Svadba september 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj, pridavam sa. My planujeme 3.9., ja som chcela v juni, ale to je hned po statniciach, tak sme to dali na september z rovnakeho dovodu ako vy. Konecne je tu aj takyto mesiac :-D
Odpovedať
dobre sa zabavat na vlasnej svadbe tak to je to prave orechove len som zvedava ako to v skutocnosti dopadne :-| :-S
Odpovedať
:-o ...ivka0077 a kde si to pozerala,ze bude prsat snad nie dufam,ze bude buduci rok pekne pocasie na cely sep....jaaj uz sa tesim na tie ostatne pripravy...
Odpovedať
tak všetky, čo sme tu, pevne dúfajme, že sa na vlastných svadbách dobre zabavíme a že všetko dopadne tak ako má :-) som optimista, lebo kebyže si mám pripustiť, čo všetko (resp.niektoré osoby) by svadbu mohlo pokaziť, tak by som asi scvokla. teraz si to tak nepripúšťam a nemyslím na to, možno o rok, keď už bude pred svadbou, budem inak vravieť. a počasie? to neriešim, lebo je straaaašne nevyspytateľné. včera sme si s drahým objednali obrúčky x-) budú hotové o mesiac 2.oktobra. tak sa na ne teším :-)
Odpovedať
honey7777, ja som to našla na tejto stránke - http://www.meteoinfo.sk/index.php?str... - ale to je len archív počasia, že ako bolo za minulé roky v konkrétny dátum a rok....ale je to fakt nevyspitateľné, človek nevie, ako bude za mesiac, nie ešte za rok.......ale ja pevne dúfam že bude krásne na celý september :) vcielkamaja, a objednali ste si cez internet obrúčky, alebo v nejakom obchode? nemáš aj obrázok? my sme tiež boli pozrieť, chceli by sme asi lesklé s kombinovaným zlatom :)
Odpovedať
my sme si objednali priamo v obchode, je to firma Zlatokov. a poviem ti, že vidieť obrúčky "naživo" je úplne iné ako nete. keď som predtým na nete pozerala ich ponuku obrúčiek, tak ma absolútne neoslovila. ale včera, keď som ich zbadala, bolo to o niečom úplne inom. preto ja osobne si myslím, že je lepšie ich vidieť naživo ako iba na nete. a v 1 zlatníctve som videla aj podobné, ako sme si predtým chceli dať urobiť (obrázok som našla na nete a s tým som išla do zlatníctva) a chválabohu, že sme si ich nedali urobiť, pretože boli mohutné a hrubé na naše prsty. obrúčky sme si objednali z čisto žltého zlata. viem, že sme ešte nemuseli, veď svadba je až o rok....nemuseli sme, ale chceli sme. http://zlatokov.sk/main.aspx?menuid=p... no snáď bude link fungovať . tieto obrúčky sú po okrajoch lesklé a stred je tak zvláštne brúsený. ja mám v strede 5 zirkonov, drahý bude "bezzirkónový"
Odpovedať
vcielkamaja, krásne ste si vybrali....ja som tiež rozmýšlala, že by som si dala so zirkonmi, niečo takéto by sa mi páčilo: http://www.svadobneobrucky.com/index.... , ale v lesklom prevedení.....a ak sa môžem opýtať, kolko vás stáli tie obrúčky? ja čo som pozeralaa u nás v zlatníctve, tak ceny sa pohybujú zhruba okolo 200 eur za jednu, aj to je cena za velkosť asi 55, takže pre priatela bude drahšia.....čo som pozerala obrúčky v žiline, tak tam stáli asi 1000 eur obidve, čo je riadne vela penazí.......takže radsej kupime u nás v pb...
Odpovedať
Ahojte, my planujeme 24. september 2011... mame rezervovanu salu, ostatne zacneme asi neskor :-)
Odpovedať
Profilova fotka
babyyyyy musíte si hovoriť, že náš svadobný deň bude najkrajší, najlepší a najdokonalejší a pršať nebude ! :-p :-D pekné obrúčky, len my chceme čisto biele zlato :-) http://www.snubniprsteny-lr.cz/snubni...
