Svadba september 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj, pridavam sa. My planujeme 3.9., ja som chcela v juni, ale to je hned po statniciach, tak sme to dali na september z rovnakeho dovodu ako vy. Konecne je tu aj takyto mesiac :-D
Odpovedať
no akruát som pozerala stránku Jasenice a dočítala som sa tam, že prenájom toho kaštiela na civilný sobáš stojí 34 eur a vykonanie obradu 100 eur.....mna porazí....čo už by za to nechceli.... tak sa tam pôjdeme opýtať, a pozrieť to, priatelov otec sa pozná so starostkou, tak možno by sa to dalo vybaviť aj nejaká zlava.....lebo tých 100 eur je riadna sumička....
Odpovedať
pane jo, to fakt by uz nevedeli na com zarobit ..... ja som tiez rozmyslala sa popytat ci to bude v tom kostole mozne ale pojdem asi trocha neskor este je cas, asi :-D
Odpovedať
alebo tam skús zavolať.....aj ja som sa už bola s priatelom spýtať na matrike, že ako dopredu sa to nahlasuje a tak, že či tam bude nejaká výzdoba atd...tety matrikárky sa tam dušovali, že určite je tam krásna výzdoba, že oni to pripravia, no čo mala kamoška aj sesternica svadbu na úrade, tak som žiadnu kytičku ani nič vyzdobene teda nevidela........ takže radsej si to zaobstarám sama...a sa ma pýtali, že kedy bude svadba a povedala som, že buduci rok v septembri a povedala, že stačí, ked prídeme až v januári si to nahlásiť... bola som sa pýtať aj na tú výzdobu obradnej siene v jednej svadobke a povedala, že by ma to vyšlo 15 eur.....takže pohoda .... že oni to berú za prenajatie na hodinu....ale som rozmýšlala, že zoženiem kontakt na iné baby, ktoré budu mať tiež svadbu v ten istý den ako ja , a na úrade a možno by sa to dalo ešte aj viac vyzdobiť...a by sme sa nato zložili...lebo či st ým oni budu vôbec súhlasiť, aby to bolo také vyzdobene...
Odpovedať
ved som rozmyslala, ale volat fararovi mi pride take zvlastne, asi by som to nechala na osobne stretnutie...ci myslis,zeby to nebolo take blbe?....to je vyborny napad a keby ste sa zhodli v predstavach vyzdoby, tak by ste to mohli mat krasne a za par korun... :-)
Odpovedať
100 eur za obrad je teda riadna pálka =-) síce neviem, ako sa bežne platí, ale toto sa mi zdá ozaj veľa my budeme mať sobáš v kostole. sobášiť nás bude kňaz, ktorý má farnosť niekde úplne inde. ale je to môj velmi dobrý známy, tak mi povedal, že nie je problém sobášiť nás tu v Nitre a že on omšu tu odslúži, a nemusíme kvôli tomu chodiť na jeho farnosť niekde pri Levice, čo by bola asi hodina cesty ( zhruba hodina). vždy som chcela, aby nás sobášil on. v júli som ho stretla a vravel mi, že ak budeme vedieť dátum, máme sa ohlásiť. a že čím skôr, tým lepšie. chystám sa mu volať zhruba o 3 týždne po zásnubách, že čo ďalej, aký je "postup" , či sa s ním stretneme a kedy, atd... konečne som dovyšívala tie mašle na svadobné auto. už mi z nich hrabe :-D chcem, aby boli na klučkách auta upevnené mašle. objednala som si teda hotové mašle, lebo veď ja som na takéto veci lavá, aby som ich sama urobila. a tak prišli a len som na ne našila biele perličky.
