Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
AHojcek, tak som to okukla :-D pacil sa mi tam nahrdelnik (v sekcii "na silonu") taky perletovo kamienkovy - ruzovy. A je uplne lacny, tusim 139,-Kc. super cena. takze zatial je to to najlepsie. Pozri, ci sa ti to paci.Najradsej by som mala jednoradovy perlickovy nahrdelnik s ruzovym nadychom a iba take bodky perlicky do usi. Ale neviem, ci to vobec najdem. Takze v nemocnici si v administrative? Ja robim v daniach :-D - mam istotu, ze pracu budem mat vzdy,chichi, lebo dane sa budu asi vzdy platit. Dufam,ze na bud.rok uz bude zo mna danovy poradca 8-) (zatial si odrabam asistenta 3 roky). ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky, ja som tu uplny novacik, toto je moj prvy prispevok a som tiez aprilovka. Ako tak sledujem, pripravy mate v plnom prude a to ja si stale hovorim, ze mam cas! Inak mozem sa Vas spytat, ze preco ste si vybrali prave april???
Odpovedať
Profilova fotka
AHojky Lupienka, tak vitaj na tomto fore, verim, ze tu najdes kopec dolezitych informacii aj inspiracii :-) Preco april? nuz, 6.4. sme zacali s drahym spolu chodit, v ten isty den o rok sme sa zasnubili a o 2 roky mame svadbu :-D A ty?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte,konecne som nasla temu aj pre mna-aprilove ;-) V akom stadiu priprav ste?Hlavne saty ma zaujimaju,lebo na toto si nechavam cas..Len aby som vedela,co stiham :-)
Odpovedať
Ahoj Lupienka a Stanka, Lupienka: my máme 11. apríla výročie 4 roky, tak asi preto svadba 12. apríla. Apríl je super!! Stanka: my máme zatiaľ dohodnutý termín v kostole, boli sme aj v restike, len čakáme na ich odpoved, u kameramana sme boli dnes, a čiastočne máme dohodnutého kameramana aj hudbu. A na šaty sa len chystám.. A ty si v akom štádiu príprav?
Odpovedať
to som sa pomýlila, kameramana máme na isto, už sme mu zaplatili zálohu, ale fotograf je čiastočne dohodnutý.
Odpovedať
Profilova fotka
V kostole to mame vybavene,salu tiez,len este bez zalohy,fotografa mam a take tie drobnosti ako pohare,podvazok,vankusik na obrucky...uz pomaly zbieram doma v jednej skatuli ;-) Na saty sa chystam nejak v oktobri,ale net uz mam ohladom toho zbehany :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pozrela som si album,vy uz mate obrucky? :-o
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak aj ja sa k vám konečne pridávam.. my plánujeme svadbu 5.4.2008.. chceli sme teraz v júli, ale keďže sa nám bábo podarilo skôr ako sme predpokladali a mne bývalo najskôr zle a potom som sa už s bruškom vydávať nechcela, tak sme to presunuli... a práve 5.4. bude mať naše slniečko prvé narodeniny, tak preto vtedy :-D normálne ste ma zaskočili, keď vás tak čítam.. koľko už toho máte dohodnutého =-) my už síce predstavu máme, že asi kde a cca počet hostí, ale nič konkrétne som ešte nepodnikla.. asi už budem musieť :-N
Odpovedať
Profilova fotka
idem sa tu trošku rozkukať, lebo poznám len koníka 8-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No,tak nejak vela toho zariadeneho nieje,ale zaklad je sala a kostol.My sme sa chceli brat povodne teraz -september-ale vyhorela som na tej sale,co strasne chcem,ta je vona az buduci rok.April je svihnuty mesiac,pocasie-nemalo by byt horuco a uz ani velmi zima..Proste nam to tak vsetko lepsie sedi na april ;-)
Odpovedať
Caute babulky, vitam novacice, tu sa rychlo zabehnete, skor vam hrozi, ze sa odtialto neodlepite - ako ja :-D :-D :-D Dneska ideme pozerat salu, v nedelu na 1. rande ku fararovi (budem mat vela vybavovania na uradoch, mame medzinarodnu svadbu :-D ) Fotografa ani kameramana nemam, ale moj bratranec je umelecky fotograf, takze ho mienim pozvat :-D a kolega tiez foti aj kameruje. Saty este niccc! Ale na buduci tyzden idem vyberat latku na polnocne a na tie si idem zabestelovat krajcirku! My sme si naplanovali datum takto. Tento rok uz bysme to nesthli, januar februar je vela snehu a my budeme mat hosti z daleka, potom je post (mame svadbu v kostole, to by nas neosobasili) takze vysiel az april - datum je urceny kvoli rodine, cast z nej je v Anglicku a v tedy su tam volake pradzniny, tak preto! Barca idem pozriet ten nahrdelni! Ked im napises co chces, tak Ti vyrobia podla mna az ruzovy jednoduchy rad perliciek!!! Opytaj sa, ja som im tiez pisala, ci mi dorobia sadu, tak pani mi hned odpisala a bila velmi ochotna!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Barca, en je kraaaaasny, ja som si v podstate objednala uplne rovnaky, iba mame inu farbu svadby, tak ja zeleny! me ku tomu dorobili aj ostatne! Ozaj velmi pekny! Ale mozni ti spravia presne, toco chces!