Odpovedať
ahoj radka_j, tak vitaj medzi nami ;-) ivka0077, presnú cenu za obrúčky ešte neviem, pani do objednávky napísala predbežnú sumu 500 eur, ale podla mňa to bude menej ako 500 eur, pretože...moja bude stáť cca 220 eur a obrúčka pre drahého bude možno tiež v tej sume a ešte menej, pretože máme zhruba rovnaké veľkosti ( ja mám 56 a on má 58) a jeho bude ešte bez zirkonov. takže preto som ja chcela zirkony, aby sme si nemýlili obrúčky :-D toto sú jedny z tých lacnejších obrúčiek, inde v zlatníctvach sa pohybovali okolo 600, 700 eur. ono to ale záleží od toho, aké chceš, aké hrubé, kolko kamienkov a tak... mne jedna známa radila, aby som si dala radšej "matné" obrúčky, tak zvláštne brúsené, a nie lesklé, pretože na nich skôr vidno, že sú poškriabané. včera som sa na to pýtala v zlatníctve a pani mi vravela, že to je jedno, každá obrúčka, ktorá sa denne nosí, sa časom poškriabe. jediné, čo mi pani predavačka odporúčala, aby sme si nedávali gravírované obrúčky (také všelijaké vyryté vzory na obrúčkach), pretože tie sa už potom nedajú zväčšiť, príp.zmenšiť...čo je na tom pravdy, neviem, toto mi len včera povedala. my sme si nakoniec vybrali lesklo-matné :-D po okrajoch sú lesklé a stred je tak zvláštne brúsený. veď keď ich budeme mať doma, hodím ich do prípravného albumu, lebo na fotke na nete to nie je až tak dobre vidieť. tie, ktoré sa ti páčia, sú podla mňa tiež nádherné. ťažko je si vybrať z tolkej ponuky :-D mňa dnes budúci svokrovci prekvapili s tým, že chcú ešte tento rok kúpiť alkohol na svadbu, pretože od budúceho roka sa zvyšuje DPH a aj daň na alkohol či čo, a budúci rok bude alkohol drahší...
Odpovedať
Profilova fotka
a to sa cena obúčiek pohybuje aj podľa veľkosti? ja mám asi 50 a nechce sa mi veriť že by to bolo o neviem koľko lacnejšie :-o aj keď by som sa nehnavala :-D no ja si tiež myslím že sa lesklé skor poškriabu ale sú krajšie :-)
Odpovedať
ceny a pohybuju asi podla toho, kolko gramov zlata sa pouzilo pri vyrobe obrucky. a uz ani neviem, kto mi to vravel, ale ze panske obrucky su drahsie ako damske. nerozumiem sa do toho, nie som zlatnik, len som si napisala moju domnienku. ale dnes to mozem vyzistit :-)
Odpovedať
mne to aspon tak tvrdili v zlatníctve, že cena, ktorá bola uvedená pri danom prstienku (všetky boli vo veľkosti 55 ako vzory) platí pre danú veľkosť a partnerova obrúčka bude drahšia, lebo on má 64-ku.... bude to určite preto, lebo sa tam použilo viac zlata.....ja ked mám veľkosť 53-54, tak zaplatím zasa menej, ale nie o veľa....a ešte mi tvrdili, že veľa ženíchov si dáva svoju obrúčku o 1-2 mm širšiu ako nevestina...baby, dávate si to aj vy tak?
Odpovedať
Článok sa načítava...
vcielkamaja: moja švagriná mi tiež radila, nech si nedávam lesklé obrúčky, povedala, že pri stálom nosení ju ma doškriabanú, tak si ju dáva len sem tam, že ona by si už vybrala radsej matné.... a predavačka mi povedala, že ona tiež sm anželom majú lesklé obrúčky, a že si ich dávajú pravidelne preleštiť a že sú stále krásne, ale že ked stále obrusujú, tak že strácajú aj na hmotnosti....tak tiež neviem ,čo je na tom pravdy..... ja by som gravírovanú asi nechcela, skor len takú hladku, možno s nejakým jemným pásikom, alebo zirkonom, resp. brilantom v strede....som sa pýtala v zlatníctve, že či je veľký rozdiel medzi cenou za zirkon a medzi cenou za diamant ap ovedala mi, že rozdiel je možno tak 50 eur..... ael samozrejme záleží aj na veľkosti toho kamienka....tak uvidíme, čo si nakoniec vyberieme.... priatelovi som spomínala, že tvoji svokrovci idú kupovať alkohol, ked sa bude zvyšovať dph, tak jeho to normálne chytilo, že aj my by sme mali už niečo zaobstarať, len problem je v tom, že tolko flašiek nie je kam dať, jedine niekde do pivnice, lebo aj on aj ja bývame v byte, takže sme priestorov obmedzený..... skúsim zájsť do žiliny do metra, aké sú tam ceny, resp. bratranec má reštauráciu, tak možno má kontakt na cenovo priaznivých dodávateľov a zohnal by aj lacnejšie....a ak sa môžem opýtať, kolko alkoholu asi plánujete kupovať?