Odpovedať
Profilova fotka
ivka ďakujem za kompliment, to sú moje prírodné, ale nie je to také super ako to vyzerá :-) občas tak nadávam.. točia sa ako chcú, stoja ako chcú, takže moje zásady, nesušiť fénom a dávať si na ne vosk inak som ako ježibabka :-D ak všetko vyjde ako má, budeme mať obrad v kostole, resp. v Spišskej kapitule, vyzerá to tam pekne, len sa bojím že bude viac svadieb, a ako na bežiacom páse to by som nechcela.. inak jeden partner nemusí byť ani pokrstený dokonca...aspoň pokiaľ ja viem skor by ma zaujímalo, neviete či svedkovia musia mať aj birmovku??
Odpovedať
vladka nemusia ja som citala,ze co sa tyka cirkevneho sobasa tak si davate slub len vy dvaja svedkovia su kvoli civilnemu sobasu .... to som si zistovala lebo my s priatelom budeme mat svedkov kde ani jeden z nich nema birmovku takze dufam,ze farar to bude akceptovat...
Odpovedať
Miska mohla by si odfotit tie masle na svadobne auto ...lebo este stale neviem co na auto, nejaku inspiraciu by som potrebovala , dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
juj to si ma potešila :-) tak dúfam že nebude problém.. a hlavne so mnou, som síce pokrstená a mám konfirmáciu ale do kostola veľmi nechodím.. ideme teraz v piatok domov na Slovensko, tak pojdeme v nedeľu slušne do kostola a rovno si stiahneme pána farára, že sa nejako dohodneme :-) tam kde býva drahý, lebo oni s farárom dobre vychádzajú aj ku nim domov chodí a tak, predsa len je to lepšie ako s niekýmm koho vobec nepoznám
Odpovedať
radka, už sú v albume. vopred sa ospravedlnujem, neviem moc dobre fotiť, takže fotky sú všelijaké. ale naživo to celkom fajn ukáže. hlavne s tými perličkami. a ešte viac vyniknú, keď budú upevnené na čiernom aute
Odpovedať
podla mna dobra fotka :-) ...je to velmi pekne..odkial si objednavala?
Odpovedať
podla mna kludne mu môžeš zavolať, ale s tým, že sa s ním dohodneš na osobnom stretnutí a ak sa ta v telefone opýta, že ohladom čoho, tak mu povieš a možno ti to povie aj cez telefon.....ja nemám dobré skúsenosti s vybavovaním a osobným stretnutím s farármi...ked som mala ísť za krstnú mamu tak brat ma požiadal aby som sa išla spýtať na faru, lebo to mám po ceste do roboty, že kedy bývajú krsty...som tam zazvonila, ohlásila sa mi nejaká pani a sprdla ma za to, že či nechodím do kostola, ked neviem kedy bude krst, že šak to vyhlasujú atd....bože, ako na spoovedi som sa cítila..mala som sto chutí jej vynadať, ale som sa krotila.... :-D inak by som jej to pekne vytmavila :-D miška, tka to je super..my máme zasa farára v rodine, on slúži v nitre, vlastne vyučuje buducich knazov, a vždy ked je nejaká rodinná udalosť, ako svadba, resp. pohreb, tak príde....no mne nepríde, lebo priatel nechce mať svadbu v kostole... vladka, no su suprové tie vlásky fakt.... mne as tiež točia vlasy, ale ja sa ich snažím vyrovnávať..... fenom, resp. na ofinu žehličku ....čo sa týka tých svedkov a birmovky, myslím že to nie je podmienka....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
krásne mašličky, páčia sa mi tie trblietky :-) ja neviem čo vymyslím, keďže pojdem na bielom aute... asi fialkové aby ladili s výzdobou, neviem no... lebo moj ujo si kúpil tú novú Alfu Guiliettu, bielu a je podľa mňa božská, už som sa s ním aj dohodla :-D
Odpovedať
vladka moc sa netes lebo ja sa stale bojim aky bude farar, lebo ak bude nejaky tvrdohlavy so svojimi zasadami, tak neviem neviem ale snad to nebude vadit, lebo ja si za svedka ineho cloveka neviem ani predstavit a kvoli birmovke to menit by som fakt nechcela :-|