Odpovedať
Profilova fotka
U mna to vyzera tiez na vybavovacky,beriem si Cecha a aj ked to nieje az taky cudzinec,tak to musime absolvovat..Popolnocne uz predstavu mam,aj krajcirku,len si to nechavam na zimu.. Akurat este riesim jednu vec-ci by sma sa radsej nevzali v Cechach na nejakom zamku,tam ich je kopec vsade,aj okolo jeho rodneho mesta,celkom sa mi pacia aj Lednice,len si musim pozistovat ceny..Ale ved svadbu mam len raz :-D
Odpovedať
Stanka u nas je to presne opacne :-) ktore popolnocne, mas v albume? Odkial je Tvoj mily?
Odpovedať
Profilova fotka
Prajem krasny dnik, no takze co sa nasho terminu tyka, tiez sme chceli teraz na jesen, len nestihlo sa to, tak som otvorila kalendar a padol mi do oka prave datum 5.4. Len uz zacinam mat obavy...mame zajednanu salu, fotografa, hudbu, len som zacala spekulovat, ci to trochu neposunut, kedze sa bojim o pocasie. Teoreticky by sa to dalo, ked to sklbim, kedy je kto volny na 12.4. alebo 17.5., len som nejaka vahava. Preto som chcela vediet Vase rozhodnutia. Ze bude pekne? :-)
Odpovedať
Lupienka: musí byť pekne!! ja osobne by som nechcela určite svadbu cez leto, ešte keby boli horúčavy, ako toto leto, by z nás tieklo a ja ešte na slnku vždy očerveniem :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Jaj Silvi, dakujem, potesila si ma, ked tak skumam minule roky, tak zaciatkom aprila uz bolo pekne a nebol sneh, tak dufam, ze to tak zostane aj do buducna, vsetko sa akosi posuva a minuly rok v aprili uz kvitli ceresne. V lete si svadbu tiez neviem predstavit.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne by leto nevadilo,ale s moho draheho tecie,ked je nad 17 stupnov :-p Len nech je pekne,to si za tych par mesiacov vydufame :-) Sonice:Je z Noveho Mesta nad Metuji,pri Nachode a popolnocne nemam v albume,taky presny obrazok som nenasla,len ich mam doma nakreslene.S tou mojou krajcirkou stale fungujeme tak,ze ked potrebujem saty,nakreslim a nieco vytvorime :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Babenky prosim, viem, ze ste to uz iste aj v inych forach pisali, len zopakujte si to, co uz mate vsetko vybavene, ja mam zatial len salu, hudbu a fotografa, v pondelok idem na saty...Co este musim urobit takto v predstihu???
Odpovedať
Lupienka: ešte termín v kostole, alebo kde chcete mať obrad, a ešte ti chýba kameraman ;-) A už všetko dôležité máš.
Odpovedať
jááj, ešte ma napadol starejší, budete ho mať niektorá?
Odpovedať
Profilova fotka
No, termin v kostole, to bude u nas trochu problem, i ked dufam, ze az taky velky nie. Drahy nema krst a ani si ho nechce dat urobit, tak ja teraz cakam na jedneho otcovho znameho farara, ci bude ochotny nas zosobasit aj tak a kedze nie je z TN, tak kde by ten sobas mohol byt. Vsetko zavisi od neho. Starejsieho budeme mat, ponukol sa nam hudobnik, ze ak chceme, tak ze robi aj takuto funkciu. Hm...len s kameramanom bude asi problem. Ja ziadneho nepoznam a neviem, ci by nemal byt zosuladeny s fotografom...zatial, co som bola na svadbach, tak spolupracovali. Mate skusenosti kocky?
