Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky. tak už mám doma sobášny list. Teraz ho už len zaniesť farárovi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj simi, aky sobasny list mas doma? nejako nerozumiem :)
Odpovedať
Profilova fotka
no to potvrdenie z matriky. Potom budeš ten papier podpisovat aj v kostole
Odpovedať
Profilova fotka
sssimi, na ktoru matriku treba ist pre ten papier? ja som z BA-Vajnory, snubenec z BA-Raca a svadba bude v Raci. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
To je asi jedno. tam sa neuvádza kde budete mat svadbu a ani kedy. Vypíše ti tam len udaje z rodného listu a občianskeho.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky, prajem krasny pondelok. Simi este to prosim zopakuj, mam ist na matriku, staci, ked pojdem sama, len musim mat svoj rodny list a OP+partnerov. Iba pridem, vypisem a to je vsetko? Nejake lahke :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Lupienka v prvom rade tam musíš íst s partnerom, lebo sa budete pred matrikárkou podpisovat. zoberte si rodné listy + OP. Prídes tam požiadas o "žiadosť o uzavretie manželstva" a bud vam ten papier vypíše matrikárka, alebo ho vypíšete samy, ona ho skontroluje, šupne razítko a dovidenia. Stačí vam tak polhodinka ak nebudete čakat v rade. A nič sa neplatí. S týmto papierom idete za knazom a on si už porobí čo je treba, čiže vám pošle žiadost na sobáš a vybaví vam aj krstné listy. Len treba vediet kde ste krstený :-N
Odpovedať
Ahojte baby, čo máte nové?? Ked spomínate tú matriku, to stačí aj dva mesiace pred sobášom tam ísť?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj babulky, ako sa vam dari? Dufam,ze vyborne! Co sa tyka tej matriky - mne povedali, ze nam staci prist az tak v januari, ze uplne v pohode. a potom dostaneme delegacny list a s tym pojdeme do Grobu na matriku a dohodneme termin a cas.
Odpovedať
Profilova fotka
kamila patri do grobu? alebo ste zmenili miesto?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, je potrebne ist s tym papierom z matriky za knazom uz teraz? alebo na to, aby som dohodla s nim termin svadby ho nepotrebujem a staci to aj neskor?... a potrebujem vlastne nieco, ked pojdem teraz za knazom? niekde som citala, ze krstny list, alebo nejaky prepustaci list z farnosti, ak budes mat svadbu v inej farnosti... neviete mi k tomu nieco blizsie povedat prosim? pekny dnik.
Odpovedať
Profilova fotka
uankab kamarat mi hovoril, že krstný list ti vybaví farár alebo farnost na ktorej budete mat svadbu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Hanka - juj, tusim Grob hovorili v Kamile :-N Inac babky, ja mam v pc taky program (Hani, mozno budes poznat Formedik) a tam su aj tieto tlaciva - ziadost o uzavretie manzelstva, ci ako sa volaju. Tak ak by ste chceli, dajte do IP, ja vam to mozem poslat tuism aj ako jpg program, vytlacite doma a vypisete, na matriku uz iba donesiete a podpisete. to len tak, keby ste niekto mavali take problemy s vyplnanim tlaciv ako ja :-D (zasadne sa pomylim a vyzeram ako idiot, ked si na urade pytam uz 3 kus).
