Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Barborka, vcera sme riesili podobnu dilemu ako Ty...ci velka alebo mala svadba, nakolko sme si spravili rozpocet a skoro ma porazilo, ked som uvidela konecnu sumu. Ja zdielam Tvoj nazor, ked uz to ma byt raz v zivote...(ono, ak sa mam vydavat druhy krat, tak o 2 svedkoch :-D ), tak dobre, spravime tu svadbu velku. Len ked si predstavim, co ma pred tym caka, odriekanie si, pocuvanie, ci nam to treba, ci nie. Dobre, velka svadba, lenze ja uz potom nechcem setrit, chcem, aby sa ti ludia tam citili dobre a mali vsetkeho dostatok...Je to tazke...a to sme este len zacali.
Odpovedať
Profilova fotka
No ved presne to, ze z kazdej strany pocuvame - a co sa nezoberiete o 2 svedkoch?... ]-( ]-( najma to hovoria ti, ktori mali velku svadbu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby :-) my budeme mat tak 70 ludi (cca 35 z kazdej strany), ale rozpocet nerobim, lebo by ma drb...a kolegyna mi hovorila, ze oni to s mamou tiez radsej prestali ratat, tak ani ja neratam :-) kameramana mame Petovho kolegu, ale je to polo profi, chodi si tak normalne privyrabat a Peto hovoril, ze je dobry...len ma desi, ze som nic od neho nevydela, lebo tiez na tie efekty, maslicky a ruzicky moc nie som, ale Peto moc nechce aby som sa s nim stretla, lebo vraj sa spravam vzdy povysenecky (pritom nespravam) a ze to by ho mohlo znechutit...tak som mu povedala, ze nech vypyta nenapadne nejake DVD od neho, nech viem aspon nasledne povedat, co tam ma a co nie davat...este nic nedoniesol... Barborka, ale ja na tie pohare nechcem davat nic gravirovat, len uviazat take zive kvety, niekedy to skusim doma a sama a dam foto... inak vcera som bola prvykrat na tej fare :-| no nakoniec to bolo v pohode, len trpnem do toho momentu, kym tam dovlecem Peta...
Odpovedať
Profilova fotka
Hani a co si bola na fare? Vybavovat termin, ci nauky? Inak ako dlho pred sobasom treba zacat chodit na nauky?
Odpovedať
Profilova fotka
ja neviem, lupienka, ako to je v katolickom (myslim, ze ty mas tam, ze?) ja som evanjelicka a my nauky nemame.... no pan farar bol super, nasmiala som sa, je tak v strednom veku a priblizila som mu celu situaciu v rodine nastavajuceho (ze otec a deti su ateisti a mama je evanjelicka) a ze aby bol pripraveny, ze nijake nadsenie tam nebude a on povedal, ze to je okl, ze jeho uz upozornovali aj na to ze bude krik a bitka a ze bolo nakoniec v pohode, tak som zvedava :-) inak mi skor povedal, co mam kde vybavit (matriku a tak..) a ze potom staci prist s tym za nim nejak vo februari a ze kedze nie sme z jeho cirkevneho zboru, tak aby sme prisli asi 2x na zoznamenie, aby nas spoznal a 3-tikrat na skusku sobasa... a inak mal len jednu poziadavku, ze svedkovia musia byt veriaci - aj ked katolici, ale pokrsteni...cim sa vyber u Peta dost zuzuje :-| ale ked sme sa bavili o svedkoch - ja som chcela sestru, ta je pokrstena aj konfirmovana, tak to je ok a Peto uvazoval nad jeho krstnou a ta je tiez aj pokrstena aj konfirmovana...tak to mu musim este nejak "slusne" povedat, ze si musi dat krstnu :-( ale inak to vyzera velmi slubne :-)
Odpovedať
Ahojte, Lupienka: náuky asi dva mesiace pred sobášom. Aj my tam máme prísť niekedy koncom januára al. začiatkom februára. Ale asi to je individuálne, záleži od farára.
Odpovedať
Profilova fotka
Hani - este lepsi napad s tymi poharmi!!!!! supeeer, ze by som aj ja take nieco?.... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem kocky za info. A co sa tyka tej matriky, tam sa co vybavuje? Aby som tam prisla ason ako tak pripravena.
Odpovedať
Profilova fotka
mne islo hlavne o to, ze mame prislusnu matriku u nas a sobas bude v TT, tak som nevedela, na ktoru mam ist a povedal ze do TT, v mieste sobasa....a este ze mame ist obidvaja a dat rodne listy a obcianske...
Odpovedať
Profilova fotka
Hani dik, asi sa pojdem aj ja popytat...A tie pohare mozu byt pjeknunke...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby kedže som tu čítala niečo o pohároch kuknite moje ako som ich ja mala ;-) boli na tom kvetinky a boli zviazané dokopy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Brééé ráno holky!!! Teda asi len pre mna. Práve som vstala po nočnej. Dnes máme trhy tak idem kuk. Ako vás tak čítam musím si už vybaviť to stretko s farárom. Toho sa obávam. No ale absolvovat to musím. Hanka a na tu matriku netreba potvrdenie z úradu o trvalom pobyte? stačí občiansky? a nespomýnal ti farar ze tam musíš íst aj s nastávajúcim? alebo stači len ked donesieš aj jeho doklady?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Dobre ranko simi :-) Aj ja by som rada vediet, co sa deje na matrike...asi to tam pojdem zistit a napisem Vam!
