Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Hani posli este nejake inspiracie, ja si to zacinam zapisovat, co este nemam a na co sa musim spytat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to ja mam blok, ktory mam po mesiacoch rozdeleny a tam si pisem, co ktory mesiac vybavim...
Odpovedať
A kedy ste sa zasnúbili? My sme od 23. mája tohto roku.. Inak ja som vôbec nemala predtým predstavu čo všetko treba na svadbu.
Odpovedať
Profilova fotka
zasnubili? :-D :-D prsten mi dal na 1-ve vyrocie, co bolo pred 7,5 rokmi :-) svadbu sme si "zmysleli" minuly tyzden, tak ze sme stanovili termin len tak jeden vecer... lebo na jar sa mame stahovat do noveho bytu a povedali sme si, ze sa este prewdtym teda vezmeme....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky. My ideme teraz kupovat seat leon tak na fotenie by sme išli na nom. Kostol mam od domu asi 20metrov a hostina bude o dalsích cca 50metrov :-D , ale svokor nam aj tak ide vybavovat koč. Chová kone, tak to budeme mat take origoš. Dnes idem s nastávajucim zajednat vestičku a kravatu do Diamondu. Objednávame z Nemecka lebo chce bordovu a teraz idu len biele a krémove tak to inde nevieme zohnat. tak sa tesim. hanka a na farský urad potrebuješ aj krstný list?
Odpovedať
Profilova fotka
fuha, tak to vooobec neviem :-| a navyse, ja budem mat v evanjelickom... ale pytam sa Ludky a ta hovori, ze len vtedy, ak si bola pokrstena v inej farnosti ako mas sobas...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojcek babky - takze auto ja vobec neriesim, mam dost znamych, ktorych auta by mohli byt kludne svadobne a navyse ani neviem, ci take aj bude, nakolko mame zaplateny koc, ktorym sa dovezieme.Asi bude zbytocne este mat nejaku limuzinu s ozdobou...a nasi sa odvezu na "normalnych" autach. Simi - v Diamonde idete objednavat vesticku? das potom infosky,ze aka, za kolko a prip aj foto? :-) OK, idem zase robit, pol hodinka obednajsia mi skoncila :-D a musim urobit jedno danove priznanie este dnes.... :-S tak pekny dnicek babulky, ved ja sa tu zastavim podvecer :-p
Odpovedať
Profilova fotka
no baby, prave sme sa dohodli, ze zajtra idem s celou suitou po praci do Nicol - ja a 3 kolegyne :-D :-D to budu mat radooooost 8-) 8-) 8-) koce sa mi nepacia,neznasam kone :-P a smrdia...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som asi tiez nechcela koc, naviac to budem mat z domu do kostola cez pol mesta, to by som musela vyrazit 2 hodiny vopred :-D Barborka, nebude este zima na koc?
Odpovedať
Profilova fotka
a este si neviem predstavit, ako by ma na neho vykladali :-D :-D to by mali ostatni zabavu teda :-N :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Sugi všetko zajednane. Oblek od nich kupujeme za 11390sk a vestičku za 3200sk. Je to presne ta vestička ktoru mám v albume-tá bordovo červená. Oblek bude tak za 3 tyždne a vesta cca 2 mesiace. Tak ešte topánočky a spodné prádlo.... Drahý bol nádherný :-) A holky na koči je to krása. Kamarát sa tak ženil a niečo krajšie som ani nevidela. bolo to príjemne a uvolnene a tie zábery.... A či už sa budem škriabat na koč alebo tlačit do auta, takto mám zajedno :-) 100 ludi 100 chutí
Odpovedať
Profilova fotka
ved hej, ja nie som velmi romantik a aj keby som bola....tak ist od nas do TT, co je cca 15 km na koci, no neviem :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte, no vy ste teda daleko uz s pripravami... ked som si to tak vsetko precitala, tak som mile za Vami... my chceme obrucky, oznamenia, svadobny oblek, a podobne vybavovat az v januari, sa mi zda sialene riesit to teraz... myslite ze je to neskoro ???? kazdopadne my by sme chceli mat tiez specialne auticko, nejaky stary kabriolet, len neviem, kde take nieco vieme zohnat... mame nejake auta v rodine, ale na tento den by som chcela nieco speci...