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj,kde steee? Ja som pre krstny list poslala babku :-D Stale zije v tej dedine,kde ma krstili a farara tam poznaju vsetky babky.Tu ho mam doniest,ked si pojdeme zapisat termin. Inak sa musim pochvalit,fotograf mi sice vybuchol,ale v pondelok pridu obrucky,pani cukraku mam,kameramana tiez,takze teraz uz len saty a nahlasit teda ten kostol 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Stanka, naco tak skoro obrucky? My nemame este ani fotografa ani cukrarku. Ale saty uz mam :)
Odpovedať
Profilova fotka
AJ my uz mame zajednane obrucky, no hotove budu az tak v novembri. Tesim sa na ne. A teda saty uz mam, fotografa zajednaneho, kameramana nebudeme mat a DJ mi bude robit jeden kamarat. sme sa rozhodli pre veceru pre rodicov a svedkov a potom o tej 9tej bude taka "after" party s kamaratmi a tam uz to bude taka pohodicka. myslim,ze v nasom pripade je to najlepsie riesenie. Ozaaaaj babky, boli sme v Polsku v Targu - a mali tam prekrasne obleky, fakt perfektne, neviem ako sice sedia, drahusik neskusal, ale vyzerali velmi dobre, aj latka bola taka pekna a viete kolko stali? 2000 SK!!!!! FAKT...my sme nechapali, takze oblek asi pojdeme kupit do polska. akurat ze vsetky nohavice mali dole manzety a to Petko nechce 8-( (hoci mne sa to aj paci), no ale kedze je trochu nizsi, myslim,ze sa budu dat odstrihnut :-D :-D samozrejme u krajcirky....
Odpovedať
Profilova fotka
Obrucky preto tak skoro,lebo som myslela,ze to bude trvat a ono to slo hned:-) Aj jednanie vyborne.A este som sa z tou firmou dohodla,ze keby sa nam nahodou nepacili alebo mi nesedeli k snubaku,ze to posleme naspat a vymenime... A to chce nejaky ten cas dopredu..No a na saty idem buduci tyzden,tak som zvedava. Akurat este rozmyslam,ci si nedat usit,jedna baba tu ma v inzeratoch nadherne,lacnejsie ako pozicanie v KE,tak uvidim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si dnes objednala vyzdobu auta a svadobne SPZ, takze som trochu pokrocila. Ked mojmu sa zda byt skoro na obrucky. Asi to budeme riesit po novom roku. Takisto som dnes volala na matriku a bola som si pre vypis z krstneho listu. Na matrike mi povedali, ze to je este skoro, ze mame prist tak v januari. Takze tak...
Odpovedať
Profilova fotka
Neviete, kde kupim pekne svadobne pohare? Bola som sa pozriet v salone Monika na Rajskej v BA a tak stoja 570SK/1ks aj so zdobenim. V Nicole, odkialmam saty to nemaju.
Odpovedať
Profilova fotka
uankab: my budeme mat svadbu v evanjelickom kostole, ale ja niesom evanjelicka. Ale farar bol velmi zlaty a problem zosobasit nebude. Dohodli sme si si nim na konci septembra stretnutie,zarezervoval si datum svadby, spisali sme osobne udaje o nas a o rodicoch, bez ziadneho krstneho listu, nic. A ked prideme v decembri domov, mame zbehnut na matriku, a s tymi papiermi zas za fararom a este doriesit priebeh obradu. A po svadbe uz on doruci papiere na matriku. Myslim, ze celkom jednoduche. Ale mozno u katolikov vyzaduju aj krstne listy, neviem. Od nas nechcel nic.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte , ako dlho trva vyroba obrucok na Slovensku? My sme to planovali kupovat tu v Belgicku, ale tu to trva 3 mesiace. Co sa mi zda dost vela :-(
Odpovedať
Profilova fotka