Odpovedať
Vladka, na biele auto by som rozhodne nedávala bielu ozdobu, tá fialková by ale bola velmi pekná ;-) dostávaš pochvalu aj odomňa...máš fakt krásne vlasy ;-)
Odpovedať
ozaj, koho chcete za svedka? mne pôjde za svedka moja krstná mama :-)
Odpovedať
miška, krásne sú tie mašličky, naozaj....bože, baby, vy už vymýšlate všelijaké takéto dekoracie a ja nič..sa spolieham nato, čo budu mať v svadobke.... my budeme mať toto autíčko.... http://www.google.sk/imgres?imgurl=ht... , len tmavo-fialové.....teda chcela by som mať, kamoška o tom zatial nevie :D :D ale povedala mi ešte pred pár mesiacmi, že nie je problem....len neviem, či nepôsobí ako pohrebák to auto..: :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
no ja si volám za svedka moju susedku, a pri tom dobrú a dlhoročnú kamošku.... sme spolu vyrastali, a ked sme boli malé, sme sa strasne na seba podobali, aj sa nás každý pýtal, že či sme sestry...... :) a kedže ja sestru nemám, tak beriem ju :)
Odpovedať
Profilova fotka
miška ďakujem :-) ja budem mať dlhoročnú najlepšiu kamarádku ako svedka a priateľ takisto kamaráta :-) ale s ním to nie je také isté, v poslednom čase si až tak nerozumejú, trochu sa zmenil tak uvidím ako si to vyriešia :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ivka páni to je búrák :-D :-) na mňa neposobí ako pohrebné, ale je riadne veľké asi že? x-)
Odpovedať
jj suhlasim s Miskou radsej fialovu :-) .... vladka nema pekne len vlasy to je kocka celkovo 8-) .... ja budem mat najlepsiu kamosku a priatel najlepsieho kamarata :-)
Odpovedať
Ivka, super auto a vôbec na mňa nepôsobí ako pohrebák. prídeš na sobáš jak princezná Viktória :-D :-D
Odpovedať
vladka, tak to ano, autisko je to riadne, vnútri je biela koža, to je auto priatela mojej kamošky, teda spolužiačky, sme raz išli na nom do školy :-D :-D :-D :-D to všetci ti ludia, čo nás videli, sa dívali, čo to ide za delegácia :D :D :-D :-D :-D
Odpovedať
ivka velmi pekne auto x-)
Odpovedať
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D miška, no máš pravud :D no veru, ešte ho poriadne vyzdobiť niečím...mašličkami a všelijakými tými ozdôbkami ....a bude to super....
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D aj ja by som pozerala ako puk, je dosť netradičné na naše pomery na Slovensku :-) baby tak ma chválite, že si to aj začnem myslieť :-D :-D juj baby spýtala som sa mami či ani nechce vidieť fotky v šatách, tak som poslala cez skype, zatiaľ nereaguje =-) som nervózna
Odpovedať
aj ja by som kukala minimalne s otvorenymi ustami :-D :-D .... neboj nic urcite bude nadsena :)
Odpovedať
zhruba pred 3 týždňami sme videli také svadobné auto, že z neho trčali pávie perá :-D akože strašný gýč, až prehnane bolo ozdobené. vpredu na kapote mali brutálne velké aranžmá, ktorá bolo strašne vysoké a na vrchu trčali pávie perá. akože chudák šofér...
Odpovedať
no je veru....to sa len tak nevidí.... preto ju chcem poprosiť, či by ma nezviezla..... :-D :-D :-D vladka, ved čo je pravda nie je hriech :) si kočica , to sa musí nechať...:) no potom daj vedie,ť čo ti mamina povedala..ale isto bude rada, a určite sa jej aj slzičky potlačia do očí, ked ta uvidí :)
Odpovedať
miška: pávie perá? :-D :-D :-D no ja odpadávam....to som ešte nevidela..mala si to odfotiť :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?