Odpovedať
Profilova fotka
Kocky my sme to tiez vcera vecer dopodrobna rozoberali, spisovali co vsetko treba a robili rozpocet. Ked som to na zaver zratala, velmi som bola prekvapena sumou, asi som to niekde prehnala. Napriklad kolko zakuskov sa objednava? Asi to zalezi na pocte ludi, ale aspon orientacne...dalsia vec, alkohol, mozte si doniest do saly? Lebo my hej, len tiez neviem, kolko mam ratat vina, kolko tvrdeho, ake druhy...asi by som potrebovala absolvovat nejaku svadbu ako predpripravu... :-)
Odpovedať
Ahojte, Lupienka: aj my sme včera rozoberali že aký alkohol, zatial sme dali fernet citrus, tequila, vodka, hruškovica. A samozrejme víno, ktoré si môžeme doniesť, a to som rátala 30 bieleho a 30 červeného. Lebo nás bude len okolo 30 ľudí, ešte aj na výslužky. Ja rátam tak na osobu: liter vína, pol litra tvrdého a 2 l nealka. Ale som zvedavá akú sumu nám vysolia za ten tvrdý alkohol, akú prirážku si tam dajú. A zákusky rátam tak 3, 4 na osobu. A ešte do výslužiek takých 10 - 15. A ešte budú aj torty tak to by malo stačiť.
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som ratala 50 litrov z kazdeho vina (budeme mat asi 70 ludi) a tvrdeho alkoholu tak flasu na osobu, co je asi blbost a prehnane, len mam taku moznost, ze co sa neotvori, tak mozme vratit. A prave tu vznika ten problem, ze co kto bude pit, lebo tiez sme si dali ze fernet, vodka, borovicka, slivovica a asi nejaky konak. Tak radsej asi viac a mozem vratit, akoby sa mal stat trapas a zistim, ze uz nemame dajmetomu vodku. Zakusky 3, 4 na osobu, vysluzky sa davaju nie kazdej osobe, ale na rodinu, len ja musim ratat este tak, ze do roboty, susedom...jaj neviem, neviem.
Odpovedať
Lepšie je mať rezervu, ale u nás sme tak rozmýšlali že vela ludí nepije, tak nám by to malo stačiť, my to máme v reštike tak v najhoršom to sa ešte dá doobjednať. A vy to kde máte? Samozrejeme že výslužky nejdú na osobu ale na rodinu, a podla počtu osob v rodine prispôsob aj počet zákuskov. Aj my dávame do roboty, a ešte neviem kde všade. A nealko aké dávate?
Odpovedať
Profilova fotka
Nealko si nemozeme doniest, takze budeme brat od nich, co znamena, ze co si kto vypyta. Predpokladam, ze najviac pojde mineralka, vacsinou je to tak...Mame to v jednom hoteli, takze tiez sa tam da mysliet na to, ze ak bude cosi chybat, mozme kupit tam. Vy ste nad akym nealkom rozmyslali?
Odpovedať
Alko a nealko musíme brať od nich, a z toho nealka sme si vybrali: Coca-cola, tonic, džús, minerálka. A už nám k tomu dali aj včera ceny. Myslím že to stačí, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite to staci, je to aj dost individualne, u nas viem, ze napriklad sa dost pije Sprite, tak my by sme pridali este aj ten...Ceny Vam dali aspon slusne?
Odpovedať
Na sprite sme nemysleli. Slušné?? Neviem, nemám to moc s čím porovnávať. Jedlo vychádza okolo 500 na osobu, čo si myslím že je dobre, aj v druhej reštike nám povedali že okolo 500. A to nealko vychádza asi 250 na osobu, ak rátam tie 2 litre. No a to alko, to vôbec netuším, koľko si budú pýtať :-| Vám už povedali?