sugi81: mala rada, ked pojdete pozerat oblek. Teta ako textil ing, aj mne radila, ze mam pozerat na material, aby bol kombinacia vlna, lycra, a polyester- ze to je najkvalitnejsie a dlho vydrzi krasny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak ja som už bola rezervovať hotel.. pri draždiaku teraz otvorili hotel Bonbon.. kráááásny a drahýýý.. ale "financmajster" nemal nejaké zásadné námietky.. keď potvrdíme tú rezerváciu, tak sa chystám na matriku, dohodnúť termín a hlavne čas, aby sme vedeli podľa toho plánovať celý ten deň :-p a máme aj fotografa.. drahého kolegu, fotí veľmi rád, má aj kvalitné vybavenie, ale ešte nefotil žiadnu svadbu,t ak sa teším, bude sranda :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Oliwf - dakujem za infosku, hned aj si to znacim do diara - oddelenie "svadba" ;-) . Vyroba obrucok na SR je podla mna individualna, zalezi na predajni. Nam zlatnicka povedala, ze sa s nasimi "vyhra", lebo teraz ma najviac casu, vraj po novom roku bude najviac prace. Takze v novembri by sme ich mohli mat hotove. Veronika- ani neviem ze tam otvorili novy hotel, supeeeer, kkolko vas vyjde? (ak sa smiem spytat)
Odpovedať
Profilova fotka
Oliwf my už obručký máme od júla. vyroba trvala 6 týždnov
Odpovedať
Profilova fotka
sugi81: niet za co, aj my chceme kupovat oblek, ktory nebude len na svadbu, a preto nech vydrzi co najdlhsie krasny :-) No tak na Slovensku ako tak citam, vyroba obrucok netrva az tak dlho, ako tu. A ake su asi ceny, s tym, ze ja chcem mat aj s kamienkami, a priatel hladku ? Sssimi, kolko Vas stali, ked uz mata doma ?
Odpovedať
ahojte kocky. svadbu budem mat 12.4.08 v KE ale neviem kde sa mam ist fotit - velmi by som chcela na Hlavnej pred divadlom a pri fontanach(ale tie v aprili este nebudu striekat,tak to bude vyzerat dost cudne).najhorsie bude ak mi nevyjde pocasie - co je v aprili dost mozne!poradte nieco,prosiiim
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, oliwf my ideme domov buduci tyzden, chystame sa aj za knazom, tak som zvedava co nam povie a akym sposobom budeme riesit nauky a co vlastne budeme musiet vsetko pripravit... tiez si idem skusat saty, v Diamonde dostali 4 novych siat a do 2 tyzdnov budu mat celu novu kolekciu, tak ak chcete, chodte sa tam pozriet :))... Dnes som dostala mejl od majitelky a pisala, ze su krasne :-) .... to zasa bude tazky vyber... :-D Obrucky chceme riesit az v januari, podla mna bude na to casu dost, teraz to nestihame a v anglicku su strasne drahe co sme len ockom pozerali !!!
Odpovedať
Profilova fotka
uankab, ahoj... chodte najprv za knazom a on vam povie, kedy potrebuje papiere z matriky. Uzi si saticky :-) My sme boli doma posledny septembrovy tyzden, a svokra ma prehovorila na tie tri ubohe salony v BB, a saty nemam, len strateny cas a nervy :-( A tym, ze este prerabame dom v BB, tak sme uz Nitru vobec nestihli, a tiez som bola uz dohodnuta, ale musela som to zrusit. Lutujem,radsej jeden poriadny salon ako tri sice blizsko, ale nic moc :-( Snad v decembri este nebude neskoro. Uvidime :-) Uankab, skus si v Diamonde vyskusat co najviac saticiek a pofotit sa a potom to tu hod, nech sa mozem pokochat. Je to tazsie riesit to na dialku. Ale my to zvladneme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no sugi, ak to chceš vedieť, tak si sadni :-D prenájom cca 20 tis., konzumné 1.500,- na osobu (v tom je komplet obed-večera: aperitív, predjedlo, polievka, hl.jedlo a druhé jedlo podľa dohody, my chceme švédske stoly a ešte je v tom nealko a víno) v cene je aj výzdoba, prenosný parket a aj vonku nám postavia šiator a dajú stoličky + výzdoba, ak bude pekné počasie a bude obrad vonku som myslela, že to je stratené, ale drahý sa vyjadril kladne, že keď je taký pekný a máme to kúsok od domu... že dovtedy ešte niečo našetríme :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?