Odpovedať
vcielkamaja dakujem za privitanie :-) ... k tym obruckam ma zarazila ta cena 500 eur....moja buduca svagrina sa vydavala pred 4 rokmi a dali za obe obrucky vtedy 5000 Sk... dali to robit nejakemu zlatnikovi v okoli Ziliny . Doniesli mu obrazok ake chcu a presne take im urobil a su naozaj krasne.... Maju ich leskle a pri kazdodennom noseni sa dost osuchali, takze my budeme rozmyslat nad kombinaciou lesklo-matne :-D ...k tomu alkoholu ..dobre na zamyslenie .. ivka0077 odporucila by som ti šimo v povazskom chlmci(pri ziline) su tam vyborne ceny... samozrejme aj metro je fajn ked je dobra akcia, ale v tom šime sme nakupovali alkohol aj na otcovu 50-ku a dost sa to vyplatilo 8-)
Odpovedať
no ja mam rok aj nieco do svadby ale ten alkohol uz mam pre istotu kupeny asi pol roka.nemozem nechat vsetko na koniec .Tak z kazdeho roskun trosku mame tak 100 flias
Odpovedať
Profilova fotka
pusinocka a co vsetko ste kupovali? a hlavne kolko pre kolko hosti? my tiez rozmyslame, ze zacneme alko kupovat pomalicky
Odpovedať
tak pre 100 ludi a okrem toho mame salu,hudbu,kameramana no a v sobotu ideme kuknut oblek a topanocky pre milacka a inac nic do septembra n mame dost casu tak pekne pomalicky a ty mas co moja?
Odpovedať
Profilova fotka
no myslela som, ze ake druhy alkoholu. Ja som prave z netu objednala vinko za 50 Kc a tu po obchodoch stoji aj 110 Kc takze dobra akcia za vyborne vino. Objednala som 48 flias a este ostatne vino bude sudove asi. Mame 10 litrov fernetu citrus a to je asi vsetko z alkoholu. Zvysok kupime neskor. Pre 100 ludi. Mame zajednanu salu a fotografov a mam objednane svadobne saticky o mesiac budu moje... a to je asi zatial vsetko, teda este par veci mam kupenych co mam v albume, napr. coko fontanku a tak.
Odpovedať
Profilova fotka
páni baby, už toho máte strašne veľa pokúpeného :-) asi sa musím viac snažiť :-D ja chcem objednať aspoň pierka, ale stále váham nad farbou výzdoby.... poraďte baby, zelené alebo fialová? hodím do albumu fotky výzdoby z našej sály, tak povedzte čo je krajšie :-)
Odpovedať
tak mi sme kupovali triumfku a ten ostatni alkohol dva mesiace pred svadbou :-D :-N a urcite zelenu ja tiez nad nou rozmyslam ]-(
Odpovedať
ivka0077: drahy si nedal urobit sirsiu obrucku a pravdupovediac, ani jedneho z nas to nenapadlo a ani sme nad tym neuvazovali, ze on by mal sirsiu obrucku. a tiez je pravda, ze jemu je taaaaaaaaaak moc jedno, ci bude alebo nebude sirsia :-) tiez planujeme ist na nakup alkoholu do Metra. ale ake druhy sa budu kupovat a kolko, to este nevieme. my totizto cakame na zasnuby s rodicmi, ktore sme si dali na 10.10.2010 a tam sa o vsetkom rozhodne. ale dnes som nad tym premyslala, co vsetko by sa mohlo kupit: samozrejme biele a cervene vincisko, ale to kupime inde, nie v Metre. z tvrdeho alkoholu urcite Fernet, mozno hruskovica, vodka, nejaky liker...podla toho, na com sa moji a jeho rodicia dohodnu. ked to chcu platit rodicia, tak nech si vyberu a kupia, co chcu :-D :-D no a tiez neviem, kde alkohol uskladnime. byvame sice v rodinnom dome, ale mam pocit, ze sa sem uz nic nezmesti :-D radka_j: aj mna zarazili ceny pri vybere obruciek. z jednej mi ostalo normalne teplo :-D :-D minniepha: osobne by som skombinovala zelenu s fialovou, lebo na mna tieto 2 farby spolu posobia veselo, nie je to take fadne ako iba vyzdoba v 1 farbe. ja planujem bledoruzovu vyzdobu, ale kvety na stoloch ako aj ikebana na stole, pri ktorom sedia novomanzelia s rodicmi, budu v kombinacii bleda ruzova, tmavsia ruzova a zlta. zajtra hodim do pripravneho albumu obrazok tejto farebnej kombinacie. pekne to ukaze...tak zivo. ale to je vec nazoru. tebe sa to pacit nemusi ;-)