Odpovedať
Profilova fotka
majka, ano, je to nieco podobne, ale chcela by som to viac v tvare a v kvetoch ako pierko zenicha a nie spojene spolu stuhou ale z kazdeho by viseli stuzky...alebo tak nejak,.... 8-) simi, o potvrdeni trvaleho pobytu nehovoril nic...a povedal, ze tam musime spisat ziadost, na ktoru sa obaja podpiseme, takze obidvaja...
Odpovedať
Profilova fotka
hanka:ja som dala len dole tie kvetinky aby mi nezakryli to čo som tam namalovala,a tie boli tiež také do maslovej farby ako moje kvety,...a že prečo som si to zviazala dokopy?lebo som videla také a zapáčilo sa mi to,a vlastne symbolizovalo pre nás,že ako tie poháre boli spojené odteraz aj náš život bude takto spojený :-D ale vieš každému sa iné páči,nie sme rovnakí,ja len pre inšpiráciu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja viem ,ako si to myslela, ved ja nehovorim, ze to bolo zle :-) len som to doplnila o moju predstavu 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, kedy treba ist na matriku ziadat o povolenie a nahlasit sobas, ked ho budeme mat v kostole?
Odpovedať
Profilova fotka
mne povedal pan farar, ze v mieste konania sobasu, ale nieco hovoril o tom, ze ho tam uz poznaju a ked poviem jeho meno, ze mi daju co treba... skus si tam zavolat... a na matriku musis ist na 100% aj keby si to mala v lietadle...
Odpovedať
Profilova fotka
hanka, ale kedy tam treba ist? Uz?
Odpovedať
Profilova fotka
no podla mna ti to vystavia hned na pockanie, nie? takze by to malo byt jedno, ze kedy....ale toto fakt len moj nazor...
Odpovedať
Profilova fotka
ok, dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
keďže my sme v BA a budeme sa brať v TO, tak plánujem, že budúci piatok skočím na matriku do TO, ideme krstiť, takže sa tam budem vyskytovať.. potom tiež môžem podať info ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lenze trvaly pobyt mas kde? ide aj o to...
Odpovedať
Profilova fotka
trvalý pobyt mám v BA.. ale brať sa môžeš predsa kdekoľvek, samozrejme za poplatok (aspoň tak mi bolo povedané)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, to som ani nevedela ze musim ist na matriku, tiez chceme mat sobas v kostole... neviete nahodou, ci tam musime ist osobne a obidvaja, alebo tam staci niekoho z rodiny poslat? potom to musim doplnit do nasho programu, ked budeme v oktobri doma, nejako sa nam uz prilis zaplnuje ... :-S co sa taky rozpoctu, tak my sme ho este neratali a zrejme by ma porazilo keby som zacala... pri nasej mnohopocetnej rodine robit malu svadbu bude priam zazrak, hlavne ked sa kazdy na nu tesi, no ale snad sa nam to podari nejako skresat, kedze cela rodina je z oravy, cim sa zasa komplikuje zohananie ubytka a podobne...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, aj my budeme mat velku svadbu, okolo 80-90 ludi. Dnes som bola skusat saty a hned som si jedny aj rezervovala. Bola som v Nicole a budem mat saty z novej kolekcie 2008 :) Este ich nikto nemal na sebe :) Ani neskusal.
Odpovedať
Profilova fotka
caute, baby mam v albume saty, ktore som si objednala - modelku aj seba v nich, vybrala som si ich v Blisse v TT a su z novej kolekcie Jasmine 2008 a sadli mi ako na mna site, co ma maximalne presvedcilo...mam tam len fotku v bolerku a bez zavoja, ale saty su povodne bez rukavov (bolerko chcem len do kostola...) tak cakam hodnotenie... zabka, tymto krmili v Nicole aj mna v stredu minuly tyzden, vytiahla zo zadu 3-je saty, ze tie este nikto nikdy nemal, ale ako vidim, tak ten trik pouzivaju stale :-| ale hadam ked sa ti pacili to je podstatne...mna neocarili, ale kazdemu sedi ine :-) tak gratulujem k vyberu...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Hanka, tie satocky su krasnucke... budes v nich urcite krasna, taktiez ta svadoba kytica ti k nim pojde... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Tak už nám ďalšiu svadbu za sebou. Vydávala sa drahého sesternica /v 6mesiaci tehotenstva/. Tým som sa len uistila, že keby som náhodou ostala do svadby tehotná, tak by som ju odložila. Po polnoci už bola hotová, unavená. :-( A v bedekri som sa dočítala, že na matriku sa chodí skôr ako za farárom a vraj oni odtial posielajú žiadost na farnosť. Snád je to pravda, chceme tam tento týžden zabehnút.
Odpovedať
Profilova fotka
Hanka a kde máš fotku v šatičkách? Šatky su krásne!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?