, kedze od rana uz vidim nie len zlate prasiatko ale aj diamantove :-D najprv mame pripitok potom oplatky s medom, vybornu kapustnicu a nakoniec maj. salat a file nakolko u nas nikto kapra nelubi. chudak aspon zostane dlhsie na zive :-p potom rozkrojime to najkrajsie jablcko co doma mame a orechy nerozbjame - pre istotu. sugi to ako vy doma xixi no a potom ideme ku stromceku na darceky. Teda konkretne ja idem pod stromcek a kazdemu rozdavam. kedze som doma najmladsia a najmensia :-D jej my mame zajtra presne 7 mesiacov od svadby! x-) uz by som isla na nejaku svadbu vy nie?
Odpovedať
cucoriedka, gratulujem k 7. mesiacu. :-) a skusku urcite mas. to je jasne. ty to beriem poctivo. nie ako ja :-) :-) :-) :-) :-) simi, ano je to tak. koli tmu sa to pouziva. a hlavne je to super ak sa narodia deticky predcasne. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dobre ranko zienky domace x-) funy dakujem jeej tu v BA poletuje sneh. ake je u vas pocasie? V pondelok vecer bola v PK nadherna zimna krajinka isli sme s manzelom vecer von ked tak nadherne snezilo. No boli sme ako male deti. Najprv romanticka prechadzka, nikde nikoho a potom sme chytali vlocky pod lampou a nakoniec sme sa aj gulovali :-D Aj u vas bolo tak krasne? Zevraj tu v BA snezilo len trosku, no u nas to bolo naaadherne.
Odpovedať
u nas nesnezi vobec. pytala som sa vcera zo srandy manzela, ze ci budeme mat tento rok stromcek a ze kedy. a on mi povedal, ze na mikulasa napriklad. to asi aby som si uzila caro vianoc kym ako tak budem este...
Odpovedať
Profilova fotka
Cucoriedka u nás nádherne nasnežilo 22.11. a ešte sa to drži. Sranda je, že minulí rok takto nasnežilo prvý krát 11.11. Možno v tom niečo bude :-) . Ja mám teraz skúšku 6. 12. -no lepšieho Mikuláša si ani nemôžem priať..... Fany veď je už advent, tak tým vyzdobovaním stromčeka nič nepokazíte. Veď aj obchody už su všetky vyzdobene.... :-D . Ja už len čakam, kedy ten stromček konečne dorazí. Dlho im to trvá.... a že do 5tich dní....
Odpovedať
Profilova fotka
Fany prosím ťa kedy ti chodia peniaze zo sociálky? Tento mesiac ti už prišli? Už je 25teho a mne ešte neprišli za oktober. Prišla mi len výplata za tých 8 dní čo som odrobila....
Odpovedať
Profilova fotka
sssimi a si teraz PN? a to budes az do zaciatku materskej doma? ty mas rizikove? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ano. Od tej nemocnice som doma a doktorka sa mi ani nevyjadrila či môžem nastúpiť do práce, tak neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
to je blbe no. a dufam ze je uz vsetko v pohode? A chcela by si este ist do prace ci uz chces zostat doma?
Odpovedať
sssimi, ja to nesledujem, pretoze nemam nastaveny int. banking ale maju chodit okolo 14./teho potom to vzdy pozriem na vypise z uctu ked mi pride ci nabehli. ale prve mi prisli az po dvoch mesiacoch a aj z prace az po dvoch, alebo troch nejaky doplatok. teraz uz z prace nic, tak dufam, ze materska mi pride zo soc. fakt ti neviem pomoct...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak asi ich aj ja dostanem až po 2och mesiacoch naraz. To je inak pekna pakovina. Ešte aj teraz pred vianocami. To mi prídu najskôr v decembri alebo až v januari. No pekne...
Odpovedať
sssimi, pohodicka. teraz mi volali z prace, ze som precerpala nejake peniaze. neprecerpala. len som nemala vopred info, ze ked nastupim v novemri na MD, tak na ich minutie nemam narok. uz som pre nich nic. ako keby som ukoncila pp. takze mi teraz idu strhnut peniaze z uctu, prijem som tam nemala uz ani min. mesiac od nich ziadny, socialka este nic neposlala. cerpam zo zasob. dnes som malemu kupila overal aj termo ciapku, aby mi nezrmzol cez zimu. a jest a kurit tiez musime. darceky nebudu, to nevadi. ale su veci, kt. musis aj ked nie je z coho...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?