Odpovedať
minniepha: podla mna by sa to dalo tiez skombinovat ..dam do svojho albumu jeden obrazok vyzdoby, kde je kombinacia tichto farieb :-) dufam,ze sa ti bude pacit ;-)
Odpovedať
radka_j: a ty akú farbu výzdoby planuješ? :-)
Odpovedať
vcielkamaja: zelenu ....:-) je to moja oblubena farba a polovicke sa tiez paci :-) ....jedine co neviem je ci na stoly zive alebo umele kvety ja by som velmi chcela zive len uvidim aj podla financii 8-) ... a ty si ako predstavujes svoju vyzdobu?
Odpovedať
Profilova fotka
radka vyzerá to fakt super, páči sa mi to :-) uložím si obrázok a uvidím čo s tým budú vedieť urobiť. no tak mna ste tiez nakazili s tým alkoholom, asi poverím otca nech skočí do Metra v KE, on to má v dome kde uložiť a ja zase toľko alkoholu nechcem.. myslím že hlavne vínko stačí tak 1 na osobu, aj to neviem či nie je veľa... a z tvrdého pár kusov na zahriatie, keby mrzlo :-D kacennka prosím ťa koľko ťa stála tá čokofontána? zbožňujem čokoládu, takže uvidím podľa rozpočtu či kúpim alebo nie :-)
Odpovedať
bledoružovú výzdobu a na stoly živé kvety. hrozne sa mi páčia gerbery a chcem ich mať vo výzdobe a v kombinácii bledoružová, tmavšia ružová a žltá. ale vedela by som si to predstaviť aj bez tej žltej. vo vázach chcem len tieto 3 kvietky, žiadne zložité aranžmá. pre mňa je oblúbenou farbou ružová 8-) bola som sa pýtať v 1 kvetinárstve, ktoré nieje zrovna najlacnejšie, že kolko by vyšla taká ikebana na stôl, a že či by som sa zmestila do 50 eur (sumu som dala len tak zbrucha odhadom). pozreli na mňa a spýtali sa ma, že či chcem mať na stole prales :-D takže rátam tak 30-40 eur ikebana + kvietky do váz.
Odpovedať
Baby ja som tu svadbu zmenila -teda datum zavolala som rychlo fotografovi a aj na salu a je volne 23.jula tak to bude vtedy....mam rada teplo...tak je zmena...3.sep.bol dobry datum ale bala som sa,ze bude zima ...tak ale prajem vam aby bol septem.pekny -slnecny a teply....
Odpovedať
Profilova fotka
my sme to chceli 6.8 ale to mu priatel zrusil, ze on sa nechce parit v tom obleku, ze to posunieme na september, ze bude este teplo...ale ako vidim podla tohto roka tak to bude bieda. Ja by som mala svadbu najradsej v maji, zaciatkom juna ale to budem mat pred statnicami, takze mam smolu...:D ale verim, ze v septembri buduci rok bude super
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby tak ja sa k vam tiez pridavam, my máme stanoveny terminy 10.09.2011. :-) Svadba by mala byt v Nitre. Zatial mame zajednanu salu a fotografa. Momentálne zhaname kameramana a DJ :-o neviete mi poradit z okolia Nitry alebo Zlatych Moraviec? ;-)
Odpovedať
Ahoj janulienka, ja som tiez z Nitry. to je ale nahodička :-D a vitaj medzi nami ;-) kde mate salu a kto vas bude fotit? honey7777, teraz si nakazila ty mňa a nedalo mi to, a napísala som do reštaurácie, kde chceme mať svadbu, či majú volné na náš termín.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?