Odpovedať
Profilova fotka
No my este nemame presnu cenu na osobu, kedze mame moznost vyberu z roznych druhov menu, a to si mame ist vybrat az niekedy v januari. Takze cena na osobu sa bude pohybovat na zaklade toho, ci chceme jedlo klasicke alebo svedske stoly, aky druh jedla bude a pod. Plus musime brat od nich pol litra vina na osobu. Ceny nealka pojdem este len zistit. Viem, ze to bude nakladnejsie, ale to je uz dan za to, ze chceme zrovna tu salu, ktoru mame. Ak by sme suhlasili s niecim jednoduchsim, usetrime urctite aspon 200,- Sk na hlavu, ale ved snad je to len raz v zivote :-) , tak uz do toho vrazime!
Odpovedať
My sme si zatial vybrali menu, aby nám vyrátali čo to približne výde, aby sme zas neboli zaskočení tou cenou, ale menu môžeme pred svadbou ešte zmeniť. Keby sme to mali v kulturáku, alebo v podobnej miestnosti, tak na tom by sa dosť ušetrilo, hlavne na tom pitive. Ale jasné ved aj tie reštiky a hotely musia z niečo žiť :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hej, my to mame v kulturaku a to co za tym behas, tak ta to vyjde na tak isto, co usetris na liter minies na benzin a telefon...to je uplne za jedno, len v restike to mas pohodlnejsie...a este ti spravia vyzdobu, co minies bezne ked chces vyzdobit slusne kulturak aj 5-6 tisic....teda ja chcem zive kvety...
Odpovedať
Profilova fotka
sestra sa mi inak dnes bola pytat na rozpocet na kyticu v najvychytenejsom kvetinarstve v TT v Orchidey, co ma taky mlady chalan a povedal jej, ze ci mi sibe, ze chcem bielu kyticu, ked som blondyna a budem mat biele saty...ze budem len biela "hahula" a ze nech pridem sa mu ukazat, donesem fotku siat a ze nech sa necham prekvapit, ze on to spravi podla seba... tak sa na neho asi spolahnem, zevraj je super a este nikto mi nic zle na neho nepovedal, kazda len chvalila...
Odpovedať
Profilova fotka
Vy uz riesite kolace?A ja som sa bala,ze ked teraz nejakej cukrarke zavolam,tak ze sa zasmeje.Menu nam dali len informativne,kolko vyjde,ale co chceme my,mame dohodnut mesiac pred svadbou.A co sa tyka pitiva-nealko maju zaratane v cenach,co nam dali informativne menu,liter nealka na osobu a pripitok,vsetko ostatne si mozeme doniest.Tak to riesime tak,ze ked je nejaka akcia nikde,tak vezmeme flasku a budeme to do aprila zbierat,aspon sa nam rozlozi celkova cena.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak aj ja s k Vam pridavam. Nas velky den bude 5.4.2008 a uz sa velmi tesime, teda aspon ja :-) Zatial mame rezervovanu miestnost a kostol. To je vsetko! Tento tyzden idem 1. krat pozriet saty, mam aku-taku predstavu, len sa obavam toho, ze sa mi nebudu hodit. Ved uvidime. Takze zatial tak.
Odpovedať
Profilova fotka
my ideme dnes z prace cela suita - ja a 3 kolegyne...idem pozriet predbezne do Nicol, ale mam pocit, ze sa mi tam ani nic moc nepaci :-|
Odpovedať
Profilova fotka
hanka, ja tam idem v sobotu, prave do Nicole, pretoze sa mi odtial paci najviac siat,, ale neviem, ci sa mi budu hodit.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tam vcera pozerala do vykladu a boli tam same ako "pokrcene" tak neviem ako to bude vyzerat, sak dam info... ja uz som si jedny vybrala inkde a zalubila sa do nich (vid moj album) a uz sa mi ine znepacili :-( ale tieto si musim objednat, lebo v SR nie su...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?