Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Babenky k tomu rozpoctu, ja som ho radsej ani nerobila...normalne sa toho bojim :-( . Kolko Vam to orientacne celkovo vychadza? Ved ani neviem, co ma platit nevesta a co zenich...
Odpovedať
Profilova fotka
No babky, ja potom co som pocula od kamosiek, tak svadba v BA vychadza tak 150 000 :-| Nam len hostina zatial vychadza aj s obradom a vyzdobou 85000. K tomu 10 000 saty, 20 tis. fotograf.....a to este oblek, kytica, kameraman, oznamka a vino na hostinu!....kolace mamina plati, aj vysluzky pre moju cast rodiny. Vraj vino ma platit zenichova mamina....fuha...ja ratam 180.000.....a to je doooost vela. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
No mne vychadza sala s jedlom,pripitkom,so svedskymi stolmi a vyzdobou predbezne na 75 000,- Samozrejme plus saty cca 10tis.,kamera+foto a ostatne drobnosti..Do 120tis.by som sa rada vosla. Obrucky uz objednavame teraz,mame pohare a drobnosti zhaname dalej,tie menej nakladove..Fuuuuuuu :-p
Odpovedať
Soni: ja som pozerala, či náhodou sa tu niekto nenájde, kto mal tú reštiku, ale nikto. Je to v dedine, čo patrí do okresu Senec. Ja som práve preto tam chcela, lebo odtiaľ sú rodičia, aj sa mi to páči, je to malé akurát pre našu malú svadbu a útulne. Ale už som zhrozená z ich prístupu, ked povedia že nám pošlu odpoved na budúci týžden a ubehnú od vtedy skoro 3 týždne, tak sa mi to zdá nezodpovedné. Ved ako si chcú udržať zákazníkov? Ale s priateľom som sa dohodla, že v pondelok pôjdeme ešte do jednej reštiky. Baby: no ja tak rátam hostinu okolo 30 000,- (to platia rodičia) a ostatné výdaje som narátala tak 70 000 a to si platíme sami.
Odpovedať
Profilova fotka
My vsetko sami,preto mi tak oci krutilo ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj cucoriedka, nad piatkom sme ani neuvazovali. Totiz cela nasa rodina pochadza z oravy, taktiez moj drahy je zo Spisa, takze vsetci budu v piatok cestovat, preto sobota je pre nas lepsia. My tiez priletime domov asi v utorok, aj ked ja zrejme budem musiet skor. My este zoznam hosti nename, a vidim v tom problem, pretoze nasa rodina je strasne velka a ja nechcem vela ludi na svadbe, ale neviem ako sa da pozvat len polovicka rodiny :(. Moj priatel ten ma opacny problem, ten bude mat dokopy 15 ludi, ale verim mozno optimisticky, ze sa tiez zmestime do 50-60 hosti. Dufam, ze bude vtedy uz pekne pocasie, tento rok bol april celkom teply. Lupienka, chcem kontakt na tu agenturu co usporiadava svadby. Nevies nahodou kolko take nieco stoji? ale mozes aj na salu, ak mas nejaku dobru :). Mimochodom, neviete mi niekto povedat nejake info ohladom kastiela Malanta pri Nitre?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj uankab : ak chces usetrit peniazky, tak neries agenturu, ako to tu citam tak to zvladnete sami s pomocou mamky a svokry. My sme v podobnej situaci. Zijeme v zahranici - Belgicko, domov ideme zajtra a snad sa nam podari vybavit kostol, matriku, salu, foto a kameramana + saty. Ostatne budem riesit netom a v decembri ked zas prideme domov, tak obehame a dovybavujeme osobne. No a potom uz prideme len par dni pred svadbou. A myslim, ze sa to da. Ked si to pekne naplanujes, tak v pohode bez stresu. Ja mam teraz pozistovane z netu kontakty vsetkych co potrebujeme vybavit a uz ideme na ostro, pripadne sa rozhodnut medzi dvoma max. troma. Nieje to az tak narocne, dokonca mam susedku Slovenku, ktora to zvladla za 4 mesiace a boli doma asi 2 krat. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tym Ta uankab nechcem odhovarat od akentury, len s mojho pohladu a co som sa tu docitala, tak asi polovica dievcat zije v zahranici a planuju svadbu na dialku a da sa to. A ja som z tych narocnejsich, ze nezoberiem hocico, len aby bolo. A nad agenturou som ani nepremysla.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj oliwf, no to mas asi pravdu. Ja som nad tym uvazovala len ako nad alternativou, ked som citala kolko vela stretnuti a vybavovaciek s tym spojene je. My sme v Anglicku, domov ideme na konci oktobra na 4 dni a potom az na konci januara. Cez Vianoce zial budeme musiet byt tu, no nevadi. Ja sa najviac asi obavam toho, ze na nieco uplne zabudneme, kedze som prva v rodine a fakt nemame predchadzajuce skusenosti. A tiez nemam rada, ked je nieco "spackane", chcem aby vsetko bolo pekne a tak ako ma byt :). Drzim palce aby ste vsetko vybavili.