Odpovedať
Babule nestiham, pracujem :-S ja budem mat starejsieho, nas spolocny kamarat - tiez suborista. Riadna myjavska papula, bude s nim srandy - nebude to brat tak vazne :-D Lupienka: nemam s tim skusenosti, ale vatsinou spolupracuju!! ja mam, bizu, skoro celu vyzdobu, a dneska ideme na salu a v nedelu za fararom - inak nic ine
Odpovedať
Profilova fotka
Lupienka,nemal by s tym byt ziadny problem,moj drahy je tiez nekrsteny a ak by sa aj chcel dat,je to zdlhave pri dospelom a do svadby by sa to len tazko stihlo.A este k tomu je rozvedeny,ale nebol sobaseny v kostole a este aj cudzinec,toto mam poriesene.Staci,ak si krstena ty a farari maju povinnost vas oddat. Miesto si mozes vybrat,ale s tym uz trosku problem je,lebo nie kazdy knaz je ochotny oddavat niekde mimo svojej farnosti. Ked tak pozeram,aby som zacala zhanat kameramana!Som myslela,ze to staci az zaciatkom 2008..A co ma za funkciu ten starejsi?Vobec nemam potuchy a to uz som par svadieb odtancovala.Je to nutnost? Suboristu tam mat budeme,segra roky tancuje v subore a pride s "kolegom"
Odpovedať
Stani, starejsi ma hlavnu funkciu pri odoberani nevesty od rodicov a pri dekovani rodicom - vedie rec. Pri hostine ma preslov (nemusi byt) a pri cepceni nevesty jej sundava partu (zavoj). Ma taku viac menej organizacnu funkciu.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak my po dohode s rodicmi mat odobierku nebudeme (moja mamina je sama a vravela,ze by to nezvladla,to si vybavime aj s drahym pred svadbou) a svokrovci to nepoznaju,ked som im to rozpravala,ani im sa to nezda,takze sa vsetci stretneme az v kostole.Aj tak s drahym byvame spolu a rodicia v uplne inych mestach.Rec nieje problem a cepit ma budu suboristi,takze mam o problem menej ;-) Inak mi pride zvlastne,niekde som tu citala,ze starejsieho doda aj svad.agentura,ked ma prihovor clovek,ktory nas vobec nepozna...
Odpovedať
Profilova fotka
Stani mne sa to tiez nepaci, ze cudzi clovek, preto by som pristala na to, ze by to bol hudobnik. Ja som bola na svadbe, kde starejsi viac menej este aj koordinoval zabavu, ked to tam zacalo viaznut, tak vymyslel nejaku hru. No ale ako pise sonice, odobierka a odcepcenie, my odobierku mat budeme a z draheho strany by to nemal kto urobit. A inak dik za info ohladne sobasa nepokrsteneho, buduci tyzden to pojdem vsetko povybavovat.
Odpovedať
Ahojte, tak už je po víkende :-( My našťastie odobierku nebudeme mať, a ked bude zábava viaznúť, tak pre istotu pripravím so sestrou a s kamoškou nejaký program, hry. Hádam sa bez starejšieho zaobídeme. Lupienka: ešte k tomu fotografovi a kameramanovi, my máme zvlášť, tak snád nebude problém a nebudú si zavadzať, ved sa zosúladia časom :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj babulky, nuz ja tiez nechcem mat ziadnu odobierku, hoci je to zvykom, ale kazdy pri tom narieka a place, no to naozaj nechcem. Radsej den pred tym podakujem rodicom a bude. lebo take tie basnicky a podobne.... 8-( Ja to mam tazke u nas, strasne bojujem proti starym zvyklostiam a tak narazam na hrozny odpor v rodine...a je mi z toho smutno, ze mam niekedy chut s celou svadbou prastit. Este som ani nikomu poriadne oficialne nepovedala o svadbe a uz sa mi zacina akoze polka rodiny urazat a mat komentare, preco pozyvam tych a tych nie a pod. potom teta, ktoru som chcela mat za svedka, tak vcera mojej mamine povedala, ze naco robime taku svadbu, ze su to vydavky....a v sobotu som sa s maminou pohadala, lebo nechcem pozvat sesternice, iba rodinu najblizsiu a ked, tak sesternice/bratrancov az po 9tej. a to nechce nikto pochopit a akceptovat. lebo je to akoze novinka nie je to tak zvykom, ze co by sa stalo, ked by sme pozvali vsetkych....no tak mam dnes z toho celeho depky. mam chut sa vziat iba s 2 svedkami a celej rodine napisat oznamko az po svadbe. :-( Zatial som totiz z ani jednej strany mojej rodiny, ani z rodiny Petkovej, nemala pocit, ze by sa s nami tesili. uplne uprimne tesili....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?