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Uankab. Mam sicu, starsiu vydatu sestru, ale kedze svadba bola v Taliansku, tak som vpodstate tiez zaciatocnik. Svadba tam a na Slovensku sa neda porovnavat. Tym, ze je to len raz, tak asi vacsina dievcat ma strach, ze nieco zabudne. Ale na tejto stranke je planovac, i ked niktore datumy su prehnane...ale aspon priblizne vies co este potrebujes, a na co nezabudnut. Inak pre vsetky babenky, nase slovenske urady su malina a staci mily usmev a aj nemozne sa vybavi. Citam tu casto, ze na matrike su stare damy, protivne... Ale skuste nieco vybavit v Belgicku, omnoho kompikovanejsie, ba priam nemozne. Kamoska si brala belgicana a po mnohych mesiacoch vybavovaciek, tym ze je slovenka, to vzdala. Na Slovensku vyplnili par dokumentov, nieco im chybalo, tetuska kyvla rukov a bola svadba. Nase krasne Slovensko, kde s usmevom ide vsetko. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ahojcek babulky, aky bol vikendik? Ja som bola s kamoskou v Diamonde zase, tak si zajednala TAbrett-y, su nadherne. a tesim sa na novu kolekciu, ktora pride koncom oktobra, som zvedava....aj ked zatial tie moje su pre mna uplne naj :-D Len som uvazovala, ze ake popolnocne....lebo mam jedny cierne krasne koktejlky, no je to take blbe- z bielych rovno do ciernych....neviete pripadne o nejakej webstranke , kde maju spolocenske? alebo kde si ich ma kupit?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte... vy si uz vyberate saty?!?!?!? nie je to skoro? (dufam,ze este schudnem ;-) )
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojcek, no, aj ja som bola toho nazoru, ze casu dost, kym som nezistila ze okrem nasho terminu a este jedneho je nasa sala na bud.rok az do konca sept. obsadena :-) Navyse u mna v praci to vyzera tak, ze december a marec su mesiace, kedy chodim domov len spat, a tak nebudem mat cas vybavovat svadbu. 8-) tak sa snazime s drahusikom vybavit co najviac teraz, aby sme mali potom casuuuu a pokoj.
Odpovedať
Profilova fotka
tak asi robis to co ja :-)) robim v auditorskej spolocnosti a tu to mame tak od novembra do maja full :-) ale prave preto som to tak stanovila,aby mi z tej svadby nedrblo :-) a je pravda, ze so salou nemame problem, to je fakt, ale satyyyy? :-) ved najnovsie kolekcie este nie su ani v salonoch :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Hani- no - nieco podobne - danove poradenstvo :-D :-D :-D A ano, este nie su najnovsie kolekcie, tak ale tesila som sa na skusanie siat a tie co som si vybrala su aj tak z minulorocnej kolekcie (tusim) a aspon som si ich rezervovala. ved ked pride nova kolekcia,tak si pojdem pozriet, ci ich nevymenim. hoci - myslim,ze uz ostanem pri tych co mam. ;-) Kde pracujes v auditorskej? (mozes aj do IP) - je to jedna z tych velkych medzinarodnych stabilnych a prudko sa rozvijajucich firiem :-D ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Hanka, aj ja som si myslela ze mam este koopec casu, az pokial som neprisla na to, ze fotografa, ktoreho sme chceli, uz je zabookovany a uspesne som sa docitala ze niektori su aj rok dopredu... salu este nemame, kedze sme v zahranici, ideme domov na konci oktobra a chceme si nejaku objednat, no a tiez budem riesit saty, pretoze potom pridem domov az v januari, co by som uz mohla mat problem, no a samozrejme chcem vybavit co najviac veci asap, aby som nemala potom stresy. Spolocenske saty som si kupila uz davnejsie, velmi sa mi pacili a nemala som ich este ani raz oblecene, takze to mam vybavene :-). Inak co si myslite o farbe svadobnych siat - biele ci kremove? Ja mam vybrate jedny take a druhe take a neviem sa rozhodnut ze ktore.. :(. Moja mamina je zasadne proti kremovym, ze nevesta ma byt biela...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte nevesty x-) my sme sa včera vrátili z prázdnin u babky.. dúfam, že sa mi podarí vás prečítať, nech som v obraze čo preberáte ;-) simi, tak to bude veľká svadba ;-) ja sa práve chystám dať dokopy aspoň predbežný zoznam, tak uvidím koľko nám to vyjde.. kým sme boli u našich, tak mi sestra poradila DJ, ide zohnať kontakt, je to švagrov známy, tak snáď bude mať vtedy voľno .. a podarilo sa mi aspoň predbežne pozisťovať čo-to o sále č. 2, ak by náááhodou tú to chcem nestihli dostavať alebo by nemali voľno.. tak už sa cítim trošku lepšie, že už na tom aspoň ako tak pracujem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
silvi, naša malá sa volá Zina a včera sa jej prerezal prvý zúbok, tak jej ho chce každý obdivovať :-D
Odpovedať
Profilova fotka
uankab, ja si chcem vybrať nejaké krémové šaty (porazí ma, ak sa mi budú páčiť nejaké a budú ich mať len v bielom! ]-( ) .. keďže s drahým spolu žijeme už x rokov v spoločnej domácnosti a už aj to bábo sa nám podarilo, tak mi biele prídu nejaké "nevhdoné" :-p my berieme svadbu čisto ako formalitu, aby sme mali všetci rovnaké priezvisko (Zinka má meno po ocinovi).. budeme sa brať na úrade a potom to bude už len zábava, žiadne odobierky, odčepčovania a pod. ..
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som prve skusala biele a nic extra,potom som sa navlikla do nejakych broskynovych (take svetlo oranzovo ruzove) a sama som bola prekvapena,ako v nich vynikam.Ci biele alebo kremove je uz cisto otazka vkusu a toho,co ti pristane a sadne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak tak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Veronika, krasne kremove saty maju v salone Diamond, v Nitre... Uplna nadhera, skus sa pozriet, ja mam vybrany model JSM 1029, uplne uzasne sedia na postave (teda okrem tych druhych bielych :-) ) Prenajom siat je trosku drahsi a prave som sa docitala na strankach, ze napriek tomu ze maju napisane ze pre nevesty maju doplnky zadarmo, vraj si za niektore z nich musis platit.. no uvidim, omrknem realitu ked tam pojdem koncom oktobra.
Odpovedať
Profilova fotka
Uankab - JSM1029 su krasne, skusala som si ich - kuki do mojho albumu :-D dlho boli favoritky. Co sa tyka farieb - je to kazdeho vec, ak chce nevesta cervene, nech ma aj cervene, je to jej den, nech sa citi uzasne v prvom rade ona a zenich,nie? A silou mocou mat biele - ja neviem, nie kazdemu ide taka farba a NEVINNE uz aj tak nie sme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem za tip :-) kukla som na stránku a mne sa veľmi páčili tie Ivana, Michelle, Porsha Linette a vlastne všetky :-D :-D to bude dilema.. už to vidím 8-) :-N aj keď možno to bude jednoduchšie, keď ich už budem mať na sebe.. len ešte plánujem po pôrode pár kg dať dole, tak to ešte radšej odkladám :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Sugi, moje druhe favoritky ASM 3057, tieto su biele. Boli to prve ktore som si skusala, neviem kedy si tam bola ty a ci si ich videla, ja som bola predmesiacom a boli uplne nove, den predtym ich doniesli, cize som bola prva co som ich mala na sebe :). Ked som ich videla na obrazku, tak ta stuzka okolo krku mi tam nesedela, ale ked som si ich obliekla, boli nadherne... s tou stuzkou velmi nezvycajne, robila ich naozaj krajsie :)
Odpovedať
Profilova fotka
Uankab - pekne aj tie 3057, tie som tam nevidela. Takze asi boli uz pozicane, alebo este ich nedali do obehu ;-) Ale s akou stuzkou? to som asi nepochopila :-N ;-) No babulky, nejako nam to tu umiera, hm? halooo, kde ste vsetky?
Odpovedať
Profilova fotka
JAj este som si vcera doniesla domov svadobne topanocky - su v albume! Su prekrasne, trosku vyssie, nez som chcela povodne, uvidim, ako v nich budem tancovat, ale celkom su pohodlne a dam si do nich pre istotu aj tie gelove vlozky.
Odpovedať
Profilova fotka
Veronikab ak chceš šatky z Diamondu, tak ti odporúčam ísť tam čo najskor. Ako to tak sledujem všetky najkrajšie šatky su už pozajednávané, ale snád sa ti to ešte podarí. Ale z maslových tam majú myslím len 4 druhy a jedny z nich už mám aj ja. Som z nich vytešená...... Majú tam naozaj nádherné kusky
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Sugi81 tak máme presne tie isté topánočky. Však sú úžasnéééé. Kúpila si ich priamo v salóne? Kolko si za ne dala?
Odpovedať
Profilova fotka
Barborka, ti topanky su fakt krasne ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?